Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

lucia2431
8. čer 2010

no aj moji bratia povyvádzali a ja tiež 😀 No ale zatiaľ má povahu po mne čo sledujem 😉 Vieš ja som aj celé tehotenstvo hladkala veľa bruško a v duchu som si hovorila nech je po mne a nech to je dievčatko a vyšlo to 😉 Keby si vedela moje foto z detstva tak to je moja kópia ale farbu očí ma mm. 🙂 No neviem si predstaviť ako sa tak má držať dieťa 😒

skrecko
9. čer 2010

no musis si lahnut na bok a dieta si dat pred seba, tiez na bok otocene, a zadkom k tebe. Zo zadu ho chytis a je to 😉
inak neviem preco, ale keby sme mali darcu tiez by som chcela dievcatko. Clovek sa asi spolieha, ze dievcatko sa viac bude na matku podobat 🙂

lucia2431
9. čer 2010

skrecko presne na to som myslela, že keď bude chlapček , že ako bude vyzerať. Ináč dr. mi povedala, že veľa prípadov bolo,že dieťa sa podobalo na mm keď veľa sa prihováral a hladkal bruško tak neviem či to je pravda ale Lucka má očká po mm tak neviem 🙂

skrecko
10. čer 2010

inak ja som vzdy nenavidela tie reci kto sa na koho podoba, akoby som tusila, ze sa to mozno bude tykat aj nas ☹ Ja uz davno hovorim, ze kazdy sa podoba tvarou na seba a zadkom na kazdeho cloveka 😀
Ide o to aby sa lucke tvoj muz venoval co najviac a za chvilu ti to bude aj liezt na nervy ako budu rovnaki a budu ta jedovat 😉 😉 😉 😉

lucia2431
10. čer 2010

no tak to si dobre napísala 😀 😀 😀 😀
No musím povedať, že aj keď on sa prvý tak rozhodol tak bála som sa ako to bude no musím povedať, že keď som bola tehotná tak sa o mňa staral, stále hladkal bruško a prihováral sa a mne bolo dosť zle lebo ešte deň pred pôrodom som zvracala a nemohla som ani variť ani nič robiť tak on všetko spravil. Stále sa s ňou šalí, a fakt ešte ani raz nedal na javo, že nie je jeho.

skrecko
10. čer 2010

To je strasne mile 😀 😀 😀 😀 Ono je ale tazke odolat takemu mrnavemu cloviecikovi, aj keby bolo zrovna adoptovane 🙂
Ale ze ti byvalo tak dlho zle, to je teda nic moc 😖 Aspon sa ale tvoj o teba viac staral 🙂

petinax
10. čer 2010

ahojte holky tak jsem si myslela, ze uz budu skoro v půlce stimulace ale kdepak!ja ještě ani nezačala, jelikož pořád čekám na menses. nj už 4 dny zpoždění.chjo, to je pořád samé čekání.
když jsem si ji nepřála, vždycky přišla na den přesně a jak ji chci tak se schválně opožduje mrcha je to!

skrecko
11. čer 2010

ahoj petinax, nebud smutna, vsetko je ako ma byt. To je takto naschval vzdy predsa 🙂 Psychika dokaze teda veci... A hlava je mocnejsia nez telo!!!!
Drzime palecky!!!!

skrecko
11. čer 2010

a nezabudni nam pisat potom priebeh stimulacie a vsetko, aby sme boli pripravene 😉

monasek84
11. čer 2010

petinax: ahojky 🙂 jak pise skrecko, psychika 😉 ale neboj, za chvilu je je to tady 🙂 drzime pesti 😉

petinax
11. čer 2010

informovat vás holky určitě budu!!!hned jak začnu tak písnu...a díky za podporu

nynam
12. čer 2010

Ahojte holky. Tak jsme taky na výsledcích spermiogramu objevili azoospermii. Ted procitam, co se da, nakoupila jsem vitaminy..no asi každá víte, jaké to na začátku je🙂 Jsme objednaní ke Kočímu. Ještě tedy neznáme žádné bližší informace. Manžel je z toho pryč, ale myslím, že se to oba snažíme brát v rámci možností statečně. Chtěla bych Vás požádat o radu ohledně dalšího postupu.. Nevím, jestli se obrátit na běžného androloga, za kterého nebudeme muset nic platit, nebo jestli jít k tomu Kočímu, který chce 3000,-, ale zase se prezentuje jako velká kapacita, nehledě na to, že i reference působí kladně... A pak ta případná operace TESA...jestli má smysl investovat 35000,- a jít ke Kočímu, nebo jestli stejnou službu provedou i lékaři v "obyčejných CARECH" ...budu moc vděčná za každý tip a radu..

Jinak jsem teda moc ráda, že taková diskuze existuje a člověk má kde alespoň pozjišťovat všechny informace

boruuvka
13. čer 2010

Ahoj holky, chtěla bych vám sdělit, že už se nám narodila holčička. Takže hlavu vzhůru - i s diagnozou azoospermie to jde! 😉

petinax
13. čer 2010

boruuvka - jeeee to je krásné, at vám princezna roste do krásy!!!
já už stimuluji, tak snad přibudu za chvilku taky k těm štatným

petinax
13. čer 2010

nynam - já osobně byla u gyn, ten mě poslat na spermio a potom jsem jeli do centra asis.reprokudce, kde udělali veškerá vyšetření (krom urologie, tu jsme si vyběhali sami a vyš.hoemálního profilu u přítele) a ted stimuluji a připravujeme se na tese a snad pak ivf

nynam
13. čer 2010

boruuvka: tak to je krasna zprava! diky za povzbuzeni! takze nakonec u manzela neco nasli, nebo jste si poradili jinak?

petinax: a muzu se zeptat, kam a za kolik se na tu operaci TESA a na IVF chystate?

lucia2431
13. čer 2010

@boruuvka gratulujem a prosím ťa nemohla by si aspoň stručne popísať, že čo všetko ste absolvovali a kde? ďakujem

petinax
13. čer 2010

nynam-do reprofitu brno no pak doktor nam to vypocital max.na 25000, pokud chceš ještě něco vědět prej se pa

boruuvka
14. čer 2010

Nynam a lucia2431 nemám teď moc času vám to popisovat, ale na straně 74 začínám psát příspěvky o našem případu, tak si to můžete dočíst. Všem přeju moc štěstí!!

skrecko
14. čer 2010

boruuvka: gratulujem k babatku a zelam vela zdravia, nech sa jej na svete paci a rodicov poslucha!!!

petinax, tak si sa dockala aj stimulacie 🙂 , cakame na spravicky ako to prebieha a dufam, ze nebudu ziadne negativne priznaky

nynam: drzte sa, sme tu s vami, nie ste v tom sami! A co sa tyka lekara, my keby sme byvali pri prahe, tak nevahame ani sekundu a ideme Kocimu. Na slovensku nie je ziadny lekar, ktory sa tymto zaobera. Mame len negativne skusenosti. Radsej zaplatte Kocimu, akoby ste mali chodit ako my po viacerych lekaroch, hladat niekoho schopneho, kazdemu zaplatit...a nic z toho. Ak sa vam zda Koci drahy, urcite u vas najdete niekoho lacnejsieho, ale aspon to bude niekto, kto sa tymto zaobera. Inak co sa jedna samotnej operacie - prva a najdolezitejsia vec je, ako operaciu prevadzaju, ci to robia s tou specialnou optikou. Nas by vysla operacia "len" na 500eur, ale robili by to na slepo, co sa myslim neoplati. Drzim vm palce!!!!!

zouzalina
14. čer 2010

Ahoj všem!

Manžel měl jako dítě nesestouplé varlata, po té absolvoval "úspěšnou" operaci, ale když jsme se rok snažili otěhotnět, ukázalo se azoo.... Víme to už skoro 3 roky. Ale asi až letos po prázdninách bychom to chtěli řešit.
Má otázka zní, máte někdo pozitivní výsledek u tohoto samého případu jako máme my? Našli vašim partnerům při M/T spermie schopné oplodnit vajíčko?

Děkuji za odpověď a všem přeji moře štětí!

monasek84
14. čer 2010

zouzalina: ahojky, mame tu stejnou situaci. Zatim jen z biopsie vime, ze tam ma spermie v prvnim a druhem stadiu. Nekdy o prazdninach (po vysledcich z genetiky) bysme je meli zkusit kultivovat,jestli pujdou dopestovat a pouzit.

zouzalina
14. čer 2010

monasek84
Děkuji moc za odpověď 🙂 , předpokládám, že ty stádia znamenají stupně zralosti spermií...??? Jsou tedy schopné po odběru dozrát? Jaká je tam šance a jak dlouho to tak zhruba trvá?

monasek84
14. čer 2010

zouzalina: ano, je to stupen zralosti, bylo nam receno ze urcita sance na dozrani tam je....jak jsem psala, po vysledcich z genetiky to pujdeme zkusit a uvidime. Co se tyka sanci, na to ti nikdo neodpovi, je to hop nebo trop, kus od kusu 😒 Jak dlouho to trva, prubeh atd, to jsme jeste nezjistovali, to taky budeme resit az po genetice. Moc jsem ti nepomohla, ale zatim jsme jen na zacatku 😒

skrecko
14. čer 2010

ahoj zouzalina, my mame neznamu pricinu azoo, zle vysledky HP /vysoke FSH a LH/, tiez este cakame na genetiku, potom sa uvidi. Drzim vam palce!!!!

zouzalina
14. čer 2010

Pomoc tady nehledám, jen info, které by mě snad přivedlo na pozitivnější myšlenky 🙂 . Každopádně jsem ráda za jakoukoliv odpověď a zkušenost 🙂. Budu držet pěsti ať vše dobře dopadne. My pojedeme do Fertimedu v Olomouci a jsme na úplném začátku....

zouzalina
14. čer 2010

skrecko
děkuji za odpověď, také přeji mnoho štěstí 🙂

petinax
14. čer 2010

ahojky holky tak píchám druhý den-no to první píchnutí v neděli bylo hrozný:dostala jsem takový křeče do břicha,že jsem byla ráda,že jsem se doplazila do postele a za chvilku jsem zase letěla na wc protože jsem myslela, že budu zvracet,ale v pohodě,byla to jsem nauzea.jinak dnes píchání ok

monasek84
14. čer 2010

petinax: brrrrr, mrazi me jen kdyz to ctu ;)

skrecko
14. čer 2010

petinax, tak vydrz, dufam, ze uz dalsie priznaky nebudu!