Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

swika
5. bře 2008

Ahoj mirka a vy sa chystate na MESA/TESE? Alebo si odberom myslela odber z ejakulatu? A kam chodite do centra?

swika
5. bře 2008

Ak mate aspon nejake zive spermie, tak si myslim, ze mate velku sancu na vlastne babo a to aj bez operacie manzela. Dnes uz vie medicina spravit zazraky. Ak je spermii malo a su malo pohyblive a nie su schopne sa zavrtat do vajicka same, tak sa pomocou specialnej ihly vpichuju priamo do vajicka a tato metoda sa vola ICSI.

mirka333
5. bře 2008

ahoj ml,
Presne si to vystihla,mám rovnaké pocity, bojím sa toho istého, ak by sme pristúpili na darcovské a podarilo by sa, bojím sa akoby to všetko vyzeralo, keby sa dieťatko narodilo, čo môj manžel, ako by sme dalej žili, či by nás to zblížilo alebo naopak, podotýkam, že teraz máme dobrý vzťah, doteraz sme nemali žiadny problém, až na tento. Napriek tomu, že ani ja som není za darcovské, si myslím, že je to lepšia voľba ako adopcia.Ja som O.K. V našom prípade si manžel až moc uvedomuje, že kde je chyba a ťažko to nesie, myslím že až moc, ale on je taký typ, že moc sa nechce o problémoch rozprávať, dusí to v sebe. Viem, že to není dobre, už som skúšala všetko, jasne mu hovorím, že sme v tom dvaja. No uvidíme, ako bude vyzerať spermiogram v apríli.

Swika, my nepotrebujeme MESA/TESE pretože v spermiograme je veľa spermií, len ich je málo schopných na oplodnenie. Sú málo pohyblivé a len málo je ich živých. Zákrok sa robí len vtedy, ked sa nenájdu žiadne spermie.
Držte palce, ozvem sa. Pa

mikulka
5. bře 2008

Ahoj kočky, my máme dárce a mohu vás uklidnit, že jakmile budete mít mimi v bříšku a budete společně s manželem chodit na UZ a vše spolu prožívat, na dárce zapomenete. Navíc je vybíraný tak, aby byl podobný manželovi.

ml1976
5. bře 2008

Mirka neboj sa ten problem mam aj ja.. len este mám nadej v podobe Heliosu v Martine. tak zasa podstupime vysetrenie spermii- ktore minule neboli.. potom ak nam to navrhnu tak MESE A TESE a potom budem riesit co a ako.. moj manzel to bola etapa sama o sebe. zahrabol hlavu do piesku a cusi.. to je jeho model obranenia sa proti sebe samemu a realite.. este skusime ten Martin a budem mudrejsia.. ale hlavu hore.. bude to dobre verim aj u teba Mirka aj na teba swika a dufam ze aj mna.. Ja by som mirka skusila pockat co test a potom to bude-me riesit..

papa

mirka333
5. bře 2008

dakujem a držím palce Vám všetkým 🙂 , verím že to dobre dopadne!!!
Ozvem sa ked budem vedieť viac.Pa pa

swika
5. bře 2008

Kocky, to co pisete o vasich chlapoch, to poznam aj ja. Moj tiez radsej taketo problemy dusi v sebe a nerad sa o nich rozprava. Dokonca mi na zaciatku po diagnoze povedal, ze nech si najdem niekoho ineho, zdraveho, s kym budem moct mat deti. Je jasne, ze je to pre chlapa sok a o to vacsi, ze to nabura ich chlapsku jesitnost. V takejto situacii je treba partnera psychicky podrzat a uistit, ze on za to nemoze, ze ho milujete kvoly inym kvalitam a nie kvoly jeho spermiam. A ze s tym problemom nie je sam, ale ste nan dvaja. Ono to chvilu potrva kym to spracuju, ale nebojte, pojde to a potom sa vam bude lahsie o probleme diskutovat. Nechajte im ale cas!!! Drzim palce!!!

mirka333
5. bře 2008

asi by bolo lepšie, keby mali aj oni nejakú diskusiu a vedeli o sebe, že nie sú sami, tak by to možno aj lahšie prekonali a menej sa trápili a boli by aj neskoršie výsledky lepšie, stres je stres....

katy2
5. bře 2008

my sme si to tiez preskakali. manzel bol na m/t a spermijky sa nasli.... ale nevydaril sa nam ET, takze teraz cakame na KET... manzel sa s tym este stale nezmieril, stale si vycita, ze ma tieto problemy, ale na druhej strane sa tesi, ze urobil vsetko preto aby sme sa k babu nejako dopracovali.
drzim vam palce, nech to zvladnete.
inak tieto problemy nas velmi zblizili ako partnerov....

bessi
5. bře 2008

Ahojky, prispeju taky troslou do mlyna. Kdyz jsme se dozvedeli o manzelove azoospermii, byl to sok pro nas pro oba. Zacala jsem hned patrat po informacich, zjistovala jake mame sance. Rozhodujici bylo, kdyz mi manzel rekl, ze by o me nerad prisel. Pro me hned ze zacatku bylo dulezite vedet, ze kdyz nebude jina moznost, ze pujdeme do darce. Masirovala jsem ho tim hned od zacatku (hned v den, kdy jsme se dozvedeli ten hrozny ortel). Nechtel o tom vubec slyset, ale byla jsem dost neodbytna, protoze dite jsem vzdycky chtela a chci. Casem az to vsechno vstrebal a rozumove si to prebral, tak se smiril i s darcem. Bylo to pro me dulezite. Ted jsme ve stadiu, kdy se o vsem otevrene bavime a jsme pripraveni i na tuto variantu. Zacatkem dubna jdeme na T/M, ja v tu dobu pujdu na odber vajicek a darce uz musi byt pripraven taky.
Preji vam vsem hodne stesti. Nejdulezitejsi je o vsem mluvit. Vyhybani se tomu k nicemu nevede a jen to cloveka stresuje

jankakr
5. bře 2008

ahojky. Pripojim sa aj ja. My sme vedeli uz ked sme sa brali, ze manzel "asi" nebude moc mat deti.(uz je to 10 rokov) Ako malemu sa mu nevyvinuli bedrove klby a bol preziareny. Story nebudem rozoberat. Takze to bral ako hotovu vec. Rypala som donho 8 rokov, kym som ho doteperila do Heliosu. Najskor nechcel o darcovi ani pocut, ale potom sa s tym zmieril. Mame za sebou 2 neuspesne pokusy IVF a aj sme si poplakali. A mozem povedat, teraz mame pevnejsi vztah ako predtym. A aj sa na sebe zasmejeme. On ma zle spermie a ja nekvalitne vajicka. 😉

ml1976
6. bře 2008

No Janka to bolo skvele- teda ta tvoja posledna veta. a aj ucinné- predpokladám. ak je chyba len u jedneho a to u muža tak je to prene ako životná prehra. ak je v tom aj zena- teda aspon mu to takto povie tak predpokladam ze to vstrebe lahsie- nie?.
Ja som to včera doma na manžela vybafla že ideme toho 17.3 do Martina. Spermiogram a odber hned zavrhol- potom mu to došlo a tak aspon večer šveholil, že dufa, že mu tam dajú peknú sestričku... povedala som mu že to berieme ako posledný pokus a potom to budeme riešiť. ale na darcovstvo ho nenavediem.. to som si ista. Swika ako si písala hneď navrhol keď nám to povedali že nech si niekoho najdem a hotovo. na ale zostava mi len veriť.. Tak ako každá žena čo je na tomto fóre. ale aj tak to beriem ako niečo nespravodlivé. Chceme dieťa- aspoň jedno, máme možnosť sa o ne kvalitne postarat a nedá sa. Nechcem zaznávať ale niektorá žena sa len obtrie o chlapa a má dieťa. Potom to len tak praskne do devcaku a huhu uz caka nove..
ale hlavu hore..

adus22
6. bře 2008

Ahoj ml. Mne tiez manzel po zisteni, ze ma azoospermiu navrhol, aby sme sa rozisli a nasla som si nikoho ineho. To je len taka zufala reakcia. Ked sme zistili, ze muzov s takou dignozou je viac a da sa s tym nieco robit,trochu sme sa upokojili. Momentalne chodime tiez do Martina, vsetky vysetrenia uz mame za sebou a o tyzden budeme podavat ziadost na poistovnu. Aj vas to vsetko caka. A co sa tyka darcu, tak my sme zatial rozhodnuti, ze nechceme. Ale ak spermie nenajdu, mozno budeme rozmyslat inak...

katy2
6. bře 2008

my mame zmrazene embryjka - z s manzelovymi spermiami a 3 s darcovskymi. Ktovie, ci nam budu stacit tie manzelove, ak nie, sme pripraveni na darcovske.... Ved to babo bude aj tak nase.... 🙂

ml1976
6. bře 2008

Je to tak dievcata ale stale sa bojim. ako ho presvedcit aby sme mali aj tie darcovske.. viete moja sestra je psycholog a ona zastavala nazor radsej z 1/2 naše ako cele cudzie. teda lepsie darcovstvo ako adopcia. aj ked som sa zacala tvarit ako ze som nad vecou a ze mam pohodlie bez dietata tak v kutiku srdca ma to zoziera.. a tak to aj je..

mirka333
6. bře 2008

ml, si moja krvná skupina, ja to cítim rovnako, ale uvidiš, že všetko vyrieši čas, ja moc nechcem rozprávať o darc. preto, lebo ešte môžu byť dobré aj manželové a na to sa spolieham, darcovské budú až niekde na konci, ked všetko ostatné zlyhá a možno vtedy pochopíme obaja, že je to posledná nádej. Určite aj oni (chlapi)nad tým uvažujú, ale stále sa ukludnujú tým, že to pôjde aj s ich speriami. Treba asi takto uvažovať a výsledok bude lepší 🙂 . včera som nad tým dosť uvažovala, myslím, že nielen ja ale aj manžel myslíme na to isté a to tak, že darcu nebudeme potrebovať, také pozitívne myslenie bude lepšie, a až neskôr, ked to bude aktuálne, tak budeme uvažovať aj nad inou možnosťou. Teraz je teraz a načo to komplikovať dopredu, ked ešte nevieme ako bude. Musíme veriť, že sa to podarí , ved ked sa to podarilo iným, prečo by sa to nepodarilo aj nám??? Myslím NÁM všetkým čo tu píšeme. Baby, psychika je na prvom mieste, ostatné na druhom..nemám pravdu?

ninna78
6. bře 2008

ahoj mirka, ahoj ml,
nie nadarmo sa hovori, ze cas je najlepsi lekar. A ono je to ozaj tak, na to pridete casom. Ja som tu uz niekde svoj pribeh pisala, tiez bola pricinou nedaru manzelova azoospermia. Bol to sok nad vsetky soky, hlavne pre mojho muza, ktory si myslel, ze to, ze sa nam nedari, nemoze byt jeho chyba. Plakal ako male decko. Ked sme isli len k mojmu gynekologovi a ten nam povedal, ze mame ratat s darcom, ledva som to tam prezila, aby som mu nevynadala. Pre mna to bola hrozna predstava, mat dieta s niekym o kom vlastne nic neviem. Uz prijatelnejsie mi bolo stretnut prveho chlapa. Pri druhej navsteve u gynekologa, ked som sa popytala, ci ma take pacientky a ako to ti chlapi beru, odpovedal, ze narodenim toho maleho idu vsetky pohcybnosti bokom. A my sme si povedali, ze ak to dieta chceme a bude to posledna moznost ako ho mat, pojdeme do toho. Ked sme prisli do centra, ani sme sa o darcovskych spermiach bavit nemuseli, hned sme suhlasili.
Pred punkciou nastal problem kvoli muzovmu internemu vysetreniu, internista nam povedal, ze nikto ho neuspi. 2 dni sme preplakali a zmiereni, ze ideme do darcovskych aj bez mesa/tese. Ja som plakala vtedy viac ako muz, pretoze som to brala, ze nevyuzili sme vsetky moznosti a co ked raz z toho muzovi prepne. V stredu sme isli do centra, lekarke som hovorila o probleme, ona na mna pozerala, ze oni v tom problem vobec nemaju, ze nech len sa muz nachysta a caka. A aj tak bolo, v stvrtok bol uz na prijme, v piatok na odbere a spermii mame tolko, ze podla mna bude moct plodit aj v 70-tke, bez toho aby vladal. 😀
takze nezufajte, nam sa vsetky vysetrenia hrozne pretahovali, trvalo vyse 9 mesiacov, kym sme dosli k IVF, teraz to beriem tak, ze asi to tak malo byt, ked to neslo skor. A verte mi, ze za tych 9 mesiacov by som zobrala aj cudzie dieta z ulice, nieto to z polovicky nase, ved deti za nic nemozu.
Drzim vam vsetkym palce, hlavne musite verit. 😉

ml1976
6. bře 2008

Zlatá Mirka a ninna
tak to je.. ale aj tak je to moc nespravodlivé. Nám pred zhruba 2 rokom povedali že deti mat nebudeme lebo má manžel po chemoske tento darcek.. brali sme to triezvo.. no deje sa a Pán Boh vie prečo to tak je, az do včera . manzel doniesol info od kolegu ze nech napíse na toho JOnaša. - výpočet plodných dní . ja som hladala adresu a bola som aj na tomto fore.. ked som tak citala tak ma / ale nesmejte sa/ pocit, ze aj napriek tomu že vas nepoznam mame tento udel kazda. ci je chora ona alebo partner. premkla ma taka spolupatričnost ze som napísala a citila som ze niesom sama.. - iste viete ako to myslím.. tu som zistila ze aj ked som bola v jenom nemenovanom renomovanom zariadeni v Blave že brali na vysetrenie len spermie a nie krv na urcenie hormonalneho profilu.. - a aj napriek tomu vyniesol rozsudok co nesieme 2 roky. na fore som rozpisala problem a vela dievcatsa ozvalo a radilo mi.. na to som sa objednala do Martina tak mam 17.3 prve rande.. verim ze to nebola nahoda ze som sem zabludila.. zelam vam dievcata pohodu, radost, a nádej. ak to bude pre nas zle tak si poviem ako povedala moja babka- dnes prežívaš odpovede alebo neskor ani nezbadáš prežiješ na ne odpovede. Pán Boh vie preco nemaáme deti. Manžel mi sam povedla co je horsie vidieť svoje dietatko ako zomiera alebo sa sužuje alebo ho nemat. a tak to aj musime brat... je vela manzelstiev ktore su naplnene láskou, a radostou aj ked tak nieje tak povestna bodka lásky..

katy2
11. bře 2008

ml, strasne ti drzim palce... prajem vam, aby ste sa dockali svojho vytuzeneho miminka.... 🙂

marcelkassv
11. bře 2008

ahojte kocky, trosku som Vas citala...
u nas je to takto, manzel ma spermie pohyblive, pocet dobry, ale struktura, tvar je iba 6%. Neviem, ci je to nieco podobne, co maju vase polovicky. Ale reakcia manzela suhlasi s vasimi prispevkami. Tak isto reagoval aj on, ako vase polovicky, takze nic moc.
Neviem, ci sa bude dat nieco robit. Vobec nam nic dr. nepovedal, uvidime, co bude. Sme pripraveny bojovat ako sa len da, aby sme mali babo. drzim vsetkym palce

ml1976
13. bře 2008

ale dievčata ako som pisala vsetko zle je na niečo dobre.. tak ja idem v pondelok do Martina do Heliosu- tak držte palce a želam vam len to co je pre vas najlepsie--

papa ozvem co a ako---

tilly1
13. bře 2008

ahojte,
holky tento tyden jsem cetla diskuzi na strankach www.neplodnost.cz a narazila jsem tam na dost dobrou vec. uz jsem si to objednala a s manzelem to skusime. clovek pro mimiska udela vse. kouknete sem na tento odkaz. http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/forum/re...
a pripravek maji napr. na http://www.patro.cz/p/objects/1074702198.html

tak snad nam to pomuze 😕 😅 😅

ml1976
14. bře 2008

tILLY TAK TO SKUS A DAJ VEDITE.. PAPA A DRZIM PALCE..

bessi
15. bře 2008

Ahoj holky, tak co je u vas noveho?

Katy, jak to vypada s tvym transferem? Uz prisla MS a stimulujes?

Lendulko, co je u tebe noveho? Uz vis, kdy zacnes se stimulaci?

JA jsem zacala ve ctvrtek pichat decapeptyl. Mela jsem desny strach pichnout jehlu do bricha, ale nakonec jsem se prekonala a ted uz to jde. Koncem pristiho tydne pujdu na krev a kdyz bude vse OK, tak zacnu s gonalem. Taky jsem se obavala, ze ty hormony se mnou budou cvicit, ze budu protivna... Zavidela jsem vsem kratky protokol, protoze tam je clovek pod hormony jen 14 dni, kdezto u me to vypada asi na 32. A ono se kupodivu nic nedeje, je mi fajn, vubec na sobe nic nepozoruju. Tak snad to takhle hladce bude probihat dal. Preji krasnou sobotu a zase se nekdy ozvete 🙂

katy2
15. bře 2008

bessi, ahoj, nie ms este stale neprisla, dnes som uz 42 DC a stale nic, vyzera, ze este ani ovu nebola 😔 v stredu idem na uzv, nech zistia, co sa vlastne deje, teda KET az v aprili, ak to vobec stihnem....
tebe blahozelam k stimulke a drzim palce....

lendulka007
15. bře 2008

Ahoj Bessi, u nás zatím nic nového. V pondělí jdu na kontrolu, kde se dozvím další postup. Mohla bych začít se stimulací na velikonoční pondělí. Tak jsem na to zvědavá. Ty chodíš normálně do práce nebo máš neschopenku??
Tak ti držím palečky.
Katy, tobě taky moc držím palečky.
Myslím na vás a hodně štěstíčka.

katy2
15. bře 2008

lendulka, vdaka.... aj tebe drzim palce, nech sa stimulka vydari..... 😵

bessi
15. bře 2008

Katy, to me mrzi. Cekani je nejhorsi, ale uvidis, ze to dobre dopadne. Ke stesti vede cesta trnita 😉 At se dari

Lendulko, chodim do prace, neschopenku neplanuju. Jak se znam, tak lezet doma by bylo pro me horsi. Potrebuju zamestnat hlavu, nemyslet na to. Kdybych mela PN, byla bych cely den sama doma (manzel je az do vecera v praci) a asi bych zesilela. Pokud to pujde, chci chodit do prace. Vezmu si jen dovolenou v den OPU (asi i nasledujici den) a pak v den transferu. Zenske, ktere tehotni prirozene, taky nelezi a tehotne jsou. Ono to bude asi v necem jinem. Psychika je asi hodne dulezita. Jaky mas protokol?

lendulka007
16. bře 2008

Bessi, budu mít krátký protokol, ale vše si domluvím v pondělí na kontrole v CARu. Neschopenku taky nechci rovnou, ze stejných důvodů jako ty. Prostě jen v případě, že mě nebude dobře, tak si jí vezmu nebo využiji dovči. Ještě nějaké dny bych na to mohla použít. A čím stimuluješ??

bessi
16. bře 2008

Ahojky, mam gonal (je to obdoba puregonu). Praci fyzicky narocnou nemam, tak bych to mohla zvladat bez PN. Kdyby ma stimulace pokracovala ve stejnem duchu jako doted, tak bych byla stastna. Vubec nevim, ze nejake hormony beru. Jen to ranni pichani je neprijemne-musim i o vikendu vstavat brzo (musi se pichat ve stejnou hodinu). Kdybys zacala se stimulaci za tyden, tak na tom budeme velmi podobne-taky mam zacit pichat gonal koncem pristiho tydne, teda jestli budou vysledky z krve OK.
Mej se