Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

ella9
23. čer 2010

Petinax, je mi to moc lito. I kdyz jsem tu nova tak asi dokazu pochopit to zklamani ☹

Holky, dekuju za info. Ja jsem z toho opravdu takova...no v soku. Dneska jsem zas zacala bulet. Nechapu PROC. Zitra jdu poprve ke sve gyndr. s vysledky spermia a cekam co nam rekne, manzel to zkouma a asi nechape, ze nas proste posle do CARu. Ale souhlasim s nim, ze predtim nez se do toho vseho pustime, tak chceme mit u nej vsechna vysetreni. Jestli jsem pochopila tak zakladni krev, hormony, genetika, imunologie (nekde jsem to cetla, ale kvuli cemu se dela?) a pak urolog. On si mysli, ze se to dokaze i mimo CAR 😒
Me hormonalni profil uz delali a je OK, jen uvazuju jestli si nerict o laparoskopii. Kdysi mi brali slepak a obcas me to tam pichalo tak mozna kvuli srustum.
Ma cenu u azoospermie vubec nasazovat nejake vitaminy?

ella9
23. čer 2010

Jo a taky nevim jestli spolehat na androloga/urologa v CARu? Jake mate zkusenosti?
Fakt diky moc, porad si rikam, ze je to jen blbej vtip. Byla bych radsi kdyby to bylo neco u me 🙂

lucia2431
23. čer 2010

@petinax mi sme tak urobili po 3 rokoch 😉 tiež sme povedali , že nikdy

monasek84
24. čer 2010

petinax: to mi je moc lito ☹ ale myslenky se casem urcite poskladaji a prijde nejaka zmena 😉 hlavu vzhuru...

skrecko
24. čer 2010

Ahoj ella!
Jasne ze si v soku, ja som prve 2 tyzdne bola uplne mimo. A plakala som vzdy ked som si na to spomenula, co bolo skoro stale. Pomaly zacnes fungovat, neboj.
Nas napr. urolog aj gyn posielali hned do CARu, ale s tym celkom nesuhlasim. Lepsie je dat si porobit vysetrenia mimo, s cim suhlasi aj nasa endokrinologicka. Ale ta je totalne proti CARom. Ma ale pravdu v tom, ze oni hned tlacia do operacie.
Nechcem radit, ale tvojho muza by som poslala urologovi, ktory mu moze spravit hormonalny profil, tiez sono semennikov a spermiogram. Mal by ist aj endokrinologovi. Ta nasa nas poslala na genetiku, nechcela aby nam ju robili v CARe. /Urolog nas na genetiku nechcel poslat, tlacil nas hned do CARu/. Imunologicke vysetrenie asi nie je nutne, robi sa skor v pripadoch ked nie je jasna pricina neplodnosti.
Takze v prvom rade hormony a genetika!!!!
Ak mas ty hormony v poriadku, tak budes mat chvilu volno 🙂 Myslim, ze laparoskopia nie je zatial nutna. Ak by vam robili umele oplodnenie, tak vlastne asi nezalezi na tom, ci mas vajcovody priechodne. To ti ale povie gynekologicka.
No a na vitaminy ma kazdy iny nazor. Ja som proti tym velmi drahym pripravkom, ale urcite neuskodi nasadit mu vitamin C a zinok. Su napr. pripravky zinkosel a selezin. Aj v tejto teme sa o vitaminoch dost popisalo.
No a ci spoliehat na doktora v CARe - na slovensku urcite nie, my andrologov, ktori by riesili nas problem nemame. Vsetci vedia len operovat. Urcite nech ide tvoj muz aj k lekarovi mimo centra, aspon budete mat viac nazorov.
No a ako pises, myslis si, ze jto to blby vtip. Ja som sa citila snad jak vo sne, ale neboj, spolu to tu nejak dobojujeme 😉

ella9
24. čer 2010

Ahoj 🙂
Fakt diky za mile privitani

Tak me gyndr. poslala k Apolinari. Udajne tam provedou vsechna potrebna vysetreni a zakroky by zvladli taky. Jenze "zvladli" asi nestaci. Nenasla jsem nic o tom jakou s tim maji zkusenost.
Rovnou se me zeptala co rikam na darcovske spermie...2x se ptala. Tak jsem rekla, ze ne a ze jsem to s manzelem ani neresila, ze toto je me rozhodnuti. Byla opravdu mila a myslela jsem, ze se mi tam se sestrickou rozbreci. Jen mi rekla, ze tam jsou nejake kulate bunky a ze to jsou snad nezrale spermie. To je dobre nebo ne? 🙂

Objednala jsem nas k Apolinari, mame termin 19.07 a chci se tam poptat podrobne na jejich postup a samozrejme trvat na VSECH vystrenich, co jste mi napsali. Snad se domluvime. Pak klidne prestoupime jinam pokud to jde.
Taky ale chci aspon na uvodni konzultaci ke Kocimu i kdyz netusim jestli to ma vubec cenu kdyz se na prvni schuzce vlastne nic nedozvime. Do ISCARE se mi moc nechce, protoze jsou celkove ve vysledcich horsi a recenze nic moc teda. Nejde nejak chodit ke Kocimu a ne do ISCARE?

Nechodi tu nekdo k Apolinari?

skrecko
25. čer 2010

ella,
ja mam taktiku, ze darcu pred doktormi zasadne odmietam /aj ked uvidime, ako to dopadne s nami/. Ale nech sa viac snazia, aby to neodflakli, ked budes suhlasit s darcom.
A podla mna mozes chodit k akemu lekarovi chces. Problem by bol len ak by viaceri nasadili lieky. Zatial rieste spermie a dalej sa uvidi. Ja keby som bola v prahe tak idem ku kocimu, nevaham ani minutu.
Stala sa tu ale taka vec /peta to tu pisala/ ze prestupovali do ineho caru a nechceli im dat spermie. Co by podla mna malo byt trestne, lebo je to tvoj material. Ale to je moj nazor.
A co sa tyka tych gulatych buniek, to moze byt dobra sprava, ozaj to mozu byt spermie. Poslem ti sem deniiiii, napise ti o tom viac. Tiez mali len gulate bunky a po kultivacii nasli jednu spermiu. Alebo tak nejak to bolo, ona ti to isto napise podrobne.

anulek
25. čer 2010

ahoj holky jsem tu nova. Teď jsme začali docházet v Brně na UNICU. Manžel má dost špatný spermiogram. Má pár spermiků a navíc s deformovanými hlavičkami. Proto nám bylo nabídnuta MESA. Manžel se toho dost bojí, pořád to doma probíráme a pořád hučí jak piliňáky... Tak jsem se chtěla zeptat jestli máte někdo zkušenost s takovýmto spermigramem zda a zda jste podstupovali tento zákrok...

skrecko
25. čer 2010

ahoj anulek!
s muzom to vydrz, je to pre nich tazke. My tu mame skor skusenosti s tym, ze nemame ziadne spermijky, ani tie deformovane ☹
My sme este na operacii neboli, cakame na vysledky genetiky. Ale podla toho, co baby pisali, da sa ta operacia vydrzat, chlapi to zvladnu. Mozno prve tri dni nie su nic moc, ale rychlo sa to zahoji.
Tak vam drzime palce, viem, ze to mozno pre vas nie je utecha, ale mohli by ste byt na tom ako my a nemat ziadne spermie. Tak hlavu hore, bojujte, my sme tu s tebou!!!! A s muzom sa lubte, snad sa ukludni. Myslim, ze ta operacia stoji za to, ze by mal potomka, no nie? A ak pojdete do umeleho oplodnenia, ty toho budes musiet zvladnut viac 😉

lucia2431
25. čer 2010

skrecko teraz čítam, že aj v prahe je niečo také? A aké sú ohlasy na Prahu?

prinzesz
25. čer 2010

ahojte babule, ja tu uz ani nechodim 🙂

no, ale aby som sa pripomenula, u nas je problem geneticky, tz. ze partner ma mutaciu genu cystickej fibrozy, z toho dovodu mu vznikla azoo, este pred 5 rokmi bol uplne v pohode, len zial nepoznal mna a tak nemal dieta.. so svojou prvou zenou sa im podarilo otehulkovat 3x, avsak tu bol problem u nej a zakazdym potretila..

teraz sme na zaciatku dlhej cesty, caka nas mese/tese, akonahle bude mat termin bude podana ziadost na poistovnu, vraj sa caka az 3 mesiace, ale viem ze vacsinou do mesiace je to vybavene, pak sa dohodneme na stimulacii atd. nam bude M/T robit dr. Zamecnik, /Praha u apolynarov/ care mame gest a tak ja budem ta co bude najdeny matros prepravovat do caru 🙂 a pak je to vsetko v rukach bozich.. moja polovicka povedala ze smoly sme uz mali dost a teraz uz budeme mat stistko.. bodaj by.. mam hrozny strach.. ale zvladnem, urcite ano!!! musim.. 🙂 ked som sedela v tej ambulacii u lekara v care nemohla som uverit ze som tam prave ja! nikdy ma ani vo sne nenapadlo ze aj mne sa toto moze stat.. no ale ja hovorim ze treba prezit vsetko 🙂

petinax, drzim ti palce!

deniiiii
25. čer 2010

Ahoj Ello 🙂
Skrecko me poslala 😉
Kulate bunky jsou rozhodne dobra zprava 🙂 nam nejdriv vnucovali darce, nikdo se mnou zadne kulate bunky resit nechtel, tak jsem se do toho vrhla sama. Kulate bunky muzou podle me znamenat 3 veci: budto to muzou byt leukocyty, tzn. ze je v tele nejaky zanet a da se to lecit (vetsinou antibiotika), nebo antibodies nebo nezrale spermijky. Akorat, ze se s tim nikdo nechce zabyvat 😒 nenech se odbyt a rekni, ze chces vedet, co to je. Pokud by to byly nezrale bunky, tak by se snad daly dokultivovat, rikam snad, protoze tam jsme ted my. 2x azoo, 3 po centrifugaci 1 spermie a 4 nehybne (nic nezmrazili, pry se to mrazi az od vetsiho mnozstvi grrrr, 4 spermio za mesic to uz platime 2000 za zmrazeni, pokud by bylo co). ozvu se az budu vedet vic 🙂

skrecko
25. čer 2010

ahoj lucka, neviem co myslis, ze by v prahe malo byt 😵 😵 😵 😵 😵 ????

kocky, zelam vam krasny vikend, v pondelok sa tu zase zastavim 🙂 🙂 🙂 papa

lucia2431
25. čer 2010

@skrecko ne CAR čo v Brne 😉

sisa0218
6. črc 2010

@peta131 sorry ze az teraz reagujem, ale boli sme 12 dni prec na dov. aspon sme trosku vypadli. prosim ta nezabudni na mna a posli mi tie ceny, aby sme vedeli porovnat a lahsie sa rozhodnut. vopred ti dakujem, si zlata 🙂

peta131
6. črc 2010

@petinax je mi to velmi luto ☹ 😔

@sisa0218 este ze si mi to pripomenula lebo mne to uplne vypadlo z hlavy 😅
tak Gyn-fiv Ba:
je v tom vsetko co sme tam platili poctivo som zapisovala 😉 ceny su v eurach
10,- urolog (konzultacia)
50,- priechodnost vajickovodov (vysetrenie kde mi zistovali ci mam priechodne vajickovody to namiesto laparky)
10,- urolog (dalsia konzultacia)
500,- mesa-tese
toto vsetko sme platili kym sme isli na 1 IVF a teraz samotne ivf
lieky (ks myslene ako krabicka 😉)
Decapeptyl 4ks 8,80eur
Menopur 1ks 75,27eur
Puregon 3ks 198,43eur
Pregnyl 1ks 2,330eur
Utrogestan 3ks 9,60

ICSI 8 000,-Sk (to nemam zapisane v eurach 😅 ) za kazde napichnute vajicko 1 000,-Sk
mrazenie embryi 4 500-Sk
tak si to spocitaj myslim ze by to malo byt vsetko no a plus poplatky co sme museli kazdu blbost davat overit notarovi 🙄 😝

REPROFIT cz
tam som si to nezapisovala co co stalo lebo tam ani neviem lebo tam nam len na konci celeho IVF vystavili fakturu behom celeho IVF sme neplatili nic az potom nakoniec tak a fakturu mame takto:
nadstandartni kultivace embryi 6 000,-Ck
ICSI 7 oocyt 7 000,-Ck (kazde vajicko 1 000,-Ck 😉 )
IVF cyklus nativ.-samopl. 14 000,-Ck (v tejto sume su zahrnute aj vsetky lieky pouzite pri stimulke) ale bacha ja som mala minimalnu stimulaciu pri normalnej stimulke je ta suma asi vacsia ale pokial je u vas problem len v muzovi a ty si zdrava tak urcite aj tebe daju len minimalnu stimulaciu 😉
MESA-TESE 14 000,-.Kc
konzultacie, protokol 6 250,-Ck
spolu: 43 250,-Czk
a zostalo nam tam este 1 zamrazene embryo a za to nam prisla potom faktura za zmrazenie a uskladnenie 4 000,-Kc

no snad sa v tom ako tak vyznas lebo pozeram som to napisala ako madar 😅 ked nebudes niecomu chapat tak sa kludne pytaj 😉

sisa0218
7. črc 2010

@peta131 Ďakujem Ti a želám Vám všetko to najlepšie, aby Váš pokladik bol zdravý a aby Vám po trápeniach priniesol radosť do života 🙂

baronek
7. črc 2010

Ahoj holky, tak se přidávám k této početné skupině. Snažila jsem se přelouskat kus diskuse, ale mám hrozný zmatek a doufám, že se brzy zorientuju. U manžela vyšla azoospermie a byla jsem z toho dost v šoku, jako ostatně všechny, co jsem si přečetla ☹ Teď jsme objednaný na genetiku, ale vezmou nás až v srpnu a připadá mi, že se čas hrozně vleče. Chtěla bych vědět, co nejdřív, zda máme nějakou šanci. Držím nám pěsti

monasek84
8. črc 2010

baronek: ahojky, je mi lito, ze te tu musim privitat, ale bohuzel 😒 takze te teda zdravim, drzim pesti at se urcite zadari a jen bych ti k tomu chtela rict, ze na to cekani si za chvili zvyknes a uz to nebudes tak resit 😉
Jake mate zatim vysledky? jen spermio? hormony?

skrecko
8. črc 2010

Ahoj vsetci!
peta, vdaka za podrobny cennik 😉
ahoj baronek, ake vysetrenia mate za sebou? Ake hodnoty hormonov mate? Kedy ste sa to dozvedeli?
Zaciatok je tazky, ale potom sa clovek nejak otrasie a zacne bojovat. A neboj sa, sancu mate vzdy 🙂 Len to vsetko dlho trva, tak sa treba naucit trpezlivosti. Na cokolvek sa pytaj, radi odpovieme, aj vsetko zopakujeme, lebo uz je nas tu bohuzial tolko, ze sa to neda vsetko pamatat ☹
A vy ostatni co mate nove? Vsetci ste na dovolenke, co? 😀 😀 😀

baronek
8. črc 2010

Zatím máme za sebou jen spermiogram, to vyšlo azoospermie a hormony, ale hodnoty nevím, ale je to prý v pořádku. Další vyšetření dle genetiky a pokud bude všechno OK a zkusíme umělé oplodnění, tak nám doktor spočítal, že se vyšplháme na nějakých 28 000,-- Kč. Jsem na to velice zvědavá ☹ Holky, nevíte, jak probíhá vyšetření genetiky?

monasek84
8. črc 2010

baronek: tak jestli jen jedno spermio nulove a hormony ok, tak to jeste neznamena totalni azoo... co se genetiky tyka.... pani doktorka vas vyzpovida o obou rodinach, kolik deti, nemoci, problemy atd...pak vam vezme krev a pak budete dloooooooooooouho cekat 😉
ma muz mensi semeniky? mel nejaky uraz? zapal? variokela?

baronek
8. črc 2010

O žádném úrazu ani nemoci nevíme, ale někde jsem četla, že to může být způsobeno třeba antibiotiky, ale je to vlastně jedno. Vím, že se dlouho čeká na výsledky genetiky, ale čekání než nás objednali je taky hrozný. Ještě že je léto a svítí sluníčko. Doma pořád něco uklízím, aby to utíkalo, ale za chvíli bude hotovo a co pak? Nejvíc mě na tom štve, že jsme to nezačali řešit dřív, protože o mimi se pokoušíme už dva roky 😅

monasek84
8. črc 2010

baronek: postupem tydnu zjistis ze casem se v tomto smeru nema fakt smysl zabyvat 😉 nijak tomu nepomuzes a akorat z toho bude nervozita. Vim ze se to lehko rika, ale za par dni to tak budes taky citit 😉 od toho tady mas nas... tady muzes rict, jaky mas pocity, jak se citite a vzdycky je tu nekdo kdo ti zvedne naladu a podpori vas.
jak to vzal manzel/pritel?

baronek
8. črc 2010

Manžel to vzal úžasně a řekl, že podstoupí všechno, abysme se pokusili o vlastní dítě. Jenom se nebavíme, co dál, když to nepůjde, ale to je asi moje chyba, protože si to vůbec nepřipouštím ☹ Taky je hrozný, když z každý strany slyšíš a vy mimino neplánujete? Tchýně už má vybraný i jména. Zatím jsme rodině nic neřekli, nechceme, aby nás někdo litoval, ale je to fakt těžký.

monasek84
8. črc 2010

baronek: tak to je sikovny ze to tak vzal... co dal zatim resit nemusite... ted budou vysledky fakt delsi dobu trvat, tak si to zatim lip poskladate...resit to muzete az to prijde... z vlastni zkusenosti vim, ze ma clovek stejne trochu jinej nazor kdyz uz na to prijde 😉 jestli se na to necitite, nikomu nic nerikejte a vyckejte co se dozvite. Na lidi co se ptaji jen mrknite a s usmevem reknite ze se snazite, dal se vyptavat nebudou 😉 a tchyne.... co dodat 😉 hlavne ted musis byt ty pro manzela oporou.... neni jistota ze kdyz to rekl takto ze to tak vevnitr i bere, popr ze se mu to nerozlezi... ale mozna ne, neznam ho 😉

baronek
8. črc 2010

@monasek84
A vy jste na tom jak?

monasek84
8. črc 2010

baronek: no... 🙂 my to resime uz dyl jak rok. MM má jen jeden zmenseny semeník, druhý nemá vůbec (odstraněn v dětsví - nesestoupil - byl nějáký problém), 3x spermio 0, nizka hladina testosteronu, prilis vysoka hladina FSH, pres pul roku jsme meli hormonalni lecbu, pak se par mesicu cekalo az odezni umele hormony aby bylo poznat jestli se telo nastartovalo. Momentalne cekame 5.tyden na genetiku, pak jdeme znovu na HP (horm. profil) a pak asi M/T (Mesa/Tese). Po dobrani hormonalni lecby jsme byli na biopsii (kontrolni odber tkaniva ze semeniku), kde nam nasli nezrale spermie (je moznost, ze by se daly dokultivovat - dozrat).

baronek
8. črc 2010

@monasek84
To už máte hodně za sebou. Tvůj manžel to snáší dobře? Mně doktor říkal, že genetika trvá tak 3 týdny, ale asi je to podle buněk, co?

monasek84
8. črc 2010

baronek: ze zacatku moc ne, ted se tvari ze je to ok, ale jde videt ze ho to porad trapi... ale bohuzel tak to je a jede se dal... ad genetika, podle zkusenosti lidi tady 3 tydny az 4 mesice.