Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

prinzesz
10. bře 2010

ihlicka, ja som akurat teraz mojmu nasadila, selezin ACE + E200mg, zinok25mg a berieme celorocne centrum, takze toto bude papat az do operacie, potom uz nemusi ¨🙂

cvernito, no ja som viem na 100% ze pocit ze som tehu zazijem, neviem kedy ale urcite zazijem! takze som v poho z toho 🙂

cvernito
10. bře 2010

🙂 aj ja v kutiku duse citim ,ze raz to naozaj poviem svojmu manzelovi .Ak ,uz nie prirodzenou cestou ,ale vsetky budeme mat miminka

ihlicka
10. bře 2010

ahojte, tak dnes som bola v Blave a vypisala ziadost a teraz mesiac cakat,doktor mi povedal ze mam prist ked budem mat menzes na 3 den. teraz neviem preco lebo sme to zahovorili, poradte mi babulky preco)

monasek84
11. bře 2010

ihlicka: myslim ze na hormonalni profil - na krev, ne??

tina1303
11. bře 2010

ihlicka, urcite hormonalny profil. aj mne brali krv na HP na 3 den menzesu.

slncee
11. bře 2010

Ahojte babulky, tak sme boli na vysetrenie a vieme zatial aspon jednu pricinu azoo mojho mm. Po poriadnom urologickom vysetreni nakoniec mm zistili varikokelu a musi ist na operaciu... Takze cele moje IVF sa odlozilo na neurcito. Nemate niekto skusenosti, kde by sa tato operacia mala urobit a kto bude mm na nu objednavat. Paradox celeho toho je, ze podla vysetreni v CARe u urologa, HP a genetika mame vsetko v poriadku.... ale nakoniec vsetko v poriadku nie je.... cele vysledky budeme mat az o dva tyzdne, kde bude aj celkovy rozbor HP aj po tej zlozitejsej stranke testosteronu, ktory sa dalej deli na viac casti.... Som zvedava, dovtedy vsak mm chcem objednat na tu operaciu, ale neviem kde tu v BA je to mozne... Neviete mi poradit, ma niekto skusenosti s tym?
Este mala poznamka k vysetreniam, ktore ukazali, ze sme v poriadku... Keby sme sli teraz na M/T pravdepodobne by sa tam nic nenaslo kvoli varikokele a isli by sme do darcovstva kvoli nekvalitnej a zlej diagnoze urologa.... Takze babenky, ktore mate akoze vsetko v poriadku dajte svojich muzickov vysetrit inde a poriadne...
Dakujem babenkam, ktore mi poradia....

bubulka722
11. bře 2010

Ahoj slnce! Môj mm bol v máji 2008 operovaný na varikokelu. Robili mu to v TN ale určite by som to nikomu neodporučila. Trenčianska nemocnica je strašná bordeláreň, takže nikdy viac. Stav sa mu ani po roku nezmenil. Podľa toho čo som o tomto probléme naštudovala odporúča sa po operácii naštartovať semeníky horm. liečbou testosteronom. Nám o tom nikto nepovedal, nikoho to nezaujímalo. Tiež máme všetky ostatné výsledky o.k. Genetika, kultivácie, horm. profil v norme ale slabší testosteron... Najviac odporúčna forma operácie je mikrochirurgickou sklerotizáciou. Na vhodného operatéra sa najlepšie pýtať andorógov alebo urológov.

monasek84
11. bře 2010

slncee: tak to je sila...opet to potvrzuje muj nazor, konecny verdikt si overit aspon ze 3 stran... tak drzime pesti. Jinak bych se zkusila poptat androloga....

deniiiii
12. bře 2010

Ahoj holky, manzelovi zjistili azoo pred mesicem, genetika ok, hp za 14 dni, chodime do Gennetu Praha. Ma nekdo zkusenost s dr.Vikem? pred par dny u nej byl na vysetreni, zaplatili jsme za hodinovou konzultaci 1000cz, docela ho zdeptal, ja jsem u toho nebyla, pozval nas oba na konec dubna a rekl mu at se rozhodneme ci darce nebo adopce, ale pak rekl, ze je 50% sance, ze neco najdou pri M/T?? a to jeste nevime ten hormonalni profil, ted si z toho neco vyberte?!!Ma nekdo zkusenosti z HP? Dr rikal, ze pokud bude vysoky nema cenu jit ani do te operace. Jake jsou hodnoty? Premyslim, ze pokud nam reknou, ze neni jina moznost nez adopce a darce, pujdeme si to jeste nekam overit. Ma nekdo zkusenosti z jinym centrem nekde v Praze? Je super, ze tady ta stranka funguje 🙂

prinzesz
12. bře 2010

deniiiii, snad som ti dala dostatok iciek 🙂
my sme v ISCARE v Prahe, a boli sme u Dr. Kociho, podla mna a aj podla ostatnych najlepsi z odbornikov, ale je drahy, hodina konzultacii + vysetrenie partnera stalo 3000kc, druha konzultacia 1500kc a teraz nas caka operacia M/T bude ju robit on /nechceme ist za sice lacnejsie ale k niekomu co to nevie alebo to odflakne/ bude stat 35tisic.. no podla mna tie prachy za to stoja! dala by som zas tolko keby bolo treba!

riki22
12. bře 2010

Ahoj, tak se taky přidávám, byli jsme na spermiogramu a nic se nenašlo ☹ Manžel má z předchozího manželství dvojčata 19 letá, ale už tenkrát měl špatný spermiogram, ale bylo ještě dost spermií na IUI. Měl tenkrát nízký testosteron, tak ho ostával v injekcích, jakmile jeho manželka otěhotněla, tak už nic nebral. Doktorka nám navrhla TESE, ptala jsem se, jestli by nebylo dobré udělat HP, ale tvrdí, že to v jeho věku nemá cenu, (manželovi je 48) i vzhledem k tomu, že předtím dostával testosteron, nepřímo naznačila, že ten testosteron měl brát celý život k zachování produkce spermií. Máte někdo takovou zkušenost, myslíte, že se při TESE něco najde?

boruuvka
12. bře 2010

Slncee, můj manžel má taky na jednom varleti varikokélu a nám urolog řekl, že to příčina azoo není. Ale při tese když hledali v tom "postiženém" varleti, tak tam byly samé mrtvé spermie. V tom druhém už byli OK.

slncee
12. bře 2010

Boruuvka, moze byt, preto hovorim, ze to jeho hodnotenie nie je kompletne. Da to do korelacie s podrobnym HP, ten co mu robili mu nestacil a nema ziadnu vypovedaciu schopnost. Ide aj o to, ze dany problem ma uz dlhodobo tvrdil a to ako nam vysvetloval, ze ako sa spermije tvoria dava logiku a sancu, ze po operacii a uprave medikamentami hormonov by sa mu hypoteticky vytvarat mali. Na spg mu nasiel 11 mil. casti buniek, z ktorych sa vytvara spermija.... - boli to akoby spermije bez bicika a tak.... Mal na to specialny pristroj, kde to striekol a vsetko mu vypocitalo a videl to na obrazovke, nehladal to pod mikroskopom, teda neviem ako sa to robi v centrach. Kedze to prostredie tam nema take ako by malo byt, preto sa to neskompletizuje do spermije, ale povedal, ze to neznamena uplne, ze pri M/T by sa nic nenaslo, ale ci by tie spermije oplodnili vajicko je druha vec.

slncee
12. bře 2010

Este dodatok, ze varikokela moze ovplyvnit spermiogenezu a aj to ze povedal, ze liecba a operacia nezarucuje 100% uspech, tzn., ze spermiogeneza sa nemusi obnovit aj napriek tomu.

Hormonální vyšetření u varikokély zjišťuje stupeň hormonálních změn, který je úměrný stupni poškození spermiogeneze. Významnou úlohu u mužů s varikokélou hraje hyperprogesteronémie v kompartmentu levostranné testikulární žíly, někdy mnohonásobně překračující zvýšené hladiny v systémové žilní krvi. Silné antiandrogenní působení progesteronu ovlivňuje výrazně negativně spermiogenezi.

http://www.gyne.cz/clanky/1997/597cl1.htm

pockame na kompletne vysledky a budeme vediet viac.... hlavne to dava hlavu a patu, nie ako vyjadrenie, ze mu nic nie je, ale spermije proste nema...

aj napriek tomu vsetkemu som pripravena na najhorsie... ☹

deniiiii
12. bře 2010

Princezs, nás do Gennetu doporučil můj gynekolog, uvidíme..dělali tvojemu muži ultrazvuk? u nás ano a tam byl dr dost skeptický, prý tam vidi, že má postižený epitel (asi po nějakém virovém onemocnění) z kterého se tvoří spermijky, uvidíme za těch 14 dní jaké budou hormonalnií výsledky..pevně věřím, ze dobré a pak T/M 🙂
Nejhorší je to čekání..

ihlicka
12. bře 2010

dakujem babulky za odpoved))

aladin
13. bře 2010

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jestli máte některá osobní zkušenosti s Dr. Kočím. Jedeme za ním na konzultaci. Jinak když jsme začali pátrat po výsledcích mm vyšetření pro Dr. Kočího, zjistili jsme, že v bývalém CAru se na všechno vybodli - neudělali mu ani hormonální profil ani pořádnou genetiku. Jsou to prevíti. Už se tam ani neukážeme. Teď to chceme všechno dodělat u Dr. Kočího a snad konečně přijdeme na příčinu naší azoo. Mysleli jsme si naivně, že všechno máme v pořádku a "jenom" nevíme příčinu, ale Bůh ví, co nás ještě čeká, myslím co nám na těch vyšetřeních zjistí. Napište, prosím, jestli jste s DR. spokojeni. Na mě po emailu působil moc příjemně, ale máme už strach, po tom, co nám provedli vminulém CARu. Děkuju

prinzesz
13. bře 2010

ahoj aladin, my chodime k Dr. Kocimu, je naozaj super a vie pomoct a dodat nadej a optimizmus co je pre nas vsetkych velmi dolezite.. som rada ze sme sa rozhodli pre neho, lebo je vraj najlepsim odbornikom v republiku + sr.. len nie je lacny ale tak co uz?
Uz ste u neho objednani? lebo by mozho bolo fajn keby on uz mal vysledky genetiky + HP k nahliadnutiu aby vedel postupovat dalej a vedel vam povedat co robit.. cize aj idete k nemu na konzultaci nechajte si urobit v ISCARE tieto testy, aspon nebudete zbytocne cakat.. my sme mu volali v novembri alebo decembri a on nam to vsetko odporucil urobit.. a pak sme k nemu sli uz s vysledkami.. drzim palce..

aladin
13. bře 2010

Ahoj Princesz, jsme objednaní na 1. 4. ráno jde mm na krev a odpoledne v 17h máme KO, kde by už měly být hotové výsledky hormonů. Tak uvidíme. Děkuju za podporu. Koukala jsem, že není moc levný, ale to vůbec nevydí, pokud nám pomůže najít tu příčinu azoo. V minulém CARu jsme vyhodili tolik peněz a efekt byl míň jako nula. Teď už to bude lepší. Jsem ráda, že jste s ním spokojeni, uklidnilo mě to. Děkuju, pak napíšu, jak jsme dopadli. A co je u vás nového?

slncee
13. bře 2010

Ahoj Aladin, super ze idete hladat pricinu... Urcite vas nesklame dr. Koci. Nam dal sice termin az 8.4.2010, co mi je teraz divne, ked vam dal skor... Ale dost mailov sme si vymenili a on mi v podstate otvoril oci a vysvetlil, ze pricina azoo tam je a da sa riesit. Vtedy som ale potrebovala skorsie vysetrenie kvoli planovanemu IVF, ktore saaj tak nakoniec zrusilo. Ale nelutujem, ze sme boli pri dr. Kubickovi, neskutocny odbornik. Takze dr. Koci vam urcite tiez pomoze. Daj potom vediet. Urcite vam najde pricinu a taktiez vas bude nejak liecit..... Ja som zvedava aka liecba caka mojho mm, lebo to budeme vediet az po celkovom rozbore HP.
Drzim palceky.....

aladin
14. bře 2010

Ahoj slncee, ten termín nám dal, protože se mu něco uvolnilo. Jinak bychom taky čekali. Jsem zvědavá, jak ta vyšetření vyjdou a jaká bude příčina. Jsem ale ráda, že jedeme k odborníkovi a zrovna k němu. Četla lsem si koníka a hodně holek poslalo mm k němu a dost lidem pomohl, tak taky budeme doufat v zázrak 🙂 . Držím palečky i tobě, ať výsledky dopadnou dobře a brzo jsi těhulka 😉 . papa

prinzesz
15. bře 2010

deniiii, ano robili nam aj ultrazvuk a my mame vsetko ok, len ako som uz pisala u nas je problem genetickeho razu, tz. mutacia genu cystickej fibrozy, inac mame vsetko ok, aj hormony.. teraz sa chystame na M/T ale to bude najskor v lete, nasadila som mojmu vitaminy, tz. rano selezin ACE, zinok a centrum, vecer zelezo.. tak uvidime ci pomoze 🙂

Aladin, super pak daj vediet co vam povedal, lebo to ma zaujima, je vazne moc dobry!!! sikovny a prijemny.. inac aj Kubicek je fajn,len nie je v prahe stale, cize cakacie terminy su este dlhsie.. to sa mi moc nechcelo!

deniiiii
15. bře 2010

Prinzesz, na ultrazvuku byl u dr.Vika, ale ten mu vicemene vzal veskere nadeje, coz se mi nelibi, protoze jeste nemel hormonalni vysledky, ktere jak jsem cetla, jsou dulezite. Fajkt me stve, ze se snazim byt mu oporou a optimisticka a dr pak behem par minut vsechno zhati. Prijde mi, ze je ted tech pripadu asi hodne, ale preci by nemel delat zavery pokud nema vsechny vysledky!
Ach jo, vite holky jak je tezke tem nasim muzskym dodavat optimismus ( procetla jsem vsechny stranky a vsude je to stejne - nejsem chlap, darce ani nahodou...) a pak prijde dr a behem chvilky mu ho sebere..
Uvidime, jak dopadnou ty hormony za 14 dni.

pajinkapa
15. bře 2010

Nemáte někdo zkušenosti s urologem primářem Hynčicou?
Děkuji.

monasek84
16. bře 2010

pajinkapa: bohuzel ☹

monasek84
16. bře 2010

Ahojte baby, jak je? nikdo nic nove? to cekaaaniiii 😠

prinzesz
16. bře 2010

ahoj monasek, no nic nove.. akurat som vcera bola na genetike si pre vysledky a vsetko ok, a pani doktorka mi odporucila ze ked budem tehu tak si mam vyziadat screening v 10tt, vraj je to velmi pekne vysetrenie a ze aj ako laik vidis dieta.. takto skoro, ma sa odsledovat ci nehodou nema CF aj ked sanca ze by malo je uz velmi nizka kedze ja som zdrava 🙂 pak sa screening robi v 16tt a ten je zo zakona, tento prvy vraj nikto len tak neurobi len ja si to musim vyziadat aby sme mali istotu + keby nieco v takomto skoro stadiu je lahsie nechat si to mimco zobrat... fuu dufam ze ked sa to stane tak bude vsetko v naj poriadku 🙂

aaa dalsia moja kolegynka je tehulka.. ach jo...

monasek84
17. bře 2010

princesz: tak to jsou super zpravy 🙂 konecne neco pozitivniho 🙂 tak ted uz aby jsi byla tehu 😉

Me ma dojit podle BT o vikendu MS, takze pristi tyden jdu na prvni odber na hormonalni profil, tak aspon se to u nas bude taky koencne hybat, aspon tak no 🙂

prinzesz
17. bře 2010

monasek, ty nemozes spat? 🙂 ty si tak skoro v praci? ja obcas tiez ale nie velmi casto 🙂

merias si BT? ja som si merala straasne dlho, ale teraz sa mi uz nechce ale chcela by som zas zacat.. no uvidim 🙂

naco ti budu robit HP? naco sa to vlastne robi? kvoli ovulke? alebo kvoli comu?

monasek84
17. bře 2010

prinzesz: Ale muzu 🙂 jen mam pohyblivou pracovni dobu, takze cim driv sem dojdu, tim driv muzu jit domu 😀

Ano merim, mam nepravidelny cyklus, takze diky mereni vim kdy presne cekat MS 🙂 Aspon takova mala pomucka 🙂 A HP mi bude delat prave kvuli nepravidelnymu cyklu a ze na ultrazvuku videl polycysticke vajecniky ☹ (jeste ke vsemu, to nam tak chybelo...) takze on mi tvrdi ze nemam ovulaci, ale me podle BT vychazi kazdy cyklus, tak nevim.... dr rikal, ze to ze se mi zveda teplota nemusi znamenat ze dojde k ovu ☹