Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

petra2505
22. dub 2008

Katy 2, mi mame podla spermiogramu maaaaaaaaaaaaaaaaaaalicko spermii, ale mame 🙂 Moj priatel si to zavinil praskami na cvicenie lebo aktivne posiloval, no a akosi to narobilo viac skody ako uzitku 🙂 Ked sme boli na spermigrame v GF tak sme ho mali horsi ako 2 tyzdne neskor vo Fakultnej nemocnici.Ja stale dufam, ze nejaka sanca tam je 😒 🙂 Tento mesiac budeme ficat na prstovej metode a uvidime.....

gregy
22. dub 2008

Petra vy nemáte azoospermiu. V tomto prípade sa to volá podľa ostatných defektov oligoasthenoteratoazoospermia. My sme tento prípad, prvý smermiogram nulový azoospermia v ostatných sa už niečo našlo a hned nás preklasifikovali. A katy 2 má pravdu nechcem ťa strašiť ale pri oboch týchto formách poruchy tvorby spermií nie je možné otehotnieť prirodzenou cestou ☹ . Ale skúšať môžete nádej predsa umiera posledná ... 😉

petra2505
22. dub 2008

gregy uz skoro rok behame po lekaroch, raz som bola ja ta neplodna potom moj partner potom naopak a uz sme poculi tolko verzii, ze ani vlastne nevieme co komu je 🙂 Este to chcem skusit aj ked si pripadame ako tovaren na vyrobu dieteta, ale za pokus to stoji.....Kamoska sa snazila 8 rokov, presla vsetkym moznym a nakoniec pred IUI ostala tehotna.

kuspitka
22. dub 2008

Ahojte.moj muz ma azoospermiu a preto idem ena TESE myslia si ze tam nieco najdu

gregy
22. dub 2008

petra to by sme si priali asi všetky otehotnieť prirodzene .... 😉
Mne to ohľadne pomenovania diagnózy takto vysvetlila embryologička v našom CAR lebo ja som stále hovorila o azoospermii a ona ma potom opravila že ako náhle sa už niečo nájde tak to nie je azoospermia, lebo azoopsermia je nulový nález spermií v ejakuláte ... A ja som sa tiež pokúšala na začiatku dopátrať či sa niekomu podarilo otehotnieť prirodzene s takouto diagnózou a všetka literatúra a aj náš dr. to nepripúšťa ... to by musel byť zázrak, ale aj zárzky sa dejú 😉 dokonca s touto diganózou nie je možné oplodniť vajíčko iným ako ICSI spôsobom teda priame vstreknutie spermie do vajíčka 😔 , ževraj je nulová šanca že by spermia dokázala prirodzene oplodniť vajíčko ☹ ☹ ☹
Ale aj ja som odmietla užívať do IVF antikoncepciu s tým čo ak sa predsa len zadrí! Dr. síce na mňa hľadel akože no čo s vami a myslel si svoje ale proste treba veriť a pozitívne myslieť to je podľa mňa polovica úspechu. Tak vám držím palce aby sa zadarilo prirodzene 🙂

kuspitka
22. dub 2008

tak pri tomto musite pozitivne mysliet mne skoro kazdy mesiec povedli ze ste tehotna a nebola som vsetko tak ukazovala ale nemohla by som byt lebo moj muz nemazive ziadne spermie.to by musel byt zazrak keby sa tam nasli bola by som asi ta najstastnejsia na celom svte.

gregy
22. dub 2008

kruspitka my ked sme sa začali snažiť ja som mala každý mesiac príznaky tehu potom ked sme zistili diagnózu som si uvedomila že príznaky som si len vsugerovala ..... bolo to všetko o psychike teraz sa už nepzorujem vôbec ale ani tehotná nie som 🙂 len dúfam že sa nezbláznim za tých 14 dni čo po transfere budem čakať na krv 😀 musím si už teraz začať vymýšlať neaké činnosti lebo ináč sa budem zase len pozorovať a to nemusí byť to najlepšie ... ale to asi poznáte však?

kuspitka
22. dub 2008

ja zacinam len sydny programom 2maja tak este 1mesiac a strede 20juna budem tehu len do v tedy vidrzat

petra2505
22. dub 2008

No baby nasla som tie spermiogramy a ma tam napisane: na tom prvom (z GF) : astenoteratozoospermia a na tom druhom ( FNsP) astenozoospermia

gregy
22. dub 2008

aký je to sydny program? o tom som ešte nepočula to je iné ako IVF?

kuspitka
22. dub 2008

to je ISCI to ze beries lieky a potom injekcie.ale asi je to to iste skoro ako ivf.vecr tu budem papa

gregy
22. dub 2008

No vidíš peťa ozaj a neskúšali ste papať neaké vitamíny na zlepšenie tvorby spermií, v takýchto prípadoch to môže zabrať a možno je aj možnosť prirodzenie otehotnieť po zlepšení spermiogramu ... na trhu je toho veľa ja som nasadila mužovi Profetril a nám veľmi nepomohol (ale pri našej diagnóze asi ani nemôže len som chcela mať kľudné svedomie že sme to skúsili) a ešte je naká MACA ale to nepoznám ...

petra2505
22. dub 2008

teraz uziva selezin ace tak snad pomozu....o tom koreni maca som pocul lenze obsahuje latky podobne praskom co bral na cvicenie a to mu ich zdegradovalo tak to radsj neriskujem.....no nezostava nam nic ine len skusat tie prty a uvidime ci to pomoze🙂 aspon bude sranda a trosku sa odreagujem lebo uz si pripadam ako Ivana Svehlova z Panelaku 🙂

bessi
22. dub 2008

Katy, vim, ze % uspechu pri IUI je male,ale kdyz si predstavim svou stimulaci a jeji katastrofalni prubeh, tak mi to vychazi na stejno. Z 10 oplozenych vajec se vyvijelo 8, a nakonec zbyla jen jedna blastocysta, u ktere se uvadi asi 50% pravdepodobnost uchyceni. To vse probehlo za vysokych davek hormonu, telo zhuntovane a uplne k nicemu!!! Pichala jsem 300iu denne 😠 Mej se a drzim palce🙂

katy2
22. dub 2008

moja, je mi to luto, ze si takto dopadla... drzim palce do dalsich bojov.... uz si babo zasluzis 😵

kuspitka
22. dub 2008

ahojte .je tu niekto?

nelynka
22. dub 2008

kuspi! ISCI je vpichovanie injekcie so spermiami do vajicka! uz si to zapametaj

kuspitka
22. dub 2008

nelynka dobre ☹

bessi
22. dub 2008

Katy, dik. Zaslouzime si je vsechny. A co ty, kdy se chystas testovat? Moooooc drzim palce 🙂

katy2
23. dub 2008

dobre ranko!
babenky, test som robila, je uplne cisto negativny a teplota zasa klesla... To znamena, ze bud dostanem v tieto dni ms, alebo az po vysadeni liekov.... V kazdom pripade si idem v piatok uz len pre potvrdenie toho, ze mrazaciky nezabojovali.... 😔
Co najskor sa pokusime o 2.KET....

gregy
23. dub 2008

Katy nehádž flintu do žita možno to ešte nie je stratené ...
Ináč konečne nám došla tá gentike a môžem sa objednať na IVF 😉 Ak sa v CAR nič nepohnojí začínam pichať niekedy koncom júna 😵

katy2
23. dub 2008

gregy, to ti gratulujem 😵 😵 😵
ja uz neverim... ms zatial nie je ale testy neklamu a teplota tiez 😔 na dalsie KET pojdem asi v juni

gregy
23. dub 2008

O katy to mi je nesmierne ľúto a koľko máte ešte mrazáčikov? Ja som si bola na 100 % istá že po tom všetkom sa Vám zadarí!

katy2
23. dub 2008

vidis, nasa skuska este neskoncila... mam uz len troch vlastnych a troch s darcovskymi..... ak nevyjde dalsie KET, uz nebude uplne nase babo.... 😔

gregy
23. dub 2008

Ale pokiaľ viem tak ty si hovorila že manželovi našli dosť spermií a tie nemáte zmrazené aby ste ich použili na druhé IVF?

katy2
23. dub 2008

gergy, nasli a zmrazili ale lekar im sancu nedava... nie su v dobrom stave a po rozmrazeni uz vobec nie....

gregy
23. dub 2008

Katy to je smola ☹ to tak treba pozitívne myslieť! vujde druhé KET! Veľmi ti držím palce!

bessi
23. dub 2008

Katy, nezoufej, treba to jeste vyjde. Uplne ale chapu, jak ti je. Drzim palce a preji hodne sil

cukruska1920
23. dub 2008

vedeli by ste mi poradit ci na vysetrenie spermii musi poslat gynekolog alebo sa moze ist aj bez receptu

bessi
23. dub 2008

V CR je lepsi zadanka od gyndr., jinak si to musite zaplatit sami