Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

kkamca
28. srp 2010

Jo a ta imunologie..to je taky krev?to my nemáme za sebou. 😎

baronek
29. srp 2010

Imunologii nemáme za sebou a jestli nás na ní pošlou, tak mě akorát naštvou, protože to měli říct hned a mohly být už i výsledky 😕 Manžel je snad v pořádku,na Y-chromozomu nic nechybí, jak tady píšou 😀
@haaninaa V našem Caru stojí Mese-tese 12 000,-- Kč
@boruuvka tak to moc gratuluju, alespoň je vidět, že to jde 🙂 a na kolik vás to celkově vyšlo?

baronek
29. srp 2010

@boruuvka taky jsem se dočetla, že tahle mutace je normální, tak jsem hned klidnější, ale když jsem si to poprvé přečetla, tak jsem byla dost nervní 😎 A první pokud na otěhotnění je vážně paráda, kdyby to šlo takhle u každého 😅 A jak snášel manžel chirurgický zákrok?

boruuvka
29. srp 2010

@haaninaa v lékárně řekneš jen, že chceš vitamin E. Nás tese stálo 16 000,- a celkem nás IVF stálo kolem 30 000,- a byli jsme v Sanusu. Já být tebou, tak si nechám vyšetřit i štítnou žlázu, protože je to jeden z důvodů, proč spousta ženských nemůže otěhontnět - měla by ti to udělat i obvodní doktorka, stačí, když ti vezme krev.

@kkamca Tese bolestivé je, ale jen tak 2 dny po tom. Já teda nesouhlasím s tím, že jsou to vyhozený peníze. My jsme do toho šli i s tím rizikem, že se nic nenajde, ale aspoň bysme měli jistotu, že jsme pro vlastní biologické dítě udělali všechno. Ale nám všechny výsledky vyšli Ok, takže jsme měli velkou naději, že se spermouši najdou. 😉

baronek
29. srp 2010

@boruuvka taky do toho jdeme proto, abysme si jednou nevyčítali, že jsme svoje mimčo nezkusili 😎 , ale peněz je to dost, ale co bysme neudělali pro svoje vlastní potomstvo, co? A jak dlouho u vás trval celý proces? To čekání na výsledky je hrozný 😅

boruuvka
29. srp 2010

@baronek my jsem podstupovali tese a můj odběr vajíček v jeden den hned po sobě, takže kdyby manželovi nic nenašli, tak jsme měli souhlas s dárcem, ale s tím, že oplodněná vajíčka hned zamrazí a nedojde k transferu a nechali bysme si je zavést, až bysme k tomu dozráli. Manžel tese snášel dobře, hned jak ho probrali z narkózy, tak mu dali léky na bolest a bylo to dobrý. Varlata měl teda sešitý jako kopačák, ale už vůbec nic není poznat. Bolelo ho to tak 3 dny, a pak už normálně fungoval. A není lepší lék na bolest než to štěstí, když se spermie našly! Jo a pokud máte všechny výsledky dobrý (genetiku, hormony i urologickou prohlídku a pokud varlata mají standardní velikost), tak šance je veliká.
Jo a ještě jedna rada, manžel má na jednom varleti varikokélu a v tom varleti nenašli žádnou živou spermii, ale v tom druhém je našli, takže pokud některý z vašich mužů to má taky, tak ať doktoři při tese začnou vrtat v tom zdravém.

boruuvka
29. srp 2010

@baronek my jsme se to dozvěděli v ůnoru 2009 a holčička se nám narodila v květnu 2010. Následovali kontrolní spermiogramy, genetika, můj hormonální profil a měla jsem dlouhý protokol stimulace, takže těhotná jsem byla v září 2009 - takže tak půl roku.

baronek
29. srp 2010

@boruuvka no urolog nás taky ještě čeká, ale ten je v Caru, tak snad to bude rychlé a na objednání nebudeme čekat zase dva měsíce 😲 Taky jste tak dlouho na všechno čekali? My totiž čekali na objednání na genetiku dva měsíce, ale naštěstí poslali zase brzy výsledky 😎

boruuvka
29. srp 2010

@baronek my jsme čekali nejdýl na genetiku - 6 týdnů. Až budeš mít všechny výsledky, tak zas budeš čekat na stimulaci, pak na odběr vajíček, pak na transfer pak na // na testu, pak na srdíčko, pak na další ultrazvuky, pak na pohyby, pak na porod to je samý čekání 😀 zvykej si 😀

baronek
29. srp 2010

@boruuvka jsi šťasnej člověk, že to máš za sebou a šlo všechno hladce 😀

baronek
29. srp 2010

@boruuvka tak my jsme byli na prvním spermiogramu v květu, tak jsem zvědavá, jak se to bude prodlužovat teď. Nejhorší je, že mají v Caru dovolenou a hned tě nevezmou, ale třeba se na nás usměje štěstí, zítra budu moudřejší 😅

boruuvka
29. srp 2010

@baronek jsem šťasná a s manželem si to uvědomujeme, že se nám stal malý velký zázrak, který právě usíná v postýlce 😵 a doufám, že stejně tak šťastných vás tady bude co nejvíc, protože vím jaká to byla beznaděj a zoufalství se dozvědět tuhle diagnózu.

baronek
29. srp 2010

@boruuvka 😀 😀 😀

baronek
29. srp 2010

@boruuvka A řekli jste rodině o vašem problému nebo jste to řešili jen s manželem mezi sebou?

boruuvka
29. srp 2010

@baronek nejbližší rodina to věděla (myslím rodiče a sourozence a nejlepší kamarádka) ale nikdo víc. To víš, je to ožehavé téma a chlapi jsou ješitní, takže jsme to jinak drželi pod pokličkou 😉

baronek
29. srp 2010

@boruuvka no my to ještě nikomu neřekli, ale myslím, že půjdeme s pravdou ven - jen u rodiny samozřejmě, protože už mě nebaví na každé rodiné oslavě poslouchat, kdy plánujeme děti, že je nejvyšší čas 😉

aladin
29. srp 2010

Ahoj Boruuvko, moc tě zdravím. Dlouho jsem tady nepsala, jenom sem tam koukla. My pokračujeme dál, zatím léčbou manžela u Dr. Kočího a v říjnu/listopadu půjdeme na další M/T. Mám strach, ale Dr. je optimista, tak mu budu věřit. To je super, že vám to šlo všechno tak rychle. A co další mimi? Uvažovali jte o tom? Jaké máte možnosti? Měj se hezky a pohlaď to vaše malé zlatíčko, doufám, že se už taky brzo dočkáme. Papa
Jinak holky, všem bržím palce, v tomhe "bláznivém" snažení. Ať už jsme tady těhulky 🙂

kkamca
29. srp 2010

@boruuvka No každej má na to jiný názoor..na M\T.

Dobrou všem.

baronek
30. srp 2010

@kkamca Tak jsem nás objednala do Caru a jdeme 14. k urologovi i na další konzultaci, tak si počkám dalších 14 dní 🙂 Dneska a zítra mám dovolenou, ale počasí mi jaksi nepřeje a navíc za chvíli přijdou řemeslníci na ty solární panely a musím vařit guláš 😎 😲 😀

kkamca
30. srp 2010

@baronek Já mám nějaký nutkání zavolat do car jestli ta genetika už neni hotová ,ale asi bych volala zbytečně ,když nám řekli 4 až 6 týdnů..A stejně ted nemá cenu to nějak popohánět. 🙂

Já nevařím,mám tu zbytky kotel polévky od soboty,a pár řízků.A ještě v lednici vepřové v mrkvi-to nevim jestli bude ještě ok. 😕 A mrnous dostal včera od tátový přítelkyně hovězí polévku a kuře na paprice s knedlem.Takže ten má vystaráno.
Poklizíno tu je,jen bych potřebovala sjet do města kočkám pro krmení a klukovi ještě sehnat na průkazku takový pouzdro na krk,ale se mi nechce a tak asi pojede jen chlap.

Včera tady lilo průběžně celej den. 😨 ale my byly na baráku dělat v naší komůrce generální úklid,tak mi to ani moc nevadilo.
Jen teda musím říct,že se pěkně ochladilo.

boruuvka
30. srp 2010

@aladin Kočího si všichni chválí, tak snad pomůže i vám i když prý je brutálně drahý. Taky jsem na tebe myslela, jak jste na tom. Určitě vám to na podzim dopadne dobře a k Vánocům budeš mít // na testu 😉

boruuvka
30. srp 2010

@aladin jo a pro další miminko to budeme muset podstoupit znovu všechno (myslím tese a ivf) mrazáčky nemáme.

baronek
30. srp 2010

@boruuvka To je škoda, že nevyšli žádní mrazáčky 😀 V tomhle chlapi lituju, když to musí znovu podstoupit 😅 A vy jste měli IVF nebo ICSI?

baronek
30. srp 2010

@kkamca Výsledky z genetiky ti přijdou tenhle týden, uvidíš 😀 Teď jsou to čtyi týdny, né 😎 Už máte za sebou i urologa, tak pak to půjde rychle 😔 Tohle je alespoň moje představa a doufám, že to tak bude 🙂

kkamca
30. srp 2010

V sobotu to bude měsíc co nám krvičku brali.. 😀

baronek
30. srp 2010

@kkamca 😀 😀 😀

boruuvka
30. srp 2010

@baronek tak to víš, žeje to blbý, že to musí podstoupit znovu, ale já jsem naší princezničku musela porodit a taky to klidně podstoupím znovu 😉 😀 při tese je nutné mít metodu icsi, protože těch spermiek není tolik a tak kvalitních, aby oplodenili vajíčko sami od sebe 🙂

baronek
30. srp 2010

@boruuvka přesně to jsem si myslela 😀

aladin
31. srp 2010

Ahoj boruuvko, Dr. kočí je dražší než jiní doktoři, ale je fakt odborník a je neskutečně pečlivý. Máme z něho fakt super pocit. Peněz vůbec nelitujeme. Po naší předchozí zkušenosti z Caru si připadám jako kdyby tě poslali z vězení do superhotelu. Doufám, že to všechno dopadne dobře a o vánocích už budeme s mimčem v bříšku. Nějak začínám mít strach, když se to blíží. Už víme, co nás čeká a o to je to horší. Představa hyperstimuláku a nemocnice mě dost děsí. Snad to bude tentokrát lepší. Boruuvko, měj se moc hezky a zase napiš, zase nakouknu. 😉

baronek
2. zář 2010

Ahoj ženský, tak jak se máme? Já šla už včera do práce a vůbec se mi nechtělo. Je uzavírka měsíce, takže vela práce 🙂 ale alespoň to utíká. Dovolená dva dny je málo, ale bohužel víc nemůžu, musím si jí šetřit 😲 😀 😔