Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

margarita1
24. srp 2007

Ahojky, bohužel, nás asi spermio bude čekat,ale chtěla jsem se zeptat, jestli vám aspoň řekli, co to mohlo způsobit, nebo je nějaká šance na zlepšení? Jinak přeji mnoho štěstí !!!!!

misi76
24. srp 2007

Ahojte kočky, môj manžel má tiež azoospermiu. Skúsili sme najprv vitamíny no žiadny efekt. Urológ vravel, že to môže byť spôsobené zrastami po operácii nezostúpeného vajíčka v mladosti, rôznymi infekčnými chorobami, antibiotikami a pod. Manžel absolvoval operáciu MESA/TESE - odber zo semenníka a nadsemenníka a spermijky sa našli. Takže len hlavu hore, nádej zomiera posledná. Držím päste.

rcruella
autor
24. srp 2007

Ahoj Margo,

ještě nám nic neřekli. Ani co to může způsobit, ani jestli je nějaká šance. Na konzultaci jdeme 27.9. a teprve tam se dozvíme víc.

rcruella
autor
24. srp 2007

Misi, snažím se věřit a doufat, ale je mi úzko.

mikulka
24. srp 2007

rcruello, máme stejnou dg a chodíme do Pronatalu taky 🙂
Tam budete v dobrých rukách.

Co vás čeká: Při první konzultaci vám řeknou, jaký bude další postup, vše vám vysvětlí. Je to hodně informací, my měli hlavy jak balóny. Tobě udělají UZ a stěry. Manžela možná pošlou na krev. My tyhle výsledky měli s sebou, tak nám je nedělali.
Manžela objednají k Dr. Sobotkovi na spermiogram, urolo vyšetření, a odběr krve na horm. profil. To by mělo být v jednom dni.
Podle výsledků hormonů se uvidí, jaká je šance na získání spermií metodou MESA/TESE. Ona ještě půjdete na genetické vyš.
Po genetice vám dr. Sobotka řekne s určitostí, zda doporučuje M/T. Pokdu budete mít dobré hormony, manžel, může se jednat o obstrukční azoosp. a zto by bylo ok, jednalo by se pouze o překážku v chámovodu, tedy spermie by se našly v pohodě ve varlatech.
Ty jsi ok, zdravá?

Margito, příčiny jsou různé. Vrozené, nesestouplá varlata v dětství, chemoterapie, záněty moč. ústrojí... Můj muž nic z toho neměl a stejně má azoosp. Možná víc ukáže genetika.

mikulka
24. srp 2007

Cruello, jen nesmutni, je to sice problém, ale řešitelný. Děťátko mít budete, jen ta cesta k němu bude trošku těžší.
Víš, já byla moc zničená první měsíc, pořád jsem brečela, ale postupně jsem si na ten problém zvykla. A když jsem zjistila, že má řešení, bylo mi líp. teď to beru jako fakt, snažím se nepodléhat lítosti. Co naděláme, musíme být silné, i kvůli těm našim chlapům. pro ně je to velice těžké.

rcruella
autor
24. srp 2007

Miku, můj muž taky nic z toho neměl. Já jsem, zdá se, zdravá. A kolik vám je? Mně je 23 a manželovi 32.

margarita1
24. srp 2007

Holky, všechny budeme mít jednou svá miminka, moje dr říkala, že pokud se nezadaří po létě začneme řešit, jenže já brala dlouho HA a teď se mi nějak rozházel i cyklus, tak nevíííím

mikulka
24. srp 2007

Cruello, to jsi mladá, to půjde dobře a brzy se dočkáte mimča 🙂
Mně je 33, manželovi 27 😕
Jsem zdravá.
Manžel právě taky nikdy nestonal a neměl nic, co by mohlo azoospermii způsobit. Ale zjistili mu vyšší hormon FSH. Proč je ale vyšší, z čeho, to nevíme. Každopádně, nemá tu obstrukčí azoosp., tu lepší 😒 Takže jestli mu budou brát spermie, to rozhodne až genetika.

rcruella
autor
24. srp 2007

Mikuš, taky z toho byl Tvůj manžel tak špatný. Ten můj je strašně nešťastný. Pořád ho utěšuju, že to bude dobrý. Asi se ptám blbě, ale nemáš nějaký recept, jak ho hodit do pohody?

mikulka
24. srp 2007

Cruello, byl moc moc špatný. První reakce byla, že nená chlap, že za nic nestojí. Uzavřel se a asi týden s ním nebyla řeč. J8 byla taky špatná, ale musela jsem si dávat pozor, aby to nebylo tak vidět, což občas nešlo. Zpočátku jsme byli tak šokovaní, že jsme se nedokázali z ničeho radovat. Jeli jsme do přírody, na místa, která milujeme, a nic, nepomohlo to, nepomáhalo nic, byli jsme v šoku a moc smutní. Postupně se to zlepší, uvidíš. Nám se to zlepšilo, jak jsme začali chodit do CAR.

Manželovi řekni, že tohle je dost častý problém, že to muži mívají, někdy z nevysvětlitelných důvodů. Ale že i když je to problém, MÁ ŘEŠENÍ. To je moc důležité. To řešení je v tom, že když spermijky nejdou ven sami, musí doktoři za nimi. Prostě je vyndají přímo z varlat. Mluví se o tom, jak ej to bolestivé. Ale věř, že manžel bude po 3 dnech v pohodě.
Musíš mu vysvětlit, že tento problém se dá řešit a vy ho spolu a s pomocí lékařů vyřešíte. 🙂 😉
Taky ho prosím tě, ubezpečuj, jak ho miluješ, a že ho teď miluješ ještě víc, že si ho vážíš a tak.
Oni chlapi rychle tímhle ztratí sebevědomí a mají strach, abychom jim třeba neutekli 😖

U nás byl ještě ten problém, že manžel se mnou po tom zjistění nechtěl spát. Prostě nemohl. To trvalo dost dlouho, až teď se to zlepšilo.

rcruella
autor
24. srp 2007

Miku, to všechno dělám, ale zdá se mi, že to vůbec nepomáhá. Je to úplně to samé. Že prý stojí za prd a že jsem mladá, ať si najdu někoho zdravého a mladšího.

Problém se sexuální abstinencí nemáme. Pro nás je to způsob, jak aspoň na chvíli zapomenout. Tak se tomu oddáváme každý večer, někdy i dvakrát denně.

Taky se snažím být před ním v poho. Jsem usměvavá a optimistická. Ale když jsem sama, tak to na mě taky padá. Zítra ho vezmu na výstavu zvířátek - on je má moc rád a pak půjdeme do kina na Simpsonovi. Snad ho to trošku povzbudí.

rcruella
autor
24. srp 2007

Miku a kdy to zjistili vám? Jak dlouho můžeme čekat na operaci?

margarita1
24. srp 2007

Hoky, jinak dá se nějak vylepšit sperma? Já jsem tomu svému koupila selen a zinek

rcruella
autor
24. srp 2007

Záleží na spermiu - co přesně má. Ale myslím si, že ublížit mu to určitě nemůže. 😉

margarita1
24. srp 2007

jasně, já jen, že jsem chtěla něčemu předejí t a vlastně tím třeba i něco vylepšit. myslíte, že na to může mít vliv i nadváha? Já si zas říkám, že spíš je problém u mě,protože po vysazení se až rok tělo čistí a nikdy jsem neměla pravidelnou ms, ta chodila, až jsemse divila a do roku neceléjo opět to co před HA a paní dr říká, že se to srovná po porodu. jenže těch šancí na otěh. bez vyvolávačky není tolik, že

margarita1
24. srp 2007

omlouvám se za chyby.-))), nekoukám co píšu 😀

mikulka
24. srp 2007

Cruello, nám to zjistili v půlce května. Za měsíc byl kontrolní spermio. Pak koncem června návštěva CAR. Za 14 dní návštěva urologa včetně dalšího spermia, za týden pak výsledky hormonů manžela... Nejdéle se čeká na genetiku. Na objednání cca měsíc, na výsledky 4 týdny.
Ale tak celkově od 1. návštěvy CAR bych řekla, že cca za 3 měsíce by mohla začít tvoje stimulace. Víc ti ale řeknou v Pronatalu. Už po 1. návštěvě budete vědět aspoň přibližně časový plán.

No, to mi ten můj taky pořád opakoval, že stojí za prd, že jako chlap selhal a takový. Já mu to pak zakázala říkat, prostě jsem mu řekla, ať to přede mnou neříká, že to nechci slyšet, protože ho miluju, a že je to náš společný problém, který má přece řešení!

Margarito, sperma se vylepšit dá, éčkem, selenem, zinkem. Ale na azoosp. to asi nepomůže. Můj manžel to bere dlouho a na 3 spermio měl vždy 0 spermií ☹ ten tvůj má taky azoo?

margarita1
24. srp 2007

nee, ještě nemáme za sebou tyhle vyšetření, teda aspoň doufám, že ne

mikulka
24. srp 2007

Margarito, tak nasaď éčko atd. a neboj, budete mít spermio na jedničku! 😉 🙂 A radši nečti tyhle komplikace, vás se nebudou týkat!

Cruelko, taky manželovi můžeš říct, že tohle je problém mladých kluků, aby si nemyslel, že je starý 😉

margarita1
24. srp 2007

no jenže přítel, nebo teda za necelý měsíc manžel 🙂 , má nadváhu, kouří, takže na jedničku asi nebude, zas poslední dobou má docela pohyb, cvičí a tak, tak nevim. Koupila jsem vitamíny E+ selen a zinek, tak asi měsíc to bere, tak uvidíme. Ale trochu se toho bojím.

mikulka
24. srp 2007

Margarito, to je normální, že kouří a necvičí, kdo dnes žije zdravě, viď? Nadváha vadí spíš u žen, u mužů jsem o tom neslyšela. Když má teď pohyb, tak to je dobře. Rizikoví jsou řidiči, protože mají dlouhé trasy a sedí si na pytlíkách, které tak moc zahřívají.
A kdy vás čeká spermio?

rcruella
autor
24. srp 2007

Margo, můj manžel má taky nadváhu a kouří. Ale tím si to nezpůsobil. Kouření ty mršky maximálně zpomaluje.

margarita1
24. srp 2007

no, víš jak, sedí v práci, tak to vyjde na stejno. Jinak asi na podzim, říkala, pokud se nezadaří. Ale myslím, že mi zkusí ještě něco frknout na upravu cyklu a nebo ho rovnou pošle, uvidíme.
A já nejsem taky žádnej drobeček, tak proč se vlatně divím, že ještě nečekám ☹

rcruella
autor
24. srp 2007

Já taky nejsem žádný drobek, tak si z toho nic nedělej. Ale mám kamarádku, která váží 180 kg a je těhotná, jen se na ní chlap koukne.

margarita1
24. srp 2007

180kg? Si děláš srandu nebo jako vážně? A co na to lékaři?

rcruella
autor
24. srp 2007

No ona než stihla dítě naplánovat, tak byla v tom. Doktoři jí furt strašili, že to nedonosí a nakonec přenášela. 🙂 Má zdravou 4letou holku.

margarita1
24. srp 2007

opravdu váží tolik? A těhotenství měla bez komplikací?

mikulka
24. srp 2007

180 kg? Tak to teda čumim! 😕
Margarito, a jak dlouho se snažíte?

barca28
24. srp 2007

No tak 180 kg si tedy taky neumím představit 😀 Mikulko s tou sex.abstinencí si myslím,že je to normální.My jsme to měli podobně,ale zas tak dlouho to netrvalo.Bylo to i z mojí strany,ne že bych nechtěla nebo tak,ale prostě jsem měla plnou hlavu smutku a já prostě takhle nemůžu,musím na to být v pohodě a to samé si myslím,že bylo i u manžela.Spíš jsme se k sobě vždycky jen přitulili a to nám stačilo,že se máme.On se sice nijak nelitoval,všechno držel v sobě,ale já ho i přesto ubezpečila,že se mezi námi nic nemění a že bych ho za žádného jiného nevyměnila a jak ho moc miluju.On byl naštěstí moc rozumný a vždycky říkal,hlavně ať jsem v pořádku já,že tak budeme moci mít děťátko alespoň s dárcem.Dokonce i při výběru dárce jsme se docela nasmáli a ve skrytu duše jsme věřili,že nebude potřeba.