Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

eloana
5. říj 2008

ahoj holky drzim pesticky🙂 v utrry jdem do genetu myslim ,ze je nepustim ke slovu mam more otazek.ú a snad se pohneme z mista,ale jeste musime pockat do toho listopadu na kontrolni spermiogram

lendulka007
7. říj 2008

Beruško, tak už máš dětičky v bříšku?? Jak se cítíš? Vše je OK. Myslím na tebe.

Andulko, a co ty, už jsi to zkusila testnout? Myslím na tebe. Přeji krásné //.

Papa, krásný večer.

andulka2
7. říj 2008

Berusko taky na tebe myslim, tfuj tfuj, preji, aby se mimisci uchytili a pustili az za 9 mes.
Jak se citis ? napis, pa

eloana
8. říj 2008

ahoj holky tak jsme vcera byli v gennetu.vydupala jsmesi hormonalni profil u manzela a cekame do listopadu ,jestli se neco neobjevi.A kdyz ne tak to vypada po novem roce mese/tese a ja stimulace.Penize si pujcime ood kamose zkusime to

katy2
8. říj 2008

ahojte, davno som tu nepisala ale sledujem vase osudy....
berusko, drzim silno palce 🤐 🤐 🤐
ja som uz po 2.IVF a teraz cakam na vysledok..... Na krv idem 13.10 a ET sme mali 29.9. Mam 3 chrustikov v brusku

eloana
8. říj 2008

katy drzim pesti🙂

drobec.z
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
katy2
8. říj 2008

eloana, dakujem 🤐

lendulka007
8. říj 2008

Katy, držím palečky na ten správný výsledek. Ani si už nepamatuji, jestli máte spermijky z M/T nebo ne. Ale to stejně nevadí. Drž se.

Andulko, Beruško, myslím na vás.

Eleonko, vyčkejte na nový spg a pak vzhůru do M/T.

andulka2
8. říj 2008

Katy drzim taky palecky, aby bylo //.
Ja jsem sla dnes ke sve obvodacce na krev (jsem dnes 14 dnu presne od ET) a ona rikala, ze to nema smysl, ze je jeste brzo, at prijdu v pondeli / utery, ze uz to bude krasne znat ...
tak nevim, divne ze ? normalne by to v krvi uz melo byt videt, nebo se pletu ? asi zajdu zitra do Gennetu.

Berusko, myslim na tebe.

Lendulko, co na konzultaci ? jak jste dopadli ?

Eleonko, hodne stesti, at se nejake spermijky objevi

katy2
8. říj 2008

dakujem vam 🤐
mame spermie zmrazene....
andulka, to je divne, normalne sa chodi na krv na 14. den od ET/KET... 😕 A robila si si testik? Drzim palce 🤐

gregy
8. říj 2008

Ahoj Katy tak pozerám že čakáte na výsledky veľmi ti držím palce 😵 My pravdepodobne začíname 2 IVF v januári ...

katy2
8. říj 2008

gregy, ahoooj, 🙂
dakujem... // by boli ale stale sa bojim, ako to dopadne, este je skoro.....
prajem ti aby 2.IVF bolo pre vas uspesne.... 😵

gregy
8. říj 2008

Už máš pozitívne testíky???? To je bomba ja viem ešte sa nechceš predčasne tešiť ... tak ja počkám s gratuláciou až ked to oznámiš ofiici, ale veľmi na teba myslím 😉
No dúfajme že tneto krát dopaneme lepšie hlavne teda ja, manželovi zatiaľ všetky ostatné spg. okrem toho prvého vychádzajú jedna živá v zornom poli takže aspoň toto sa neako polepšilo horšie je to so mnou ...

andulka2
8. říj 2008

Katy testik jsem si delala, byly tam //., ale ta druha carka byla strasne slaboulinka - temer neveditelna ...
tak jsem chtela zajit na krev a takto jsem dopadla :o(
zajdu zitra znova - tentokrat jinam a nenecham se odbyt

lendulka007
8. říj 2008

Andulko, 14.den se normálně už může testovat. Normálně si doběhni kamkoliv do laborky nebo do Gennetu. Jen ty výsledky v Gennetu mají až odpoledne, když doběhneš sama jako plátce do laborky, tak je máš do hodinky. Krev je nejdůležitější.
Jaký jsi měla test?

eloana
8. říj 2008

lendulko ptalla jsme se jak to delaji a rekli nam ,ze to pry udelaji soucasne. i kdyz ten genetik nam rikal ,ze nejdrive odeberou spermie a potom az zacnu stimulaci ,ale ted doktorka rikala ,ze by to udelai najedou

lendulka007
8. říj 2008

Andulko, znám spoustu holek, co měly druhou čárku po limitu a jsou těhu. Ale ještě vyčkám na gratulace po potvrzení hcg. Neboj, bude tam nějaké pěkné číslo.

Eleono, řeknu ti výhody a nevýhody, dělat M/T dohromady se stimulací. Výhoda je jedna, že když něco najdou, tak se to může krásně použít - kvalitnější materiál. Nevýhodou je psychika, když to neklapne, nic nenajdou, málokdo je hned smířen s dárcem. Mně to trvalo dost dlouho a to, že jsem nebyla s tím smířená, znamenalo, že jsem neviděla ty //. Nechci tě od toho zrazovat. Ale v pražské pobočce Gennetu to rozhodně nedělají společně. Nám by to taky neklaplo, protože po operaci nic nebylo, bylo až za dva dny po kultivaci tkáně. S dr. se určitě domluvíte.

eloana
8. říj 2008

no nam prave rikala ,ze je toho tak malo ,ze to delaji spolecne tak nevim. jeste jsme se na ot specialne ptala. tak nevim treba to nevedela my jsme tedy darcem smireni ja a i snad manzel🙂 uvidime do listopadu mame cas

andulka2
8. říj 2008

Eloano ja se pridavam k Lendulce - to ze M/T nedelaji v Gennetu soucasne se stimulaci ma opravdu velkou vyhodu (po psychologicke strance). My se rozhodli, nechat oplodnit polovinu vlastnima a polovinu darcovskyma. Mysleli jsme, ze jsme s darcem smireni. Nakonec to dopadlo tak, ze se v vlastnima oplodnilo jen jedno vajicko a s darcovskyma 6. V den ET mi rekli, ze mam dojit - ale ja nevedela, zda to nase vlastni prezilo. Takze jsem sla do Gennetu s tim, ze mi mozna na sale sdeli, ze mi zavedou darcovske embryjko. A najednou jsem si nebyla uplne jista, zda to chci, byl to hrozne zvlastni pocit .. a to jsem si opravdu myslela, ze jsem s tim zcela smirena (jinak bych nesvolila, aby polovinu oplodnili darcem). Nakonec to teda dobre dopadlo, zavedli mi to nase vlastni a ted cekam, zda bude //. Kazdopadne jsem tim chtela rict, ze darce je opravdu slozite rozhodnuti, ktere je treba dopredu promyslet ... Kazdopadne drzim pesticky, aby bylo vse OK

katy2
9. říj 2008

nam robili OPU a M/T sucasne... aj spermie sa nasli, aj sa oplodnili ale nakoniec sme ET nemali, lebo mi az vtedy zistili, ze mam zrasteny krcok tak sa do mna nedostali.....
teraz mame 2.IVF a pouzili sme mrazene spermie....

eloana
9. říj 2008

ahoj holky no ja nevim tak nam to rikala doktorka v gennetu a jaj i rikala ,ze to pry soucasne nedelaji a ona ,ze ano .TAk se nechame prevapit.Rozhodnuzi spise zalezi na manzelovi,alep okud nic nenajdou .......... mame jeste do listopadu na rozhodovani 🙂 pak se po tom kontrolni spermiogramu uvidi
Andulko drzim pesti🙂)

eloana
10. říj 2008

ahoj holky SOS potrebuji poradit -nedelali manzelum hormonalni profil ? manzelovi ho udelali a pry uz v srpnu ,ale to se jim asi ztratilo nebo co maji tam tedy pekny bordel:((
No ale ma zvyseny prolaktin a snizeny testosteron .Nemel to nektery z vasich manzelu??🙂 dekuji

lenkove
10. říj 2008

ahojte dievcata,
ja som mnohe z vas kontaktovala cez IP 🙂 takze hadam nevadi, ze sa k vam pridam...
moj manzel ma zatial azoospermiu.. ziadne spermie v ejakulate, hormonalny profil v poriadku a ma za sebou aj utrazvuk, ten vyzera tiez ok, okrem jedneho vyrastku na pravom semeniku (co ale lekar povazuje za normalne...)
priebezna diagnoza: obstrukcna azoospermia 😎
pre nas oboch po dvoch rokoch snazenia sok.. 😖
ale 😎 ide sa dalej..
zelam vam /nam vsetkym vela sily...

katy,
nech silnieeeeeeeee ta druha /

eloana,
mne sa zda, ze dolezity je FHS hormon, ktory signalizuje, ci sa vobec tvoria spermie.. ale, neviem, pravdupovediac 😝

eloana
10. říj 2008

na netu pisou ,ze zvyseny prolaktin zbusobuje neplodnost tak nevim uvidime co nam reknou

nicaa
10. říj 2008

Ahojky kočenky, jdu vás pozdravit.
Trochu jsem dočítala :

katy - držím ti pěsti ať je pokus úspěšný a na testíku jsou //. Tobě dali hned 3 embryjka?
Já se chytám také na 2. IVF A máme po MESA zamrazené spermie, ale dr. mi říkal, že se jejich kvalita to rozmrazení zhorší, tak bych se chtěla zeptat, zda jste měli dost kvalitních spermií, ( 3 jste měli, to je mi jasné 🙂 )

eloano - předpokládám, že jste se ptali na cenu, můžu poprosit na kolik vás asi tak vyjde IVF + MESA/TESE ?

andulko - já mám také pocit, že 14 dní po Et už by to mělo být jasné, ale pokud se ti na testíku objevila byť jen slabounká //, já bych to viděla pozitivně 😉

eloana
10. říj 2008

Ahoj nice - to mese /tese 10 000 , 5000 asi stimulace dle leku. vpraveni do 10 vajicek spermii 7000 no a zbytek se uvidi co budeme potrebovat. Jinak ted tedy nevim co pro nas ten hormonalni profil znamena snazim se ot nekde dopidit ,ale nevim cetla jsme ,ze zvyseny prolaktin muze zpusobit neplodnost ,ale nevim jestli azoo

katy2
10. říj 2008

my sme za M/T neplatili nic... vsetko hradila poistovna 😕
inak dakujem vam, ze nam drzite palce... v pondelok sa zahada rozuzli a povedia nam, ci to naozaj vyslo.... 🤐

nicaa
10. říj 2008

Ahoj Elo, to bohužel nevím, asi by bylo nejlepší se zeptat rovnou doktora, protože, každý nějak myslíme, ale přece jen doktor by ti měl přesně říci co to znamená, ony ty dohady jsou mnohem horší než vědět pravdu, také jsem se moc trápila a snažila se dopátrat mnoha věcí, protože u doktora nás žádné otázky nenapadnou a člověk si to probírá až v klidu doma.
Co zavolat dr. a prostě se zeptat? 😨 😉

nicaa
10. říj 2008

Katy - jestli můžu ještě jednou otázečku?
Měli jste dost kvalitních spermií ? Zřejmě pokud jsou nějaké navíc, tak se nejspíš vyhodí, že?
Tobě dali hned 3 embryjka?
Já bych totiž také chtěla rovnu tři, jenže minule z 8 oplodněných vajíček jsme měli tak, tak dvě... a IVF. - neúspěšné ☹ ale nějak se na to dr., když jsem se ptala na zavedení 3 emb. netvářili 😒