Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

bubulka722
21. led 2010

Slnce, tak sa priprav na to, že na Slovensku stretneš ešte veľa takých hulvátov. Hovorím podľa vlastnej skúsenosti. Nenapísala si, či robil aj ďalší spermiogram a aké máte hladiny hormónov. Inak ťažko čakať kompetentnú liečbu alebo vysvedlenie od urológov, mnohí nemajú potuchy ani aké homóny treba vyšetriť pri neplodnosti, tiež vlastná skúsenosť. Mala by si vyhľadať poriadneho andrológa. Je to ťažké ako hladanie ihly v kope sena. Možno by sa vyplatilo skontaktovať sa s dr. Kubišom z BB. Viem, že ti to teraz pripadá ako neriešiteľná vec, ale ani z ďaleka to tak nie je. Časom keď sa dostaneš do problematiky ,otvoria sa ti ďalšie možnosti a ešte vôbec nie je rozhodnuté, že budete musieť podstúpiť M/T. Pozri si príspevky od Ohnety, ten to mal pekne ťažké a jeho azoo bol len trápna diagnóza od doktorov. Počkaj na genetiku a hlavne podľa tej sa budeš ďalej v problematike orientovať. Hlavne kľud a beznádej pošli preč!!! 😉

monasek84
22. led 2010

slncee: nezoufej ;) hlavu nahoru, manzel potrebuje citit, ze to beres oproti nemu trochu s nadhledem ;)

petula: My na genetice jeste nebyli, mame za sebou dva spmg (oba 0) a MM jednu operaci (v detstvi ho operovali pro nezestouply semenik a neco mu zapomneli vyndat, tak se to ted dodelavalo). V pondeli jsme objednani v BA na Kramare na biopsii, takze pro nas velky krok dopredu, konecne se neco deje....

slncee
22. led 2010

Robili sme dva spg, oba nula. Hormony su v poriadku, urologicke v poriadku... Cakame na genetiku. Ale dovtedy chcem este najdst poriadneho androloga.... tento vikend si oddychnem a potom zacnem znovu bojovat...

boruuvka
22. led 2010

Slncee, genetické vyšetření je opravdu potřeba - zjistí se, zda manžel nemá geneticky danou vadu na nějakým chromozomu a to by znamenalo, že spermie vůbec "nevyrábí". Když vám hormony vyšly v pořádku, u urologa taky dobrý (ten by měl upozornit na případnou varikokélu, nebo příliš malá varlata), tak věř, že i genetika dopadne dobře. U nás byl problém v tom, že manžel byl v 5 letech operován s tříselnou kýlou a pravděpodobně mu přerušili chámovody. Dalším případným důvodem azoo (když jsou všechny výsledky dobré) je prodělaný zánět o kterém chlap ani nemusel vědět - ten by poškodil tkáň, ve které se spermie vytvářejí. Ale když jsou výsledky dobré, tak se něco určitě najde.

tina1303
22. led 2010

Ahoj slncee, pisem ti, lebo aj my mame ten isty problem - azoospermia a ako si spominala aj tvoja endometrioza. je to presne nas pripad. Ver mi, ze ma to dostalo a nedokazala som byt ani v praci, lebo som revala ako male decko vzdy, vsade. Ale uz som to nejak prehltla a snazime sa bojovat. je to tazke, aj my sme iste len na zaciatku, ale snazime sa funfovat dalej a nejak na to nemysliet. Ja som cele dni po oznameni diagnozy lovila na internete informacie a hlavu som mala ako balon. zastavil ma az moj gynekolog. Musite si najt dobru CAR a nechat sa viest. Aj my prave cakame na geneticke vysledky. Prve mame v poriadku a teraz do marca musime cakat na testy co sa tyka chromozomov. Aj som mala endometriozu ale bola som na operacii a brala som 3 mesiace antikoncepciu a tento tyzden ssom bola na sone a doktor povedal, ze mam dobre vysledky a ja som pripravena mat babo. Takze neboj a hlavne sa nevzdavaj. Nie si sama a sme tu vsetky s nejakym problemom a snazime sa drzat sa nad vodov. 🙂 Verim, ze raz sa tu stretneme a velkymi pismenami napises: SOM V TOM. Kiez by som to uz mohla napisat. 😅

bubulka722
24. led 2010

Slnce, v inej téme si písala, že pri prvom spg. ste mali pár plavcov a teraz tu čítam niečo iné...
Genetka vnesie do problému najviac svetla a ak je o.k., tak máte vždy nádej mať vlastné a hlavne zdravé baby.

slncee
24. led 2010

Bubulka, bohuzial oba spg dopadli s nulou... Tak cakame na genetiku... Trochu som sa uz ukludnila a zacali sme zas normalne fungovat, neplacem uz a bavime sa aj o inych veciach. Dokonca zijeme zdravsie, takze zatial je to pre nas pozitivne... Len sa trochu bojim, lebo ja mam pocit, ze mne nemoze nic vyjst jednoducho...

ohneta
25. led 2010

slncee
drž se a nezoufej, uvidíš že to bude ok. 😉

bubulka722
25. led 2010

Nemôžeš sa utápať len vecami ktoré ti nevyšli. Pozri sa na kopec vecí ktoré sa podarili a skús sa na život pozerať pozitívnejšie. Mňa osobne táto ťažká životná skúsenosť veľmi obohatila a začala som sa na všetko pozerať inými očami. Po veľkých krízach sme si začali vážiť jeden druhého a náš vžťah je oveľa pevnejší ako kedykoľvek predtým.

Ahoj ohneta, ako sa máš? Sú na obzore nejaké kočky? 😉

monasek84
27. led 2010

babu: naprosty souhlas, hlavne s tim divanim se na svet jinak a upevnenim vztahu ;)

bubulka722
27. led 2010

monasek 😉

petinax
28. led 2010

ahojky děvčata, taky máme AZOO jezdíme do olomouce do fertimedu.jezdíte tam někdo taky?jak vám připadá ten docent sobek?mě takový zvláštní a hodně tichý(příště si beru naslouchadlo)no k věci celkem nám na pohovoru nic neřekli, prý neví čím to je proč to je a jestli se vůbec něco najde,máme si rozmyslet dárce,což u nás nepřipadá v úvahu!!!!jinak nám brali nějaký odběry i na genetiku a já jsem musela 2 dc a 3dc na odběry krve na prolaktin fsh testosteron lh.mám to vše ok, přítel má taky hormony ok,nikdy operace varlete neměl,v rodině dědičné onemocnění nemá tak nevím čím to může být.jedině měl zánět močového měchýře,myslíte že to může být tím?taky sem četla, že když partner vydrží až 3 týdny nesouložit a pak jde na vzorek že se tam prý něco může objevit.protože ty spermie jsou líné a tvoří se pomaleji...no stalo se vám to někomu?ráda bych to věděla,abych doma zbytečně 3 týdny nestrádala.zítra jedu 10dc na ultrazvuk tak sem zvědavá co nám zase řeknou

slncee
28. led 2010

Ahoj Petinax, no u nas je to podobne. V podstate som sa nic od lekarov nedozvedela. Tiez nas jeden uz tlacil do darcovstva, ale to neprichadza do uvahy u nas tiez. Moj muz ziadnu chorobu, o ktorej by sme vedeli neprekonal (mozno mums, ale to je len dohad, ani jeho mama to nepotvrdila, zeby mal), hormony ma v poriadku, urolog ho vysetril a urobil ultrazvuk, tiez v poriadku, operacia ziadna. Teraz cakame na genetiku. Neviem ako to dopadne, ... Na otazky mi lekari neodpovedali, boli velmi neochotni, viac som sa dozvedela od bab tu, co a ako je a co nas caka. Predpokladam, ze o TESE/MESE si uz pocula. Na potvrdenie azoo treba mat minimalne dva odbery spg. My este tiez pojdeme raz na spg a uvidme. Ale to az o tyzden, dva.... Nechapem preco vas ale tlaci do darcovstva, ked este nema potvrdene, ze skutocne neprodukuje spermije.... My uz sme zmiereni s operaciou M/T a IVF, ale to by nam museli dopadnut dobre geneticke testy...

prinzesz
29. led 2010

ahojte damy a ohneta,
tak my sme vcera boli u MUDr.Kociho, uz nam robili testy na genetiku + HP, genetika dopadla tak ze nam povedali ze priatel ma mutaciu genu na Cysticku fibrozu kvoli tomu musim ist teraz aj ja na podrobnejsie vysetrenie genetiky, mne robili len taku obyc 🙂 geneticka p. dok. Vesela povedala ze vraj je to bezna vec a vlastne toto by odpovedalo azoospermii, avsak moj priatel kedysi spermie mal, HP mal dobry vraj az moc dobry len maly pokles testosteronu, inac vsetko ok, doktor hovoril ze podla neho ma nepriechodne chlamovody ci ako sa to vola a po dalsom spg mu povie co dalej, ci sa pojde na operaciu ale liecenie.. asi to bude ta operacia, dalsi spg bude v pondelok 1.2., to este ideme raz ku geneticke tak som zvedava co nam povie, teraz mam vacsi strach z toho ze by sa mohlo narodit dieta s CF a co som citala na nete tak tieto deti sa doziju max 32 rokov a to este ako tazko... no uvidime co povie pani doktorka...
obcas si tak uvedomujem ze sa blizi "beh do finale" a aj sa tesim ale mam aj obrovsky strach.. takze vam drzim palce a napiste nieco nech mame info 🙂

monasek84
29. led 2010

princesz: uplne chapu tu tvou vetu ze se blizi beh do finale vs. strach... 🙂 my cekame na vysledky z biopsie, kt.by mely ukazat jestli MM vubec sperm.produkuje nebo ne... na jednu stranu se tesim ze uz budeme vedet na cem jsme a na druhou se bojim verdiktu....

Drzime pesti ;)

petinax
29. led 2010

slncee - o mese tese jsem se dočetla já, doktor o tom také mluvil ale prý tam nemusí nic být atd prej je to 50 na 50.no šance nám dal mizivé...já doufám, že se tam něco najde jinak asi budu celý život nezdětná.přítel mě chce po zákroku MT POKD TAM NIC NEBUDE OPUSTIT at si najdu nekoho prý normálního,o tom vůbec nechci slyšet ale řekl mi, žekdyž bude chtít odejít prostě půjde a já ho neůžu držet.nejradši bych mu za to naliskala, ale co mám dělat.prý mu ještě poděkuji

monasek84
29. led 2010

petinax: musim se uz usmivat nad tim jak vsichni reaguji stejne... u nas to byla prvni reakce kdyz jsme azoo zjistili.... 😖

petinax
29. led 2010

monasek84 - ale on to myslí opravdu vážně, jsme spolu 2 roky a vím že tohle neříká jen tak.prý abych mohla mít rodinu, o dárci vůbec nechce slyšet,prej at si ho vezmu jestli chci, ale říkal, že ví že by ho to celej život štvalo a že mu hrkne v hlavě a uteče mi.že by nechtěl aby mělo to dítě od dárce ani jeho příjmení...

petinax
29. led 2010

monasek84 každej den mi říká,že se jednoho dne nevrátí dom a už nikdy nepřijde.abych řekla pravdu místo toho,aby se mnou bojoval dá se říci v jeho problému tak dělá problémy ještě větší.vždycky mi znechutí vůbec něco podnikat.v půl 3 máme být v olomouci na ultrazvuku, zatím není doma

monasek84
29. led 2010

peti: uplne stejny stavy mel MM.... nechtel se mnou mluvit, rikal mi ze se rozejdeme, at si najdu poradnyho chlapa...at se o to nestaram, ze to je jeho problem, darce ze nikdy v zivote, ze takovy dite nikdy neprijme atd.... trvalo mu asi pul roku nez na to zacal koukat jinak... ted sam navrhl, ze kdyby nam vysledky pristi tyden nevysly, ze je ochotny jit do darce, protoze chce abysme se to dite vynosili a vypiplali sami... ze proste kdyz nemuze mit on, tak aspon ja.....

petinax
29. led 2010

monasek84 TAKY BY MĚ ŠTVALO KDYBY BYL PROBLÉM NA MÉ STRANĚ ALE URČITĚ BYCH SE JEN TAK NEVZDALA.ŘEKLA JSEM MU ŽE BUDU BOJOVAT DO KONCE, ABYJSME MELI VLASTNÍ DÍTĚ POKUD TO OVŠEM NEPŮJDE DO DÁRCE NEPŮJDEM

monasek84
29. led 2010

petinax.... jinak jeste ... kdyz zacal mit tyto reci, tak sem mu nadala, ze at nemele kraviny, ze snad jsme dva, tak budeme tento problem resit dva a ze neexistuje jen JEHO problem.... po par dnech jsem vecer otevrela lahev vina, opili jsme se spolu, poplakali si, vyrikali si to a od te doby je to ok...sblizilo nas to....

monasek84
29. led 2010

petinax: darce je na dlouhy a dukladny rozhodovani.... ted se musite starat o to, urcit, jestli to pujde nebo nepujde... darce az pak, treba ho vubec nebude potreba ;) hlavu nahoru... hlavne zkouset, podporovat, ptat se....

katy2
29. led 2010

Babulky, strasne vam drzim palce... Treba byt velkou oporou partnerom, je to pre nich velka rana.... A urcite to zblizi oboch... Prajem vam uspesny koniec.... 😵 😵 😵

petinax
29. led 2010

monasek84 - jdu se pripravit do toho olmika,pak zase napisu jak jsme dopadli.ja ho porad podporuju a taky jsem mu nadala, ale kdyz se jeden snazi a druhej zase haze klacky pod nohy tak je to na prd.

monasek84
29. led 2010

petinax: bohuzel se musis obrnit na to, ze ted to bude nejakej cas takto vypadat.... Preju hodne sily, nevzdavej se. Pak urcite napis !

petinax
29. led 2010

monasek84-TAK UZ JSME DOMA, PARTNER MA HORMONY, VESKERY VYSETRENI NA INFEKTY A KARYOTYP V PORADKU, UROLOGIE JE TAKY OK, JA MAM VSE TAKY OK...JEŠTĚ ČEKÁME NA CYSTICKOU FIBROZU A JAKYSI MUTACE GENU U PARTNERA.VE STREDU JEDEM NA GENETIKU.DOPORUCILI MU TESE A PAK IVF,PREJ JESTLI CHCEME ZACNEME UZ TED V UNORU,ALE PARTNER ZATIM NECHCE CHCE JESTE PUL ROKU POCKAT ZE JESTLI OPRAVDU SE TY SPERMIE NEOBNOVI.NO MA CHODIT NA SPERMIGRAMY A PAK SE ROZHODNOUT,ZDA DO TESE PUJDEME.VIM ZE URCITE JO,ALE NEMUZU HO DO TOHO TLACIT MUSI PROSTE CHTIT SAM.

petinax
29. led 2010

holky bylo u některé z vás nebo spíš u partnerů že měl taky vše ok a stejně spermie ani po mese či tese nebyli?já si myslím, že když má všechny vyšetření v pořádku tak se přece musí najít ne?nebo se mýlím?

siouxie
29. led 2010

petinax, osobne si myslím, že jednoducho nemôže mať všetko v poriadku, ak sa nič nenašlo...
dôvodov môže byť naozaj veľa napr. v imulogickej reakcii tela na vlastné spermie, geneticky poškodené spermie (napr. kvôli neskôr zostúpeným semenníkom), skryté zápaly (asi vám nerobili kultiváciu ejakulátu, však?)... To, čo máte za sebou je len zlomok vyšetrení.

prinzesz
29. led 2010

petinax, hm.. vidim ze naozaj vsetci muzi reaguju rovnako, presne toto iste povedal aj ten moj.. ale ja sa nevzdavam a hlavne verim, to sa snazim preniest aj na neho, netlacim tiez.. lebo ako pises sam sa musi rozhodnut, ja ho k tomu rozhodnutiu len motivujem.. v tomto smere som ja akasi viac optimisticka, ja prosto neverim ze sa to nepodari... ono sa to podari a raz ked zabludime na tieto stranky /mozno tak za 3 roky/ budeme mat v profile 2d uvidite... ja sa stavim.. 😀
inac nam dr.Vesela povedala ze CF je najcastejsia pricina azoo, len neviem ake ine nasledky to ma, to sa dozviem v pondelok, celkom som zvedava..
pemyslam ci sa uz tento rok stanem mamou, ja ani neviem ci sa na to uz citim... 😉 btw. budem akurat o tyzden 31... no piste dalej, nech o sebe navzajom vieme, som velmi rada ze sa mam s kym podelit o info a pocity pa