Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

pimma
11. únor 2010

ahojte baby 🙂 chcela by som vas povzbudit a tiez aj podelit sa s vami o nasu radost. pred tyzdnom nam robili operaciu M/T a spermie sa nasli !! 😵 😵 😵 boli sme velmi stastni, ze mame nadej mat vlastne dietatko. genetiku a hormonalny profil mal manzel v poriadku, ale tiez sme si zazili 3 mesiace neistoty, ci sa tam vobec nieco najde.vklad mam uz za sebou a teraz cakame na vysledok. vsetkym zelam vela sily a tiez aj vela vela stastia 🙂 aby ste mali vsetci krasne zdrave babatka 😵 😵 😵

monasek84
11. únor 2010

pimma: drzime pesti at se prcci udrzi 😉

prinzesz
11. únor 2010

pimma, take ako ty by tu mali prispievat castejsie, aby nam ostatnym dali nadej a potesili nas ze je vsetko mozne! Drzime Ti palce, nech sa to podari a v nobembri budes mamicka 🙂

pimma
11. únor 2010

monasek, prinzesz.. dakujem vam, budeme sa snazit 🙂 dotiahnut to do uspesneho konca 😵
dam vediet o par dni, ako sme dopadli 😉

plasice
11. únor 2010

Ahoj holky,
tak jsme byli včera na té uroandrologii a pan doktor udělal ultrazvuk varlat a zjistil,že jedno je úplně odepsané,malé a i strukturou neodpovídá tomu,že by se tam mohlo něco tvořit.Druhé je o něco větší,2.8ml,tam by snad byla šance na tese,ale dává tomu tak 40-50%,což je dost málo.Odebrali krev a podle hormonálního profilu,hlavně fsh,se ukáže,jestli má vůbec cenu to tese dělat.Výsledky bodou za 14dní až měsíc.Takže nic moc.☹

monasek84
11. únor 2010

plasice: hlavu vzhuru, nadeje umira posledni 😉

sisih
11. únor 2010

Ahoj všem,
chtěla bych se taky připojit, o mimino se s manželem snažíme 2 roky. máme za sebou 2x spermiogram, oba s výsledkem azoospermie. urologické a hormonální vyšetřeni už máme za sebou. vysledky FSH jsou moc vysoké 53,3 ☹ ještě čekáme na vysledky genetiky, i při neg nálezu nám urolog dáva šanci na zisk spermií při TESE max. 1% ☹ moje výsledky jsou v pořádku.

siouxie
11. únor 2010

Ahoj, sisih, ostatné výsledky hormonálneho profilu má aké? 😒 To FSH je strašne vysoké 😒 ☹

sisih
11. únor 2010

siouxie: lutropin 15,6; prolaktin 11,2; a testosteron 279. ☹ a bohužel nic jsem nenašla o tom,že by to šlo nějak to FSH znížit.

siouxie
11. únor 2010

sisih, ja som konzultovala naše výsledky s dr. Kočím (andromeda.cz). Možno by ti vedel ešte niečo poradiť.

sisih
11. únor 2010

siouxie: děkují za tip, určite sa mu ozveme.

siouxie
11. únor 2010

nemáš za čo, držím vám palce!

monasek84
12. únor 2010

sisih: nezoufej, kdyz jsme zacali tento problem resit, MM mel TST 3,5 a FSH 83,9 !!!! a prece mu na biopsii spermie nasli. Sice nezraji do uplneho konce, ale pokud bude genetika ok, umeli by je ve zkumavce "dodelat"

alwaysbesteal
12. únor 2010

Pred dvema dny jsme byli na nasem prvnim vysetreni, snazime se pres rok. Byl to pro nas sok, pritel ma azoospermie, odebrali nam genetiku, vysledky za 2 tydny, a objednali k dr.Vikovi na urologii na brezen a dalsi kontrolni spermiogram. Jsem vdecna, ze jsem nasla toto forum, mam pocit podpory a ze v tom nejsme sami 🙂

petinax
12. únor 2010

sisih, alwaysbesteal - ahojky holky nezoufejte, určitě se s tím bude dát něco dělat.držím vám pěstičky.
my se spřítelem snažíme rok a půl taky azoo, hormony urologie ok,genetika též ok, příčina je u nás neznámá.zatím čekáme jestli se po vitamínech smršky nenajdou jinak o prázdninách mesa tese...takže čekání a nejistota.

slncee
12. únor 2010

Ahojte, neviete mi poradit, ci nepoznate androloga, co by nam predpisal Gonal? Je to hrozne drahe a poistovna preplaca viac ako polovicu, ked ju predpise androlog. Gynekolog povedal, ze to ani androlog nepredpise. Ale potom preco je to liek, ktory poistovna preplaca, podla mna by to mohol nejaky lekar predpisat.
Nepotrebujem to ja, chceme to pre mojho mm. Malo by to povzbudit vytvaranie spermii, ak sa vytvaraju. Ja budem tiez potrebovat, ked budem stimulovat, ale to mi schvali poistovna cez CAR.

alwaysbesteal
15. únor 2010

Petinax - diky za podporu 🙂 my zatim cekame na vysledky genetiky a hormonu, tak uvidime 🙂

ihlicka
15. únor 2010

Ahojte babulky, prinzesz prepáč, že ti neskoro odpovedám ja mám 28 a muž 26 🙂 no som trochu staršia 😀

boruuvka
15. únor 2010

Aladin, tak jak je? Kdy máš OPU a TESE?

aladin
15. únor 2010

Ahoj boruvko, zrovna jsem se vrátila z poslední kontroly před OPU, vajíček máme dost a vyrostly taky dobře, tak teď budeme čekat, jak dopadne TESE. Punkci mám naplánovanou na středu v 5:30h a manžel má TESE půl hodinky přede mnou, tak to budeme mít aspoň rychle za sebou. Mám se fajn, akorát už pobolívá břicho a jsem nějak unavená, ale to je asi v tomhle počasí normální. Budeme se snažit přijet domů po tom OPU co nejdíve, tak pak hned napíšu. Myslím, že ve čt už budu tady s novýma informacema. Moc děkuju, že na mě myslíš. papa

pampeliska36
15. únor 2010

ahojte holky,

byli jsme s manzou v nasem CARu a nastal nam tak trosku "novy" problemek... ja jen, jestli jste se s tim uz nekdo nesetkali?
muj manza chodi na kontrolu ke svemu andrologovi (sexuologovi) a ten mu delal v pondeli odber spermiek... ve stredu odpolko byl manza znovu na odberu spermii v tom nasem CARu. mame uz vyhodnoceni u obou... a vysledky jsou tak diametralne odlisne!!!
v CARu je zlepseni, ale mirne v kazde oblasti... jen pro priklad z 0% progresivnich rychlych na 8%!!!
no a u sveho doktora... ma progresivnich rychlych 20%!!! a v podstate je pri hodnoceni tohoto spermiogramu v UPLNEM NORMALU!!!! a to ve vsech tech oblastech!

psala jsem to doktorovi do CARu, ze to jeho laborator jeste proveri a prodiskutuji a ze mi da jeste vedet, co by navrhoval dal...

no jsem z toho hrozne zmatena... nesetkali jste se s tim nektera? ja jen, ze ty vysledky nejsou JEN O TROSKU jine, ale o HODNE JINE...

prinzesz
15. únor 2010

ahoj pampeliska, podla mna si v zlej teme, tu mame vsetky azoo - co znamena 0 spermosov.. chod s touto otazkou do temy manzel na spermiograme, v tomto ti asi neporadime 🙂

aladin, aj ja na teba myslim a drzim ti palce!!!

monasek84
15. únor 2010

aladin: aj my drzime palce, strasne moc!! a cekame jen same dobre zpravy 🙂

boruuvka
15. únor 2010

Aladin, my jsme to měli opačně. Nejdřív vzali mě vajíčka a pak šel manžel na tese. Pak jsme oba leželi spolu na pokoji 2 hodiny a sledovali nám tlak. Pak já už jsem mohla vstát a manžel měl na výběr jestli jet domů nebo tam zůstat přes noc. Samozřejmě chtěl domů, tak si tam ještě 2 hoďky poležel (já tam čekala s ním) a jeli jsme domů (tedy měli jsme odvoz - nesměli jsme ani jeden řídit). A pak už jsme si jen lízali rány doma 🙂

pampeliska36
15. únor 2010

prinzesz... diky ja to jen zkusila, jestli nekdo nemel nejake podobne zkusenosti...

bubulka722
15. únor 2010

Pampeliska ničomu sa nemusíš diviť, pre CAR je dôležité len jediné, a to nahnať pacientov do umelého oplodnenia. Nám sa stalo už pár krát to isté, vždy sme mali v CAR podstatne horšie výsledky ako u andrológa. Všetko je to o kšefte.

petinax
15. únor 2010

aladin-držím pěstičky at vše dobře dopadne, vypadá to,že jsme na tom stejně něco podobnýho má i můj přítel,naordinovaný TESE a jinak jsme oba v pořádku jako u vás.strašně vám přeji aby vám to vyšlo!!!!!!a co ta stimulace dalo se to vydržet?

aladin
15. únor 2010

😵 Holky, moc vám děkuju za podporu 😵 . Už mám celkem nervíky, zrovna jsme se dobalili. Zítra dopoledne vyrážíme. Hned jak to půjde, tak se tady ukážu s novým info, ale počítám, že dříve jako ve čtvrtek to nebude. Dneska mě proškolili ohledně OPU a zítra přijde urolog a probereme společně to TESE. Zatím víme akorát, že si má manžel vzít holení a úplé slipy 😎. Co se týká stimulace, tak to bylo v pohodě, akorát poslední 2 dny mě už více pobolívá břicho (ale nic hrozného) a přibrala jsem 3 kila. Ale nevím jestli je to z hormonů 😀. Prý ta nejhorší bolest přijde po OPU, tak pak napíšu. Kočenky, mějte se moc hezky. děkuju za přáníčka. Papa

monasek84
16. únor 2010

aladin: tfuj tfuj tfuj pro stesti 🙂
tise zavidim, ze uz jste tak daleko (a tak blizko) 😉

prinzesz
17. únor 2010

holky, tak dnes ma aladin svoj velky den, tak jej drzme palce nech sa im to podari!!!!