Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

avenda
3. čer 2013

peta131 tak jste ě potěšila děkuji 🙂 někdy si vážně myslíme že je vše ztracené a ono není...dnes jsem výsledky konzultovala s mudr a říkla že tohle nečekla já zcela v pořádku a můj samé nuly ale přisoudila to té operaci kterou podstoupil nedávno doporučila mi nějaké vitamíny pro něj a zkusíme spermiogram za 3měsice a pak bysme ted zašli naněajkou kliniku,tak uvidíme co bude dál,každopádně moc děkuji 😲

kachen
3. čer 2013

@avenda Jasne, zkuste spermiogram zase za par mesicu. Klidne nekolikrat po sobe 😉 Pokud to bylo varikokelou, zlepsi se. Uvidis. Zkratka po kazde operaci se potrebuje telo zregenerovat. Drzim palce.

avenda
5. čer 2013

kachen moc děkuji,zkusím si nenechat vzít vítr z plachet,člověk by vážně nevěřil jak je těžká cesta k miminku 😀 a to já v pdstatě jedno mám a jsem za ni moc ráda jen jsem k ní vážně přišla jak slepý k houslím 😉 tak uvidíme nasadíme meducínky a nevzáme to,moc děkuji Vám všem a určo pisnu jak to vypadá🙂)))

avlv
8. čer 2013

Ahojte dievčatá. Je tu niektorá ktorej manžel má azoospermiu z dôvodu nedostatočne vyvinutých semenníkov? Má vôbec význam robiť Tese? Sme len na začiatku vyšetrení preto chcem len vyše skúsenosti.

monasek84
8. čer 2013

@avlv zkus napsat soukromou zpravu uzivatelce @skrecko

lennkkaa123
11. čer 2013

Ahoj hoky, prosím vás o radu. Příteli byla dvakrát sdělena azoospermie. Po prvním výsledku nás poslali do centra na umělé oplodnění. Udělali nám genet.vyšetření a ty máme ok. Žádné jiné výsledky nevím. Včera nám řekli po tom druhém spermiogramu, že se má přítel rozhodnout zda operace M/T nebo dárce. Šanci na získání spermií máme prý 33%. Je to hrůza. Příčina je neznámá. Má tam prý vysoký nějaký hormón a neví se proč. Přítel to klidně podstoupí, ale já spíš řeším, zda nemáme zajít ještě k MUDr.Kočímu, jak některé doporučujete? Prostě ještě něco vyzkoušet?? Děkuji za radu

monasek84
11. čer 2013

@lennkkaa123 ahoj, pokud vam finance nebrani (konzultace stoji cca 3000 a na krev se dava zaloha 2500), urcite bych ke Kocimu sla, uz jen proto ze je ochotny to resit a nebude vas hned hnat do M/T pokud by sla situace nejak zlepsit hormonama atd. taky udela sono semeniku a ruzna jina vysetreni...

domuska11
12. čer 2013

@lennkkaa123 ahoj,my chodime ku kocimu,je to dost finan.nakladne,ale je to naj.odbornik v diag.azoo.nam odporucil hor.liecbu a cakamd ako bude telo reagovat.u Kociho je nalem ten,ze v iscarem konci 30.6 a onevie kde bude dakej pos

lennkkaa123
13. čer 2013

@domuska11 ahoj, moc děkuji za radu. A jak se u něj dlouho léčíte?? Jinak o tom, že končí v ISCARE vím, říkal mi to do telefonu. Nevím, ale co to pak případně pro nás znamená? Přítel tam má jít teď do konce června na odběry krve a znovu na spermio. A za tu krev se tam platí 2500?

lennkkaa123
13. čer 2013

@monasek84 Ahoj, finance v této situaci tolik neřešíme. Stejně nás případná operace bude stát v centru 20000,-Kč, tak jsem to ještě chtěla zkusit u něj. A vám pomohl?? Jak dlouho jste se u něj léčili??Díky

monasek84
13. čer 2013

@lennkkaa123 my meli jen jednu konzultaci, u nas pomoci neni, bohuzel ... ale znam takove kterym pomohl... a lecba trvala od 0,5-1 roku

lennkkaa123
14. čer 2013

@monasek84 Moc děkuji za radu. Je mi líto, že vám nepomohl, ale jak vidím..tak jste si nějak poradili 🙂 Moc gratuluji 🙂

lennkkaa123
14. čer 2013

@peta131 Ahojky, četla jsem, že jste měli také azoo.. a tvůj manžel podstoupil M/T. Chci se jen zeptat, jakou vám dávali šanci na nalezení sperma?? A bral přítel nějaké vitamíny nebo léky? Díky moc.

radina
14. čer 2013

Ahojte, zbadala som tuto temicku a chcem sa teda opytat, ktorej muzik bol lieceny hormonmi? moj ich uz berie na zaklade stanovenej diagnozy, cize berie gonadotropiny. Zabralo to ? citala som si zahranicne studie, trva to dost dlho , kym to zaberie. 😒

peta131
14. čer 2013

@lennkkaa123 sance nam davali asi ako kazdemu, proste pri azoo je to vzdy o nahode, nikto ti nevie povedat, ci najdu, ci nie...ako vysledky mal vsetky v poriadku, vysetrenia u urologa aj hormonalny profil, vsetko bolo ok a tym, ze mm ma uz syna s byvalou partnerkou tak sance tam nejake boli, ale nikdy nemozes vediet, ci sa nieco najde, ci nie....vidis syna mal a zrazu azoo 😒 spermiogram uplne nulovy, nic v nom nemal ani naznak...a to mu ho robili opakovane...a ubehli uz tomu 3 roky co sme boli na IVF a stale ma spermiogram uplne nulovy...a to manzel nepije, nefajci, zdravo sa stravujeme....
a vitaminy nebral ziadne, vobec nic...skor ja som sa dopovala roznymi drahymi vecami lebo vsetci si mysleli, ze problem bude vo mne, kedze mm uz dieta ma, tak vsetci hladali pricinu na mne 😝 a ja som nakoniec uplne v poriadku...

domuska11
16. čer 2013

@lennkkaa123 ahoj, ano za krv sme tiez platili...chodime k nemu od Aprila a ideme uz na 3 navstevu...27.6 ideme opat a som zvedava kde pojde ordinovat dalej..:(

nynam
27. čer 2013

@domuska11 míval vlastní ordinaci - www.andromeda.cz

domuska11
30. čer 2013

@nynam ano,este ju stale ma,povedal nam,ze do septembra to urcite nejak vyriesi,my zatial budeme posielat hp cez email a uvidime co dalej,len ma skor zaujima, ze kde bude operovat a tak..uvidime kde nakoniec skonci..

kveta
30. čer 2013

@peta131 Je ten syn vobec jeho??

peta131
30. čer 2013

@kveta ak myslis toho prveho co ma s byvalou tak hej 😉

simka77spain
18. črc 2013

Muj manzel ji ma taky, sli jsme na mesa/tese, kratka stimulace u me a za dva mesice uz jsme byli tehotní! 😀 vyslo to napoprvé , meli jsme ukazkové blastíky, zaplatili jsme si prodlouzenou kultivaci a embriogen, takze ty exrtra bych doporucila, portoze to stoji za to! a vsem preju at jim to taky vyjde tak jak nam! drzim palce! :-*

mirka135
25. črc 2013

Ahojte rozumie tu niekto spermiogramu????ja tie cisla nechapem

domuska11
26. črc 2013

@mirka135 na koci spg. by si mala mat diagnozu, nemas??

mirka135
29. črc 2013

@domuska11 mam ale nechapem tomu neviem ci to je zle alebo este horsie

domuska11
29. črc 2013

@mirka135 tak napis hodnoty a zaver spg.co Ti tam napisali- ak nechcestu tak mne do ip 🙂

adulka1979
31. črc 2013

Baby, prosím vás, napíšte mi ako prebiehalo M/T u vašich partnerov....dalo sa to zvládnuť? Po skončení operácie môžem byť s ním na izbe? Treba mu zabezpečiť jedlo, pitie? Čo si má so sebou vziať? Chodíme do GF Vďaka.

domuska11
1. srp 2013

@adulka1979 my sme operaciu este neabsolvovali, ale ked som si citala celu historiu tejto temy tak to tam baby spominali- ale je to straaasne unavujuce, citat kazdy prispevok 🙂 ale skus..kde idete na zakrok??

domuska11
1. srp 2013

@adulka1979 co som si pisala s niektorymi tak vraveli, ze uplne v pohode to zvladali, na druhy den pekne isli domov- dokonca niektory si to odsoferovali 🙂 moj muz ked ma len chripku tak umiera v posteli, ja som strasne zvedava co to bude v tedy- aj ked dufam, ze mi na operaciu nepojdeme...

adulka1979
1. srp 2013

@domuska11 Ahoj, chcela som len vedieť viac okolo toho, hlavne, čo si tam vziať so sebou, či zabezpečiť jedlo , pitie a tak.... ráno mu to spravia a poobede ide domov.

domuska11
1. srp 2013

@adulka1979 este sa skus popytat aj v centre sestriciek a doktora...urcite enjake pyzamo, prezuvky a asi jedlo nie..skor si myslim, ze nejaku neperlivu vodu..pred zakrokom urcite nebude moct pit a po zakroku tiez pochybujem, ze neico zje..skor ta voda, po narkoze ho urcite bude smadit, kedy idete??