Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

lucje
6. dub 2008

ahoj holky,
zrejme se k vam letos na podzim taky pripojim. Dneska ale pisu hlavne kvuli petici proti zpoplatneni IVF. Mozna uz jste to tu probiraly a podepisovaly, ale kdyby ne, tak mrknete sem(petice bude odeslana Ministerstvu zdravotnictvi):http://www.petice.nazory.cz/petice/petice-detail.php?i... a pokud by to slo, rozsirte dale po Bereme se. Diky a Hezkou nedeli

bessi
6. dub 2008

Ahoj Katy, dnes je situace uz zase malinko horsi. Z tech 8 embryi rostou dobre jen 3, zacinam se bat, aby na ET vubec neco zbylo:(. Mame PK a je to pekne sito
Drzim palce pri KET

lendulka007
6. dub 2008

Bessi, ty 3 to vydrží - uvidíš. Držím palečky.

katy2
6. dub 2008

bessi, strasne ti drzim palce....
na tehotenstvo staci aj jedno kvalitne embryjko 🙂 Musis mysliet pozitivne aby si si telo dobre pripravila na babenka....

bessi
8. dub 2008

Ahojte holky, hlasim, ze jsem po ET a transferovali mi 2 embrya. Na zamrazeni asi nic nebude, ale to si mam jeste zitra zavolat, jestli nahodou ten jeden bojovnicek nezabojuje 🙂

bessi
8. dub 2008

Lendulko, a co ty ? Probehla vcera OPU??? Jak to dopadlo???

lendulka007
8. dub 2008

OPU proběhla, ale tentokrát to bude bez ET. Jojo to je život.

katy2
8. dub 2008

bessi, gratulujem 😵 😵 😵 strasne drzim palce, aby sa malinke pekne zahniezdilo....
lendulka 😔 preco nemas ET? ani ja som nemala....

sarka11
8. dub 2008

Ahoj holky,
chci vám napsat svou zkušenost. Příteli zjistili v říjnu 2003 rakovinu varlete, museli ho samozřejmě odstranit, pak následovala chemoterapie až do dubna 2004, která všechny spermie zničila. Bohužel jsme nestačili ani odebrat ještě dobré spermie před chemo. Po roce po chemu jsme začli toužit po miminku, tak šel na odběr, verdikt ANI jedna. Naordinovala jsem mu čaje lapacho, přesličku, kopřivu, měsíček, vitamíny koenzym Q10 30mg, vápník, hořčík, zinek, selen, E, C, A, ořechy, hlavně para ořechy tři denně. Žádný alkohol, zdravý jídelníček, žádné smažené jídla. A světe div se, po dalším roce, už tam byly 🙂 , nebylo jich sice moc, ale řekli nám, že kdyby jsme chtěli na umělé, tak to půjde. Umělé jsme odmítli, že když už se to trochu spravilo, spraví se to ještě víc, že ještě počkáme. A dočkali jsme se. V lednu 2007 jsem zjistila, že jsem těhotná, bohužel jsem v 7tt potratila, ale zkoušeli jsme dál a hned v září 2007 jsem zjistila, že jsem těhotná znovu a bobek se drží suprově, žádné problémy. Jsem už v 32tt a už se nemůžem dočkat až se narodí.
Když přítel řekl svému lékaři na onkologii na pravidelné kontrole, že bude táta a přírodní cestou, moc mu gratuloval, že je jedním z mnoha onkol.pacientů, kterým se to takhle podařilo.
Chci vám jen říct, že i když to teď vypadá bledě, chce to čas a trpělivost.

zuzulik
8. dub 2008

gratulujem sarka 🙂 a drzim palce!

lendulka007
9. dub 2008

Šárko, nádherný příběh, hodně štěstí.

Katy, bohužel spermijky nedokázaly oplodnit vajíčka. Tak půjdeme do dalšího IVF a zkusíme ještě jednou štěstí. Spíš potřebuji více vyprodukovat vajíček, abychom mohly zkusit něco oplodnit našimi a zbytek dárcovskými.
Hodně štěstí na KET.

bessi
9. dub 2008

Lendulko, kolik jsi mela vajicek? Ja jich mela nakonec dost-10 zralych, ale stejne mam pocit, ze az tak kvalitni nebyly, kdyz z tak velkeho poctu jsou jen embrousi. Ale co se da delat, snad se jim u me libi a velebi si tam. Je to vsechno o stesti ci nahode, fakt nevim. Taky jsem cekala trochu lepsi skore. Je mi lito, ze ti to tak dopadlo. Drz se, budu na tebe myslet.

lendulka007
9. dub 2008

Měla jsem jen 5 zralých oocytů ze 6.
A těm tvým dvěma embrýskům se u tebe určitě moc líbí a uvidíš ty krásný //.
To my čekáme na nový IVF. Jen nevím, kdy do toho půjdeme znovu, musím to uvěřit u Dr.
Držím palečky.

ml1976
11. dub 2008

AHOJTE DIEVCATA.
MOJ MAZEL MA IST ZA DR.SVITACOM.. MATE NIEKTO INFO CO MU BUDE ROBIT?
PAPA

M

bessi
15. dub 2008

Katy, co KET? Uz probehl a kolik embrysku sis nechalal dat???

katy2
15. dub 2008

ahoj, Bessi,
ano v piatok bol KET, rozmrazili 3 a jedno sa prestalo delit, tak vlozili dvoch mrazacikov.... Dufam, ze zabojuju 😉 25.4. idem na krv....
a ty ako?

gregy
15. dub 2008

Jéj katy tak si sa dočkala, gratulujem tak sa pekne opatruj a budem držať palce na 25 😉 😵 😵 😵

katy2
15. dub 2008

gregy, dakujem 🙂
a vy ako pokracujete?

gregy
15. dub 2008

Stále čakáme 😉 genetika ešte neprišla a najnovšie endokrinologička urobila ďalšie vyšetrenia u manžela takže čakáme aj tam - 3 týždne ja len dúfam že sa už aj dočkám 😉 😉 😉

katy2
15. dub 2008

tak prajem vela trpezlivosti... aj my sme sa nacakali.... to cakanie je najhorsie...
teraz dufam, ze uz nase cakanie prinesie krasny vysledok 😉

gregy
15. dub 2008

Ja verím že si sa už dočkala no teda ešte výsledky ale ja to cítim v kostiach že to bude úspešné 😵

katy2
15. dub 2008

no necham sa prekvapit... inak dnes cely den len spim....

bessi
15. dub 2008

Katy, ja myslela, ze byl KET vcera? Ale 2 mimisci jsou urcite statecni a uz se te nepusti. Na krev termin nemam. Mam jen testovat sama doma a vysledek zavolat do CARu a pak se dozvim, co dal. Testovat mam tento patek, ale je to jen 10 dni po ET, tak mam strach, aby tam nebyla /. Zkusim vydrzet do nedele. Doufam, ze do te doby neprjde mrcha. Taky jsem ted vic unavena, takze se ubiram do postele.
Gregy, Katy, hodne stesti a kratke cekani🙂))

katy2
16. dub 2008

bessi, drzim ti palce 😵 😵 😵

bessi
17. dub 2008

Katy, tak jak pokracujes po KETu? Dnes jsem zacala uz pekne silet-zacala jsem trochu spinit a dostala jsem hrozny strach, ze prisla MS. Zatim zustalo jen u spineni, tak doufam, ze to tak bude i dal. Zatim jsem netestovala. Chci jeste 2 dny vydrzet. Mej se a drzim palce 🙂 🙂 🙂

katy2
21. dub 2008

bessi, tak ako? dufam, ze sa mas dobre a ze to s tou ms bol len plany poplach....
ja som testovala a zatial neg. asi je este skoro, dnes mam 10den od KET... ale mam velmi silny PMS
daj vediet ako pokracujes.... 🙂

bessi
21. dub 2008

Katy, u me to dopadlo spatne ☹ ☹ ☹ MS se rozjela, dnes jsem byla "pro jistotu" na krev, ale vysledek byl predem jasny. Prozila jsem si plactivy vikend. Katy, strasne ti preji, aby to u tebe dopadlo dobre. To zklamani je hrozne a neprala bych ho nikomu, ani nejvetsimu nepriteli. Bohuzel nemame ani zadne mrazaky 😠 Ted zvazuji dalsi postup. Pred dalsim IVF bych chtela zkusit inseminaci. Za ctrnact dnu jdu do CARu na konzultaci. Navic mi zjistili polyp v deloznim krcku, ktery se musi odstranit. Cele IVF je pro me jedno velke zklamani. Kdyz si zpetne predstavim uplynule dva mesice, tak bych je nejradeji ze sveho zivota vymazala. Mej se moc krasne a drzim palce, at ti to vyjde 🙂

katy2
21. dub 2008

bessi, to mi je strasne luto 😔 😔 😔 😔 viem, ze slova utechy su teraz zbytocne..... 😔
prajem ti vela sily do dalsieho boja a hlavne sa nevzdavaj.....
ta inseminacia nie je moc uspesna, vraj len okolo 15%.... ale nech sa uz rozhodnes akokolvek, drzim ti palce......

petra2505
21. dub 2008

Dobry vecer,
uz som sem raz pisala, ale dnes som cely den 🙂 citala aj starsie prispevky a temy a docitala som sa o tej prstovej metode.Zaujimalo by ma, ci ste to niekto skusali ( s diagnozou Azoospermie) a podarilo sa?

katy2
22. dub 2008

petra, s azoospermiou nie je prirodzene oplodnenie mozne 😔 😔 😔 nie su na to ziadne spermie, tie sa mozu ziskat len operacne a nasledne umelo oplodnit vajicko.... 😔