Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

zdenulka_29
20. únor 2009

Jaanulka, tak jak jste dopadli s spg?

lenkove
21. únor 2009

Zdeni
to mi je fakt luto... 😔

dadous
21. únor 2009
peta131
21. únor 2009

Lenkove ja som si to zle prečítala 😅 😅 😅

Zdenulka tak to mi je veľmi ľúto 😔
A vyskúšate aj tak tie vitamínky? Ja by som ich vyskúšala veď za skúšku nič nedáš...a o darcovských neorzmýšľate?

zdenulka_29
22. únor 2009

Ahoj, tak se z toho vyjádření od doktora stále ještě nemůžu nějak srovnat..ale čas všechny rány určitě zahojí. Vitamíny určitě vyzkoušíme, objednala jsem ten profertil a zkusíme i kotvičník a CEM-M.
Pokud ani vitamínky nepomůžou, do dárce určitě půjdeme. Děti i přes všechno zlé - CHCEME.

jaanulka
22. únor 2009

Ahojte!!Zdenulko tak to je mi moc líto...no my máme stále nulu, člověk si říkal, že by to třeba zabralo ty vitámíny , ale stále nic. Já už tomu nerozumím kde je problém...!!!A o dárci nechci ani slyšet!!tak uvidíme na konci března po operaci. Mějte se krásně a snad nám to všem jednou výjde!!!!

zdenulka_29
22. únor 2009

Jaanulko to je mi vážně také moc líto, ale vy máte určitě velikou šanci, když provedou tu operaci..my už třeba zase tak veliké šance nemáme. No těžko říct..život je sviňa..
Je mi také proti srsti, když vím, že spermie budou od dárce, ale zase si to mimčo užiju od základu a bude v mém bříšku a bude z poloviny mé..ale věřím, že někdo raději přistoupí na adopci než na dárce.

bobovci1
22. únor 2009

ahoj,
a boli manželia vyšetrený na chlamídie? čítala som tiež, že to može sposobovať neplodnosť, pritom sa to nijako nemusí prejavovať

zdenulka_29
23. únor 2009

Ahoj holky, jste tu někdo?

bobovci1
23. únor 2009

Zdenulka, ahoj. Tak dnes som objednala manžela na spermiogram, už vo štvrtok budem vedieť ako na tom je, či sa niečo zlepšilo. 🙂 tajne dúfam, že áno. 🙂

zdenulka_29
23. únor 2009

Jé, ahojky. Tak to na vás budu moc myslet. Stále čekám, že už mi zavolají z lékárny, že tam máme ten profertil..uvažuji o tom kotvičníku, že ho objednám z těch stránek, co jsi mi poslala. 😉

jaanulka
23. únor 2009

Ahoj Zdenulko já to chápu než adoptovat tak bych taky se musela smířit s dárcem ale zatím se s tím smiřovat nějak nechci a stále věřím že to půjde....!!Musíme všehcny věřit...abych pravdu řekla tak se spíše teď s manželem dosti hádáme, protože jsou starosti i jiné?Měli jste některá problém, že se váš manžel bát jít na operaci?On je hrozný strašpitel a pořád to chce odkládat a přesouvat a já mám kvůli temu nervy ještě větší. Napřed to bylo v poho ale nevím asi to na něj nějak dolehlo...už čekáme 2 roky a už bych taky ráda věděla na čem jsme. Tak pěkný večer všem

jaanulka
23. únor 2009

Zdenulko kolik stojí ten profertil u vás? já za něj dala 3000! No a jak jsem četla debatu toho stingariho tak to moc nedoporučuje, že je to prý jen podpora ale že jsou to prý vyhozený peníze tak nevím. O tom kotvičníku taky uvažuji..ahojky

zdenulka_29
23. únor 2009

Jaanulko, to naprosto chápu. My taky vyzkoušíme všechny možné a nemožné varianty a pak se uvidí. 10.3.jedeme do Caru, tak uvidíme, co nám tam řeknou.
Manža se taky asi bál, ale nebavili jsme se o tom. On se pro tu operaci sám nabídl. Tak jsem to brala, že to nějak zvládneme a zvládli. Manžel se bál, že neusne, ale prý to bylo tak rychlé uspání, že pak o sobě ani nevěděl.
Je to ale hrozně individuální.
Já nevím, kolik za ten profertil budu platit, ale paní z lékárny říkala, že bude až z Vysokého Mýta a prý kolem 2 500,-Kč, ale to se mi zdá dost málo.
Jaanulko,my třeba s těma vitamínama taky nic nezískáme..ale zase bych si to třeba i někdy vyčítala, že jsem to alespoň nezkusila.
Hezký večer.

zdenulka_29
23. únor 2009

Jaanulko, nevím jak, ale musíš manžela nějak v tom podpořit..jednou se rozhodl,ale teď má strach,což je naprosto normální..to budu mít i já, když půjdu na OPU, tam také uspávají a já nikdy s ničím nestonala, prostě jsem nebyla nikdy uspaná a bojím se toho moc..to k tomu určitě patří..jen bych se asi trochu bála, aby Ti to pak manžel nevyčetl..po tom zákroku nebo podle výsledku.. Hodně chlapů tohle neudělá, radši řekne, ať si manželka pořídí dítě, kde chce..nebo adoptuje.
Mě to hrozně mrzelo, když vím, že manžel ten zákrok podstoupil a výsledek byl/je špatný. Bylo mi ho moc líto, ale já byla jeho velikou oporou (před i po operaci)..teda alespoň doufám, držela ho za ruku a myslím, že i přes tu bolest, kterou dole měl, věděl že jsem tam s ním.

bobovci1
23. únor 2009

zdenulka, ja som tiež teraz objednávala kotvičník, lebo nám už pomaly dochádza, a to si objednávala profertil na koľko mesiacov, že je tak drahý? ja som objednávala na mesiac asi tak za 1000.

jaanulka, moj je tiež taký strašpytlík a som rada, že na tú operáciu nemusí ísť, tiež neviem či by som ho na to nahovorila, ale asi by som mu to skúsila nejako rozumne vysvetliť a poprípade i niečo za to sľúbiť 🙂

peta131
23. únor 2009

Ahojte babenky 😉

Nás stál profertil na mesiac 1280,-Sk na mesiac a potom sa dá kúpiť balenie na 3 mesiace a tam je to nejako okolo 3 000,-

zdenulka_29
23. únor 2009

Já jsem objednala ten na 3 měsíce.

zdenulka_29
23. únor 2009

Když už, tak už.. 😉

peta131
23. únor 2009

Zdenulka a manžel je ako na tom? ešte ho to bolí?

zdenulka_29
23. únor 2009

Trochu jo..užívá ibalgin, tak je to i lepší.

peta131
23. únor 2009

Dúfam že už zachvíločku ani ibalgin nebude potrebovať 😉

Ja som môjmu povedala čo ho čaká, že ho to bude potom bolieť no chudák neni moc nadšený 😖 ale však povedal že on to vydrží 🙂

zdenulka_29
23. únor 2009

No to já taky doufám.
Manžel mi říkal, že ho bolela hlavně třísla. Nevím, jak se to řekne po slovensky.. 😎

zdenulka_29
23. únor 2009

Kdy přesně na tu operaci jdete? Manžel je taky úžasný, když to hodlá podstoupit.

peta131
24. únor 2009

Na tú operáciu ide na budúci týždeň v stredu a akurát volal s primárom ktorý ho bude operovať a že v stredu(4. marca) má prísť na príjem a na druhý deň mu to budú robiť, takže tam jednu noc aj bude chudáčik spať 😢 a to nám povedali že mu to spravia tak že ráno príde a poobede ide domov 😖
Zdenulka aj tvoj manžel tam musel byť 2 dni?

No je úžasný som veľmi rada že to odstúpi a hlavne že on to sám chce povedal že on by si nechal aj celé telo rozrezať len hlavne aby tam niečo našli 😉

zdenulka_29
24. únor 2009

Peta131: manžel byl objednaný na odpoledne, přijeli jsme, pak jsme hodinku byli spolu na pokoji, operace trvala půl hodiny, může trvat i o něco déle..pak byl převezen na pokoj, aby vše dospal..ale tak po dvou hodinách jsme byli pryč. To je divné, ale asi jsou to jiné zvyky v tom Caru, to já nevím.

zdenulka_29
24. únor 2009

Ahoj holky, dnes jsem si v lékárně byla pro objednaný profertil a platila jsem 3 200,-Kč (na tříměsíční kúru).
Paní se ale předtím hodně sekla, když říkala 2 500,-Kč.. 😵

zdenulka_29
24. únor 2009

Držte palce, aby to pomohlo. Jinak nevím.

cabika
25. únor 2009

Ahoj holky,
Janulko můj manžel se také strašně bojí MESA/TESE. Musím přiznat, že dohady jsou u nás také častější. ALe to je psychika. Oba by jsme chtěli miminko ale bohužel to nejde. I já jsem zkusila Profertil, bohužel nic. ☹ Když jsme byli u urologa, řekl nám, že manželův sport by mohl být zakopaný pes celého našeho problému. Manžel totiž již od dětství hraje fotbal. Mohlo se prý stát, aniž by si toho všimnul, že ho někdo mohl trefit míčem do oblasti varlat apod., tím mohlo dojít k přerušení určitých kanálků a díky tomu je možné, že spermijky nemáme. Ko by to byl řekl, že?
Asi ještě zkusím kotvičník. Za zkoušku nic nedáme, ne?

mějte se krásně.

Lenka 🙂 🙂 🙂

zdenulka_29
25. únor 2009

Ahoj Leni, já jsem z toho všeho taky úplně zklamaná. Vyzkoušíme nějaké vitamínky a uvidí se..my už teda tu metodu máme za sebou a nic se nenašlo. 😢 😢
Manžel od mala hraje taky fotbal. Tak alespoň něco máme společné..operaci vám přeji úspěšnou.
Budu moc držet palečky.