Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

monasek84
12. kvě 2010

draacik: stavite svojpomocne??

skrecko
12. kvě 2010

iriel, myslim, ze nic nove sa tu neudialo, teraz cakame na deniiii, co im dnes v CARe povedia a andovci mali ist urologovi tusim.
Ja nic nove, ale cakam PMS, este k tomu skarede pocasie, tak to asi bude vesele tento mesiac.

deniiiii: len mu daj, doktorovi jednemu. Ja ich tiez nicim ako sa len da. Aj ked vacsinou sa zatvaria jak priblbli, ze nechapu, ak na nieco nechcu odpovedat.

draacik
12. kvě 2010

dievčata zatial sa majte fajn, idem ku gyn. na kontrolu, ale asi si dam este jednu kavicku na zvysenie tlaku,

skrecko
12. kvě 2010

dracik, tak nech kontrola dobre dopadne!

ando
12. kvě 2010

Tak už jsem to snad všechno přečetla 🙂

Deniiii dodatečně vše nej, ať se Ti vyplní vše co si přeješ a nikdo tě v okolí nezlobí a dělají Ti jen radost minimálně stejnou jakou jsi měla v den oslavy 😵 ... tu ti tedy závidím, nádherný rozmazlování, ale já si ne,můžu stěžovat protože MM je skvělej a dostávám od něj podobné dárečky a nemusím zrovna nic mít

teda obdivuji vaši angličtinu, na tohle jsem nepředstavitelný tupec, už se ji učím pěknou řadu let a stejně neumím říct ani slovo a natož studovat odbornosti ☹ už i když jsem fertilityfriend.com studovala a byla ráda, že na netu byl na něj manuál v češtině

vitamíny - už jsme na ně zanevřela a MM nic nebere (sám o sobě by nic nebral), před půl rokem jsme mu nakoupila Zinkosel, bral to 3 měsíce a bez účinku... nevěřím že by to nějak pomohlo... možná kdyby tam byla jedna jediná spermijka, tak bych to do něj rvala horem spodem ale takhle?

skrecko, ty nemáš ráda masáž a kadeřnici atd? a jak se necháváš rozmazlovat? 🙂
riki22 dobře, že jsi kočímu napsala.... podle mě by jste ho měli zkusit.... kor když předtím MM spermie normálně měl a haprují mu hormony, je velká šance, že by jste to mohli zvládnout bez operace

prinzesz - no taky objevuju PMS, vždycyk jsem to sváděla na náladovost, ale pozoruju že se to cyklicky opakuje 😝 no a pak teda opravdu kolegyně nemůžu ani cítit, i když občas i mimo tohle období... poslední 3-4 měsíce zpátky mám bolesti už tak 5 dní dopředu, nevím čím to ale neřešila jsem to, kor když to není tak hrozný jako když už mrcha přijde, to musím brát prášky

monásku a to ti na té endokrinologii říkal při domlouvání termínu nebo tě rovnou vzal už na konzultaci?

iriel hotel vypadá nádherně, hned bych jela taky 😵

skrecko
12. kvě 2010

teda ando, to bol vykon. Ja ked docitavam dozadu je to pre mna vycerpavajuce, dobry chaos 🙂
No a na rozmazlovanie ozaj nepotrebujem masaz ani kadernicku, najlepsie je byt doma a nechat sa mojkat od muza 😉
Do IP som ti napisala k tym otazkam na doktora, ale okrem toho spytat sa na priebeh operacie ma nic nenapada. Mozno este ze ci operacia nema nejake nasledky. Nam povedal len, ze moze nastat zapal alebp infekcia, ale ze im sa to este nestalo!!!! haha Vraj funkcnost to neovplyvnuje vobec.
Este sa pytaj na liecbu alebo stimulaciu pred operaciou.

monasek84
12. kvě 2010

ando: to mi rekl pri domlouvani terminu, ze je zbytecny me objednavat. Tak snad rekl dobre... ale je tady v BA vychvalovanej, tak snad vi co mluvi 🙂

ando
12. kvě 2010

teda vy toho napíšete, to se nedá stíhat 😀
draacik přeju pohodovou kontrolu
iriel teda máš teď opravdu nabitý , tak před IVF si odpočineš na dovče a budeš plna sil do boje 🙂

jo jo nám se to rozjede příští týden hned v pondělí

monasek84
12. kvě 2010

ando: no aspon se to bude trochu hybat... me se rozjede pristi tyden MS 😀 nesnasim ji 😠 😀

prinzesz
12. kvě 2010

monasek, aj mne 🙂 cakam vo stvrtok a uz od pondelka ma boli brucho, podotykam ze vo stvrtok o tyzden.. nie tento 🙂 to je nonsens..

ando
12. kvě 2010

jsem si psala poznamky na co všechno nám reagovat 😅

skrecko moc děkuju, už si to kopíruju a připisuju... sepíšu taky co mě napadá, prokonzultuju s Vámi jestli to nejsou kraviny a předložím MM..... doufám, že se na to všechno bude chtít vyptat, a pokud ne, tak druhý den tam jdu já, jak je vyzpovídám 😀

monasku to pak člověk neví, jestli to tak opravdu je ( když je to takhle nečekaně a narychlo sděleno), vid? a hlodá červík pochybností....

monasek84
12. kvě 2010

prinzesz: ja cca v patek, viz http://www.fertilityfriend.com/home/288372

jinak uplne tak mimochodem, jsem mela porad cykly 35-37 dni a posledni dva cykly piju prvnich 14 DC kontryhelovy caj a minuly cyklus sem mela 32 dni a tento vypada na 28 - 30 🙂 tak ze by to zabralo?? 😕

skrecko: tebe sem se jeste chtela zeptat... vy jste meli na tu genetiku vymenny list?? a kdyz si se objednavala na genetiku, ptali se po nem? nebo ho tam mate pak donest, nebo jak to vlastne tady na SK funguje?

ando
12. kvě 2010

prinzesz to je fakt hodně dopředu, nechceš si dojít k lékaři? 😕 aby to nebyl nějaký zánět nebo jak povídala skrecko endometrióza

monasek84
12. kvě 2010

ando: presne tak... jenze zase se nechci zbytecne cpat na nejaky vysetreni, tak nevim no.... vsak urcite mi budou delat jeste HP, tak uvidime jak to vyjde tam. Nechala jsem si udelat rozbor krve presne pred rokem a to jsem mela hormony stitne zlazy mirne zvysene, ted je mam mirne snizene, tak uvidime potom 🤐

iriel
12. kvě 2010

monasek - no vida, kontryhel je fakt dobrej, bylinky fungovaly takovejch let, coby nefungovaly dal... segra si zase vzdycky spolehlive vyvola porod malinikem, tak uz jsem to radila i par kamaradkam a vzdy zabralo 🙂 Ja mam cyklus jak hodinky, ted poprve po IUI jsem ho mela delsi, asi tim Utrogestanem...

monasek84
12. kvě 2010

iriel: no ja prave mela kazdej mesic jinak a nekde okolo 36 dni, tak ted to vypada lip, kdyby to tak jeste melo vliv na plet a tak 😀

ando
12. kvě 2010

jo jestli by to mělo vliv i na pleť, tak bych to pila po sudech a to bylinné čaje nesnáším 😀 .... před 2 rokama jsem vysadila antikoncepci. 1rok vše v klidu, pohoda a tenhle druhý děs běs, je mi stydno se i ukázat na ulici, jsem jak náctiletej puberťák, k tomu rozšířený póry, no radost pohledět. |Dělám vše co můžu čistím patlám krémama a nic moc nepomáhá, jen jeden krémík to zmírňuje...
a cyklus po vysazení? docela pravidelně cca 25 - 29 dní, jen jsem měla teda podle BT horzně krátkou luteální fázi .Ovulace byla tak 20 -21 den.... to jsem si myslela že je důvod neotěhotnění.....pak po zjištění MM jsem se na měření vybodla, teď znovu měřím, abych zjistila kdy přirozeně ovuluju a vypadá to zatím že se mi to už srovnalo, tak jak by to ukázkově mělo být 🙂

monasek84
12. kvě 2010

ando: no ja po vysazeni mela ten prvni rok plet uplne strasnou, vlasy sem si musela umyvat kazdej den jak se mi rychle mastili, ted se to teprve zacina srovnavat. No vidis, ja merim BT a jsem stastna ze podle teplot jednoznacne "ovuluju" a pak dojde gyn a rekne mi ze ne.... tak sem z toho jelen, jsem mereni BT verila, ale hormony ukazaly uplne neco jinyho.... 😒

skrecko
12. kvě 2010

ando: a nechces tam ist spolu s muzom? Ja som s nim bola a v pohode. Jemu to nevadilo a doktorovi tiez nie. Neviem si predstavit, ze by sa vsetko povypytoval co ja. Baby chodte tam s muzmi ak mozte. Oni to nemaju ani tak nastudovane ako my ani sa nepopytaju vsetko ako chcete. A ak aj ano tak vam to urcite nezopakuju.

monasek: na genetiku mame odporucanie od tej endokrinologicky. Myslim, ze sa na to vobec nepytali. Ja som pri objednavani povedala, preco k nim ideme, ale nepamatam si ci som jej povedala kto nas posiela. Inak ak by si tam zavolala, bola tam prima sestricka. Strasne mila, vsetko mi povysvetlovala. Som mala pocit ze volam do inej galaxie. Odporucanie ti podla mna moze napisat hocikto, url, aj gynekolog. Mozno by im stacili nejake spravy o tom v com mate problem. Niekde na odporucani nebaziruju vobec a niekde su uplne besni.

ando a spol: ja som mala vzdy problemy s akne v suvislosti s cyklom. Mam strasne jemnu, bielu plet, tak sa to dlho hoji a je to dost vidiet. Ale aj kozna a kozmeticka mi povedali, ze to je v zavislosti od hormonov, podla toho v akej faze cyklu som. Takze to vlastne moze ovplyvnit len antikoncepcia alebo ine hormony, co sa teda neoplati koli tomu jest.

monasek84
12. kvě 2010

skrecko: ja byla naposled taky s MM a byla to pohoda, dr to bral jako samozrejmost, takze myslim ze jsou na to i zvykli 🙂 a ja doporucenku mam, ale sem ju zapomnela u mamky 😀 ale na objednani ji stejne asi nebudu potrebovat, to kdyz tak az potom... stejne je to kravina, kdo toto vymyslel 🙂

skrecko
12. kvě 2010

monasek, na objednanie to urcite nepotrebujes a dovtedy si ju vyzdvihnes.

a doktori su fakt zvyknuti na to ze zeny chodia s muzmi. Uz automaticky hovoria so mnou, takze vedia ako to chodi. Minule isiel po nas taky mlady fesak, ten mal taky zufaly vyraz tvare, ze by som tam aj s nim ostala... Tak ich tam nepustajte samych, ak to vyslovene nechcu. 🙂

monasek84
12. kvě 2010

skrecko: tak si myslim spravne 🙂 no tak budu muset zavolat tete sestricce a objednat se 🙂 treba pujdeme do stejne varky jak vy :D nevim jak casto maji ty davky 🙂

ando
12. kvě 2010

no asi nepůjdu, už takhle je to v práci divný, že cestuju do Prahy a hned druhý den znovu... uvidím podle MM, jestli bude chtít abych s ním šla. To on je výřečnější a v komunikaci zkušenější než já, jen se mu musí chtít 🙂
genetiku Ti může vypsat kdokoliv a někdy ani ten poukaz fakt nechtějí....
moni fakt až takhle BT fabuluje? 😕 tyyyy jooooo, no mě naštěstí i hormony prokázali že bych měla ovulovat, ale to bylo před rokem
no právě že si říkám že pleti účinně pomůžou jedině hormony a cpát se teď jimi, je blbost... krémy jsou jen slabá náhražka.....já jsem tohle vůbec nezažila, s antiko jsem měla 10 let pleť jak dětskou prdýlku

skrecko
12. kvě 2010

monasek, to neviem 🙂 , ale dlho sa caka. Nam dala termin az za mesiac.

skrecko
12. kvě 2010

ando, ak cestujete, tak to potom ozaj je problem. Mali vas objednat na jeden den. Mate to daleko? Kolko km?

monasek84
12. kvě 2010

ando: ja prave byla presvedcena ze mi ovu normalne funguje... proste vylitne teplota, je hlen, za cca 11 dni prijde MS a zase znovu, proste vsechno tomu nazancovalo... a bum...hormony ne 🙄 takze nevim no.... 😕
a ja pri HAK nemela plet uplne cistou ale rozhodne lepsi jak ted... i kdyz ted uz je to docela ok, oproti lonskymu roku 🙂

monasek84
12. kvě 2010

skrecko: no vsak uvidime 🙂

monasek84
12. kvě 2010

ando: vsak mrkni http://www.fertilityfriend.com/home/288372 ten spodni cyklus je ten ve kterym mi delali HP ....

monasek84
12. kvě 2010

ando: jeste me napada... leda ze by mi hodnoty klesaly nejak pomaleji... 1. odber mi delali 4 DC, a me teplota klesa az okolo 7DC ale kdo vi... no vsak s azoo je to stejne jedno, stejne me budou stimulovat 🙂

prinzesz
12. kvě 2010

ando, k lekarovi som objednana v pondelok, tak sa na mna mrkne a uvidime 🙂 ci hej alebo nie, pak mu ale poviem ze nech nieco urobi aby som tymto tak netrpela, lebo ma to dost obmedzuje.. vies aj ta naladovost a vsetko..
inac ja som vysadila HAK tiez pred 2 rokmi, prvy rok vsetko ok.. len cyklus trosku haproval chvilami ale inac secko ok aj plet, a tento rok katastrofa, cyklus sice ako tak ok, ale ta plet.. otras.. tiez ju mam stale podrazdenu, vcera som bola u zubara na dentalnej hygiene a ako mi dala to zrcatko a to ostre svetlo ako som videla svoje zuby + plet no som mala dost.. a bola som riadne rozladena.. hned vecer som sa naparovala nad harmancekom a davala si bahennu masku ale ze by sa stal zazrak?! nie..