Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

plasivec
26. únor 2010

Ahoj Všem. Moc díky za reakce. Víte, u nás je problém v tom, že mi v 6ti a 8mi letech věku stahovali nesestouplá varlata a v CARu nám teď zjistili, že následkem toho mám jedno varle malé, špatně prokrvené a téměř nefunkční. Druhé je na tom o něco lépe, ale i tam byl nález a dokonce při zakašlání se "šokově prokrvuje" - zkrátka když mi doktor během ultrazvuku řekl, ať zakašlu, tak tam pokaždé bylo vidět, jak se varle náhle prokrvilo. To prý je taky špatný. No a hormony FSH jsou silně zvýšené. Bohužel hodnotu neznám, jen do telefonu řekl, že to je hodně. Máme tam jít 10.3.
Prý pravděpodobnost úspěchu při TESE je 10-20%. ..... ☹

siouxie
26. únor 2010

plašivec, tak je to potom presne o tom istom, ako som písala... Dôležité je ale ešte porovnať potom hodnoty FSH, testosterónu a LH, ktoré s tým úzko súvisia. Keď budeš mať konkrétny hodnoty, neváhaj a ešte to skonzultuj s ďalším andrológom (alebo aj viacerými), mimo CARu.

pajinkapa
26. únor 2010

Ahoj holky,

vidím, že s manželem nejsme jediní, kteří mají problém s azoospermií. Manžel podstoupil dva spermiogramy, a oba byli 0 ☹ . Příští týden manžela čeká vyšetření urologem. A 1. dubna budeme vědět výsledky z genetiky.
Chtěla jsem se zeptat - hormonální profil se dělá jen u žen, že?

cvernito
26. únor 2010

AHOJ BABY,TAKZE MY MAME TIEZ TENTO PROBLEM MANZEL BERIE NEBIDO 1000 PROFETRIL A STALE NEVIEM NA COM SME .UVAZUJEM UZ AJ NAD UMELYM OPLODNENIM .KOLKO TO ASI TAK TRVA AK SA DO TOHO PUSTIM MYSLIM DO TOHO UMELEHO PLODNENIA LEBO NEVIEM CI SA UZ MAM DO TOHO PPUSTIT ALEBO ESTE POCKAT

aladin
27. únor 2010

Ahoj holky, píšu až teď protože jsem nakonec skončila s tím hyperstimulákem v nemocnici. Pustili mě včera, ale neměla jsem sílu jít hned za vámi. K transferu nedošlo, protože se embryjka přestala dělit. Takže konec. Další pokus vidíme tak na podzim.

petinax
27. únor 2010

pajinkapa-horm.profil se bere hlavně u tohoto problemu u muzu aby videli zda jsou hormony ok,pokud by byli spatne tak se to da spravit injekcemi napr testosteron

petinax
27. únor 2010

cvernito-a jak dlouho berete profertil? a kolikrát jste byli na spermiogramu?vy nejste vubec v zadným CARU?BYLI jste na pohovoru, brali vam krev?nebo jen zkousite ty vitaminy?

petinax
27. únor 2010

aladin-to je mi líto,myslela jsem ze kdyz vam to tak dopadlo tak uz nebude problem...vim ze jsi ted smutna ale jeste je tu nadeje,ted si odpocines a pak do toho pujdte znovu,ne?

pajinkapa
27. únor 2010

Děkuji za info. A to se zjišťuje jak, z krve?

petinax
27. únor 2010

pajinkapa - ano z krve, myslím že berou TESTOSTERON, FOLIKULOSTIMULACNI HORMON, LUTEINIZACNI HORMON, PROLAKTIN myslím také

petinax
27. únor 2010

pajinkapa-prolaktin se bere u žen

jinak : FSH může být cenné pro rozlišení pacientů s azoospermií, kteří mají blokádu semenných kanálků (FSH je normální) a těch, kteří mají poškozené semenotvorné kanálky varlete ( FSH je vysoké).
U 30% mužů s azoospermií vyvolanou závažným poškozením semenotvorných kanálků je koncentrace LH vysoká a koncentrace testosteronu nízká.
Vysoké hladiny FSH a nízké hladiny testosteronu obvykle znamenají, že jde o primární selhání varlat
nízký testosteron, jak se vyskytueí u hypogonadotropického hypogonadismu, může být léčen
podáváním hormonů a má poměrně dobrou prognózu.
Vzácně se vyskytují vysoké hladiny testosteronu. Obvykle to signalizuje nízkou citlivost organismu na tyto hormony a dobrý efekt může mít podávání vysokých dávek androgenů.

boruuvka
27. únor 2010

Aladin, to je mi moc líto. Věřila jsem, že Vám to vyjde. Ale zase když nedošlo k transferu, tak máš ještě celé 3 pokusy IVF. Určitě vám to vyjde na podruhé, hlavně, že jsou spermíci. Teď by chtělo zjistit, proč se přestali dělit, jestli jsi měla nekvalitní vajíčka nebo manžel spermie.
Cvernito, jestli má azoo, tak vám nic jiného než IVF nezbývá. I kdyby mu nějaké spermiiky našli při spermiogramu, tak to nebude na přirozené početí stačit. Takže musí podstoupit hormonální profil, genetické vyšetření, vyšetření andrologem a když to vše dobře dopadne, tak IVF. Nás to vyšlo na 32 tisíc.

ihlicka
27. únor 2010

Ahojte babule 😉 My sme boli v pondelok pre mužove vysledky krvi, no povedali nam , že šanca je tak na 30% ☹ ja som sa musela objednat na gyndu a ist na konzultaciu a priniest zo sebou kartu a vypísať žiadost do poisťovne. Vidím že nás čaká veľmi dlha cesta ☹ Teraz som stoho na nervy blbne mi menzes iba raz za den zašpiním a nič viac asi moja psychika je už v prdeli ☹

cvernito
27. únor 2010

🙂 🙂 PETINAX .Nechodime do ziadneho caru ,pretoze momentalne zijeme v GB. 🙂 Chodime kazde try mesiace na slovensko k urologovi.a potom ty v GB navstevujeme lekarov ,ake tu nam povedali ze nikdy nebudeme mat deti,spermiogrami sme mali 3 a teraz sa chystame na dalsi vzdy s vysledkom 0.Profertil berie manzel asi 2 mesiace,a injekciu nebido kazde 3 mesiace.O babetko sa snazime,uz 4 roky a je to dost narocne ,neviem a este po tej injekciy sa manzelovi vyhodili na tele cervene fliaciky.

tina1303
27. únor 2010

Ahojte baby, davnejsie som tu nebola, ale...
Aladin, sledovala som tvoj pribeh a hrozne som ti drzala palce, ako vsetkym babam.Je mi luto, ze to teraz nevyslo, ale este nie nic stratene. Takze bojujte... 😉
Ja sa uz neviem dockat pondelka, lebo by sme mali mat vysledky z genetiky, takze som ako na ihlach. Dufam, ze dopadnu dobre.

Ihlicka, neboj, aj ja mam rozhodzany cyklus, brala som HA a menzes som nemala 2 mesiace. Ked som skoncila, brala som dalsie tabletky na upravenie cyklu a pomohlo to. Dostala som presne na 28 den. Takze to by ti asi pomohlo. spytaj sa na gynde. hlavne sa nestresuj a nestracaj nadej. A vy uz mate genetiku?

cvernito
27. únor 2010

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 chcela som sa este opytat co vlstne moze zistit genetika ja som v tom nova takze ak by som tam s manzelom sla tak co nam mozu zistit a v com nam mozu pomoct? dakujem

pajinkapa
28. únor 2010

Petinax - děkuji za informaci. Nevím jestli, hormonální profil manželovi už nedělali, když jsme byli poprvé na poliklinice, tak nám obum brali krev, ale už vůbec nevím na co. Jsem ze všeho zmatená. Potom brali krev mně, když jsem měla menzes, a teď nám brali krev na genetiku. Co nám brali krev, tak bylo vše v pořádku, říkala paní doktorka. Akorát ještě nevíme výsledky z genetiky. Já se jí budu muset zeptat, zda to bylo výsledky - hormonální profil, nebo co to bylo. Jak nám řekla, že manžel nemá opět žádné spermie,tak jsem ju nějak přestala poslouchat, jen vím, že já mám vše v pořádku.

Holky, kolik jste platili za TESE/MESE?

pajinkapa
28. únor 2010

Jaké vyšetření dělá androlog? A k čemu je to dobré?

prinzesz
28. únor 2010

pajinkapa, nas m/t bude stat 35 tisic v CR, bude ju robit Dr. Koci, je to naj lekar, ma najviac skusenosti a je velmi pozitivny, fakt som nadsena, len ta cena je vysoka.. este min. rok to stalo 30 tisic ale ako islo hore dph tak islo hore vsetko..
androlog, urobi vysetrenie ultrazvuk, kontrolu varlat, velkost atd. pak ta odporuci na HP, genetiku a ked toto vsetko mas povie ti co dalej, ci sa to da liecit alebo nie..

cvernito, genetika moze odhlait mnoho veci, nam napr. odhlalila to ze moj priatel ma mutaciu genu cystickej fibrozi, to su tzv. slane deti, vzhladom k tomu ze ma postihnutu len jednu cast genu je on ok, ale ma azoo, vznikaju z toho zrasty na chamovodoch.. a tak spermie nemozu ist von...

pimma
28. únor 2010

ahoj prinzesz 🙂 bohuzial, nam to nevyslo. teraz cakam na 2.ms po vklade a chystam sa na ket. mame este 9 mrazacikov 😵
vsetkym vam drzim palce, hoci je to tazke, oplati sa bojovat.. 😉
aj ked je len mala sanca na M/T, urcite chodte do toho, oplati sa a aspon budete mat pokoj v dusi, ze ste pre to urobili vsetko

petinax
28. únor 2010

pajinkapa-tak to vám ho asik brali, nám prvně brali krev na ty hormony, pak mě během menses tam podle prolaktinu se zjistí,jestli nemáš posunutou ovulaci a zda to všechno funguje tak jak má a pak je ta genetika.nám vypočítali tese a přípravu na 30000

prinzesz
28. únor 2010

ahoj pimma, tak to mi je luto, ale netreba sa vzdavat, hoci lahko sa hovori, clovek ked toto zazije, zazije velmi velke sklamanie.. toho sa tak nejak bojim aj ja, nam lekar hovoril o sanci na najdenie spermii az 99.9 percent, hovorim on je prosto velky optimista.. takze my urco pojdeme, len dufam ze sa doktor nemyli..
ja zacnem stimulovat az ked sa spermose najdu, skor nam to neodporucal.. ja by som mala byt ok, zajtra budem volat na genetiku ako dopadla a pak zacneme riesit.. jooj, aj sa tesim aj sa bojim.. sak viete ake to je..

cvernito
28. únor 2010

🙂 🙂 PRINZESZ .dakujem ti ze si mi odpisala.ja zakjtra budem volat do nemoznice objednavame sa na spermogram aasi sa opytam aj na tu genetiku ak tu vobec vedia co to je .DUFAM ,ZE SA TO UZ NIEKAM POSUNIE ,PRETOZE Z TOHO VYCKAVANIA SOM NA DNE.

cvernito
28. únor 2010

🙂 ESTE PRE PRINZESZ AK BY ZISTILI ,ZE MNAZEL MA ZARASTENE TIE CHAMOVODY DA SA TO VLASTNE VOBEC LIECIT ,URCITE JE T NAROCNE NA CAS ?

monasek84
1. bře 2010

Aladin: to mi je mi moc lito ☹ hlavne si ted pres leto poradne odpocnite a uvidis, ze na podzim se zadari. Vim ze je to ted tezky, ale nadeje tam porad je, tak se musite ubirat timto smerem. Moc na vas myslime.

monasek84
1. bře 2010

Plasice + Plasivec: ted neco pro vas.... nas problem... nesestouply semenik, ve 4 letech jeho odstraneni. Bohuzel ale neodstranili vse co meli, coz zpomalilo rust druheho semeniku. Kdyz jsme zacali tento problem resit, tak MM mel hladinu TST velice nizkou (2,2) a FSH velice vysoke (nejakych 83). Zacal injekcne dostavat NEBIDO, do 2 mesicu mel srovnanou hladinu TST. Pak podstoupil operaci pri ktere mu odstranili zbytky z odebraneho semeniku, doktor rikal, ze by to mohlo blokovat pripadnou pruchodnost a funkci toho druheho (+ by to v pokrocilejsim veku mohlo vyvolat rakovinu). Za 4 mesice od te operace byl na biopsii, kde mu zjistili, ze spermie tvori (!!!!!), ale nezraji do potrebneho stadia. Momentalne cekame az ubehnou 3 mesice od posledni injekce, pak jdeme na dalsi kontrolni spermio a geneticke testy a uvidime co dal.

prinzesz
1. bře 2010

cvernito, zial to sa liecit neda, tu zostava len operacia ktora sa vola Mese/Tese /bud jedno alebo druhe/ kde spermie vyberu priamo z vajok, dolezite je aby ste mali urobeny Hormonalny profil, ten ukaze ci to vobec ma zmysel ist na tak financne narocnu operaciu, no v kazdom pripade zakladne vysetrenia su HP a genetika, to ukaze najviac, potom sa mozete posunut dalej 🙂 tak drzim palce, a kludne sa pytaj dalej ak mas nejake otazky co budem vediet poradim 🙂

pajinkapa
1. bře 2010

petinax - děkuji, tak to nám tedy brali na ten hormonální profil, to říkala doktorka, že je v pořádku, tak teď to vyšetření od urologa. Myslíš, že je nějaká šance, když hormonální profil je u obou dobrý, že dítě budeme mít naše?
30.000 stojí jen to M/T? Nebo to je už se vším, myslím s umělým oplodněním.

pajinkapa
1. bře 2010

Petinax - ještě jsem se chtěla zeptat ten p. doktor Koci, ten sídlí kde?
My jsme ze Zlína, tak chodíme na reproduk. kliniku do Zlína, ale zdá se nám, že nám celý ten proces, který si budeme muset hradit samy vypočítali na dost velkou částku, tak jsme si říkali, že bychom zkusili Prahu nebo Brno.

boruuvka
1. bře 2010

Ahoj holky, nás samotné tese stálo 15 000,- a celkem s mojí stimulkou a nadstandardními výkony 32 000,-.