Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

plasivec
2. bře 2010

Ahojte lidi,
tak jsem ještě napsal do SANUSu. Popsal jsem jim přesně jaký je problém, jak jsem měl ty operace vrlat a jaké mám hodnoty hormonů a paní doktorka Zadrobílková mi odepsla, že "...zvýšená hodnota hormonů je ve Vašem případě pouze odezvou na nereagující tkáň varlat a že ani v případě hormonální léčby nedochází k obnově tvorby spermií. Varlata se v časném věku vyvíjela v dutině břišní, kde pro ně nebylo vhodné prostředí a tkáň pak bývá nenávratně poškozena."

Tak teď aby se v tom p.ase vyznalo - v GENNETu říkají - je to špatný. Dr Kočí říká - to půjde, už jsem viděl i horší a v SANUSu říkájí - je to špatný.
Co doktor, to názor. Je to 2:1 ve prospěch toho, nestrácet čas hormonální léčbou. Ale jako laik jsem fakt zmatenej. Chtěl bych děti z mých spermií, strašně moc....ale asi to jinak nepůjde. A u TESE nám dávají 10-20% že se něco najde. A to ještě neznamená, že kdyby se něco našlo, že budou spermie zdravé....

siouxie
2. bře 2010

plašivec, komu budeš dôverovať viac - lekárom v CARe, ktorí budú tvrdiť, že nič nepomôže možno jedine TESE, alebo andrológovi (jednému z najväčších odborníkov široko-ďaleko), ktorý ti povie, že sa môže dať ešte niečo robiť?
Nikde nie je napísané, že to MUSÍ vyjsť (po liečbe bez TESE alebo s TESE), ale za pokus to stojí, nie?

Znova opakujem, máš cca rovnaký problém ako môj manžel, tkanivo je poškodené. Kočí nám odporučil vyskúšať pentoxyfilín - môže pomôcť trocha viac prekrviť tkanivo. Opýtaj s ho na túto možnosť.

monasek84
2. bře 2010

Plasivec: ja ze sve strany bych to resila asi takto, chytla bych se toho kdo mi dal nadeji a zkusila bych to. Rozhodne bych chtela vyzkouset vsechny moznosti, i za cenu ztraty casu a penez, ale za tu jistotu ze jsem pro to udelala vsechno to stoji....

tina1303
2. bře 2010

Ahojte baby, mam otazocku... v oktobri minuleho roku sme boli na genetickych testoch ohladne azoo, a v marci sme mali mat posledne vysledky hotove... Vcera sme tam vsak volali a povedali, ze este nie su, snad o mesiac. JE TO MOZNE? 🙄 Povedali ze ta cakacia doba je normalna. Vy tu vsak pisete ze po dvoch troch mes. ich mate a mi uz cakame skoro pol roka. Nemozme ist ani na urolog. vysetrenie ani horm. profil, pokial nemame vysledky z gen. ze je to zbytocne , lebo urolog vraj potrebuje tie vysledky aby mohol postupovat dalej.
Som nahnevana, sklamana ... proste vytocena 😠

prinzesz
2. bře 2010

tina, no to si robis srandu!!! to vam kde robili? mne to trvalo cca mesiac, priatelovi do 3 tyzdnov.. ake geneticke testy vam robia? nejake extra podrobne? lebo pol roka je uz moc, jedine ze by vam ich robili napr. v nemecku pricom by sa to posielalo zo slovenska, inac si to neviem vysvetlit, nezabudli na to?!

ja som ineho lekara ako Dr. Kociho ani neskusala 🙂 prosto sme sli rovno k nemu a verime mu, ked tam bol moj priatel sam tak mu povedal, ze 2x mal komplikacie, inac vzdy slo vsetko hladko, takze ja mu verim a hlavne chcem verit 🙂 takze to asi bude tym!

ja by som tiez skusila vsetko! teda my aj vsetko skusame, aj ked mam dost velky strach.. hlavne z tej stimulky a tak..

tina1303
2. bře 2010

Ja vobec neviem, robili na ich v BB a posielali ich do Blavy. Prve nejake molekularne uz vraj mame , ze vysli dobre a este cakame na nejake chromozomove a CF, tie vraj robia zaroven. Vsetko prejednavam z mojim gynekologom a potom asi budeme rieseni Na Sliaci. Je to jednodnova chirurgia a tam mi robili aj laparku. Vy baby uz mate dopredu urobene aj urolog. vysetrenie a my sa nemozme pohnut. Dockame sa mi vobec? Som z toho zufala. Bola som celkom optimisticka, ked som sa vyrovnala s tymto udelom, ale toto?
Prinzesz, a kedy stimulkujes? Uz mate po M/T? alebo az po stimulke?

prinzesz
2. bře 2010

tina, hej robi sa to tak ako pises s tou genetikou, CF je dost dolezita, u nas sa to objavilo u partnera, ja som nastastie ok 🙂 no ideme na konzultaciu ku geneticke 15.3 este a pak by sa mal priatel objednat na M/T to by mohol podstupit tak najneskor v maji, stimulka bude az potom, nam to lekar takto doporucil viac, aby ma zbytocne nedopovali hormonmi a nakoniec sa nic nenajde a ja nebudem rozhodnuta pre darcovske a vies.. zbytocny stres.. cize sme sa dohodli ze stimulka bude az potom ako bude M/T vlastne stimulovat by sme asi zacali hned.. neviem.. uprimne cim sme tomu blizsie tym mam vacsi strach! ale asi je to normalne.. neviem!

tina1303
2. bře 2010

mysilim, ze je to uplne normalne, ja by som sa asi citila rovnako. Najradsej by som uz chcela mat ten strach 😕 lebo viem ze sa to uz blizi. Takto neviem na com sme a ci su a budu tie postupy spravne. Hovorim si, ze tomu necham volny priebeh ale neviem sa s tym uspokojit a viem ze stres nesprospieva k tomuto problemu. Hovorit doma o tom velmi nemozem , lebo ma hned obvinuju, ze na to velmi myslim a velmi to chcem a vtedy prave to nevyjde.Dokonca aj na toto forum chodim potajme.

prinzesz
2. bře 2010

hm, podla mna je blbost byt ticho o probleme ktory nastal! my sa o tom denne sice tiez nebavime ale obcas sa o tom porozpravame lebo mna nieco napadne a tak sa ho pytam alebo nieco zistim tak mu to hned tlmocim 🙂 pride mi to normalne a spravne, jasne ze to velmi chces, skoro kazda zena chce mat miminko a byt matkou, ono aj rodicia sa chcu stat babkovcami a dedkovcami 🙂 cize mali by sme im to umoznit..

zial zatial musis len cakat, verim ze si z toho nervozna a neista, je to pochopitelne ale trosku sa uvolni a uvidis ze zivot sa zmeni k lepsiemu 🙂 uvidis! ja napr. uz vobec nestresujem, beriem to tak ako to pride.. ale kazdym dnom citim ze som silnejsia, neviem sice co budem robit ked sa to nepodari.. zatial na to nemyslim ale tiez ma to napadne! zatial neviem.. snad ma to ale nepostretne 🙂 ja verim..

tina1303
2. bře 2010

Dakujem za povzbudenie. My sa o tom rozpravame ale im sa zda ze asi casto. Tym myslim MM a svokricku. Ked nieco poviem, ze so zistila , tak si ma vypocuju ale zaroven mi radia aby som sa nestresovala. Viem ze je to spravne ale je to silnesie ako ja . A to som si o sebe myslela ze som silna v tomto.
Prajem ti ale aby vam to vyslo na prvy sup, nech tie stresy, modlenia a peniazkov stali za to. 🙂

petinax
2. bře 2010

pajinkapa-jj zatim dobrý budeme asik platit 30000 se vším já jinak nevím kolik stojí jenom tese.my jsme ještě na tom nebyli chystáme se na začátku července.
tento týden jdeme na 3 spermio, doufám že zas nebude 0.
holky zkoušeli jste třeba před spermiogramem i 14 dní nesouložit?

petinax
2. bře 2010

tina1303- my jsme měli hotovou genetiku přesně ti to napíšu 12.1.2010 nám brali krev a 24.2.2010 byla hotová.

siouxie
2. bře 2010

tina, nám genetika trvala asi 6 týždňov, ale vo veľa témach tu na mk som čítala, že na výsledky sa čakáva aj 4-6 mesiacov. Závisí aj od obdobia, a zrejme zohralo úlohu aj to, že sa posielali do BA z iného mesta. 😒

prinzesz
2. bře 2010

tina, tak to ti verim ze to mas stale v hlave, v podstate sa chovas prirodzene lebo si vlastne ohrozeny druh, ked sa to tak vezme 🙂 neboj, zvladneme to! vsetky co sme tu to zvladneme ja v to verim a dokonca viem, ze ano 🙂 od toho sme zeny..

mne inac trvala genetika presne 4 tyzdne, priatelovi 3 tyzdne 🙂 ale to bude tym ze sme pri korytku a to v prahe kde je vsetko potrebne 🙂

alwaysbesteal
2. bře 2010

Boruvko, muj pritel zacal byt loni v breznu hodne unaveny, chytil kazdou virozu, ac do te doby byl naprosto zdravy...doktor mu vzdy dal antibiotika bez vysledku, az jsem ho pres zname dostala na Homolku, kde mu zjistili EB virus, rok drzi striktni dietu bez tuku a posledni krevni vysledky ma v poradku, hura, nevim, jestli to s tim muze souviset?

Princesz,
nedej se tim otravit, toto nema s nami co do cineni, holt chlapy... 🙂 jenom by me zajimalo, jestli se po nejake dobe zase daji ty spermijky najit, kdyz uz tam jednou byly? Zkousime profertil a ty cinske bylinky, o nichz jsem se tu docetla.

Plasivec,
na tu Tese urcite jdi! stoji ti to za to, alespon si nebudes vycitat, ze jsi to nezkusil, podivej se na ni na youtube, at vis do ceho jdes, prosla jsem docela hodne info na netu a do 3 mesicu ti tam zbyde malinka jizvicka, nemuzes nic ztratit, akorat 3 dny dovolene...

Tina1303,
genetika trva cca 4-6 tydnu, pul roku je nesmysl, nekdy se ale muze stat, ze kultivace nedopadne (neznamena to, ze jsou spatne vysledky, jenom je nejaky problem, tzn.oni udelali nekde chybu - spatne sklicko, teplota etc) a pak se musi nabrat krev znovu. Nam se to take stalo, omluvili se nam a odebrali novy vzorek.

Vsem jen tak pro pobaveni: jak jsem se tu docetla o tech cinskych bylinkach a ziskala jsem adresu, tak jsem tam zavolala, pani (ceska) byla velice mila, po telefonu na me delala erudovany dojem lekarnice, dokonce me upozornila, za obsahuji nepatrne mnozstvi alkoholu (pritel mel kvuli eb virusu zvysene jaterni testy tzn zadny alkohol). Nahnala jsem tam pritele, ktery me nastvane volal, ze na te adrese zadna lekarna neni, takze zpatky na telefon, mno pani sidli v panelakovem byte a je pouze distributorem teto firmy...tak uvidime, budu informovat 😀

tina1303
2. bře 2010

Baby, ste hrozne zlate a silne. Aj ja som 😖 len to na mna nejak dolahlo. To sa stava...asi som pred menzesom. Hadam to prejde rychlo ale hlavne nech dopadnu testy dobre.
Prajem vam vsetkych vela stastia na tejto nasej ceste nech nam to vsetkym dopadne nakoniec dobre a budeme sa vytesovat z babetiek.

pimma
2. bře 2010

princesz... ze sa najdu spermie na 99% je uzasne, doktor urcite vie, preco to hovori 🙂 velmi na vas budem mysliet, aby sa podarilo a sup sup na ivf 😵 kedy mate M/T?

dyny
2. bře 2010

Paji my jsme měli taky ve ZL M/T a celé ICSI nás vyšlo i s tou tese na 38.000,- ale dobře jsem reagovala ještě mi zbyly léky nemuseli jsme nic dokupovat - tak jen ať víš.

dyny
2. bře 2010

A holky nechci být negativní - myslet musíme všechny pozitivně ale všem, kteří se těší na M/T a ICSI tak, jak jsem se těšila já chci říct z vlastní zkušenosti - nemáme ještě vyhráno, když se najdou a oplodní se vajíčka a vloží embryjka. U této blbé nemoci je nejhorší to, že si myslíme, že máme skoro vyhráno, když se najdou...holky já jsem se tak strašně radovala a věřila tomu - ani na minutu by mě nenapadlo, že se nám naše 2 jedničkové embryjka neuchytí (já jsem úplně zdravá)- o to horší pak bylo zklamání...byla jsem úplně mimo a proto to píšu - stůjte nohama pevně na zemi. Spermie nejsou tak kvalitní a ta šance fakt není taková jako u běžného IVF - tak nám to aspoň bylo řečeno. Myslete pozitivně, doufejte, věřte jim - tak jak budu já při 2. pokusu, ale neupínejte se na to, že to určitě vyjde - ušetří to fakt moc bolesti, kdyby to nevyšlo. Přeju všem ze srdce šťastné konce 🙂

petula82
3. bře 2010

Dyny,to máš pravdu,já to mám malinko jinak než ty,u nás se nenašly,tak byl dárce.Už mám za sebou tři IVF,pokaždé jsem otěhot.a nikdy to mimčo nedonosila.A už mám tolik vyšetření a jsem zdravá.Máme vyřízenou adopci a jsme spokojení.Řešení je vždycky.
Plasivec,asi by jsi to měl zkusit M/T.Hodně štestí

pajinkapa
3. bře 2010

Dyny děkuji za info. A u kterého doktora jste? To je, ale škoda, že to nevyšlo, manžel má taky azoospermii?
Jo, a stimulovala si zároveň když dělali manželovi M/T? Teď budeš zkoušet umělé oplodnění? Nebo zas to pichnutí?
To ICSI, to je ta jednodušší metoda, lepší je tedy u tohoto případu jít na umělé oplodnění?

pajinkapa
3. bře 2010

Petinax - my jsme na druhý spermiogram zkoušeli bez sexu být týden a stejně to nepomohlo, jinak držím pěstičky ať se něco najde

prinzesz
3. bře 2010

pimma, no M/T by mala byt niekedy v kvetnu, aspon s tym tak nejak pocitam 🙂

dyny, presne aj o tom som premyslala ze tie spermie uz nie su to co boli mozno kedysi a ja osobne som pripravena aj na to, ze sa to na prvy sup nemusi podarit, ale chcela by som, vsak kto by nechcel, vsak?

drzim ti palce, velmi silno, vlastne vsetkym vam, pretoze kazdej z vas to moc zelam 🙂 zo srdca, vsetky vieme co toto sprevadza a uz sme kazda vyronila nie jednu slzicku.. tak nech ich je co najmenej..

obcas premyslam, kedysi som si myslela ze splodenie dietata bude tou najjednoduchsou vecou v mojom zivote... sklamana som aj z toho, mam pocit ze v mojom zivote musim o uplne vsetko bojovat.. nic sa nemoze stat len tak.. a to ma obcas pekne stve 🙂 ale teraz som uz po ms takze teraz ma to tak nestve 🙂 ale to zas pride 🙂

monasek84
3. bře 2010

princesz: si me ted tvym poslednim odstavcem rozesmala 🙂 presne moje slova 🙂 jak pises...nic nejde jednoduse... u nas se se*e uplne vsechno.... on problem, ja problem, rozbity auto, spousta dluhu kvuli tomu, behani po bankach a po katastru kvuli domu = dalsi penize, pes nemocnej, grrrrrrr ..... ale jinac se mame dobre 🙂 jo a jeste me nejvic dokazou vytocit ty pary, co jsou socialni pripady a maji 8 deti a stezujou si v televizi ze je nemaji z ceho zivit.... to jen tak... 🙂

prinzesz
3. bře 2010

monasek, tak to mi uz ani nepripominaj... toto vie nas.at aj mna!!! alebo ako som teraz zitala v casopise, ze sa maminka zrutila lebo sa jej narodil kluk a ona chcela holcicku! to by som jej snad aj facku dala 🙂 co by som ja dala za obyc tehotenstvo?! a vobec kazda z nas tu co sme?! ale teaz som pokojna.. sak vies..

monasek84
3. bře 2010

prinzesz: 🙂 ano ano, uplne stejne myslenky 🙂

slncee
3. bře 2010

Ahojte babenky, ma niekto skusenosti s MUDr. Vladimír Kubíček, CSc. Dakujem.

petinax
3. bře 2010

pajinkapa-my zkousime 2 tydny no uvidime pak pisnu

prinzesz
3. bře 2010

slncee, to je taky druhy Koci 🙂 len ten je tusim z budejovic a dohochadza do prahy len raz za mesiac tusim, cize k nemu sa dostat je na feeest dlho, inac tiez profik

cvernito
3. bře 2010

🙂 🙂 PRE PRINZESZ AHOJKY,,,DAKUJEM TI VELMI PEKNE ZA ODPOVED.ESTE K TOMU CO JE TO TEN HORMONALNY PROFIL TAM NAM ZASE CO MOZU ZISTIT ? PREPAC E SA PYTAM ALE MY TOHO MAME ZA SEBOU VELMI MALO A VY TU STE TAK DOBRE INFORMOVANE ,,CHVALBOHU ZE VZNIKLA TAKATO STRANKA ESTE RAZ DAKUJEM