Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

aladin
19. únor 2010

Jojo, necháme zavést 2. Ať je větší šance, vy jste taky zaváděli 2? nebo jenom jedno?

plasice
20. únor 2010

Ahoj Aladin,četla jsem tvůj příběh celý,nás manželem čeká asi nejspíš také něco podobného,čekáme na výsledky hormonálního profilu,který řekne jestli má cenu dělat tese,jinak dárce.Už se těším,až budeme v té fázi jako vy a zavedou nám mimísky.Hodně štěstíčka,at je vše v pořádku,jak má být a vyjde vám to. 😉

petinax
20. únor 2010

plasice-ahoj plasice taky nas s pritelem ceka tese,hormony,urologii a genetiku mame hotovou.vse je ok u me i u partnera jeste pockame na jeden (v poradi jiz treti)spermiogram pak snad uz taky mimi.
akorat nechapu proc chteji delat tese, to je odber tkane, mese je odber tekutiny z varlete.kdyz se mu tvori proc jenom nenasaji tu tekutinu budou ho rezat.v tomhle mam celkem zmatek.

aladin-kez by jsme uz byli tak daleko jako vy!dnes uz mas miminkA U SEBE ZE?

petula82
21. únor 2010

Aladin: Hodně štěstí. A jak to vypadá,udělají transfér nebo je zamrazí a udělají až KET.Já znám spoustu holek,co měly hyperst.syndrom a mají krásné zdravé děti.Já ho neměla ani při jednom ivfku.Dlouho jsem tu nebyla a koukám,že tu přibyly nový lidičky.Mějte se hezky a těm co je čeká M/T přeju hodně štěstí

boruuvka
21. únor 2010

Aladin, taky jsme si nechali zavést 2, ale ujala se jen ta naše princezna 🙂 Hlavně první 3 dny odpočívej a pak už normálně fungu, hlavně žádný tahání těžkých věcí. A za 10 dní (možná i dříve) // na testu. A která je teď na řadě?? Princezs, slncee a pak monasek?
Plasice, ještě chtěj udělat genetiku, hormonální profil jen nestačí.

monasek84
22. únor 2010

aladin: super!!!! to jsou same dobre zpravy, urcite vse vyjde a budou dva prcci 😉 myslime na vas a drzime pesti, neskutecne moc a jak psala petinax, kez bysme byli uz tak daleko jak vy 😉

prinzesz
22. únor 2010

aladit, taky ti moc drzim palce, hm, co je to ten hyperst.syndrom? boze aj to sa moze stat? zacinam mat vacsi a vacsi strach z toho!!! no ja by som dnes mala mat genetiku, pak dam vediet ako dopadla 🙂 zlvlastne ale celkom mam strach.. no a pak sa dohodneme kedy pojde moj priatel na tu operaciu, my budeme stimulovat az pak.. ked sa spermose najdu, tak nam to doporucil aj Dr. Koci.. ale do leta by som to chcela mat za sebou..
joj kocky drzim vam palce nech vsetko dobre dopadne!!!

monasek84
22. únor 2010

prinzesz: neboj 🙂 myslim ze to vsechno za ten vysledek stoji 😉 hned jak budes mit genetiku, dej vedet jak to dopadlo. Vypada to ze budete dalsi na rade 🙂

petinax
22. únor 2010

ahojky holky,u nás to vypadá asik na květen začatek stimulace možná v červnu tese no nějak tak bych to chtěla tak to snad klapne.
jinak za týden v pátek jdeme v pořadí již na třetí spermio tak třeba nás potěší aspon jedna spermie

monasek84
23. únor 2010

petinax: to je za chvilku 🙂 a pod stromeckem uz budete s dareckem v brisku 🙂

prinzesz
23. únor 2010

ahojte, tak vcera sme volali pre vysledky a budu az na buduci tyzden 😠 takze cakam dalej... no a pak sa uvidi! kedy sa pojde na tu operaciu a pak ja kedy zacnem stimulovat, zatial to neviem vobec odhadnut, mame teraz trosku problem v praci, a nemala by som byt nemocna.. no fakt neviem ako to urobime.. keby sme to stihli este do leta bolo by to super.. ale to si myslim ze nie 🙂 no uvidime ako sa bude citit na tu operaciu moja polovicka, lebo viete nutit ho do toho nechcem! nech sa sam rozhodne 🙂

petinax
23. únor 2010

prinzesz - pokud by se přítel(manžel) rozhodnul třeba v květnu a měli by jste všechny výsledky a byli by ok,pak by jsi se po menses např.v dubnu začala stimulovat to je nějak měsíc a operace by byla taky nějak tak.předoperační je hned,takže by jste to do prázdnin mohli stihnout.no a taky mít připravené penízky,že.v neposlední řadě!
já bych to chtěla taky nějak na ty prázdniny abych si mohla vybrat rovnou dovolenou a odpočívat.sice jsme chtěli letos k moři,ale tohle je důležitější,moře může být klidně další rok

my jsme byli na pohovoru v lednu,výsledky už všechny máme a hned mě v unoru chtěli stimulovat ale čekáme na zázrak! 😀

prinzesz
23. únor 2010

petinax, nam Dr. Koci nechce robit vsetko naraz, povedal ze najskor potrebuje mat spermie, tie zamrazi a pak mozem ja stimulovat a kedy sa rozhodnem pre umele je uz na mne 🙂 to povedal, podla neho by bolo zbytocne aby ma dopovali hormonmi a keby sa nahodou nic nenaslo a my by sme neboli dohodnuti na darcovstve tak by to bolo cele zbytocne.. jeho slova a ja s nim suhlasim.. uvidim ako to zariadime 🙂 mozno pojdem na umele az koncom roka.. ale fakt je teraz dolezitejsie aby nejake spermose boli..

ohneta
23. únor 2010

aladim, taky přeji vše nej a zdravím všechny budoucí těhulky 😉 holky držte se, naděj umírá poslední a u mně ač to vypadalo špatně, taky pak bylo dobře. Zdravím princezz a vůbec, všechny, jsem zatím sám, ale určitě dlouho nebudu 😉 mějte se a držte se - všichni !!

ohneta
23. únor 2010

prinzesz, tak jsem ti nějak skolomil přezdívku 🙂 SORRY 😉

monasek84
24. únor 2010

prinzesz: urcite za to budou ty vysledky stat 😉 ˇneboj, to uz je chvilicka 🙂

petinax
24. únor 2010

ohneta- ty jsi měl taky dg.azoospermii a ted uz je vse ok?bral jsi nějaký vitamíny nebo tak?nechce se mi to číst pozpátku díky!!!

petinax
24. únor 2010

a nevíte někdo něco o aladin?

monasek84
24. únor 2010

petinax: bohuzel ne, taky cekam na info 😒

prinzesz
24. únor 2010

pimma a aladin napiste nam ako ste dopadli? myslime na vas a drzime palce! 😵

plasice
24. únor 2010

Ahoj holky.Tak dneska volal manžel na výsledky hormonálního profilu a dopadly špatně. ☹ ,šance na tese je 10 až 20%,že tam něco najdou.Tak řešíme,jestli do toho jít a zkusit to,i za cenu,že to nevyjde,nebo jít rovnou do dárce.Jaký je Váš názor?Zkusit se má asi všechno,ale ta procenta mě fakt děsí.A také ta finanční stránka,to je druhá věc,člověk si řekne 10000kč,ale co když jsou to peníze zbytečně vyhozené?

boruuvka
24. únor 2010

Ahoj plasice, to je mi líto. A nejdou ty hormony nějakými prášky upravit? Vím, že tady taky byly holčiny, kterým hormoty dopadly blbě a zkoušeli to nějak srovnat prášky nebo injekcema. Já osobně bych asi tese i přes to zkusila, člověk vyhodí spoustu peněz i za "zbytečnější" věci a asi bych chtěla mít pocit, že jsme zkusili všechno.

bubulka722
24. únor 2010

Ahoj plasice! Pokiaľ nie sú v poriadku horm. hladiny, tak to môže byť jednoznačná príčina vášho problému. Tento problém sa dá riešiť najčastejšie injekčnou formou a po liečbe sa dá očakávať zlepšenie. Preto by som do takého invazívneho spôsobu ako je TESE zatiaľ určite neišla, radšej neskôr po preliečení s vyšším predpokladaným úspechom. Možno nakoniec to TESE nebude ani potrebné. Držím palce! 😉
Ak chceš hoď sem výsledky horm. hladín.

prinzesz
25. únor 2010

plasice, hod vysledky HP, to ma vazne zaujima, myslim ze monasek maju tento problem co vy, a oni to prave liecia injekciami, monasek sup sem a napis plasice ako to funguje 😉 inac hladala som ci niekto nema to co my a nikoho som nenasla 🙂

petinax
25. únor 2010

plasice - také si myslím, že pomůžou tbl na srovnání hladin hormonů a tese bych pakl zkusila až po léčbě, myslím že by byla větší naděje

my zase máme opačný problém - dnes jsem volala na genetiku a máme na 100% potvrzené, že je vše ok.přítel má všechny výsledky ok já taky ale máme azoospermii.prý se jedná o nejasnou příčinu.tak nevím jestli není lepší vědět proč azoo vůbec je anebo nevědět kde je příčina.

petinax
25. únor 2010

kdyby nám aspon doktor řekl jakou máme šanci ale on řekl bud a nebo.kyby jsem věděla že je šance aspon 30%sla bych do toho.takhle pořád čekáme jestli se to nespraví samo nebo po nějakých preparátech.ach jo!!!!

boruuvka
25. únor 2010

Petinax, to je stejný jako u nás, všechny výsledky v pořádku a azoo pořád. Manželovi androlog řekl, že šance je u obstrukční azoo až 100%, že se něco najde. Neváhej a jděte do toho 😉 🙂

plasivec
25. únor 2010

Zdravím vás... jsem tady poprvé a jsem to já - manžel vaší "kolegyně" plasice, která sem už nějakou dobu přispívá. Chci reagovat na ten HP. petinax říkala, že hladina hormonů se dá srovnat léky. Přiznám se, že tomu moc nerozumím. Doktorv CARu nám říkal, že zvýšená hladina hormonů značí, že tělo tím nahrazuje něco, co chybí, tedy - spermie. Tělo ví, že nejsou a tudíž se snaží (marně) to dohnat hormony. Chápu to tedy tak, že hladina zvýšená hladina hormonů je jen reakce na nějaký stav, ne že ty hormony ničí spermie.
Jak to tedy je? Opravdu tím, že se sníží hladina hormonů, je možné, že se začnou spermie tvořit, i když varlata vypadají tak jak vypadají? Plasice vám to popisovala.... To mi nějak nesedí.. ☹
Jak to vlastně je??
Moc díky...i za manželku .-)

boruuvka
25. únor 2010

Plasivce, já být ve vaší situaci, tak alespoň mailem zkontaktuji více CARu, přesně bych tam popsala váš problém i s hodnotama HP a počkala na reakci ostatní doktorů. Určitě bych neházela flintu do žita po vyjádření jednoho doktora. Bohužel vaší diagnóze nerozumím, ale naděje umírá poslední. A určitě pokud je nějaká šance na léčbu, tak bych do toho šla.
Já jsem se taky ptala mailem na názory ostatní andrologů a odpovědi jsem měla třeba do 2 dnů a velice ochotně zodpovídali případné dotazy.

siouxie
25. únor 2010

plašivec, plašice 🙂... súhlasím s ostatnými, určite to ešte konzultujte s nejakým andrológom. Všetko totiž závisí od tohoktoré hormóny sú v zlých hodnotách a aj aké sú tie hodnoty.

Príčinou problémov nie sú samotné hormóny, tie len odrážajú daný stav spôsbený niečím iným (ako si správne odhadol plašivec).

Napríklad - mm má veľmi zvýšený FSH (ostatné hormóny sú v norme), čo je odrazom poškodenia tkaniva semenníkov ako následok neskoršieho zostupu jedného semenníka v detstve.

Je však veľa, veľa ďalších menej závažných a často hormonálne ešte liečitených príčin stavu "rozhodených" hormonálnych hladín, takže by som tie vaše hodnoty stopro s niekým odkonzultovala.

Mne napríklad všetko zhodnotil aj na diaľku doktor Kočí (andromeda, Praha) a na mail mi zareagoval do pol hodiny, následné zhodnotenie výsledkov mi poslal do nasledujúceho dňa. 🙂
Držím vám palce 😵