Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

k.bett
5. lis 2007

Ahojky co znamena oligoasthenospermie??

lendulka007
5. lis 2007

k.bett:
a jak jste teď na tom?? Čekáte taky na nový spg nebo už jste byli u urologa??

rcruella
autor
6. lis 2007

Oligoasthenospermie je malá koncentrace a nízká pohyblivost spermií v ejakulátu. To je v poho. Bude ICSI, ale děti mít budete.

rcruella
autor
6. lis 2007

Murasku, držím též palečky. Určitě se to povede, neboj.

k.bett
6. lis 2007

lendulka007:

My mame prvni IVF+ICSI za sebou - neuspesne. Na dalsi jdeme v unoru, tak jsem chtela vedet jak moc spatne na tom jsme.
Jinak dnes jsme si rekli o urologa/androloga a uvidime co zjistí..a co nam poradi..jestli se to bude dat spravit, akorat me prekvapuje ze nam to dali az tedto doporuceni az po prvnim IVF a ze jsme si o to rekli, jinak nam byli doporucovany jen vitaminy na sperminky. Taky jdeme oba na genetiku a ja nA NAKY TESTY kvuli cukrovce aby se vyloucila atd.no je toho kvanta , ale fakt nevim proc az ted...taky jste to tak meli??

rcruella:

To jsme meli IVF+ICSI meli jsme jen jedno embrijko, nevyslo to...ale ja verim ze to vyjde, prosteto citim ze to musi vyjit

lendulka007
6. lis 2007

k.bett:
nás poslali v Gennetu hned k urologovi kvůli výsledkům spermia a dr. hned nabral krev na genetiku - ta je v pořádku a hormonální profil manži. Ale vy jste měli nějaké ty spermijky, že jo?? Nám urolog stejně nic závratného neřekl, prostě vitamínky a klid a přijít na nový spg za 2-3 měsíce a to bude v prosinci. Pokud něco, tak zamražení a hurá na IVF+ICSI a pokud nic tak operace T/M, ale to už jsem vše psala. Tak doufám, že na IVF půjdu leden/únor. Jinak k dr. se já mám objednat, až nějaké ty spermijky budeme mít. Takže jen čekáme.
k.bett, určitě ti to vyjde....vlastně nám všem to vyjde, moc tomu věřím. Kdyžtak si tu pak budeme psát, jak stimulujem a jak vyčkáváme na ty // a budeme se vzájemně podporovat.

rcruella
autor
7. lis 2007

My to máme s manželem přesně naopak. Já jsem prý plodná až dost (zraje mi několik vajíček najednou) a manžel vůbec. Tak doufám, že se to časem nějak vyrovná.

murasek
8. lis 2007

ahojky, rcruello, to je krasny 😀 😀 plodna az moc 😀 😀 😀 nadherny prirovnani, nevysmivam se tim!!
mame po konzultaci v Car, dali nam 60% sanci, ze pri M/T neco najdou, manzel uz je objednany jeste pred vanocema, je mi jej trosku lito, kdyz jsem cetla par pribehu, treba prisite vajicko k vacku apod. nevim jestli jsem to dobre napsala. 😅
doufam, ze se tam neco najde a prezijou rozmrazeni. je to kazdopadne vsechno, co ted muzeme udelat, pokud to nepujde, budeme resit potom. ted to vidime tak, ze at zije obstrukcni azoospermie... taky jsme mohli dopadnout hur.
drzte se!!!!!!!!!!!!

luludka
10. lis 2007

ahoj mi tiež máme takýto problém azoospermia, vieme o tom rok zmieriť sa s tým nedá. Neviete mi poradiť môj muž má málo mužského hormónu.

barca28
10. lis 2007

Murásku to je super zpráva.Najdou se uvidíš 😉 A té operace ať se manžel nebojí,za pár dní bude zase jako rybička 😀 Manžel má 3 měsíce po operaci a už ani není poznat,kde ta jizvička je.To zvládne 😉 😎

rcruella
autor
12. lis 2007

Můj manžel jde 4.12. tak pak písnu co a jak. Budou mu to dělat laparoskopicky. Máme ale jen 5 %.

murasek
12. lis 2007

ahoj rcruello, my bychom do toho sli i mensi sanci, sami jsme byli prekvapeni. tvuj muz uz to ma za chvilku, prosim prosim pak o nejake informace, klidne mi pisni do IP. a co ty? budes stimulovat az po novem roce? pujdete do zamrazeni?

mikulka
12. lis 2007

murásku, to je krásný, 60 % je hodně moc, to se najde určitě!!!! Hurááá.
rcuello, to je dobře, že jsi tak zdravá!

murasek
12. lis 2007

ahoj mikulko, rada te vidim 😉

mikulka
12. lis 2007

Však já tebe taky. Kdy jdete na M/T? Spermijky přežijí, pronatal má nejlepší laboratoř.

murasek
12. lis 2007

to rada slysim, jdeme 13teho. co u tebe noveho?

mikulka
12. lis 2007

Já dostala druhou MS po ET, zpožděnou naštěstí jen 2 dny. Tak teď ať pěkně odteče všechna stará sliznice. Do CAR jdu až v lednu... Jdete 13. prosince, ne zítra, že jo?

murasek
12. lis 2007

az v prosinci 😀 😀 ja vubec nemam prehled o case 😀 😀 mam i zpozdeni MS po hysteroskopii, ted uz 4.den - je to mozny? asi nervicky

mikulka
12. lis 2007

to je možné. asi po té hysteroskopii...

murasek
12. lis 2007

jojo, tak krasny den, ja jdu za chvilku do prace 😝 pokud nekde nezapadnu snehem 😅 😅

mikulka
12. lis 2007

Tobě taky krásný den, sníh už snad roztál... Aspoň tady v Praze jo. 😉

rcruella
autor
13. lis 2007

Mně zatím stimulace nečeká. Nejdřív musíme 3 měsíce počkat, zda se tam něco vůbec začne tvořit. Pokud ano, půjdeme i do zamražení. Co kdyby se to tam náhodou zase bloklo, ne? A pak se uvidí. Každopádně mě stimulace čeká nejdřív za ty 3 měsíce od operace, ať už úspěšné nebo neúspěšné.

lovec
17. lis 2007

Ahojte vsetky snazilky. Pred niekolkymi mesiacami som sa vam zalovala, ze nevieme ako dalej. Uz rok diagnostikovana azoospermia, neuspesna TESA , a verdikt od lekarov jedine darca, je nasa sanca mat babo. nechceli nam uz predpisat muzovi ziadnu liecbu, ved naco ked je to vraj zbytocne...a tak som sa nastvala muzovi nasadila tamoxifen 10mg dvakrat denne. profertil, pycnogenol 2Tbl. na den..a hadajte co sa stalo?
vcera sme uz isli podpisat darcu a v decembri sme chceli ist na IVF....ale este sme si po troch mesiacoch uzivania chceli overit ,ci sa nieco pohlo, posledna nadej, a viete co?
nasli tam 4 -15 mrstnych spermijek.
Hura sme znovu v hre!!!!!!!!
takze manzel pojde este dvakrat na odber a zamrazenie a v decembri pojdeme na pokus ...a po roku...s nasimsi spermijkami.
je to nadherne.
tak vas babi prosim nevzdavajte a nedajte sa hned odbit, ze len darca...nam to pomohlo.
ja viem co su to 4-12 spermijek,...ale pre nas to po roku znamena...mame sancu na boj...
ak by niektora z vas sa chcela poradit aj mimo fora tu je moja mailova adresa: nadka@marrco.sk

lovec
17. lis 2007

a LUludka, ak ma tvoj manzel malo muzskeho hormonu tak sa to da hormonmi ovplyvnit, existuju na to rozne schemy hormonalnej leicby, jedna z nich je napr. kombinacia testosteronu v injekciach do svalu a k tomu clomifen ,alebo len davky injekcii FSH, ktore nepriamo zvysia tvorbu testosteronu.
taketo leicby trvaju od 3-6 mesiachoch , len na to treba vydrz, co ja si myslim po svojich skusenostiach ze sa to oplati a skusat, trebars aj menit liecby, ale kazdopadne sa nedat odbit...tym ,ze pomoze jedine TESA/TESE-ono je to casto tym ,ze je to dobry biznis a preto sa v mnohych centrach snazia hned pritlacit na tu tazsiu alternativu, alebo len darca...
moj manzel tiez presiel tou TESA/TESE a bola neuspesna a mna popritom stimulovali a ked sme tam lezali ja po OPU a manzel po operacii nam povedali nic sa neda robit,,nic sme nenasli..a vajicka sa museli znicit..a este som aj zbytocne dostala hyperstimulacny syndrom.takze tak

barca28
17. lis 2007

Lovec tak to je super zpráva,je vidět,že se člověk nesmí nechat odradit!!!!! 😵

lovec
18. lis 2007

barco28, mas pravdu nesmieme sa vzdavat, aj ked je to casto velmi tazke..
citala som si tvoje prispeky a az slzy mi tiekli, vsetko co si napasala akoby si pisala aj o nas..co sa tyka tych pocitov..atd.
a z celeho srdiecka ti gratulujem k dvojickam...nech su zdravucke.a nech za par mesiacov vam robia velku radost, aj ked to robia uz teraz.

swika
18. lis 2007

Ahoj lovec, to je super, co sa vam podarilo!!! Drzim palce, aby to v decembri vyslo aj s IVF!!! Poslala som ti aj internu postu. Drzte sa!!!

lu777
18. lis 2007

holky, tak mi to nedá něco nenapsat: manžel měl taky tuhle diagnozu.. dělali mu odběr z varlat a byli jsme 3x na IVF, bohužel bez úspěchu...
ono ty spermie, pokud jsou tam zablokované, tak můžou mít i dost špatnou morfologii 😒
pak jsme se rozhodli hledat informace sami a muž nakonec šel nakonec na operaci do Německa (kterou mu tady rozmlouvali, že má malé šance a je to hodně bolestivé).. utratil za to půlku úspor, ale dopadlo to dobře a dokonce to bolelo míň než ten odběr na IVF.. samozřejmě tam byl celibát asi 3 týdny...
po operaci měl spermie, ale málo a málo pohyblivé a špatnou morfologii a ještě nějakou imunoblokádu (na tu prý nejsou žádné léky).. bral ale (už asi 3 měsíce před operací) čínské byliny a vitamíny a minerály (vysoké dávky, např. i L carnitin, L arginin apod.) a další měsíc už bylo spermio trochu lepší..
i když v CARu řekli, že to není ani na IUI, ale zas jen na IVF 😲 .. jenže my byli tvrdohlaví, já jsem taky brala čínské byliny a cvičila Mojžíšovou a hned po tom "špatném spermiu" jsme zjistili, že jsem těhotná 😵 😵 😵 !
muž šel ještě na jedno spermio a v CARu se pak ptali co jsme prováděli, že se výsledky tak razantně zlepšili během pár měsíců (předtím nám říkali, že u tak špatného spermia ani vysoké dávky bylin nebo vitamínů nemůžou vést k přirozenému otěhotnění)

takže radím hledat, hledat informace, nespoléhat jen na doktory! a zapojit alternativní medicínu, jak ty čínské bylinky tak to cvičení Mojžíšové bylo sice náročné (časově i finančně), ale záda byla jak nová a cítila jsem se tak dobře, že jsem si říkala: no když už by nebylo miminko, tak se alespoň cítím výborně ...

moc držím palce!!!!!!!!

barca28
18. lis 2007

Lovec moc díky za gratulace,jsme nesmírně šťastni,že to tak dopadlo a byla to i zkouška našeho manželství,kterou jsme zvládli na jedničku 😉 Tak teď už nás snad nic nerozdělí 😀 😵 Musím říct,že jsem manžela milovala o to víc,jak se k tomu super postavil i přes to ,že se musel moc trápit.Všem vám tady přeju hodně moc trpělivosti a všem jen dobré konce s vytouženým miminkem.

swika
18. lis 2007

Lu to je super, drzim palce a prajem bezproblemove tehu!!! Ak som to spravne pochopila, u vas islo o obstrukcnu azoospermiu, ze?