Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

rcruella
autor
3. zář 2007

Majus, držím palečky!!!! Klapne to, uvidíš.

murasek
3. zář 2007

rcruello ahoj, cetla jsem tvoje prispevky a neves hlavu, ani muz. nejste v tom sami. my nemame zadne spermijky, cekame na genetiku a jak psla mikulka, taky my chodime do Pronatalu a jsme tam spokojeni. Pevne verim, ze se dockame , jen nekdy podleham trosku smutku, ze to trva tak dlouho, ja uz bych mela mimco v naruci 🙂, ale vyjde to, uvidis.

rcruella
autor
6. zář 2007

Murasku a kolik Ti je?

rcruella
autor
6. zář 2007

Já se snažím hlavu nevěsit, ale sama dobře víš, že to někdy prostě nejde. 😢

murasek
7. zář 2007

rcruello ahoj, bylo mi 29, manzovi 37, je pravda, ze to neni vzdycky ruzovy, ale hodne mi pomaha se tady z toho vypsat, treba zrovna vcera mi zvedla mikulka naladu z bodu mrazu na vic nez normali existenci 😅 kolik je tobe? jak dlouho uz cekate? my skoro 1,5 roku, ale teprve posledni 2-3 mesice se neco deje, hlavne vydrzet. 😉

mikulka
7. zář 2007

murasku, neboj, všechny se snad dočkáme. Hlavně že už se něco děje, že se věci hýbají kupředu, nejhorší je čekání a když se neděje nic.

murasek
7. zář 2007

ja vim mikulko, snazim se jen trosku pozvednout naladu scruelle. 😉

rcruella
autor
10. zář 2007

Murasku, je mi 23 a manželovi 32. Zkoušeli jsme to rok a pak už nám to přišlo divné. Tak jsem poslala manžu na spermio a tam nám sdělili, že je nemá žádné spermie. Zhroutil se nám celý svět. Byla to velká zkouška pro nás pro oba. Zároveň jsme si ale uvědomili, že není ještě nic ztracené a pomalinku se z toho oba vzpamatováváme. Už se dokážeme i smát.

mikulka
10. zář 2007

rcuello, je naděje, že manžel bude mít obstrukční azoospermii, takže mu spermijky najsou ve varlatech, Co teď, jak pokračujete, nějaká další vyšetření?

rcruella
autor
11. zář 2007

No 27.9. jdeme teprve na konzultaci do Pronatalu. Hin sa hukáže. A 28.9. letíme na 12 dní do Tuniska, tak se na to aspoň trošku psychicky připravujeme. A co Ty, Miku? Pořád čekáš?

micinka22
11. zář 2007

Holky tak to tady ctu 🙂) dari se a to je hlavni 🙂)
Barco gratulka k dvojnasobnemu stesticku!!!
Jo jinak my teda meli 3 krat IUI a pak IVF jo a bylo to hned cykly po sobe.
ta Azoo ..no muze byt geneticka pricina a mechanicka pricina( ta se da napravit tema vitaminkama atd..) ta geneticka bouzel ne :_(( nam i kdyby nejakyho spermone nassli ve varlatech tak by to musela byt navic holcicka ...no ale priroda se nema moc "zlobit" takze je to tak jak ma byt... .-))
Majusko super hodne stesticka!!!!!

majuska81
11. zář 2007

Dakujem Micinka, tak ty más uz riadne brusinko, ze???? Brusko mám aj ja, ale zial i bez bábatka. 😒

Rcruella, aj ja chcem letieeeeet!!!!!! Sice mozno sa mi to aj podari, ked ma manzel vykopne..... 😕 Este ze byvame na prizemi..... 😀

rcruella
autor
13. zář 2007

Maju, to přeci ještě nevíš, jestli tam náhodou nejsou miminka. Pokud vím, tak transfer proběhl nedávno, ne?

mikulka
13. zář 2007

micinko, a vy jste tedy měli dárce? Nás to také čeká. Povedlo se IVF napoprvé?

rcruella
autor
27. zář 2007

Ahoj holky.

Tak jsme byli dnes v tom Pronatalu. Chodíme k doktoru Kultovi. Je moc milý. 23.10. jdeme na spermio a urologii a 2.11. jdeme na genetiku.

rcruella
autor
27. zář 2007

Krev na hormonální profil nám nabrali už dnes a taky mě rovnou udělali UTZ. Dnes jsem totiž náhodou přesně v tom dni menzes, jak potřebují.

rcruella
autor
25. říj 2007

Ahoj holky. Tak už víme, proč máme azoospermii. Manžel má varikokelu (křečovou žílu) nad varlaty. Ta je zahřívá a nedovolí semeníkům produkovat spermíky. 😢

rcruella
autor
25. říj 2007

Půjde na nějaký zákrok, ale pan doktor Sobotka nám dává jen 5 % šanci, že se začnou tvořit nějaké spermijky.

lendulka007
25. říj 2007

Holky, můžu se k vám přidat?? My máme výsledek jako vy - bez spermijí. Když jsme se to poprvé dozvěděli, docela jsme byli z toho hotový. Máme za sebou vyšetření u urologa a čekáme na další spermiogram v prosinci.
Jak to zvládají vaší přítelové či manželové??

rcruella
autor
29. říj 2007

Ahoj Lendulko!!!

Manžel to zvládá docela statečně. Jen já vím, jak se trápí. Je z toho úplně hotovej.

murasek
30. říj 2007

ahoj, rcruello, i po zakroku vam dava sanci 5%? a to prirozenou cestou nebo by tomu museli pomoct? jak tak ctu, tak to mate dobre po sobe, spermio, genetika, myslim casove, moc drzim palcaky,aby jste necekali na vysledky jako my genetika- manzelovi po 9 tydnech, moje jeste stale nejsou 😠 rikali, ze se jim to necim zdrzelo. Kult je sympatak, ze? byla jsem u nej na hysteroskopii 😀 drzte se. jeste dotaz - tu krecovou zilu zjistil Sobotka pri vysetreni? ja jen, ze manzel ma 0 spemijek a genetika dobra. nevim, jestli nam da sanci na Tesa a jestli to zkusit, kdyby dal tak male procento uspechu...
tak papa

mikulka
30. říj 2007

Nám dávali zpočátku šanci do 5 %, že něco při TESE najdou. Po výsledcích genetiky z toho byla 0 %, to už bylo jasné, že manželovi se spermie netvoří a tvořit nebudou.
Už když jsme měli těch 5 %, resp. max 5 %, přemýšleli jsme o dárci. A nakonec se pro něj i rozhodli. Měla jsem schůzku s mojí gynekoložkou a ta nám nedoporučila do TESE jít, že je to tak malá šance, a pokud by se spermijky přece našly, mohly by být problematické.
Ale myslím, že to záleží na každém, aby si srovnal v hlavě, zda zvládne jít rovnou do dárce.

murasku, když má manžel genetiku ok, třeba půjde jen o obstrukční azoospermii. To je pak jednoduché, spermie se téměř vždy při M/T najdou!!!

katy2
30. říj 2007

My mame rovnaky problem... Chodime do centra, manzelovi zistili azoospermiu. Mam vypisanu ziadost na IVF+ICSI a manzel by mal ist na Mesa/Tese. Teraz cakame na vysledky z genetiky,a nemozeme sa dovolat k andrologovi... Takze stale nevieme, aky druh azoospermie manzel ma. Ja som uplne v poriadku... Stale dufam, ze sa nam podari mat vlastne dietatko, ale sme zmiereni aj s darcovskymi spermiami... 😔 😔 😔

lendulka007
30. říj 2007

My máme hotovou genetiku a vše je OK. Na TESE/MESA nám dal urolog šanci 50-60%. Teď stejně jen čekáme na další kontrolní spg, na který jdeme v prosinci a doufáme, že se tam ta nějaká spermijka objeví a zamrazí, pak by se použila IVF-ICSI. Když nic, tak se s urologem domluví TESE/MESA.
Nyní jí vitamínky, tak jsem zvědavá, jestli zaberou. Máte s vitamínky nějaká zkušenost, že se to vydařilo??
Se mnou se nic neděje. Prý začnou, až bude něco zamraženo.

katy2
30. říj 2007

lendulka, je to mozne, ze pri azoospermii sa moze normalne objavit nejaka spermia aj volne dostupna? Ja som si stale myslela, ze jedine pomocou mesa/tese je mozne ich ziskat... 😕 V kazdom pripade drzim palce, aby va, to dopadlo co najpriaznivejsie...

lendulka007
30. říj 2007

Katy, my nemáme problém ani s hormonami, protože jedinej problém je nesestouplé jedno varle, druhé je ok, ale není dominantní, takže dr. si myslí, že by se mohli začít tvořit. Manžel má kryptozoospermii, ale je to něco obdobného jako azoospermii. Rozhodně to byl 1.spg, tak asi ještě dávaj šanci. Když při druhém spg tam nebude nic, tak už jen ta operace.
A v čem vy máte problém??

katy2
30. říj 2007

manzel ma azoospermiu - nema ziadnu spermiu... robili mi opakovane spg a stale je rovnaky vysledok... Teraz cakame na genetiku a na vysetrenia u androloga - len tam sa nemozeme dovolat...

katy2
30. říj 2007

opravujem - robili MU opakovane spg...

lendulka007
30. říj 2007

právě my jdeme na druhý spg, jinak vše je hotové. Kolikrát jste byli na spg??

katy2
30. říj 2007

3x