Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

monasek84
22. dub 2010

iriel: Uff, tak to je sila... mno jo ...

skrecko
22. dub 2010

iriel, my to aj tak nikomu nepovieme 😉

iriel
22. dub 2010

Skrecko -Ten duvod by me teda fakt taky zajimal, proste co to je za typ chlapu, co jde darovat sperma, co je k tomu vede... to se nikdy nedovime asi 🙂) Studenti pro penize, ale dal?

Monasek - Jo tak 🙂 No u vlastnich nemusite, to ne, u darcovskych fakt teda nevim, jen vim, ze nam rekli, ze ano, musime byt manzele, coz teda jsme...

Deniii - jo, chodime do gennetu, vy taky? ke komu?

deniiiii
22. dub 2010

Skrecko: dobre otazky 🙂
Iriel: jeste mi prijde od sestricek neprofesionalni, ze ti rekli, ze maji jen 3 darce na cely car..
Monasek: na to nam s skreckem staci den 😉 ale mela bys uz zacit ucit vaseho pesana aportovat prstynky 😉 predstavim si vas jak stojite v kostele/ urade, knez/ oddavajici rekne a ted si vymente snubni prstynky a ty pisknes a v ulicce mezi sedackama se mihne hnedy kozich a v hube bude drzet tac s prstynkama 😀

monasek84
22. dub 2010

deniiiii: dokazes si predstavit jak by byly zaslintany??????????? 😀 😀 😀

iriel
22. dub 2010

Tak ctete, babulky...

10 žhavých otázek o darování spermií

1 Dozvím se, kdo je dárcem spermatu? Ne. V ČR je tento proces anonymní ze zákona. Zdaleka to však neplatí všude ve světě. Nejliberálnější přístup mají pravděpodobně v USA, kde si můžete vybrat konkrétního dárce i podle dat, která se u nás ani neshromažďují (například výše IQ nebo koníčky). V severských zemích mají děti ze zkumavky po osmnáctinách právo se dozvědět, kdo jsou jejich biologičtí rodiče.

2 Jaké informace o dárci jsou u nás dostupné? Věk, výška, barva očí, barva vlasů, stavba těla (rozložitý, gracilní), vzdělání (včetně třeba typu studované vysoké školy).

3 Kdo může být v České republice oplodněn darovaným spermatem? Ze zákona jedině vdaná žena.

4Kolik stojí využití spermobanky? Záleží na vaší pojišťovně. Většina pojišťoven hradí jen omezený počet pokusů o umělé oplodnění a většinou do 39 let věku ženy.

5 Mohu získat dárcovské spermie ze zahraničí? Ano. V rámci Evropské unie existuje několik centrálních spermobank. Je to ale nesrov- natelně dražší.

6 Je možné přinést spermie z domova? Dárci musejí odevzdat ejakulát přímo na místě. Při léčbě neplodnosti pacient může přijít z domova, pokud dorazí do patnácti minut a ejakulát ve zkumavce přepraví při optimál- ní tělesné teplotě.

7 Lze vybrat podle údajů o dárci podobný typ muže, jako je manžel příjemkyně? Teoreticky ano, ovšem většinou se takto postupovat nedá, pro- tože dárců je nedostatek.

8 Na co se příjemkyně spermatu ptají nejčastěji? Na vzdělání a vzhled.

9 Kdo ještě ukládá spermie ve spermobance? Muži, mladíci i poměrně malí chlapci (nezralou tkáň), kteří se podrobují léčbě, jež ničí jejich reprodukční schopnosti.

10 Kam se ženy napří- klad mohou obrátit? Nejlépe na nejbližší sexuolo- gický ústav. Informace hle- dejte na internetu (www.ivf- motol.cz) zadáním hesel "neplodnost", "asistovaná reprodukce" nebo "fertilita".

benedika
22. dub 2010

Hezký den všem, chtěla bych se vyjádřit k tomu dárci. Já jsem podstoupila už dvakrát IVF + několik IUI s dárcem a nejsem vdaná. Pouze přítel musel podepisovat, že bude zákoným zástupcem případného dítěte. Jinak nám skutečně sdělili pouze barvu očí , vlasů a výšku. V některých carech vybírají i podle krevní skupiny přítele, protože se tím vyhnou případným problémům v porodnici, že má dítě nemožnou krevní skupinu v porovnání krevních skupin rodičů. Můj přítel má bohužel taky azoospermii a při M/T mu nenašli žádné spermie. Příčinu azoospermie mu nezjistili 😖

iriel
22. dub 2010

Deniii -jenze ony te stejne nechaji kouknout do databaze, aby sis vybrala, takze proste vidis, ze jsou tam jen tri chlapici 😉)
Jeste ze tam pribyl ten nas, 11L (jeho kod) 🙂
Tak jsem zvedava, protoze jestli to nevyjde, tak moje Dr. chce, abych sla na druhe IUI uz dalsi cyklus, ale mne se to zda divne, kdyz nemam pravy vejcovod...

iriel
22. dub 2010

Benedika -no vida, to se neshoduje ani s tim bodem 3., co podavaji za informace v motole... a tam pisi, ze ze zakona, takze on si to asi vazne kazdy CAR dela po svem... i v tom slovenskem clanku je, ze jedine vdana zena...

A ze se zeptam - jak vam to dopadlo?

monasek84
22. dub 2010

iriel: takze se to opet potvrzuje... kdyz zaplatis, muzes mit co chces 😒

skrecko
22. dub 2010

Mna by asi zaujimalo najviac kolko deti je "legalne" povolene od jedneho darcu. Viete si predstavit ze sa tie deti raz stretu a zalubia? Nahoda je blbec. Malo by to byt nejak osetrene, alebo aspon by si to mali krajiny medzi sebou navzajom posielat.

benedika, iriel, kde ste boli doteraz? 🙂 Tolko mate toho za sebou a az dnes ste nam napisali, tak sa tesime!!!

deniiiii
22. dub 2010

Iriel: dr.Vik, ja ho nevidela, ale mojeho muze dost zdeptal
Benedika: a byli jste na vice mistech? cetla jsem, ze to, ze na jedne Tese nic nenajdou neznamena, ze tam spermie nejsou. Urcite bych se nesmirila s nezjistenou pricinou azoo. Kazdy stav ma svoji pricinu. U azoo jsou pouze 3 moznosti: hormonalni, genetticka a fyziologicka tzn.blokace a chybejici produkce bunek tvorici spermie.

iriel
22. dub 2010

Tak k Vikovi jsme meli jit taky, ale odmitli jsme to 😉
Ted jsme u Langerove..

iriel
22. dub 2010

skrecko - tohle se asi tolik nekontroluje, nahoda je blbec a jeden muz muze dat tusim asi 5 davek do roka. Takze sice by to byla velka nahoda, ale vzhledem k tomu, jak malo jich je, tak mozne to asi je...

Me stve, ze se o nem dozvis tak malo, ja bych treba chtela vedet, jeslti je to cholerik nebo flegmatik, jestli na neco hraje, jestli uz ma deti, jestli nemaji v rodine cukrovku, jake ma vzdelani a zajmy, kolik mu je... 😉))) No, mam smulu, neziju v US..

deniiiii
22. dub 2010

Iriel: proc jste odmitli Vika?
i kdyz ja byt darcem, tak bych nechtela, aby o me prijemce vedel zda hraju na housle, povahu...zakladni je myslim zdravi, vzdelani, vzhled. Myslim, ze vzhled ti rekli, zdravi snad musi byt, to by ho nepustili, jedine to vzdelani mi vadi, ze nevis.

monasek84
22. dub 2010

deniiii: podminkou pro darce je ze musi minimalne studovat VS - nemusi ji dokoncit. Ale i tak si myslim ze je to nesmerodatny, znam spoustu chytrych lidi co nemaji VS a naopak.... 😒

iriel
22. dub 2010

monasek - tak to zase musim poprit, nemusi. jak ze zakona, tak primo v CARu nam rekli, ze maji jak SS, tak VS darce, nemusi ji vubec studovat...

monasek84
22. dub 2010

iriel: hlavne ze vsude na internetu pisou ze musi 😒 to pak clovek nevi na cem je, kdyz vsude pisou neco jinyho ☹

monasek84
22. dub 2010

iriel: jinac sem to tusim cetla aj v letacku v CAR

iriel
22. dub 2010

Deniii - Protoze to mel bejt takovej pokus, spis, proste my vime, ze to ma po chemce a zase ji musi brat, takze i kdyby tam naaahodou neco nasli, jakoze je to hodne nepravdepodobne, tak by se ty spermie nedaly pouzit, to se nesmi, hrozi vyvojove vady, tezka postizeni... takze proto, oni nam to navrhli jen jako moznost, kdybychom chteli zjistit, jestli je ta geneze uplne znicena, ale tak jako tak by nam to k bio vlastnim detem nepomohlo, takze pro nas jen zbytecna operace navic...

iriel
22. dub 2010

monasek - Ano, nektere CARy berou jen vysokoskolaky, ale nam primo rekli - darcu je zoufaly nedostatek, mame jak SS, tak VS.
Uprimne, mne na tom zas tak nesejde, takovejch VS jsou idioti 🙂)
Manzel ji sice studoval, ale nedokoncil, ja jsem zas delala VS v uplne jinem oboru nez pracuju a lidi podle vzdelani fakt nedelim... kdyby nemel ani SS, tak to uz je takovy divny, ale jinak ne...

prinzesz
22. dub 2010

holky, moja kolegyna mi povedala ze jej priatel chodil darovat spermijky ako na pase, vzdy siel tusim 3x a pak za to dostal zaplatene ale az okolo 10tisic korun.. pokial viem tak VS nema, ale neviem.. mozno ze kedysi studoval..

deniiiii
22. dub 2010

Iriel: ja nemyslela, proc jste nesli na tu operaci, ve vasem pripade to naprosto chapu a udelala bych to stejne 🙂 , ja jen nevedela, proc jste nesli k dr.vikovi ale k pani doktorce.

iriel
22. dub 2010

monasek - A pak se mame v tech informacich vyznat, kdyz kazdej tvrdi neco jineho 😉)

A jak jste na tom vlastne vy, nejake konkretni terminy, kdy jdete na IVF? Monasek, Deniii, Skrecko...? 🙂

iriel
22. dub 2010

prinzesz - Vsak jo, rikam, ze staci SS, stopro... 😉 Takze chodil jen kvuli penezum?

My za jednu varku platili 2000,-, ale nevim, jestli je to jeden jeho odber nebo min...

Deniii - jo taak 🙂 To my byly u Langerove od zacatku, jen u Hejtmankove na genetice, pokud to dobre chapu, tak Vik je androlog, takze k nemu nas jen posilali vyslovene na ten zakrok, jinak ne... ja ho ani nikdy nevidela.

deniiiii
22. dub 2010

Iriel: zapomnela jsi na prinzesz, jsme tu 4 statecny 🙂
my jsme teprve v zacatku, mm ma rozhazene hormony, takze jdeme v kvetnu na konzultaci, prave k tomu Vikovi, ale i ke Kocimu v jinem caru, chci vedet ruzne nazory.

benedika
22. dub 2010

Deniii, mému příteli dělali M/T u Apolináře a naději nám další nedávali. Přítel má vysokou hodnotu FSH. Takže jsme se začali snažit s dárcem. Po dvou neúspěšných IVF jsem se ještě dočetla na slovenském koníkovi o nejlepším andrologovi u nás (dr. Kočím), kterého jsme ještě kontaktovali. Příteli srovnal hormonální hladiny až na to FSH. Genetickou příčinnu mu nezjisitli.Nabídl nám ještě jednu operaci. Taky ale mohl přítel prodělat nějaký zánět, nemoc....což by mohlo u něj tu neplodnost způsobit. S přítelem jsme si řekli, že ji ještě tak za rok podstoupíme. Teď ale plánujeme další IVF s dárcem, protože už taky naháníme čas, když mi je 34. let a dvakrát už se z nějakého důvodu nezadařilo ani s dárcem.
Skrecko,
doteď jsem lozila po různých diskuzích ohledně IUI, IVF.... Ohledně azoospermie jsem našla diskuzi pouze na slovenskym Modrým koníkovi 😉
Jinak ještě ohledně toho dárce, většinou každý CAR má na svých stránkách nábor nových dárců a tam specifikují vzdělání dárců. Někde jim stačí střední škola, jinde hledají pouze vysokoškoláky.

monasek84
22. dub 2010

iriel: presne tak, na tu skolu mam stejny nazor 😉 a co se informaci tyka, ani nemluv.... co clovek to nazor, co doktor, to "jistota".... 😖
My? 3x nulove spermio, pristi tyden jdeme do CAR na konzultaci (pravdepodobne nas objednaji na genetiku atd). Pak se uvidi... jinak mame za sebou biopsii kde se nasli spermijky ale nedovivinute, takze zatim jen testujeme a badame 😒

iriel
22. dub 2010

Zapomnela, vidis... jeste se musim rozkoukat, tady... 😉