Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

katy2
1. únor 2008

Ahoj, barca,
strasne drzim palce.... To je krasne, o par meisacov budes drzat vytuzene babatka v naruci 😵 😵 😵 A kolko embryjok vam vkladali?
Mna este caka ET (KET) lebo sa im babulky vlozit nepodarilo. O par dni ma caka dilatacia krcka a potom uz ideme na to... 🙂

barca28
1. únor 2008

Katy vložili nám dvě embryjka a povedlo se hned na poprvé 😉 Byli to tedy strašné nervy,hlavně když dělali manželovi tu operaci,vůbec jsme nevěděli,jestli se něco najde. 😕 Nejdříve jsem byla špatná z toho,že dvojčátka nezvládnu,ale teď jsem strašně ráda,že je budeme mít.Je to prostě zázrak.A tobě přeju,ať se taky brzy takhle raduješ jako my 😵 Občas juknu,jak jsi na tom.Hooooooooodně štěstíčka,ono to dopadne,uvidíš.Hlavní je,že se embryjka vyvynuli.

lendulka007
1. únor 2008

Barčo, je vždycky moc krásný slyšet, že se to takhle někomu povedlo. Je to krásný. Hezky si těhotenství užívej a pak nám sem nezapomeň napsat, až se mimískové narodí. 🙂
Nás T/M teprve čeká (koncem února). Už se toho nemůžu dočkat, až budeme mít po ní, ale na druhou stranu se bojím, aby tam něco bylo. I když tomu strašlivě moc věřím, že to klapne. A pak teprve začnu se stimulací já. Tak teď už "stříhám" metr do T/M.

barca28
1. únor 2008

Lendulko musíš věřit,že to vyjde.Já měla taky strašný strach a pak to ze mě spadlo.Doktor tenkrát manželovi řekl,že měl jenom jeden případ,kdy se nic nenašlo.Tak to nás docela drželo nad vodou.Moooooc držím holky palce,přesně vím,co prožíváte.Ale stojí to všechno za to.

lendulka007
1. únor 2008

Barčo, moc děkuji. Já tomu věřím a vím, že tam určitě jsou a vím, že tomu věří i můj manžel. Při každém spg tam byly alespoň dvě, tak teď jich tam ale bude mnohem víc.....
Jinak Barčo, hodně štěstí i tobě. 🙂 Už se ti to blíží a budeš držet ty svoje mimísky u sebe. To bude nádhernej pocit......

bessi
2. únor 2008

Ahojky holky, jak zvladate to neustale cekani na neco(na vysledky, terminy operaci...? Ja mam pocit, ze se vsechno priserne vlece a kdyz uz se neco zacne dit, tak pak zase prijde obdobi cekani. My jsme ted ve stadiu cekani na vysledky genetiky, meho hormonalniho profilu a kontrolniho spg. V pondeli by mely byt vysledky spg, tak jsem zvedava, jestli tam budou aspon nejake spermie. Prvni spg byl jasny, nula jako vysita. Manzel ted bral nejake vitaminy, tak jsem zvedava, jestli se to projevi ve vysledku. Aspon jedna kdyby se objevila, meli bychom nadej, ze neni vsechno zniceno a ze pri T/M neco najdou. Mejte se vsechny krasne, at to cekani rychle utika a hlavne at to dobre dopadne jako napr. Barci 🙂

lendulka007
2. únor 2008

Bessi, "vítej v klubu", taky se mi zdá to čekání neskutečně dlouhý. Nejdříve to roční pokoušení se o mimi, pak spg, pak další spg, teď na operaci.......ale pak se to snad rozjede. Nám bohužel vitamínky k lepšímu výsledky nepomohly. Tak třeba vám to klapne.
Dej vědět, jak jste dopadli. A kdy jste byli poprvé v CARu??

bessi
2. únor 2008

lendulko, poprve jsme tam byli asi v pulce listopadu, ale tento CAR jsme zmenili. V druhem jsme byli poprve 10.ledna. Tam se veci dali trochu do pohybu, podle dr. neni nic problem, ale mam pocit, ze to vsechno trosku zlehcoval a navrhoval terminy, ktere se asi nedaji stihnout(T/M v pulce brezna, zacatek stimulace koncem unora). Uplne jsem se k tomuto datu upnula, ale kdyz vidim, jak dlouho vsechno trva, tak myslim, ze se to urcite nestihne. Uplne me to tento tyden vzalo, ze budu muset cekat dalsi mesic ☹ .

lendulka007
3. únor 2008

Bessi, to znám. My jsme měli jít na T/M příští týden, jenže manža má něco neodkladného v práci, takže jsme to museli zrušit a další termín je až na konci února. A tím, že já mám mít ms na konci února, tak vím, že nestihnu stimulovat. Takže další měsíc čekat. Byla jsem z toho moc a moc smutná, ale co se dá dělat. Tak to já holt budu čekat až na další měsíc. Za 2 týdny jdu na kontrolu do CAru, tak už se zkusím na něčem domluvit. U nás v CARu to dohromady nedělají. Takže nejdřív T/M a pak až začátek stimulace, aby tě nestimulovali zbytečně, kdyby se nic nenašlo. Já tomu věřím, že se najde. Manžovi dávám vitamínky a bylinky, tak doufám, že to klapne.
Tobě držím palečky a vlastně všem ostatním taky. Hlavně ať nám to utíká, i když je to někdy nekonečné.

bessi
3. únor 2008

Lendulko, jaka vysetreni ti v CARu delali? Me nedelali jeste vubec nic, krome toho,ze mi vzali krev na hormony. My mame konzultaci za necele 2 tydny, v te dobe bychom meli mit uz vsechny vysledky a jsem zvedava, jestli me budou taky nejak vysetrovat. Manzel taky ji nejale vitaminy a bylinkami ho nacpavam uz druhy rok a stejne to zatim k nicemu nebylo ☹ Vubec mi navadi, ze v nasem CARu delaji stimulaci a M/T najednout, jsme rozhodnuti, ze kdyz nic nenajdou, pouzijeme darce. Nemam smysl dele cekat, stejne nic clovek nevymysli. Vim, ze by se dalo vyuzit napr. inseminace spermatem od darce, ale je tam strasne mala uspesnost-nekde jsem cetla, ze snad jen 12%. Pri IVF se uvadi vyssi, tak pujdemme do nej at uz s vlastnimi nebo darcovskymi sampionkami.
Taky vsem preju hodne stesti 🙂

katy2
3. únor 2008

ahojte!
aj nam robili naraz stimulaciu a M/T a tiez sme ratali aj s darcom.... Nakoniec to dobre dopadlo.... Inak je lepsie pouzit hned najdene spermie, lebo nemaju velku kvalitu a nemusia prezit zmrazenie.... Nase neboli vobec pohyblive, vyzerali ako mrtve ale pouzit sa dali a oplodnili nimi 7 vajok. 3 mame s darcovskymi..... Aj nam spermijky zmrazili ale sam lekar vravel, ze velku sancu im nedava....

ninna78
3. únor 2008

Katy, to mate super. Nas M/T caka uz tento tyzden, dufam, ze tiez nieco najdu.

bessi
3. únor 2008

ninna, dej pak vedet, jak jste dopadli. Nas ceka M/T doufam taky brzo. Preji hodne stesti 🙂

ninna78
3. únor 2008

bessi dakujem, urcite dam vediet, je to tazke, hlavne v mojej hlave s tymi darcovskymi spermiami. Velmi sa bojim, aby muzovi casom v hlave nieco nepreplo

bessi
3. únor 2008

ninna, toho se taky bojim. Nejhorsi jsou takove ty vypjate situace, kdy clovek vypusti neco z pusy a vzapeti toho lituje. Deti dokazi cloveka vytacet a je jedno, jestli jsou uplne tve nebo jen napul 😒 Ale snad to dopadne dobre a nebudeme muset darce pouzit 🙂

ninna78
3. únor 2008

bessi, vsak to, ale u tych svojich to clovek istym sposobom prehliada, neviem to vysvetlit, ale vysvetlim to na priklade mojej svagrinej, ona ma dceru z prveho manzelstva a so sucasnym muzom syna, ked nadava dcere, vsetci sme pohorseni, ale ked nadava synovi, ani nam to nepride
Neviem ako zmyslaju chlapi, ale viem, ze zena skor prijme cudzie dieta

bessi
3. únor 2008

ninna, mas pracdu, clovek se na to diva trochu jinak. O chlapech si myslim totez, tezko se vyrovnavaji s tim, ze by vychovavali a zivili cizi dite. Manzel o darci nechtel zprvu vubec ani slyset natoz o tom mluvit. Ted uz je to v pohode, je smireny. Tak uvidime, nechame to osudu 😉

bessi
4. únor 2008

Ahojky, tak nas kontrolni spg dopadl stejne jako ten prvni - jedna velka 0 ☹ ☹ Opet nic nenasli, tak uz nezbyva jen doufat, ze najdou neco ve varlatech 😖

lendulka007
4. únor 2008

Bessi, nebuď smutná. My jsme měli při 1.spg i při 2.spg stejný výsledek - azoospermie. I když v každém byly alespoň 2 spermijky (buď nepohyblivé nebo mrtvé). Čekáme na tu operaci. Už vám dali termín??
U nás v CARu bohužel nedělají současně T/M a stimulaci. Prostě nejdřív zamražení a pak teprve stimulace. Takže o to více musíme čekat. Nějakou logiku to má, ale někde jsem četla, že je lepší to dělat současně.
Já mám hotový hormonální profil a genetiku (vlastně oba máte obójí hotové). Příští týden jdu do CARu na kontrolu, tak doufám, že už se na něčem domluvíme.
Ninno, držím palečky na T/M.

bessi
4. únor 2008

Termin jeste nemame. Pristi tyden jdeme na konzultaci, to uz by mely byt vsechny vysledky (genetika, hormony) a pak se asi domluvime, co dal.Myslela jsem, ze jsem, pripravena na to , ze tam nic nebude, ale stejne me to nejak dostalo. Ach jo, to ten tyden zase zacina ☹

ninna78
4. únor 2008

bessi nebud smutna, nic ti to nepomoze, znie to hrozne, ale hovorim to z vlastnej skusenosti, a to sme pred tym kontrolnym SPG jedli vsetko mozne a tiez nic, musime ist dalej a verit, ze sa to vyjde aspon tymto sposobom (teraz som hrdinka 😕 )

lendulka - dakujem, urcite dam vediet ako sme dopadli

lendulka007
4. únor 2008

Bessi, opravdu nebuď smutná. Každá z nás ti řekne, že dopadli stejně. Neznám nikoho, kdo měl 0 a pak tam něco bylo. Prostě T/M bude a tam se ty háďátka najdou.
Příští týden ti přeji, ať kontrola dopadne dobře. Já tam jdu 13.2.
Myslím na vás.

bessi
4. únor 2008

Holky, dik za podporu. Jeste ze mame aspon ten internet a mame si s kym popovidat. Uz aby bylo jaro a skoncilo to hnusne depresivni pocasi, ktere cloveku na nalade taky neprida. A hlavne na jare uz skoro vsechny budeme vedet na cem jsme.
Taky vsem preji hodne stesti

katy2
4. únor 2008

bessi, nezufaj, aj my sme si tym presli... Vsetky spg = 0.... Nakoniec muz siel na zakrok, MESA nic nenasla az TESE - biopsia z tkaniva - tam nasli spermie ale uplne nepohyblive.... Embryologicka vajicka oplodnovala uplne naslepo, vobec sa nevedelo, ci su mrtve alebo nie... Aj preto sme dali polovicu oplodnit nasimi a polovicu darcovskymi spermiami... A vysledok.... Mame 7 krasnych nasich mrazacikov a 3 darcovske... Aj muz to zvladol statocne.... Teraz uz len cakame, kedy sa ich podari vlozit dnu.... Ked sme si uz mylseli, ze vsetko je super, nastala komplikacia pri transfere embryi... Teraz idem na dilataciu - rozsirenie krcka av marci az na KET..... Takze stale cakame....
Drzim vam palce, treba verit, urcite to dobre dopadne.....

lendulka007
4. únor 2008

Katy, tak to je moc fajn, že tam spermijky našly, jen ten ET. Opravdu se nedá nic předpokládat. Tak ti držím palce do toho března a na ten KET.
Bessi, Ninno, hodně štěstí v dalších bojích.

bessi
7. únor 2008

Ahojky, jak tak koukam, tak jsme vsechny ve stavu cekani a nic noveho se nedeje. My pro zmenu cekame na genetiku, vcera to bylo 3 tydny (slibovali vysledky za 3-4 tydny) a porad nic neprislo. Mam z toho docela strach. Uz aby ty vasledky byly a aby se zacalo zase neco dit. Mam pocit, ze jsme porad na miste a nikam jsme se za tech par mesicu neposunuli. Vcera jsem dostala vztek na dr. z prvniho CARu, kdyby nam udelali vsechna geneticka vysetreni hned, tak uz jsme davno mohli vedet na cem jsme a nemuseli jsme se takhle nervovat. Jak to vsechno prezit v klidu a hlavne na to porad nemyslet. Nemate nahodou nejaky recept?

jankajs
7. únor 2008

Ja mám 😀 😀 😀 😀 !!! V čase, keď išlo do tuhého, a bolo vložené malé drobátko, mala naša fenka šteniatka. A tak som sa s nimi vytešovala, mojkala, že som nad sebou veľmi nerozmýšľala. Takže - netreba si hneď obstarať zverinec - ale pozitívne myslieť, tešiť sa zo svojich záľub, chodiť na obľúbené miesta, pozorovať hviezdy, vtáčiky v kŕmidle, ísť do kina na vytúžený film, proste čokoľvek, kde budete myseľ zamestnávať samými príjemnými vecami. 😀

lendulka007
7. únor 2008

Bessi, Jankajs má pravdu, hlavně myslet pozitivně. Vím, že je to někdy těžký. Taky mám občas takový stavy, ale snažím se myslet pozitivně. Teď třeba s manžou jezdíme 2x týdně plavat, opravdu si tam skvěle odreaguješ - vyplaveš to, pak chodím na aerobik....
Minulý týden jsem měla taky takový smutný, ale už to přešlo. Dozvěděla jsem se, že kamarádi čekají mimi a mě to prostě vzalo. Měla jsem i ms, takže si to dovedete představit. Uronila jsem slzu.
Ale tento týden jsem opravdu pozitivně naladěná. Těším se na hory.
Povede se to holky, "cítím to v kostech", nám všem tady. Jen je otázkou - KDY ? ? ?
Bessi, to uteče a brzy budete mít výsledky.
A jak u vás, Jankajs??
A co Ninna?? Čekala je T/M? Držím palečky a ozvi se.

jankajs
8. únor 2008

Ahoj lendulka, u nás v pohode, som doma na PN, pretože v robotke som si mnohé veci brala príliš osobne a keď vám vedenie neustále dokazuje, aká ste neschopná a všetci ostatní sú šikovní (pretože sa pchajú do ritulienky), tak to znechutí asi aj najväčšieho vytrvalca. Ja som sa podlizovať odmietla a tak mi treba 😎 . Ale nebanujem, očividne sa mi polepšilo, ako som doma. Lekár mi odporučil vyhýbať sa stresu a ostať na PN. Tak to už ten mesiac nejako vydržím, len keby tých peniažkov bolo viac. Čo už. Všetkým vám prajem, aby vyšetrenia dopadli podľa vašich tajných želaní a mali ste svoje krásne deťúrence čím skôr. Hovorím svoje, pretože mám pocit, že ten môj sa k tehotenstvu stavia,akoby ho vôbec nezaujímalo. Doma pomáha so všetkým, čo sa dá, to by som mu veľmi krivdila, ale zriedkavo pohladí bruško a s malým sa vôbec nerozpráva. Nechcem ho do toho nútiť, ale bolo to predovšetkým jeho prianie, tak ma to zaráža. Uvidíme, čo bude neskôr, keď sa drobec narodí. 😖

cmuk05
8. únor 2008

Ahojte.Dnes nam dal lekar žiadosti do poisťovne a ešte toho velmi veľa.Som z toho hotová.Na genetiku
T/M pôjdeme 3 marca.Skor sa to nedalo. ☹ A taky mesiac budeme čakat co bude ďalej.Podpisali sme doklad o tom že v pripade nenajdených spermii prijmeme darcovske.Take veci su zahrnute v podmienkach až mi rozum zastal.Bolo to až neprijemné. 😒 Stale verim že to bude dobre. 😉 .