Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

tatinka
14. kvě 2012

@radina presne ako pises tam sa to zdrzuje na tom podpise od veducej , aj u mna tak bolo,,,ale vies co skusila by som byt na tvojom mieste zavolat svojej dr do centra a ona ma moznost zavolat do poistovne kde si moze pytat vsetky potrebne udaje a uz bys i mohla zacat aj ked este neprisla ziadost postou schvalena,,,,aspom mne tak dr hovorila ze to taks kusime ak jej poistovne da potrebne udaje ked uz to bude schvalene

radina
14. kvě 2012

@tatinka To som uz skusala, DR. chce cakat na ten papier. .... vies co, aj tak nevadi ,lebo beriem antibiotika, cize i tak by som musela cakat, kym to doberiem a potom by som rada precistila telo. Tak asi to necham na jun.
Inak, videla som, ze ste s kiwisek rozoberali nieco o naliati sa vodou pocas stimulacie , co to znamena?
Este ake komplikacie by mohli nastat?
Mozno sa mi podari spojit sa s jednou kockou, kt. je embyologicka, dohodila mi ju kamoska, je to jej byvala spoluziacka, tak ze by som od nej vytiahla nejake dobre rady 🙂

tatinka
14. kvě 2012

@radina antibiotika mozes aj pocas stimulky brat , skor tvoj muz by ich nemal brat lebo oni ovplyvnuju spermiky,,pit vela vody treba ako prevenciu proti ohss, ..
komplikacie?tak kazdy liek ma aj neziaduce ucinky ale to si netreba pripustat,,,hlavne vela pit aby sa predislo ohss a ine netreba riesit lebo clovek by sa len zbytocne doplasil,,,

radina
14. kvě 2012

@tatinka no a co je to to ohss? este nie som dobra v tychto MK skratkach 🙂

tatinka
14. kvě 2012

@radina ohss je ovarialny hyperstimulacny syndrom,,,,lepsie o tom nevediet vela lebo sa budes bat 🙂 tak zbezne ti poviem ze treba proste vela pit aby sa tomu kakanemu neduhu predislo , proste je to to ze ked uz mas velmi prestimulovane jajka zacne sa ti tvorit voda v organizme a to uz nie je dobre takze aby sa tomu predilo treba pit pit a pit ako duha 🙂

radina
14. kvě 2012

@tatinka Uff, to mne asi hrozit nebude, kedze mam znizene AMH, a budem rada , ak mi ta stimulka vobec daco vyprodukuje ..... kazdopadne uz teraz do seba cpem nejake vitaminy, konkretne matersku kasicku a selen spolu s nejakym B, C, E.... plus zdravy zivotny styl, salatiky atd. 🙂 , a chodim cvicit. Je este nieco co by sa dalo spravit? nejake caje alebo vitaminy? .... kavy sa mi este nepodarilo vzdat 😀

tatinka
14. kvě 2012

@radina slaba kava pocas stimulky vraj prospieva ale po vklade uz nie ...vraj dobre prospieva davat si kyselinu listovu ale neskusala som to ,,,ale to odporucaju ,,, papanie vitaminov je super ale zas neviem ci je dobre piate cez deviate davat,,,vsetko s mierou 🙂 ja som skusala davat calibrum to mi tiez odporucili u dr ale som ho vysadila lebo mi z toho byvalo zle

tatinka
14. kvě 2012

@radina inak jedna kocka co tu snou pisavam pisala ze dakde citala ze na nizke amh a aj moje pco je dobry vitamin D

kiwisek
15. kvě 2012

@radina @tatinka dobre ranko, dievcata 🙂 tak som si pekne precitala, co ste stihli vecer popisat este kym sa vrhnem do pracovneho dna... k tym vitaminom - mne na genetike zistili, ze mam nabeh na nejaku chorobu (uz si nepametam co), ale mam celozivotne zvysit prijem vit. B a kyseliny listovej . a urcite odporucam teraz papat! Pomaha deleni buniek (kvalitne embrya), vyvoju a rastu plodu. a hlavne znizuje pravdepodobnost vyskytu vrodenych vad NS. 😉 takze ked nepapate, odporucam zacat!

kiwisek
15. kvě 2012

@radina k tomu OHSS este doplnim, ze nielen pocas stimulky ale aj po OPU sa moze rozbehnut ( co ma prekvapilo, ked mi doktorka povedala) - okrem vela pit treba aj papat vela bielkovin - viac ako obycajne - tvarohy, pribinacky, hovedzie maso 😀
pribinacky milujem, takze s tym som problem nemala a este som kazdy den pila acidko alebo aktivia napoj 🙂 manzelik ma statocne zasoboval 😀

kiwisek
15. kvě 2012

@tatinka byvame v Kladne a do CARu chodime do Prahy do Motolskej nemocnice. aj tu to stoji strasne palky, no a su dost velke rozdiely v cenach v jednotlivych CAR. 1 IVF nas vyslo na 12500 Kc ( 500 e) - to som doplacala iba hormony a ICSI. Rozmyslali sme o ISCARE v Prahe (maju jedny z naj vysledkov), no ak by sme 2 IVF chceli podstupit tam tak to vyjde 35500,- Kc (1420 e) ak by sme chceli PISCI. No to v nasom CARe nerobia 😖
Snazime sa, ale mame dost problem dat tie peniazky dohromady :(
Co sa tyka toho, ze vam z 20 ostali len 3 embrya... tak to tiez asi bolo spojene so zlou kvalitou spermii ako u nas, no my sme z 12 nemali ani jedno 😢
teraz nam to ale musi vyjst ! ! aj @radina 😉

tatinka
15. kvě 2012

@kiwisek s tym ohss to je pravda ako pises ,mne to prislo az po odbere, niektore kocke mali uz pris timulke ale je zbytocne sa tym trapit a zatzovat lebo len sa toho clovek zlakne,,,ked to nahodou pride urcite to clovek spozna sam na sebe takze 🙂 ...vies to ze mne ostali len tri je urcite aj spermikmi slabimi ale aj tym ze mam pco a teda nemam kvalitne jajka-skor to bude asi tymto....no ved ja chodim do iscare v martine a doplacala som cca 1400 z 1500 e a to som PISCI nemala, mali sme Pk a ICSI a samozrejme mrazenie dvoch embryok..ved to ze je to velmi drahe, mi tiez zgrilime kde mozme a priznam sa aj rodina nam pomohla financne , bracho tiez hovoril ze ak by som potrebovala aj teraz na druhe ivf ze mu mam povedat a pozicia mi, ja mam strastne zlateho braska aj rodicov,,,je to des p latit aj uver na byt aj ine poplatky co clovek ma plus este aj ivf,,,ach verim aj ja ze teraz uz to vyjde 🙂 ja keby chcem sumu tych 500 e za ivf tak bys om musela chodit do blavy co som pozerala tam v ginfive maju pk a icsi zadarmo takze tam by ma to vyslo mozno len lieky a cestu a pmrazenie,,lebo tuna v iscare som za pk platila tusim 150 alebo 160 e uz si nepamatam presne a icsi stalo 670 e

tatinka
15. kvě 2012

@kiwisek a a ko ste zatial v care v prahe spokojny?

kiwisek
15. kvě 2012

@tatinka no hej, riadne palky to su.. 😠 c CARom ci sme spokojny - ani ano ani nie. Na jednej strane su tam mile sestricky, kt. mi vsetko vysvetlia aj ked sa na nieco pytam 2x a uistujem, aj dr. su vecsinou v poho. No velmi sa hnevam, ze nam pri tak zlych spermiogramoch nenavrhli namrazit si davky dopredu pre istotu... tak sa stal ten nahorsi scenar, kt. mohol - ja som bola nastimulovana (a to mi tie hormony nerobili moc dobre) - 12 vajicok a mm nemal v 1 odbere ziadne!! spermie. pak ho poslali o 11 tej este 1x. v tom druhom vzorku udajne par ks nasli. pisem udajne, lebo si tym vobec nie som ista... mam trochu podozrenie ci z nas len nechceli vytiahnut peniaze za ISCI 😖 lebo je to divne . aj na spermiograme za 14 dni mal nulu!! takze sme z toho boli dost rozcarovani aj sme zvazovali zmenu CARu... ale pak sme sa po case "ulkudnili" ze vsade je nieco... a dame im este 1 sancu
a druha vec, kt. sa mi nepaci je ze mm rovno odporucili TESE/MESE a ked som sa pytala, ci sa da zistit dopredu nejaka pravdepodobnost, ci tam budu spermie, tak povedali, ze nie. Tak sme boli u androloga - Dr. Kočí a ten zistil, kde je problem a ze operacia pravdepodobne nebude nutna, alebo ze by v tomto stadiu nebola uspesna...

radina
15. kvě 2012

@tatinka Moja Dr. mi spominala, ze ked pojdeme na to, tak ze budem brat nejake prenatalne vitaminy. Aj mne byva z vitaminov zle, ale treba ich brat po jedle a plus kupujem ich od firmy, ktora nepouziva pri vyrobe E-cka a podobne chemicke zmesi 🙂

radina
15. kvě 2012

@tatinka ja neverim ze by vitaminy dokazali zvysit amh....... lebo ked si precitas odborne clanky, tak vajicka sa v zene tvoria este ked je v maminom brusku, ale uz nikdy pocas zivota, narozdiel od spermii. Proste zasoba vajiciek je dana od prirody a samozrejme na ich kvalitu vplyva nas zivotny styl, ked si predstavis co dychame, a kolko Eciek dame do seba, tak nic moc ☹

radina
15. kvě 2012

@kiwisek ahoj 🙂 ja beriem tu mat. kasisku a jedny vitaminy, to vam napisem do posty, lebo tu sa asi nesmie robit reklama firmam. Ale oni robia vitaminy cisto na prirodnej baze, a su z CZ, resp. Finska. Mam na nich overene referencie.

radina
15. kvě 2012

Dievcata, ja chodim na antolsku do CARu, zatial ma to cele stalo len 50e, 3x spermiogram s mrazenim, za hormon. testy ani za test amh, sme neplatili nic. Som zvedava, co budem platit za icsi a tie poplatky mimo poistovne. Inak, volala som do poistovne, nebrali to 😠 asi videli, ze im volam ja 😀

tatinka
15. kvě 2012

@kiwisek jaj mojusik vies co ja tiez som bola na iscare nahnevana aj moj lebo si myslime ze nam dakde stratili nase jedno zmrazene embryko,,,ale ja uz som raz cenrum menila a okrem toho ze ma tuna teraz nahnevali s tym embrykom tak im nemam co vytknut a som tu spokojna, dr áj personal su zlate tak tiez som si povedala ze vsade daco je a ze tu uz aspom vedia ako na co reagujem a uz som tu aj zvyknuta...a teda ked by tvojmu netrebalo mesa tesa tak ako by sa dali spermiky zobrat ked normalnym sposobom nema nic ?

tatinka
15. kvě 2012

@radina suhlasim s tebou ze vitaminy to nezmenia ale myslim ze apsom trosku v niecom pomoct k lepsiemu vysledku dokazu,,,viem ze aj ja co mam pco tak to mam od narodenia lebo presne ako pises jajka sa nam tvoria este ked nas nase mamky maju v brusku,,,ale zas napriklad urcite take vitaminy z ovocia pozitivne vpyvaju na telo takze ja si myslim ze nedokazu asi vyliecit cloveka ale dokazu pomoct k aspom miernemu zlepseniu ale len v urcitych veciach,,,ale o tom vitamine D ze ma pozit , vplyv na amh to som len citala jeden clanok co pisala jedna kocka co ma nizke amh ,,,ja nejem vitaminy v tabletach aj ked velkrat ked tu citam kadeake odporucania aj si poviem ze si daco dam ze tie clanky daco maju do seba ale nakoniec si nedam ,,ale mysim ze napr vit E je prospesny o tom som sa uz presvedcila sama,je dobry na prekrvenie a aj trosicku pomaha spermikam,,,a ta kys elina listova nejem to ale tiez si myslim ze by som mozno aj mohla skusit lebo si myslim ze to by mohlo byt dobre pre mna,,,este som necitala nic negativne na tuto kyselinu a naozaj vela zien aj dokktorov toto odporuca vraj pomaha lepsiemu uhniezdeniu embryka takze toto by som chela si davat,,,

radina
16. kvě 2012

@tatinka ano , treba pre istotu daco brat , ale neprehanat to . ..... ta kyselina listova sa vraj berie hlavne aj preto, ze sa tym moze predist tomu, aby baby nemalo tu vrodenu chybu, to ked sa niekto narodi s poskodenou hornou perou. .. nespominam si na nazov.
Inak, dovolala som sa opat do poistovne, vraj uz je to poslane, resp. to dali minuly stvrtok na ich podatelnu. Tak sa vytesujem 😉 .... a bola som mila , hned vedeli kto vola a aj si pamatala, z ktoreho CARu im to poslali. 🙂

kiwisek
16. kvě 2012

ahojky

kiwisek
16. kvě 2012

@radina
@tatinka holky, ja sem dnes bez nalady - sla sem na konzultaci do CARu podat zadost na 2 IVF a pocitala sem s tim, ze to absolvujeme v cervnu... ale kvuli pitomemu malovani v centru na prelomu 6/7 se to odklada az na cervenec emoticon chjo.. ja uz chtela v cervnu... jeste i dovcu budeme kvuli omu muset menit rezervai v hotelu... chjo, sem rozladena z toho. jinak sem se byla preockovat proti tetanu, ak mi dr. doporucila, at si dam vakcinu i proti cernemu kasli, ze je to lepsi, kdyz chceme mimi...

tatinka
17. kvě 2012

@radina jej cicus tak ty uz pojdes o chvilu na to , to je super, ja som tiez volala , som chcela az koncom maja ale som to uz nevydrzala🙂 en ja to mam este kratko ale povedala mi ze uz je to na poscudzovani u lekaraky v poistovni takze si mam skusit buduci tyzden zavolat, tak som sa este objednala na inzulinovu rezistenciu na pondelok, mam si tam vraj doniest rozok a syrokrem,,,tak ty ma o kusok predbehnes zo stimulkou 🙂

tatinka
17. kvě 2012

@kiwisek ahoj mojusik, to ma mrzi ze ti to takto pokaslali :( kolky mesiac je cervenec lebo neviem aky je to mesiac u nas? moje zlate vies ako to musis brat?ze sa ti to posunie na datum v ktorom sa to podari a bude mimi,,,ale viem ako toto cakanie ubija, moje ale neboj pojdes na to a bude babo a budes vytesena,,,ja som inak bola tiez ppodrazdena lebo mne sa to posunulo o mesiac v podstate sme chceli dat zidost zaciatkom aprila lenze dr mi nepovedala ze bude treba este androloga dat urobit a potom ked som teda dosla ze uz to chceme dat tak nam oznamila toho andorloga ze treba cize sa nam to posunulo asi o tri tyzdne ,,,ale uz kaslem na to, verim ze teraz sa nam podari 🙂 neboj rychlo ti to zbehne uvidis,,,

kiwisek
17. kvě 2012

@tatinka pekne si to napisala, dakujem 😉 to ako sa vzajomne podporujeme v cakani a dufani na maly zazrak.. to sa mi na konikovi paci najviac 😵 ty ako, chystas sa volat do poistovne, ze ci uz konecne poslali schvalenu ziadost?

tatinka
17. kvě 2012

@kiwisek aky je to ten cervenec mesiac ?volala som do poistovne vcera a povedaliz e je to u doktorky na posudenie tak ze si mam skusit o tyzden zavolat, vraj uz by to aj teraz mohlo byt ale ze to este nevidi nahodene v systeme,,,taks kusim buducit tyzden zas volat🙂 pondelok mam este inzulinovu rezistenciu a este stale mi neprisla ta ganatika vysledky tak na to este musim cakat,,,a potoms kusim do ten positove a ked to bude schvalene skusim volat do centra dr a ona skusi do poistovne ci jejd aju potrebne udaje a podla tohos a uvidi ci uz budem moct v juny zacat alebo budem musiet cakat kym dojde ziadost do centra uz by som to najradsej mala za sebou , asi aj ty vsak ?🙂 ked si predstavim zas to pichanie a odber,,,,no co uz , zvladneme to 🙂

radina
18. kvě 2012

@kiwisek Ahooooj, to mi je luto :( Bohuzial v lete vsade robia taketo prace plus v mojom care maju napr. v auguste dofcu ,tak tam tiez ziadne ivfka nebudu robit. Neboooj, asi je to osud a malo to takto vyjst az na neskorsi termin.
😉

radina
18. kvě 2012

Dievcata, tak ja som zasa v strese, my uz ideme na toooooo . .... boze, ja sa bojiiiiiim. 😕
V stredu si idem pre recepty na lieky , je problem ich zohnat? od kedy sa potom zacnu pichat, od prveho dna ked mi zacne menstuacia? otazne ,ci to vobec vsetko stihnem, tie predoperacne vysetrenia atd. ale posnazim sa.

radina
18. kvě 2012

@tatinka Mne dnes volali, ze uz to maju v care. cize presne dva mesiace , kym som doslo. Stve ma ze nas takto stresuju a natahuju to. ..... a co je to ta inzulinova rezistencia, u koho ti to spravia? ja sa idem objednat do internej ambulancie na predoperacne vysetrenia. Co vsetko robia? Aj tohto sa uz bojiiiiim 😒