Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

murasek
5. dub 2009

ahoj holky, i my pred casem resili tuhle situaci - spermie 0, vrhli jsme se do M/T a vyslo to, nevzdavejte to..pro nas bylo dulezite, ze jsme vedeli, ze jsme pro to udelali vsechno - pro pripad, ze by se nic nenaslo... drzim palce

bobovci1
5. dub 2009

ja ťa úplne chápem, že to máte teraz hrozne ťažké a máte to ešte zťažené tým, že ste v zahraničí ☹
ale máte toho pred sebou ešte docela dosť, je dobre začať myslieť trošku viac pozitívne, veď je hodne možností 🙂
a keď ste ešte nič neskúšali, tak tie nuly sa predsa len tak same zmeniť nemožu
a to ste to spermie mali za sebou v krátkej dobe? niekde na koníku som čítala, že sa vraj meni cca každé 3 mesiace, možno by vám i nejaké vitamíny pomohli, ale kým nevyskúšate tak to proste nezistíte, len treba trošku trpezlivosti 🙂

zdenulka_29
5. dub 2009

Na nějakou dobu jsem se odmlčela a je tu tolik zpráviček. Bobovci: koťátko roste jako z vody, hlavně bříško se mu kulatí.. 🙂 Je trochu nastydlé, tak chrčí a pak začne prskat, tak mám docela strach..ale snad to není životu nebezpečné. Modlím se za každý den.Teď se musí krmit ještě tak čtrnáct dní a pak by mohlo papat samo.

bobovci1
5. dub 2009

Zdeni, tak to je super, že sa mu darí, na koťátka nie som odborník, ale snaď by sa mu nič nemalo stať 🙂

zdenulka_29
5. dub 2009

Každou chvilku přede, tak snad z radosti.

bobovci1
5. dub 2009

tak to je potom asi spokojné 🙂

bobovci1
5. dub 2009

ja by som si tiež priala domáceho miláčika, ale zatiaľ nemožeme 🙂

zdenulka_29
5. dub 2009

Myslím si, že je..dokáže si se mnou i hrát..je legrační, jak už tak malé..dělá věci jako dospělá kočka. Drbe se (teda spíš se snaží a padá mu u toho noha)..kouše, přede. Já chtěla psa, ale tady to není možné..tak jsem tu zvyklá na kočičky. Jen se bojím až bude prcet běhat venku, aby ho nezajelo auto. Ulicí kolikrát velikou rychlostí jezdí auta. Přes den to kotě neuhlídám nebo když budu v práci, tak bude venku..to bych ho leda nemohla nikam pouštět..to ale nechci. Bylo by jako ve vězení.

bobovci1
6. dub 2009

to by bolo ako vo vezení, ale neboj ono si určite nejako poradí, kočičky sú šikovné 🙂

pompovci
6. dub 2009

🙂 pre bobovci ahojte tie spermiogrami nam brali po piatich mesiacoch lenze ten prvy lekar povedal ze su mrtve a az na jednu ale ta ze je nejako deformovana ten druhy lekar mi povedal ze na obidvoch spermigramoch je nula neviem komu mam verit a clovek aj napriek takym to spravam stale v nieco veri ja neviem v co ale verim ze to bude lepsie

dadous
6. dub 2009

Ahoj holčiny, 😉
pompo, nam dělali první spermio, ale asi se jen tak mrkly a nic neviděli. To druhy nam dělaly v caru a tm ho prohnaly centrifugou a ejhle něco tam bylo, takže v běžny namocnici se tím až tak nezabyvaj 😉

bobovci1
6. dub 2009

ahojky všetkým 😀
pompo, dad má pravdu, počkajte čo Vám povedia v CARu, netreba robiť unáhlené závery 🙂 hlavne sa dať do pohody

mám nové správičky, dnes som volala do laborky a z 11 vajíčok bolo 8 zralých, ktoré napíchli šikovnými spermijkami manžela. 😀 z toho nám jedno odišlo, takže sa zatiaľ pekne vyvíja 7, tak dúfam, že ich toľko zostane dokonca. 🙂
zajtra už asi budem vedieť kedy mi ich vložia, asi pravdepodobne vo štvrtok, máme predĺženú kultiváciu 🙂
ale som ja šťastná ako blcha 🙂

dadous
6. dub 2009

jee tak to je super spravička 🙂 kolik si jich nechaš vložit?

bobovci1
6. dub 2009

nechám si vložiť 2 i keď manžel má strach aby neboli dvojčatá, ale ja som pripravená i na to 😀 už len aby bolo mimčo, možno i 2 😀

dadous
6. dub 2009

no ono to bude jistější když budou dvě. Dada se taky bojí dvojčat 😀

bobovci1
6. dub 2009

to je pravda, že to bude istejšie, a k tomu budú čerstvé, ani nevieme či potom nejaké z mrazáku prežijú 🙂 dúfam, že ich nebudeme potrebovať 🙂

dadous
6. dub 2009

a nechate je zamrazit?

pompovci
6. dub 2009

🙂 🙂 🙂 pre bobovci gratulujem no aj ja dufam ze niekedy sa toho dozijem aj ja a mate pravdu teraz som s manzelom o tom hvorila ze pojdeme na slovensko predlzime si nejako dovolenku a pojdeme do nejake caru este sa o tom poinformujem a potom vas budem informovat lenze jedna vestica mi povedal ze budem mat dieta adoptivne ale ak sa budeme snazit mali by sme mat aj svoje

dadous
6. dub 2009

na věštkyni ted zapomen 😉 a oběhejte si doktory 😵

bobovci1
7. dub 2009

ahojky, pompo ďakujem, inak ako vždy súhlasím s dad, zabudnite na nejakú vešticu, veď ste predsa sami strojcami svojho šťastia 🙂 budete predsa múdrejší až keď navštívite CAR 🙂

mám ďalšie novinky, teraz je toho nového skoro každý deň 🙂
dnes som zas volala do CARu a z 7 bojovníčkov nám zostalo 7 😀 no nie je to úžasné, už nám dokonca 2 zamrazili, a zvyšných 5 bude bojovať ďalej, 2 nám vložia a ak tie 3 vydržia tak tie si dáme tiež zamraziť, veď bolo by ich škoda 🙂
termín vkladania mám na štvrtok ale v ktorú hodinu tak to sa dozviem až zajtra 🙂

dadous
7. dub 2009

ahoj bobo, jee ty se maaaaš 🙂 moc ti přeju aby bojovníčci vydržely 😉 Tak ty už budeš brzo těhulka, držím všechny palečky 😀

pompovci
7. dub 2009

🙂 🙂 pre bobovci to je skvele vela som o tom rozmyslala ak sa bude dat tak prijmem to ze pojdem na umele od darcu a potom sa budeme pokusat o svije vlastne pretoze sme sami a je to smutne takze drzte mi palce aby nam to vyslo

dadous
7. dub 2009

pmpo, neboj doktoři něco vymyslej 😀 třeba ani darce nebudete potřebovat 😉

pompovci
7. dub 2009

pre dadous 🙂 🙂 🙂 no dufam aj ja ale keby to bolo stale zle taksom sty vyrovnana ze prijmem aj tuto alternativu no dufamz eaj moj manzel bude stastny ak toto skusime predsa to nebude jeho a to bolikazdy by predsa chcel len to svoje

lucifuk321
7. dub 2009

Ahojte.

Nechcem rusit vasu debatu, ale ak by mal niekto zaujem...

https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

Dohodneme sa a drzime palceky 🙂

bobovci1
7. dub 2009

dad, ďakujem, keby si v tom mala pravdu, že budem čoskoro tehuľka, ale ten čas sa strašne vlečie 🙂 ale aspoň, že sa niečo deje 🙂

pompo, veď stale je riešenie 🙂

dadous
7. dub 2009

bobo pravě že ty už se blížíš k cíli 😉 to nam se to vleče a ještě nějakej ten patek povleče 😀

zdenulka_29
7. dub 2009

Bobovci:7 vajíček to je super..moc, moc závidím. Já si na takové radosti budu muset ještě dlouho počkat. Vy to všechny budete mít úspěšně za sebou a já teprve začnu se stimulkou. 😠

bobovci1
7. dub 2009

dad, dúfam, že k šťastnému, ešte stále sme nevyhrali 😀
zdeni, i my sme docela dlho čakali a som rada, že už to je tu, neboj i vám to ubehne 🙂

bobovci1
7. dub 2009

už aby sme tu boli všetky tehuľky 🙂 a mohli riešiť iné problémy 😀