Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

monivo
27. dub 2009

ardilas:
koukni se do diskuze na tématu Zkušenosti - gennet. Zeptej se holek přímo tam. Já jsem tam byla teprve jednou na první konzultaci. Máme taky špatný spg - oligoasthenozoospermie, čeká nás genetika, imunologie a manžela androlog. Androlog ordinuje přímo tam, dr Vik, 1x za 14dní, platí se cca 1000 Kč, protože je soukromí (jinak ordinuje v Krči). Doktorka si ho hodně chválila. Ale můžeš samozřejmě kamkoliv jinam. Co holky na diskuzi píšou, tak si Gennet chválí, sestřičky jsou OK. Akorát je tam teď dost nával, jsou delší objednací lhůty.

zdenulka_29
6. kvě 2009

Ahoj holky, je tu někdo? 😉

bobovci1
6. kvě 2009

ahoj Zdeni, niečo nového? 🙂

zdenulka_29
7. kvě 2009

Bobovci1: ahojky, ten náš nový doktor mne mile potěšil..nechci to zakřiknout..ale říkal nám, že ještě není nic ztraceno. Konzultace tedy proběhla, dneska tam byl manžel dát krev, no a za čtrnáct dní tam jedeme znovu a už budeme vědět víc.

zdenulka_29
7. kvě 2009

A co jinak vy? Kdy si jdeš pro mimísky? 🙂

bobovci1
7. kvě 2009

ahoj zdeni, tak to je super, že je aspoň nejaká šanca 🙂 to som moc rada 🙂
no pre mimísky skoro nepojdem ☹ , pretože musím na rozširovanie čípku, alebo niečo podobného, nejako mi to vypadlo, a lekár mi doporučil, že už keď budem pod narkózov tak mi spraví i laparoskopiu, tak som na to pristúpila 🙂 dúfam, že tam nič nenájdu
no a po operácii musím ešte čakať kým príde ms a až ďalší cyklus mi ich možu dať, tak to vyzerá, že si počkám až do červenca, ach jo, zase čakať, už sa mi to zdá, že je to príliš dlhé ☹

zdenulka_29
7. kvě 2009

No to Ti nezávidím..ale neboj všechno to rychle uteče..vždyť budou dovolené a pak Ti to ani nepříjde a budeš těhu. Já si ještě nějakou dobu počkám..snad se dočkám..Ty už máš alespoň daný termín..to mi třeba ještě dlouho nic.

bobovci1
7. kvě 2009

to máš pravdu, utečie to rýchlejšie ako v zime, ale už je to na mňa docela dosť, keby sa to celé tak netiahlo, ale nejako vydržíme 🙂
aspoň máte nejakú šancu na vlastné mimčo i keď to nebude hneď 🙂

zdenulka_29
7. kvě 2009

Bobovci1: Je nás takových víc..a když si budeme navzájem držet palečky, tak to rychle uteče. 😉 Já z toho taky nejsem dvakrát nadšená, ale děláme pro to maximum...a už jen tohle mě moc drží nad vodou..
No tak snad se na nás taky už usměje štěstí. No nechci to ještě zakřiknout.

zdenulka_29
7. kvě 2009

Objednala jsem se teď ke své gynekoložce..chodím tam pravidelně a díky těm konzultacím v Praze...jsem to vypustila z hlavy..a myslela jsem si, že budu pod kontrolou někoho jiného, ale když se to teď tak zbrzdilo, tak musím ke své. V gennetu nám nebyli schopni říct příčinu, proč ty spermie nejsou..tak snad pochodíme jinde.

bobovci1
7. kvě 2009

asi nie je potreba na to toľko myslieť a trošku sa uvoľniť, od kedy sa to nepodarilo, tak už na to toľko nemyslím 🙂

pompovci
9. kvě 2009

🙂 🙂 ahoj baby bobovci to mas pravdu treba sa trosku uvolnit ,ale poviem vam za seba ze to nie je vobec lahke niekedy mam taku chvylku ze ma to vsetko dusi a niekdey je to tak ze si celi den na to ani nespomeniem momentalne sa citim tak nejak objkednala som sa u jedneho lekara u nas na slovensku takze som zvedava co slovensky lekari aka bude ich verzia len sa modlim a by mi povedali aspon jednu potesujucu spravu uz tych zlych mam plne zuby

bobovci1
9. kvě 2009

pompo, ahoj 🙂 na začiatku je to fakt ťažké, i u nás to tak bolo, ale človek sa časom s tým nejako zmiery a rozdýcha to, tie začiatky sú naozaj najťažšie

bobovci1
9. kvě 2009

nič iné nám nezostáva len veriť a dúfať, že i na nás sa usmeje šťastie 🙂

eloana
10. kvě 2009

ahoj holky ahoj zdeni🙂) co Vam rekl doktor??🙂

zdenulka_29
10. kvě 2009

Ahoj Eloanko,
v gennetu řekli,že pokud se nenajde nic metodou M/T...nezdyde nám nic jiného než se rozhodnout pro dárce nebo adopci..no tak jsem nelenila a zavolala na jinou kliniku a byli jsme tam už na konzultaci...Dr. manžela prohlédnul a řekl, že by se s tím dalo něco dělat..že u hormonálního profilu nebyly naměřeny všechny hodnoty...atd..prostě to s manžou ještě nevzdáváme a zkoušíme vše co se dá.Manžel byl teď na krvi a příští týden jedeme na výsledky. Ten doktor je androlog...vyloženě na mužské ústrojí.
Já už od srpna taky zažila jen samé nezdary..ale třeba se ještě blízká na lepší časy...ale určitě to nechci ještě zakřiknout.
Holky všem vám držím palečky, hlavně to hned nevzdávejte..my už si s tím taky procházíme 3/4 roku...ale vydržet se to tu a tam dá......jen doufat a bojovat. 😉

dadous
10. kvě 2009

ahoj holky 😉
zdenolko, a to by manža třeba nemusel na M/T?

zdenulka_29
10. kvě 2009

Dadous: ahojky. No třeba by už nemusel, byla bych rozhodně radši, když už to jednou díky mému rychlému rozhodnutí (teda on s tím taky souhlasil) absolvoval.

dadous
10. kvě 2009

no tak to by bylo super, stejně je to hrozny , myslíš si že už nejde nic dělat, a pak stačí jen změnit dr. a najednou jsou ještě možnosti 😅 tak pak dej vědět co dr vymyslel 😉

eloana
10. kvě 2009

me posledni dobou prijde ze v gennetu jsou nejak se vsim hned hotovi - ja ted byla na druhe iui a ptala se kdyz to nevyjde jak dal. A rekli mi ,ze by uz sli do ivf ,ze uz iui je zbytecna.No ja nevim spis je pro ne ivf financne vyhodnejsi. Kdyby to bylo po 5 iui tak nereknu.Dle nich jsem v poradku tak proc hned ivf vek me netlaci......
nevim ale urcite 4-5 iui zkusime a kaslu na ne🙂)

dadous
10. kvě 2009

to jo el, na IVF je vždycky času dost 😉

eloana
10. kvě 2009

ja si taky myslim,kdyby mi treba bylo o 10 vice a tlacil me cas tak ot je neco jineho. Takze urcite alespon 5iui chci zkusit at se treba staveji na hlavu

dadous
10. kvě 2009

jasan 😉

zdenulka_29
10. kvě 2009

Holky určitě dám vědět..třeba to pomůže, třeba ne..ale zase budu klidnější, že jsme zkusili všechno. Eloanko určitě bych trvala na dalším iui.

zdenulka_29
10. kvě 2009

A taky proč jsem zkusila jiný car..já to teda nemám ráda, ale doslechla jsem se takhle už o vícero lidech, že se v jednom car nenechali odbýt a zkusili jiný..

eloana
10. kvě 2009

no docela jsem na ne koukala,ale je mi jasne ,ze to smerujou k ivf kvuli penezum. takze budu trvat na svem- rekla mi tedy ze mi udelaji iui kolik budu chtit - ale byt to na ni sla by do ivf

zdenulka_29
10. kvě 2009

Holky to je stejně síla..člověk by si myslel, že to všichni doktoři budou chtít řešit tou nejjednodušší cestou a pro všechny i nejlepší, nejúnosnější..ale vůbec to tak není.

ardillas
11. kvě 2009

Ahoj, rada bychs e k Vam pripojila. Manzelovi vysel v dubnu spermio velmi spatne- azoo. Uz jsme se oklepali z prvniho soku. Ted v stredu jdeme do Gennetu k panu dr.Vikovi.
Mate s nim nektera zkusenosti?
Zdenulko: Nebyl dr.Vik nahodou tem, kdo vam rekl, ze se s tim uz neda nic delat?
diky za odpoved a pomoc.

eloana
11. kvě 2009

ardilas- my u doktora vika nebyli ale do gennetu chodime tak,ale od liberce. zdenulky manzel uz myslim byl na MESE/TESE . tak drzim pesti 🙂 my jsme zvolili trosku jinou cestu.manzel jit na mese/tese nechtel

zdenulka_29
11. kvě 2009

Ardillas: S panem Vikem jsme byli spokojený, až do té doby, kdy nedokázal určit jasnou příčinu azoospermie - i po tom zákroku. Nám tu metodu M/T jen doporučili..a my na to teda docela rychle přistoupili...což mě teď hodně mrzí, když vím, že to ten jiný Dr. (dle hormonálních hladin) bude řešit možná jen hormonama. Více budu vědět ale 21.5.