Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

prinzesz
28. lis 2012

@domuska11 ano, ked nam geneticka povedala dovod muzovej azoo tak sme sa hned dohodli s Dr. Kocim na dalsom postupe, on nam vtedy povedal ze s tymto sa stretava dost casto a ze nas moze ubezpecit ze spermie sa najdu, tak sme si dohodli operaciu a mm siel.. spermie sa fakt nasli, to som bola happy nesmierne! o mesiac som zacala so stimulaciou na IVF, neviem preco ale bola som presvedcena ze sa to podari, neviem preco, velmi som sa na male tesila a citila som sa tak "inac" to bolo sklamanie ked to nedopadlo! bola som z toho na prasky, dostavala som sa z toho 5 mesiacov.. potom to nejako same preslo, potom sa narodilo dieta mojej kolegyni a ja som opat zatuzila po mimi, tak sme sli do caru poslat ziadost na poistovnu a v auguste min.rok sme zacali.. tentoraz som bola pripravena na vsetko.. hlavne na neuspech.. v podstate som tomu neverila.. o to stastnejsia som bola ked mi na 8den po transfere test ukazal dve ciarky! a z tohto druheho IVF mame syna Miska..

keby by mali byt vysledky? u nas to trvalo 6 tyzdnov..

domuska11
28. lis 2012

@prinzesz teraz boli tomu 5 tyzden..aj nam vraveli, ze , ze sa caka 6 tyzdnov..my by sme mali ist na operaciu v MT a potom na IVF..je to tazke, velmi..rozmyslali ste aj nad darcom??

prinzesz
28. lis 2012

@domuska11 ano rozmyslali, ja som bola proti.. od zaciatku! nechcela som o tom ani pocut.. moj muz mal uplne rovnaku reakciu ako ostatni muzi tu.. tz. rozchod, mala som si najst niekoho ineho kto moze mat deti.. bolo to hrozne! akurat som si nedavno citala na tejto stranke "moj pribeh" a bolo mi este aj po tolkych rokoch do placu.. do dnes si pamatam ten pocit, tu bezmoc.. potom sa kamaratke narodilo dietatko krasne ktore mala s darcom a vtedy sa to vo mne zlomilo a bola som za.. len mm nie! za ziadnych okolnosti.. nakoniec som bola na tom tak, ze som sa zmierila s tym ze budeme bezdetny.. ved neboli by sme ani prvy ani posledny.. a vidis mame syna.. vlastne az pri tejto zivotnej situacii som pochopila "cnost" pokoru..

radina
29. lis 2012

Ahojte, chcem sa spytat, ako liecili vasich muzov na azoospermiu? Moj by mal dostat gonadotropnu stimulaciu - nebral to niektory z vasich muzikov? zabralo to?

domuska11
3. pro 2012

@radina Ahoj..no moj sa nelieci nijak..bere iba vitaminy, v januari ideme na M/S..vy idete tiez?

radina
3. pro 2012

@domuska11 Ahoj, tak nam vitaminy nepomozu, lebo moj ma zistenu diagnozu, a jedine co mu moze pomoct, je tato nasadena liecba. ale otazne , ci zaberie. ..Mame daco namrazene z predchadzajuceho ivf. vam nezistovali dovod?

domuska11
4. pro 2012

@radina no stale cakame na vysledky genetiky..Vam ako zistili pricinu?? A zamrazene spermie mate cez M/S ???

radina
4. pro 2012

@domuska11 Tak najskor bol na hormon. profile, kde zistili velmi nizky testosteron, na zaklade toho ho poslal endokrinolog na magnet. rezonanciu hlavy, lebo TST sa tvori na zaklade hormonov hypofyzy. Potom este siel do nemocnice na tzv inzulinovy aktivny test. Cize na zaklade vysledkov z tychto vysetreni, doktori spravili zaver, ze musi brat hormonalnu stimulaciu , ktora by mala zapricinit produkciu tych hormonov, ktore tvoria spermie. Ale bude to asi dlhodoba liecba a bohvie , ci ucinna. 😖
Spermijky su z obycajneho spermiogramu, ale mrazili sa tusim az tri davky. On ich ma velmi malo a niekedy nic.

domuska11
5. pro 2012

@radina my mame HP uplne v poriadku...ako som uz pisala cakam tu genetiku do piatku by mala prist...takze nevies ci Vam ta liecba pomoze??

radina
5. pro 2012

@domuska11 To je otazne, lebo podla DR ju moc muzov nepodstupilo a otazne , ci to vobec schvali poistovna...asi je to dost nakladne, ked sa vraj musi na to pozriet aj revizny lekar danej poistovne. 😖

domuska11
6. pro 2012

@radina fuuha tak drzim palce..my sme vcera akurat dostali genetiku a dopadla dobre a dnes som volala do poistovne ci uz dostali ziadost a ta uz bola aj schvalena 🙂)))))))))) drzim palce 🙂

radina
9. pro 2012

@domuska11 To je fajn, ze to dopadlo dobre 🙂 .. ja mam tiez schvalenu ziadost, ale najskor pojdem na ivf do brna a potom tu na sr.

papa30
23. led 2013

@domuska11 ahoj ako pokracujete? my sme prave dnes dostali prve vysledky zo sprg. a su zleee. vraj tam nie je vobec nic. ale viac nam povedia o tyzden.MM aj mna uz prepadla prva vlna zufalstva. Tak strasne tuzime po babatku. ☹

domuska11
25. led 2013

@papa30 ahoj..no my sme boli uz obj. na zakrok, dokonca som brala lieky..ale vyskusali sme este judnu moznost..Priatel si pichal Merional, koncom februara ideme na spg a dufam, ze tam nieco bude, ak nie, zaciakom marca Mesa v BA :( viem ako ti je...nezzufaj, nestracaj nadej..je tu ela bab , ktore mali rovnaky problem a teraz su maminkami..ale zas je ela parov, ktore babo nemaju :( musis verit a hlavne bojovat!!! Keby si nieco potreebovala napis IP..drzkaj sa...

alul
9. únor 2013

ahojte baby.. uz tu dlho sledujem tuto stranku az teraz som sa odhodlala sem napisat ..neviem co robit.. s manzelom sa pokusame o babo uz 3 rok minuly rok sme navstivili centrum asistovanej reprodukcie Helios v Martine, lebo moj manzel ma azoospermiu.. este pred navstevou v heliose mu robili spermiogram u nas na urologii tam vysiel 2 krat uplne nulovy cize azoo..ale ked sme prisli do Heliosu tam mu vysiel spermiogram uplne super ..tak nas poslali domov a povedali aby sme prisli este po 2 mesiacoch na kontrolny spermiogram a tam bol zase azoo ...nevedia nam to vysvetlit..tak nas poslali na genetiku ..ale vysledky maju byt az v marci tak cakam s napatim co bude ..ale jedna vec mi nejde do hlavy ze 3 krat mu vysla azoospermia a raz to mal uplne super ..rozmyslam aj nad moznostou ci to nemohli s niekym tam zamenit ked to vtedy vyslo dobre.. neviem co uz robit..momentalne nam ostava len cakat na vysledky z genetiky a potom sa asi vsetko vyjasni ..velmi tuzime po babatku ..ja by sla aj do darcovstva spermii ale manzel to odmieta ze radsej potom adoptovat .. pekny vecer zelam

domuska11
10. únor 2013

@alul ahoj..fuha, zvlastne..my sme mali spg. 2 x a vzdy nulou :( genetika aj HP je ok..u vas neviem, kazdopadne neverim, ze by sa zamenili vzorky...zvlastne je to cele...pochopila by som keby Vam nasli zrazu 2 ks spermii ale , ze by ste mali super spg., fakt neviem..ale to je moj sen , ist na kontrol.spg. a vysledky by boli super 🙂) uvidis, ake Vam pridu vysledky...ale ak tam nieco bolo a zas nic, tak treba v tom vidiet tu najdolezitejsiu vec, ze sa vam spermie tvoria, len je niekde prblem, mozno v hormonoch a ak by doslo k operacii, urcite nieco najdu!! Nezufaj a bojuj, aj ked je to velmi, velmi tazke..

alul
10. únor 2013

@domuska11 ahoj no je to zvlastne. hoormony ma vsetky v poriadku aj sono bolo dobre vsetko ma v poriadku tak neviem preco mu u dvoch urologov vyslo azoo a pri prvej navsteve Heliosu mal spermiogram uplne super.. tak mu dali vitaminy a povedali nech pride o 2 mesiace ze ak tam budu ze nam naplanuju kedy mozeme a kedy nemozeme ..le ked sme prisli po 2 mesiacoch a urobili mu spermiogram tak tam mal zas azoo.. ved teraz cakame na tu genetiku sme boli pred vianocami a povedali ze az koncom marca bbudu vysledky mne to pride ako vecnost.. manzel sa somnou uz ani na tuto temu nechce bavit a mam pocit ze uz ani nechce babo v poslednej dobe.. teraz aj o pracu prisiel takze aj keby prislo na umele oplodnenie neni to z coho financovat. Nechapem preco to vsetko nemoze preplacat poistovna sak to je neunostne pre obycajnych ludi co maju uz na krku hypoteku .. dakujem za povzbudenie .. vidim ze avy sa snazite ze? a stale nic?

domuska11
10. únor 2013

@alul nooo napisem ti IP radsej.. )

elleonor
10. únor 2013

@alul take memu m. nasli 1x azoo v lab normalni, pak zase azoo v laboratori pro patologii reprodukce- tudiz i s centrifugaci...manzel byl z toho uplne na dne, koupila jsem mu vitaminy a rekla, at si udela kontrolu za 2 mesice, cekal stejny vysledek, ale byly tam 3 miliony, byl z toho v soku, prvni stastny a pak jsme si rikaly, jestli se nezpletly, takovy rozdil...bylo to nekdy v kvetnu...pak teda v centru rozhodli, ze budeme mrazit, byl 4x- jednou jen par po centrifugaci, asi 2x po 100, 200tisic, a pak zase jen par...ted nekdy by mi meli volat na ifv....

alul
11. únor 2013

@elleonor no to ste uz pekne pokrocili mi zatial stojime a cakame na vysledky z genetiky .. potom sa uvidi co dalej .. zatail nam povedali ze sa mame rozhodnut keby ideme na umele a jemu nic nenajdu ci ceme aj darcovske mat nachystane..a stym moj nesuhlasi ..uvidime je to tazke

lucishek007
13. únor 2013

ahojte všichni, chtěla jsem se zeptat jestli se někomu podařilo otěhotnět normální cestou ikdyž vám byla diagnostikovaná azoo?

monasek84
13. únor 2013

@lucishek007 ahoj, neznam zadny takovy pripad... mnohdy kvalita spermii nestaci ani na IUI, takze se chodi na IVF... pokud se tedy samozrejme neco vubec najde...

lucishek007
13. únor 2013

@monasek84 to je sice to co jsem číst nechtěla,ale i tak děkuju za odpověď. nám taky jiná možnost než IVF nezbude

monasek84
13. únor 2013

@lucishek007 je mi to uplne jasny.... ale ver, ze casem budes vdecna aspon za to IVF 😉 a budes se pozastavovat nad nekym, kdo si stezuje, ze maji pomaly spermie a asi budou muset jit na IUI... 🙂 proste kazdej ma ty hranice nastaveny jinde ... drzim pesti aby to vyslo 😉

domuska11
13. únor 2013

@monasek84
@lucishek007 tak tak, baby..ja budem stastna ked na IVF budu spermijky..aj ked kazdy mesiac dufam na zazrak ...co by som dala aspon za jednu spermiu :(

monasek84
13. únor 2013

@domuska11 presne tak 😉

lucishek007
13. únor 2013

@domuska11 tak snad aspoň tu jednu silnou tam najdou a vše vám vyjde 😉

lucishek007
13. únor 2013

@monasek84 ono čas je hodně relativní pojem. už jednou se to nepodařilo ☹ ale i tak moc děkuju

monasek84
13. únor 2013

@lucishek007 to me mrzi.... preju at se to to priste podari

mbn
14. únor 2013

azoo a oligospermia- mne pomohlo (bez doktorov ☹ - vraj by musel byt zazrak a predsa) 1. mesiac pregnyl- 1inj. tyzdenne na 3x - rozdelit jednu kazdy 2. den, po mesiaci clostilbegyt 1tab denne a proviron 1rano a 1 vecer- 20-25 dni, potom 5 dni pauza a zase to iste, no pregnyl uz netreba, ak je vidiet aspon nieco.
po 4 mesiacoch z azoo, cez oli az po normal. 🙂 a cakame uz prirastok.
cena pregnylu plna je 5 eur x 4ks, clostilbegyt 4eura x6 a proviron 9eur x 3ks. 🙂. ak treba upravit aj ine veci, je dobre selezin a vitamin e- injekcny (erevit). cena spolu pod 80Eur.