Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

eloana
3. říj 2008

29 a mame 2?5 letou dceru takze zahada

nicaa
3. říj 2008

Ahoj holky, omlovám se, že vám sem lezu, jen se divím, že tu píšete, že vás IVf vyšlo tak levně.
My jsem platili téměř 40.000,- IVF + ICSI+ AH + MESA .

Lendulko - do jakého CAR chodíš? My jsem tyhle peníze platili ve státním CAR, teď jsem přestoupila do soukromého, tak jsem zvědavá kolik to bude stát.

Dadous - já vím, že je tohle zjištění dost hrozný (my to máme už za sebou), ale většinou se při MESA/TESE něco najde...

dadous
3. říj 2008

no tak to je divný 😒 David měl nesestouply varlata když byl malej tak mu to operovali,takže to bude ta příčina.Tak se modlíme aby s tím šlo něco udělat.Ja už dítě mam,ale on ještě žadný ☹

eloana
3. říj 2008

ahoj nicaa - myslim ,ze chodi do gennetu ja taky na cenu se chceme zeptat ,ale ptala jsme se holek co chodi do sanusu a taky rikali kolem 11- 15 tisic dle toho co a mese tese stoji 10 000 _12 000

dadous
3. říj 2008

ahoj nicaa, v to taky doufame 🙂

nicaa
3. říj 2008

Eloano - ono se dá zjistit kde je u muže problém, když nemá spermie?
Já jsem také chtěla aby to zjistili a bylo nám řečeno, že se to zjistit nedá...

eloana
3. říj 2008

asi nejaka pricina byt musi ne?🙂))) nevim zjistit to chce manzel a kdyz mu reknu, ze to treba nezjisti nechce to slyset ,tak zkousime jste dalsi vysetreni🙂

nicaa
3. říj 2008

Ahojky - jsem si to tu pročítala, protože máme stejný problém, tak snad vám nevadí, že hned píši... neznám nikoho, kdo má stejný problém, vlastně ani nemám v okolí kamarádku, která má problém otěhotnět, takže není s kým to probrat, všichni nám jen říkají, že to bude dobrý, ale jak...... ani už nemám chuť se o tom bavit, když vím, že nikdo neví o co jde.
Ještě, že tyhle diskuse jsou.... 😉

dadous
3. říj 2008

nico to jsme na tom stejně 😉 a jaky mate problem vy?

nicaa
3. říj 2008

Eloana - děkuji za odpověď, ale přijde mi to strašně málo...
My jsme teď přešli do Reprofitu, tak jsem zvědavá...

Nám řekli, že to je "např. ucpaný chámovod nebo močová trubice", ale prý se to zjistit nedá.
Ptám se protože vím, že každé CAR odvádí jinou práci a nedá se všemu věřit, já bych ráda věděla příčinu toho proč muž, který má vlastní dítě je "najednou" neplodný ☹

eloana
3. říj 2008

ja taky netusim uvidime v utery jdeme na pohovor, tak se snad dozvime vice a zeptam se na tu cenu🙂

nicaa
3. říj 2008

Dadous - kromě toho, že nemáme spermie, tak asi žádný ☹

Teda, už máme zamrazené, musíme si je převézt do jiného CAR, tak doufám, že se jim nic nestane, ovšem máme pouze 2 dávky, přestože manžel jich měl při MESE strašně moc, tak chytrá embryoložka nechala pouze na 3 dávky a jedna už padla na nepovedené IVF. 😖

dadous
3. říj 2008

no tak to je trubka 😠 a kam chodíte?

eloana
3. říj 2008

ted jsem se ptala holek v tematu gennet -a tam mi rikali ,ze platila akorat za ICSI 9000 jinak nic ani za leky

dadous
3. říj 2008

no nejlepší bude zeptat se osobně 😉

eloana
3. říj 2008

nicaa a nebyla jsi na slovensku tam je to drazsi nez v cechach

nicaa
3. říj 2008

dadousi - chodili jsme na Obilnák asi ti to moc neřekne, ale teď chodíme do Reprofitu a prý je to o něčem jiném, tak uvidíme 🙂

eloano - ne byli jsme v Brně, ale co vím od holek (v různých diskusích) tak 20.000,- až 30.000,- je průměr a to nemají MESA/TESE.

No já určitě nakouknu, až budete vědět cenu, vážně jsem zvědavá...
CAR kde jsme byli je údajně nejlevnější.

eloana
3. říj 2008

aha no nevim pry na slovensku to stoji tak 45 000 a u nas to je o polovinu levnejsi. s kym jsem mluvila ,tak mi rekli kolem 11-15 nez mese-tese .no uvidime. zalezi pry na lecich ,nektere jsou zadarmo nektere se plati

eloana
3. říj 2008

a nicaa kolik jste platili za mese/tese?🙂

nicaa
3. říj 2008

eloano - za mesa/tese jsme platili 10.000,- a v RF chtějí prý 15.000,-

nicaa
3. říj 2008

Ono také platíš za mrazení spermií či embryí (nebo obojího) a ty částka naskočí za zamrazení spermií jsme platili cca 4.500,- , léky jsem měla zřejmě nejdražší (gonal prý nejdražší je, jsem dnes někde četla 😖 ), ovšem také si vzpomínám, že jsme dopláceli přes 5.000,- za pérka. Obyč. injekce nám nějak dát nechtěli, i když se ptali které chceme, ale s tím, že obyč. nedoporučují... 😒

eloana
3. říj 2008

v gennetu taky 10 000

nicaa
3. říj 2008

No tak jak by se dalo vejít do 15.000,-?
Já, když jsem viděla co vše po nás chtěli zaplatit, tak jsem dost valila oči, no manžel vlastně taky, ale co naděláme....
Jen kdyby to vyšlo (myslím //, úspěšné těhu, porod a zdravé dítě 😅 )

nicaa
3. říj 2008

Jen za ICSI jsme platili 9.000,- měli jsme 8 vajíček (za 5 - 7 vajíček chtěli 8.000,- a za každé další 1.000,- 😖 )
atd.
Nebudu vás strašit, třeba to vážně budete mít levnější, ale to já zřejmě zamířím do dalšího CAR 😀

eloana
4. říj 2008

v genetu to je 1-10 7000 a za kazde dalsi 2000. nevim asi zalezi co ti daji za leky na tu stimulaci ,pry nektere jsou zdarma. a AH se dela vzdy nebo kdyz to nechces tak to delaji nebo ne?🙂

beruska195
5. říj 2008

Ahojky holky,
v sobotu jsem absolvovala odběr vajíček - odebráno 11 folikul, ve všech byly vajíčka 🙂
Embryolog navrhl metodu ISCI (kvůli dárci) a pokud bude vše OK, transportují mi 2 embryjka a ostatní zamrazí
Dnes ráno jsem si volala a dopadlo to docela dobře, oplodňovali 9 vajíček, podařilo se jich 6!
V úterý nejspíš pojedu na transfer 😉

Lendu a Andulko děkuju za držení palců - určitě to pomohlo!!!

Mějte se hezky, zase se zkusím ozvat a všem držím palce 🙂

lendulka007
5. říj 2008

Beruško, tak to je úžasná zprávička. Jsem moc ráda, že jsi se ozvala. Tak ať těch 6 embroušků bojuje dál a v úterý úspěšný ET.
Myslím na tebe.

Andulko, na tebe taky. Už se ti blíží testování a čekám jen samé dobré // zprávy.

lendulka007
5. říj 2008

Eleno, neboj, není to všechno tak drahé. Něco to stojí, ale zase na druhou stranu to stojí za to.
Netrap se dopředu s cenou. Ta není podstatná, důležitý je výsledek.

Nicaa, chodím do Gennetu.
Na stránkách všech CAR najdeš ceny a můžeš to porovnat, ale důležitější je, jak se tam k tobě chovají.

cabika
5. říj 2008

Beruško, to opravdu super. 🙂 🙂 🙂 🙂 V úterý držím palečky, ať Ti to dopadne na 1 😉 😉

Já osobně otázku peněz moc neřeším. Ne že bychom jich měly dost. To ne, ale co bych neudělala proto, abychom měli naše miminko. Ať to stojí, co to stojí, jdeme do toho!!!

Papa 😵

andulka2
5. říj 2008

ahoj Berusko, no to je parada, drzela jsem ti i palce u nohou. Diky ze jsi se ozvala. Preji at embrysci statecne bojuji vsichni dal a ty mas v utery pohodovy ET.

Hodne stesti.

lendulko tobe moc diky, mas pravdu, uz se mi to blizi a ja zacinam byt vic a vic nervozni :o(
snad to ale dobre dopadne