Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

prinzesz
22. dub 2010

iriel, tak to je dobre, a kolik je tebe? ja inac tiez uz tak vsetko neprezivam, pride mi to obcas luto, hlavne ked mi nejaka nova holka povie ze je tehu a vidim ako ziari stastim, ale u mna su skor pocity take ze prevlada hnev, a pak si zas poviem ze dve vestice nezavisle na sebe mi povedali ze budem mat deti do teraz uz 3 rokov.. tak co?! .. ale budem asi stara maminka.. no co uz? tak to to asi ma byt, hlavne ze mne vsetci hovorili ze ja sa budem prva vydavat a prva budem mat deti.. a vidis.. nichts

iriel
22. dub 2010

benedika - ja si zase rikam, ze nase dite to bohuzel bude muset vedet, protoze jinak by v rodinne anamneze u lekaru vzdy uvadelo, ze jeho otec ma vsechny ty hrozne nemoci jako je roztrousena skleroza a schizofrenie v rodine a pritom by to nebyla pravda...

Ne, na hyperhomocysteinemii nejsou leky, jen takova dietka a zmena zivotniho stylu, o coz se snazim, ale ne vzdy mi to jde 😉

Porod byl nahodou fajn, i kdyz trval 16 hodin, hodne nas to sblizilo jak s mamkou, tak s Anickou, tou moji nejmladsi 🙂 A aspon mam predstavu do ceho jdu 😀 Navic jsme tam byly s mamkou skoro celou dobu samy, nechali nas delat si co chceme...

iriel
22. dub 2010

prinzesz - mne je 28, tak jsem klidna, ze mam jeste cas 😀

skrecko
22. dub 2010

jejda, vy ste toho popisali, sak nestiham citat 😵

benedika: nezverili sme sa nikomu, ak by som nahodou mala nieco povedat zatial len tolko ze mame nejaky problem, tak nam to bude trvat asi dlhsie. Ja sa vobec neviem zdoverovat a velmi si chranim sukromie. Ak by sme sa rozhodli pre darcu, tak nechceme aby to niekto vedel.
Inak moj muz by nechcel napr ani adoptovanemu dietatu povedat ze nie je nase vlastne. S cim teda ja nesuhlasim, ale o tom mozme pokecat inokedy.
No pomaly sa balim na to stretko ☹ , aj tak som dnes mojmu zamestnavatelovi darovala uz hodinu navyse 🙂 . A suhlasim s prinzesz - ak sa niekto pyta, tak poviem, ze mame zdravotne problemy a ak ich raz vyriesime mozno im o tom porozpravam. Dobry napad 😉
Tak sa majte kocky krasne do zajtra a tesim sa na vas! pa

iriel
22. dub 2010

Mejte se a uzijte si vecer, princezny 😉
Me ceka anglictina a domu dorazim nekdy okolo devate, to uz neni ani na posezeni venku ☹

benedika
22. dub 2010

Skrecko, ještě jsem ti zapomněla odpovědět na to FSH. Myslím, že ho měl kolem 30. Budu se muset ještě doma podívat do zprávy.
Iriel, nějak mám pocit, že tu představu do čeho jdeš ti nějak nezávidím😉 😀
Prinzesz,
jako starší maminky budeme mít výhodu, že znovu omládneme 😉 Většině maminkám to po narození dítěte hrozně sluší 😵
Všem přeji hezký večer, chci už taky z práce vypadnout 😉

benedika
22. dub 2010

Na to FSH jsem chtěla odpovědět Denii 😒 Tak promiň Deniii, mám ve vás ještě zmatek 😉 😔

deniiiii
22. dub 2010

tedy vy jste toho popsaly 🙂 nejak me zavalila prace..
Benedika: my mame fsh 28, tak uvidim..
Vsem pohodovy vecer, zitra navi 🙂

monasek84
23. dub 2010

dobre rano damy 🙂 jdu docist co jste napsaly, trosicku se rozkoukat v praci a jsem tu jak na koni 😀

monasek84
23. dub 2010

skrecko: teeeeeeeda, ty jsi si vcera tak nadpracovala?? 😉 no jak probihalo stretko? prezila jsi? vsechno v poradku?

prinzesz: MS uz je tady 😉 asi 😀

iriel: 28??? 😕 podle tech zkusenosti a zivotnich strasti bych typla ze vic (podle vzhledu ale neeeee 😉 )...

skrecko
23. dub 2010

Dobre rano kocky!

monasek: ano, bola som tu dlhsie o celu hodinu a dnes som dosla uz po pol7!!! Ale zase som nemusela byt dlho na stretku. Bolo to strasne ako som si aj myslela. Citila som sa strasne, vecer som sa zrutila, muz mi samozrejme vynadal. Lebo ze to nechcel takto dopracovat, ze budeme niekomu zavidiet, ze on ma deti. Lenze to mu asi nevysvetlim, ze to nie je zavist, len mi je to strasne luto. Nezavidim im to, ved im to prajem, len je mi tazko byt s nimi. Pytam sa ho, reku ty mas ake pocity. Tak on ze ma zlost. No tak kazdy to mame inak. Kazdy to prezivame inak. No dufam, ze tak skoro stretko nebude, alebo sa z toho vyvleciem.

benedika: my mame FSH 27, nieco. Neviem najst teraz presne hodnoty. Ale s deniiiii sme skoro uplne rovnako.

deniiiii
23. dub 2010

Krasne ranko vsem 🙂
Skrecko: vcera jsem na tebe myslela, je to opruz, ja to taky tak mam, ale zjistila jsem, ze se neda vsem tehotnejm ci s detma vyhybat (to by nikdo nezbyl 😉 , ale asi fakt neni nejlepsi chodit na sedanky, kde jsou vsichni tehotny..co ta jedina kamaradka, ktera nebyla, mela jsi aspon ji, nebo uz do toho taky spadla?

skrecko
23. dub 2010

deniiiii: ona prisla akurat ked som odchadzala. Stretli sme sa pred restikou. Takze som spojenca nemala. A tehotna isto nie je, lebo som sa jej zlakla, strasne vychudnuta. Vzdy vyzerala zdravo, stihlucka, ale akurat. A teraz taka vysusena, no hroza. Takze som pozerala cely cas na dve bruska a jedno male bejby ☹

monasek84
23. dub 2010

skrecko: tak to me mrzi ☹ ale vim presne jaky mas pocity... neni to zavist (teda je, ale ne takova prava)... je to spis vztek, zase to umocni tu otazku "proc my"? .... MM taky vcera dosel a ze nase kadernicka ke ktere oba chodime je tehu.... 😒 mno jo... asi to tak proste ma byt..... takze hlavu vzhuru, pak si budeme delat my tehu sedanky 😉

deniii: krasne ranko 😉

skrecko
23. dub 2010

monasek: ja skor citim lutost ze to asi nikdy nezazijem. Som sa na tie bruska nemohla ani pozriet. A to dieta ma skor rozculovalo 😀, tak som sa utesovala, ze toto by som chcela???? 🙂
Bola som celkom v pohode a strasne ma to rozhadzalo zas. Viem, ze sa im neda vyhybat, ale chcela by som aspon tak pol roka, rok pokoj od takychto stretavok.

monasek84
23. dub 2010

skrecko: 😀 to se taky s MM vzdycky ptame kdyz vidime nejakyho nevychovanyho caparta, ze "toto fakt chceme"?? 😀 ale neboj.... ony ty pocity k tomu vsemu asi patri, bohuzel... 😉 pul roka neni tak strasne dlouha doba, to se muzes parkrat omluvit, ze neco mate atd 😉

monasek84
23. dub 2010

skrecko: a kdyz tak premyslim nad reakcit tvyho muze.... to me vzdycky dostane jeste vic na kolena, kdyz nekdo od koho cekas oporu jde jeste proti tobe.... jak napr MM s tim ze to moc tlacim a leze mi to na mozek atd... pritom on prisel s tim, ze si udelame mimi a budeme za to bojovat.... no kazdy se ventiluje trochu jinak.... 😒

skrecko
23. dub 2010

monasek: no sak ja uz sa davno vyhovaram, ony sa stretavaju dost casto. Ja nemam na to ani cas ani chut. Clovek nechce pretrhat vsetky znamosti, ale tak raz za cas staci. Pripadne poslat mail... Ja ked odrieknem, tak ony vacsinou prehodia stretko koli mne 😒 takze to nie je vobec jednoduche s nimi 🙂

monasek84
23. dub 2010

skrecko: hmmmm, tak to pak bude tezsi orisek 😉

iriel
23. dub 2010

Dobre ranko, dneska jsem se ponorila do prace, ale musela jsem na vas prijit aspon mrknout 🙂

Skrecko drz se, bude lip, konecne prichazi i jaro, krasne pocasi, telo se vzpamatuje po zime a hnedka vsechno pujde snaz 😉

monasek84
23. dub 2010

iriel: v patek se ale nepracuje na plny obratky 😉 pekny dnik 🙂

prinzesz
23. dub 2010

caute koceny, hmm skrecko, inac takato reakcia jej mi velmi znama aj od mojej polovicky, on sa vie tiez na mna nastvat ked zosmutniem kvoli baby! ale tak ked mne je feest smutno tak sa snazim byt sama, a revem len ked som sama.. aby ma nevidel a aby hlavne nevidel ze ma to obcas trapi, lebo naozaj to nie je vzdy ale obcas ma to chyti! hlavne pred ms, len teraz mam taku celkom dobru, ziadne zavratne priznaky a viem ze sa blizi, ocakavam v nedelu, trosku ma pobolieva brucho a prsa.. a plet mam uplne hroznu!!! jo a obcas sa mi zhorsi na chvilu nalada.. ale inac som ok.. inokedy ma boli brucho tyzden dopradu a som nervozna a uplakana.. tak taketo pms ako mam teraz mam rada 🙂 ked mi skoro nic nie je!
skrecko ja mam teraz taku moju oblubenu kolegynu tehulku, a ked mi to povedala tak som bola fest smutna ale teraz mam velku radost a prezivam to s nou, asi je to ine lebo sme sa o tom bavili a viem ze ona to mne nesmierne moc zela! takze to tak nejak neriesim 🙂

iriel
23. dub 2010

Monasek - jo k tomu veku, no ja totiz se vsim zacla strasne moc brzo, v 15ti uz jsem zila sama, zivila se sama, takze to mam tak nejak posunute, zkusenosti jako by mi bylo o 10 vic, no... 😒

monasek84
23. dub 2010

iriel: zkusenosti ti nikdo nevezme 😉

skrecko
23. dub 2010

prinzesz: vdaka za podporu. Viem, ze asi vsetky viete ako sa citim ja a ako reaguje moj muz. Az tak rozdielni ti ludia nie su 🙂 Vacsinou zeny prezivaju veci rovnao a muzi tiez ako vidim.
To je fajn ze mas taku kolegynku. Lenze ja timto nechcem hovorit o nasom probleme. A keby bola jedna mozno. Ale su tri, tak to uz je vela. Zdoveruj sa takym ludom, aj tak to nepochopia.

prinzesz
23. dub 2010

skrecko, presne tak.. to by som asi ani ja nevesala na nos, trom je naozaj vela.. a tiez nemam rada lutost, ale ako mi jedna znama povedala no boooze ved teraz su take moznosti, mozes sa nechat oplodnit od darcu!!! skoro som odpadla.. tak som jej na to povedala ze vies ine je ked sa na toto pozeras u kamosky a ine u seba! tej znamej som to povedala akoby o tretej osobe nie o sebe.. lenze ja som napr. taka ze ja sa viem velmi lahko vcitit do inych.. som vondarka a aj v horoskopoch pisu ze by zo mna bola dobra psychologicka 🙂 len ja bych revala asi pri kazdom probleme cloveka..
hlavne take tie tragicke..

monasek84
23. dub 2010

prinzesz: taky unterWassermanka?? 🙂
Vis co... hlavne citim ty zmeny nazoru sama na sobe... nez byl na svete ten problem, tak sem se na vsechno divala uplne jinak... pak do toho najednou spadnes a zacnes menit nazory... a tim padem je jasny, ze kdo tu situaci nezazil, nikdy nemuze pochopit jaky to je a jak by se sam zachoval....

iriel
23. dub 2010

Taky jsem vodnarka 🙂)

monasek84
23. dub 2010

iriel, prinzesz: jake mate datum? 🙂

skrecko
23. dub 2010

prinzesz: teda takych ludi vyfackat. Ved keby stala ona pred takym rozhodnutim, to by bolo nieco ine.
Inak ja som dost tvrdy clovek, neviem polutovat ludi. Ale to len preto, ze mam toho vela za sebou. Myslela som ze bolesti bolo uz v mojom zivote akurat. A som sa mylila. Ale to neznamena, ze budem necitliva!!! To je zasadny rozdiel.

No a toto su kocky ktorym viacmenej vychadza vsetko normalne. O starostiach co som ja zazivala a zazivam mozno akurat tak poculi alebo o nich citali. No a co budes takymto ludom nieco vysvetlovat.

A inak ja som vahy. A vodnarov mam okolo seba dost cely zivot 😀