Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

cipisek666
25. črc 2011

Tak mi dnes psal můj urolog:
v podstate krevní obraz a biochemie je v pořadku, lehce mimo normu jsou odběry u "testosteronových odběrů" ,ale ne nejak výrazně, u dolní hranice normy, ev. lecba by žadné výrazné výsledky asi nepřinesla.
Videl bych jako nejlepší zopakovat spermiogram a i ta genitika by dobrá.

bude mi posílat ty výsledky mailem - holky vyznáte se kdyžtak některá v těch hodnotách??

simona80
25. črc 2011

@cipisek666 tak pokud píše že jsi hormonama v normě tak moc asi nebude co studovat, ale určitě ti poradíme. Navíc hodně záleží na věku ale určitě ti k tomu doplní i normové limity.

cipisek666
25. črc 2011

@simona80 ok, uvidíme....až mi to pošle dám vědět 😉

cipisek666
26. črc 2011

tak holky, výsledky mi hodil do mailu a jsem z toho jelen 😀
musím mu napsat, ať mi to pošle poštou nebo naskenuje + limity..
posílám zde, pokud se zorientujete

Výsledky z 14/07/11:
Biochemie-sérum:
S_Na: 141, S_K: 4,00, S_Cl: 104, S_Ur: 4,7, S_KREA: 52, S_Bi: 10, S_ALT: 0,38, S_AST: 0,43, S_ALP: 1,35
Clearance:
q_qGFMD: >1,50
Endokrinologie:
S_FSH: 2,3, S_LH: 2,6, S_PRG: 1,0, S_SHBG: 12, S_TST: 13,36, S_TSTf: 42,4, q_FAI: 111,3
KREVNÍ OBRAZ:
B_WBC: 8,34, B_RBC: 5,22, B_Hgb: 152, B_HCT: 0,45, B_MCV: 85,2, B_MCH: 29,1, MCHC: 34,2, B_PLT: 261

simona80
27. črc 2011

http://www.jergym.hiedu.cz/~canovm/alkaloid/pri...

zkus se mrknout na tenhle odkaz - bohužel jsem v práci a nemůžu moc hledat na netu... je to hlavně k těm limitům hormonů

Jinak byli jsme včera v tom Olomouci - ve FN
pocity dobré – ujala se nás sestřička a asi 30 minut smolila papíry – ale strašně pohodová. Pak jsme šli za doktorem – ten bohužel během chvilku musel utéct telefonovat kvůli té plánované rekonstrukci a byl pryč 2 HODINY – tak jsme mezitím kecaly se sestřičkou o IVF – dlouhý versus krátký protokol a tak.
Takže 29.8. (předběžně) – ještě musí upřesnit máme domluvenou další konzultaci – do té doby musím udělat 3DC HP – dnes jsem 22DC takže mi udělali jednu krev na HP. Příště už se budeme domlouvat na stimulku a co všechno okolo zařídit.
Dokonce jsem začala přemýšlet nad možností darování vajíček – napadlo mě to včera v pondělí v noci a včera mě o tom ujistila sestřička i doktor. Muž totiž nechce přistoupit na dárce. Pokud by operace nevyšla tak chce zkusit operaci ještě jinde. A já si zase říkám, že kdybych měla mít vajíčka a měly se vyhodit „do koše“ tak to raději ať někomu přinesou štěstíčko… tak uvidím ještě…

a určitě jsem chtěla ještě něco dopsat a už si nepamatuju co…

simona80
27. črc 2011

Jo ještě mě napadlo - je to hodně "komorní" - když si pamatuju kolik lidí bylo v ISCARE v Praze a kolik ve Zlíně, tak ve FN olomouc měli objednané ke konzultaci asi jen 8 párů na den. To mě hodně překvapilo

cipisek666
27. črc 2011

@simona80 dííky...já se v tom stejně asi nevyznám 😀
ale tak pokud mi psal, že ty výsledky nijak moc nemají vliv na azoo,tak na tom asi něco bude.... Začínám se pomalu bát té genetiky, ptže to může být konečná..... 😢

jinak s tím CARem ve FNOL - jak dlouho jste tam čekali na objednání?? Potřebovalas nějakou žádanku od obvoďáka atd...?

lucishek007
27. črc 2011

zdavím všechny, tak hlásím, že sem po kontrole a mám na pravé straně 8 a na levé 5 folikulů a všechny mají tak 9-10mm.. tak uvidíme jak to bude pokračovat, další kontrolu mám v pátek

simona80
27. črc 2011

tak žádanku jsem nepotřebovala - já myslím že to v dnešní době není nutné a objednání trvalo asi 6 týdnů. Ale teď vím, že na první týden v září mají ještě volno...

cipisek666
27. črc 2011

@simona80 mně třeba psali poprvé z FN, když jsem sháněl info skrz spermiogramy v OL, že s žádankou zdarma a bez žádanky myslím 217,- kč 😀 😀

simona80
28. črc 2011

@cipisek666 tak možná na tom něco je... Já šla bez žádanky ke konzultace IVF a neplatila jsem ani regulační poplatek... Zato parkovné za parkování v areálu byla pálka... 😀

kacula87
29. črc 2011

@lucishek007 A jak to snášíš ty léky v pohodě?

boruuvka
31. črc 2011

@lucishek007 tak jak? pochlub se jaká jsi slepička 😀 😀 😀 to budeš mít co nevidět opu, co?

simona80
1. srp 2011

ahojky
našla jsem včera pěkný článeček... kdyby někoho zajímal
http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/z...

boruuvka
1. srp 2011

@simona80 jj, z tohoto článku jsem čerpala info i já 🙂

simona80
1. srp 2011

@boruuvka a bylo ti to k čemu??? švagrová v pátek porodila druhou holčičku a mě to zase chytlo. Sice už domlouváme IVF na říjen, ale prostě mě to zase vzala a pátrám po informacích. KDyby mi tak někdo dal nějakou jistotu že se ta operace povede a budou mršky, ale to mi nikdo nedá...

boruuvka
1. srp 2011

@simona80 jj, tu jistotu ti nikdo opravdu nedá... bohužel. V tom článku je to dobře napsaný a když nám řekli, že má manžel 0 spermií a nazývá se to azoospermie, tak tady jsem konečně zjistila co to je a jak se to řeší....

lucishek007
1. srp 2011

@kacula87 jj ze začátku to bylo horší,ale teď už dobré. zítra ve 14:00 jdeme na odběr vajíček a 14:30 má partner operaci... tak všichni držte pěsti ať nám to konečně vyjde.... čím víc se to blíží tím víc se bojím aby něco našli :(

lucishek007
1. srp 2011

@boruuvka no prý uplně optimální... mám 11 folikulů a v pátek byli veliké 14mm. včera v noci sem pichla vitrelle na ovu a zítra to vypukne, tak nám držte pěsti ať to vyjde

simona80
1. srp 2011

Luci držím palečky na zítra
nám v Olmiku říkali, že na operaci jde partner den předem

kacula87
1. srp 2011

@lucishek007 Luci tak moc držímpěstičky tak potom hned napiš co a jak tfuj tfuj tfuj pro štěstí 😉

kacula87
1. srp 2011

No my jsme na tom ted tak, že cysta krásně odešla a domluvila jsem se v CARU, že půjdeme v září na další spermiogram a kdyby tam byli alespon přes 2 miliony půjdem na inseminaci a kdyby jen do milionu tak v říjnu na IVF tak uvidíme.

lucishek007
1. srp 2011

@simona80 děkuju, budeme to potřebovat. jinak my jdeme oba v 1den a snad to vyjde...

@kacula87 děkuju moc... snad budeme mít konečně štěstí a spermijky nebo použitelná tkáň se najde... doufám,že napíšu jenom dobré zprávy

boruuvka
2. srp 2011

@lucishek007 tak coooo????

cipisek666
2. srp 2011

@boruuvka 😀 nějaká nedočkavá, ne?? Myslím si, že napíše nejdřív večer nebo zítra...přece jen je to náročný

simona80
2. srp 2011

no já už taky nakukuju aspoň potřetí...

boruuvka
2. srp 2011

@cipisek666 😀 tak mám to za sebou, tak vím o "o co gou" a byli jsme ve 14 hodin doma. Jde o to, aby byly dobré zprávy...

kacula87
4. srp 2011

@lucishek007 Já už jsem taky nedočkavá jak to dopadlo, určitě dobře!! 🙂

lucishek007
5. srp 2011

@boruuvka nic. vůbec nic.... ☹

lucishek007
5. srp 2011

@kacula87 hmmm bohužel... tak přeju štěstí aspoň vám ☹ nám to prostě není souzené ☹