Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

k.bett
18. lis 2007

lendulka007:
aha, takze vas poslali hned? No u nas asi tim ze spermie jsou akorat morfologie 0. No ale stejne pricina by se i tak mela hledat, ne?Kazdopadne jsme tam byli(manzel) a taky mu jeste ten den brali krev na hormonalni profil, takze to je ta genetika?
My jsme totiz objednany na genetiku teprve ted a nevim na co se mame pripravit. V cem to spociva?Prosim te za jak dlouho mel manza vysledky te krve od toho urologa?Ja jen kdy si tam mame zavolat na vysledky, ja byla na te zkousce snad co se dela lidem na cukrovku a tam mi bylo receno ze vysledky tak za 4 dny tak jestli mi reknou rovnou i ty manzovi hormonální?.Doktorka rikala ze si muzu zavolat a nebo jak budou vysledky a kdybych tam mela vylozene neco blbe tak mi zavolaj ale ja jsem zvedava jestli treba neodhalili nakou pricinu ktera to navic jeste stezuje.Manzel pokud se mu nezlepsi v dobe 3- 6 mesicu vitaminama sperma tak ho ceka T/M no jo ono se mu zlepsuje mnozstvi, pohyblivost ale s morfologii to zatim nehlo ani o kapku a ta je nejdulezitejsi na to snad ae nic neexistuje.Ríkam si ze treba cim vic a pohyblivejsich se mu bude tvorit spermii tim vic se nebudou stihat poskozovat a treba i ta morfologie se pohne, no ale to je jen moje vymyslena kravina... 😀 Kéž by to tak fungovalo. ☹ 🙂

murasek
18. lis 2007

ahoj bett, genetika nam trvala cca 9 tydnu, ja teda vysledky stale jeste nemam, ale manza jo. nebala bych se toho. jdeme do T/M, doufam ze bude dobre.

lu777
19. lis 2007

Swika: díky moc 😵
ano, byla to obstrukce, asi delší dobu a manžel je starší, takže jsme z toho měli fakt vítr - ale zázraky se dějí, jen někdy člověk musí být fakt vynalézavý a taky tvrdohlavý 😉

K.Bett: morfologie se ovlivňuje nejhůř, ale možnosti jsou... mému manželovi se morfologie zlepšila z 95 procent špatných na 60 procent 😉 viz můj předchozí příspěvek..
jinak to co říkáš není kravina 😉 😀

k.bett
19. lis 2007

murasek:

myslim ze nam rikali 8tydnu ale nebyla jsem si jista, no i tak nam to staci nikam nespechame, dalsi IVF az v unoru.Takze genetika je odber krve a zkouska hormonalniho profilu?

lu77:
Tak to me uklidnilo, ja myslela ze ta moznost je pak uz jen T/M kdyz nam ty vitaminky zatim zabraly jen na pohyblivost a mnozstvi o trochu..Takze tim myslis jak jsi psala ty čínské byliny a vitamíny a minerály (vysoké dávky, např. i L carnitin, L arginin apod.). Manza bral ze zacatku 3 mesice poctive pak dost zapiminal a ted uz mesic bere zase poctive vitemin E, koenzym Q10, zinek, selen a jeste navic naky tekuty sirup, ktery obsahuje ten L-karnitim a snad by mel obsahovat i ten L-arginin a jeste naky vitaminy, tak ty uz vynechal a nebere je zvlast kdyz jsou v tom sirupu aby se nak neprevitaminoval.. 🙂 Jinak obcas si vzal i kys. listovou ale ne pravidelne, zjistili jsme ze mu je po ni nejspis zle, vcera si ji vzal po nake dobe a udelalo se mu dost spatne tak je to asi z toho.I kdyz nevim jestli to muze byt mozne, ale pry uz se mu to stalo kdyz si ji bral naposled.

rcruella
autor
19. lis 2007

Ahoj holčiny.

To je moc zajímavé s těma bylinkama. Mohly byste mi napsat, jak jste zjistili, které bylinky jsou vhodné zrovna pro vás?

lu777
19. lis 2007

K.Bett: můj muž bral fakt vysoké dávky a měl toho kvanta těch krabiček.. předávkovaný nebyl nebo to nijak nepociťoval - jen hlásil, že se cítí líp..

jinak na kvalitu spermiií má dost vliv kouření, alkohol, teplo a taky zelenina 😉 já někde našla článek o důkazech vlivu čerstvé zeleniny na spermiogram a muž si pak dělal každý den velku mísu salátu a jedl to jak divý 😅

mimochodem se taky osvědčila koupel varlat: dřepnout na bidet nebo do vany a skoro studenou vodu pouštět na varlata pár minut, aspoň jednou denně, ideálně před každým sexem 😉

Rcruella: zajdi za čínským doktorem, je to dost složitá věc... nebo mrkni např. na www.sanbao.cz, s tím mám dobré zkušenosti (píšu to sem, protože čínská medicína je dost silná a proto je potřeba zkušeného doktora a fakt dodržovat co Ti řekne)

rcruella
autor
20. lis 2007

Děkuji, Lu!!! Na čínskou medicínu moc věřím. Díky ní se mi podařilo před lety zhubnout 20 kg a dodnes se mi to nevrátilo.

murasek
20. lis 2007

rcruello a ostatni ahoj. manza zacina vysilovat ohledne T/M, prosim pisni pak, jak jste to prozili, klidne i do IP, at ho muzu trosku uklidnit 😀 😀 u nas nic oveho, v ledu zaciname se stimulaci a pak podle vysledku M/T bud manzovi nebo darcovske spermie. nabidli nam i PGD? emate nekdo zkusenost? diky

murasek
21. lis 2007

kbett: genetika - odber krve, uz to mame i na papire, pra se jedna o velmi drahe vysetreni, ktere pojistovna proplaci jen jednou za zivot... tak nevim, nemam si ho povesit nad postel? 😀 😀 mam ted vecer nejakou veselou 😀 😀 papa

lendulka007
23. lis 2007

K.Bett:
dříve jsem nestihla odpovědět, neb jsme byli s manžou na dovče.
Ta genetika opravdu trvala asi 9 týdnů, hormonální profil byl asi do týdne.
Vitamínky manžel taky bere 3 měsíce, v prosinci nás čeká nový spermiogram. Tak jsem zvědavá, jestli dovča a vitamínky zabraly. Už máte ty vyšetření za sebou nebo teprve jdete??? Už byl manža u urologa??

k.bett
23. lis 2007

lendulka007:

Ahojky jaka byla dovca???
Uz mame genetiku za sebou, brali nam tam krev(takze z tehle krve budou vysledky za tyden?)a pry budou vysledky za 4-6 týdnu.Byl u Uro-androloga a vypada ta morfologie ze je zpusobena nelecenou kylou(teda dvema) tak mame nasazeny vitaminky jako i predtim a uvidime, pokud se nezlepsi za 3-6 mes. spermiogram tak manzel musi podstoupit T/M ja s tm nepocitam.
Dej vedt pak ty vysledky vaseho spermiogramu jestli se vam zlepsili po vitaminach a dovce, vzdy mi to doda nadeji ze to fakt zabira...i kdyz ja verim ze to zabira a vim to ale bohuzel ne na tu morfologii, ale to na ni asi nezabere (zatim je furt 0 a to uz po tretí).

lendulka007
24. lis 2007

K.bett:
to vás docela dlouho nechávaj čekat - to bych asi zešílela.My půjdeme na druhý spermiogram a pokud nic, tak se domluví T/M. Asi záleží na věku.
Dovča byla super, jen se z toho ještě nemůžu vzpamatovat. Večer chodím brzy spát a brzy ráno jsem vzhůru. Síla. Ten časový posun dělá divy. Snad se to do pondělka srovná, abych byla svěží v práci.
Máš pravdu, že veškeré ty informace od ostatních hodně pomáhají.
Kam chodíte do CAR??

k.bett
24. lis 2007

lendulka007:
3 mesice od prvniho IVF+ICSI aby se telo stihlo dat dohromady po tom prvnim.
To s tim casem verim, clovek se hned tak zabehne a pak se z toho tezko dostava 😀
Chodime do Gennetu v Praze.A vy?

poletucha
24. lis 2007

ahojky, nevíte kde se dá sehnat Profertil v Čechách? Našla jsem jenom odkaz na Slovensko a nevím, jestli se to dá tam objednat. Díky

lendulka007
25. lis 2007

k.bett:
chodíme také do Gennetu. Zatím tam spíš chodí jen manžel. Se mnou se nic neděje, ale jakmile se něco najde, tak tam budu spíš já. A jak si spokojená s Gennetem??

k.bett
25. lis 2007

lendulka007:

to je bomba a jak dlouho tam chodite? My skoro rok a chodim tam spis ja nez manzel , teda posledni dobou jsme tam byli oba ale ne ze by to bylo potreba.
U me by melo byt vse ok a manza ma spatny spg. takze nic moc se s nama nedeje, jen papa vitaminy, ted jsme teda byli na spouste tech vysetreni tak jsem rada ze budeme vysetreni azaz....teda ted cekame na tu genetiku, no.A to by melo byt vse.Já jsem spokojena moc, mám super doktorku. A co ty?Spokojená? 🙂

mufy
26. lis 2007

Poletucho,ten profertil se dá sehnat jen na Slovensku.U nás ne.
www.profertil.sk

Objednat si to u nich můžeš,psala jsem jim.Taky jsem ho chtěla.Ale zatím s ním ještě počkám.Je to hodně peněz a chci počkat až po kontrolním spermiogramu.
Když si to objednáš,tak tě prý zkontaktují kvůli objednávce a kvůli placení.

lendulka007
27. lis 2007

k.bett:
my jsme v Gennetu byli poprvé v září na spermiogramu, kam nás poslala moje gynekoložka (moc jsem jí o to žádala, skoro až donutila, kde jsme zjistili, že problém je na straně manžela, šel k urologovi, nabrali nám krev na genetiku a pak jsem tam byla i já jen jednou a to mě ještě nabrali krev na hormonální profil. To je zatím vše, co jsme absolvovali. Zjišťovala jsem si emailem u dr., zda začnou se mnou něco dělat v mezidobí, než půjde manža na kontrolní spg a ona mi řekla, že ne, až bude něco zamraženo. Tak jen vyčkáváme na nový spg., který se blíží. Kdyby tam nic nebylo, tak domluvíme T/M. Takže když to shrnu, jsem úplný nováček a předpokládám, že se snad brzy začne dít leden / únor. A co vy? Jak dlouho teď vyčkáváte?? A máte nějaké IVF za sebou??

poletucha
27. lis 2007

mufy- děkuju moc...já s tim taky ještě počkám, u nás ještě spermio neproběhlo, ale manžel je v rizikový skupině, tak jenom pro případ 😉

k.bett
27. lis 2007

lendulka007:

to my docházíme do Gennetu uz rok.Máme za sebou spoustu vyšetření, za tu domu mi tam brali snad milionkrat krev,muz ma spatny spermiogram tak si rekl o androloga a ten ho vysetril poslal na hormonalni profil, vysledky ok, pak jsme byli oba na te genetice a ti nam zase brali krev, vysledky jeste nemame az tak ted uz za 3 - 5 týdnů. No a ja byla na nakem vysetreni jako inzulinovem ze mi brali 3 krat krev po hodine a pila jsem tam tu glukozu, to mam taky ok i ten prolaktin uz mam v norme-ten byl ale opravdu nepatrne zvyseny.Takze zatim vse ok. Mame 1. pokus IVF+ICSI za sebou v říjnu, ten nevyšel tak jdeme v unoru zas to uz budeme mit i vysledky z genetiky tak super.Pokud se manzovi trochu zlepsi spg, teda spis pokud se tam najde naka nepokazena spermijka tak to nechame zamrazit a uvidi se, pokud ne ta manzu ceka T/M. Ja jsem ale nekde cetla od nakych helek ze se to muze celkove i potom zhorsit a nemusi se vubec vytrvaret spermie ze je to dost riziko, ale nevim co je na tom pravdy a ani jsem se nikde doktora neptala.

lendulka007
27. lis 2007

k.bett:
tak to máme obdobné příběhy. Já mám mírně zvýšený prolaktin, ale zatím se s tím nic nedělalo, prý při další mé návštěvě. Taky doufám, že začneme s 1.IVF+ICSI v období leden / únor. Manža byl rovnou poslán k urologovi.
Tak to jsme na tom skoro stejně, co??
O problémech s T/M nic nevím, každopádně znám z jiného webu jednu holčinu, kde její manža to absolvoval, spermijek našli dost a vše je OK.

k.bett
27. lis 2007

lendulka007:
to je super(teda vis jak to myslim 😉 )ze máme společný příbeh...
To s tim T/M jsem na to jen nekde narazila a to jsem jeste netusila ze by nas mewlo toto taky cekat...
Našli?A podařilo se?
Jsem zvedava jak das, co?
Vsechno ma zajima..... 😀

lendulka007
28. lis 2007

K.bett:
našli toho opravdu dost a teď začne stimulovat. A mimo jiné taky Gennet. Dobrý, co?? Najednou zjišťuji, že nás je hodně se stejným problémem.
A já se ti určitě ozvu až budeme mít po druhém spg, už se to blíží....ale zatím jsem v klidu. Před prvním spg jsem měla takové divné pocity - takový ten šestý smysl mi něco napovídal a bála jsem se hrozně toho, a ve výsledku to dopadlo, jak to dopadlo.

murasek
3. pro 2007

ahojky, rcuello, zitra uz manza nastupuje na T/M, ze? drzim palecky a doufam, ze pak pisnes. Mozna jsem se uz ptala - ale nabizeli vam take preimplantacni genetickou diagnostiku? pry se dela a nabizi hlavne u T/M. co jsem cetla na internetu, tak udelaji jakoby biopsii embryjka a zavedou ti jen ty nejlepsi, stejne se ale nevylouci vsechny vady.. zatim o tom premyslim, ale moc se mi do toho nechce. zatim papa a drzim palecky, moc moc.

mikulka
3. pro 2007

murasku, jách bych si PGD dala.

rcuello, hodně štěstí, ať najdou hezké spermijky 😉

murasek
3. pro 2007

ja vim, Mikco.. jsem moc netrpeliva, tim by se to zase zdrzelo a vubec... 😠

mikulka
3. pro 2007

A co by se zdrželo? Tím PGD myslíš?

murasek
3. pro 2007

rekli mi, ze pokud nebudu PGD chtit, tak si mam volat 1.den MS a zacnu stimulovat, pojedu si proleky apod. pokud se pro PGD rozhodnu, bude to o nejakou dobu delsi. mam z toho trosku hlavu jako patraci balon, vse se mi mota. podle me taky trva nez maji vysledky PGD.. pokud to nevyjde na prvni pokus, pak uz PGD zkusim, tak jsem zatim rozhodnuta.

katy2
3. pro 2007

ahojte, nam tiez po mnohych vysetreniach konecne doporucili M/T, takze v januari nas caka IVF (ICSI) a M/T... Davaju 5-10%, ze sa nejake spermie najdu. Tak som zvedava...

murasek
3. pro 2007

ahoj katy, kdy jdete na M/T?, v lednu zacnes stimulovat?