Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

avenda
1. čer 2013

Ahoj holky tak se k vám přidávám ještě jsem to moc nevstřebala a nevím zda se mi to povede,čtryři roky jsme se snažili o mimi z toho dva roky měl přítel kýlu varlete tak jsme to nehrotili po operci jsme se do toho obuli prošli základním vyšetřením a ejhle chyba není ve mě jak si mnozí mysleli ale v něm spermiogram Ph 7,5 pohyblivost nula spermie nula,diagnoza azoospermie,já plakla jak želva ☹ přitom každý už jedno dítko máme on 19letého syna a já 10letou dceru 🙂 tak nevím kde stala chyba...v ponděli jdu k mudr ale asi mi neřekne nic co jsem nevyčetla na netu...dá se ještě něco dělat nebo zlomit hůl?

darazv
1. čer 2013

@avenda ahojky to ma mrzí ale nestracaj nadej bolo vela pripadov kedy chlap mal spermie na bode mrazu a ejha zena otehotnela a navyse spermie sa kazde tri mesiace menia 😉 neskusili ste profertil?mojmu priatelovi ten liek fakt pomohol dnes má oki spermie ale tehotna zial ešte niesom 😒 my sa snazime o babo pomaly 6rokov a stale verim na den D // 🙂 drž sa a hlavne nevzdavaj to..

avenda
1. čer 2013

darazv,právě že zatím nic vím to od pátku potacím se v nějakém bublině a snažím se zpracovat co se stalo... kde je chyba?vždycky jsem žila v domění že budu ít děti kdy si s myslím a bohužel,to první přišlo tak rychle a nečekeně a opravdu se špatným partnerem pak jsem si dala na čas a až mám někoho kdo nas má rad opravdu ze vším všudy tak to nejde a moc mi nepomaha že jedna kamarádka za druhou mi oznamuji že jsou těhu a to doslova je to jak chřipa 😀 a já ji chci taky chytit ☹ takže myslíte že je jiskřička naděje pomyslné světýlko v tunelu,zkusím cokloliv,moooc děkuji 😲

darazv
1. čer 2013

@avenda jojo presne viem ako sa citis u mna v okoli same tehule maminy a ja nič ☹ ja by som sa hlavne na tvojom mieste zamerala na priatela teda aby zacal zobkat vytaminy 😉 nech nenosí slipy nech sa nekupe v horucej vode najlepšie nepit nefajčit nestresovat sa 😉 co sa tyka toho profertilu ak ho zvolís tak mi napis ja ti viem dat kontakt na jednu pani od ktorej ho kupujem za 50% zlavu 😉

avenda
1. čer 2013

darazv u něj bude nejvetší problém asi stres,neni kuřák ani nepije,slipy taky nenosi,do horké vody neleze zabilo by ho to 😀 poradím se s ním a případně se ozvu 😉 děkuji hned se i bude usínat líp 🙂

darazv
1. čer 2013

@avenda neboj verim tomu ze s nim splodis krasne dieta 😉 priroda je mocná čarodejka 😉

kachen
1. čer 2013

@avenda V prve rade nejsem doktor, takze pisu jen z vlastni zkusenosti. Manzel mel tutez diagnozu. Po operaci varikokely mel tech spermiogramu nekolik. A postupne se zlepsovaly. Nicmene na spontanni otehotneni to holt nebylo. Po 6 letech snazeni nam fakt dosla trpelivost a prosli jsme IVF a hned z prvniho cyklu mame dceru. Spis nez zbytecne ztracet cas, zacla bych to resit s doktorama. Pravdepodobne ma azoospermii zpusobenou varikokelou, coz jeste neni tak strasny a muze se mu spermiogram casem zlepsit. Vrozenou azoospermii mit asi nebude, kdyz uz dite ma. 😉 Tak hodne stesti.

darazv
1. čer 2013

@kachen ahoj ja mam za sebou aj IVF dokopy 5 transferov a nepomohlo az potom som zvolila liek pre priatela ktori sice zabral ale i tak niesom tehula ☹ teraz mi dr nasadil clostil tak hadam zabere do 2ivf nechcem pribrala som 13kg no des 😠 ach jajj niekedy tá cesta je fakt dlha...

peta131
1. čer 2013

@avenda nasa diagnoza tiez znela azoospermia, neviem ci si sa uz docitala o operacii MESA/TESE, tam hladaju spermie priamo v miestach kde sa tvoria...kedze uz jedno dieta ma je velka sanca, ze touto metodou spermie najdu a vy budete mat mimco 🙂
baby nestracajte vieru, aj ked v prvom momente znie tato diagnoza hrozostrasne ale aj napriek tomu je stale nadej, ze budete mat vlastne dietatko...mm absolvoval Mesa/tese 2x, neni to nic strasne, spermie nasli a dnes mame uz skoro 3 rocneho stuplika a na zimu sa mu chystame zaobstarat surodenca 🙂
a inak pre zaujimavost, manzel ma uz tiez jedneho syna s byvalou, v tej dobe ked sme sa zacali snazit o mimco mal jeho syn 10 rokov, takze vsetci si mysleli, ze problem je urcite vo mne, kedze on uz dieta ma a podarilo sa im na prvy sup...a nakoniec bum, diagnoza ktoru nikto necakal...

kachen
1. čer 2013

@darazv Bohuzel ti rozumim ☹ Je to napor na psychiku, o tom zadna. 5 transferu? Tomu moc nerozumim. Jakoze 1x IVF a potom ET? Kam chodis do CARu?

peta131
1. čer 2013

baby k comu je dobry u chlapov pichat si Pregnyl? a to im dali v CAR? lebo to pocujem prvykrat...

darazv
1. čer 2013

@kachen 1ivf takze 1ET a 4 kety som mala 42vajiciek no des do toho mierny OHSS 😠 jedna vec ma ukludnuje kupili sme starsi dom takze myslienky idu tam proste kopec prace dakujem bohu ze som silna a nestracam nadej a ze niesom zufala zenska ktora kazdy mesiac kupuje testy a kuka na ne a namysla si druhu ciarku 😀 esteze sa s priatelom neskutočne milujeme a nič nas len tak nerozdelí prave naopak 🙂 ja mam sice pomaly 31r ale priatel má 37r 😒 inac chodila som do podolí 😉

darazv
1. čer 2013

@peta131 fuuha to pocujem tiez prvy krat 🙂 ja som si pichala ovitrelle to je presne ako pregnyl...ale žeby aj chlapi si to pichali? to su mi novinky 😀

kachen
1. čer 2013

@peta131 Pragnyl pro chlapy? To slysim poprve.

peta131
1. čer 2013

@darazv vsak pozri stranku dve dozadu, tam pisu, ze si chlapi pichaju Pregnyl 😕 ako som z IVF kola von len 3 roky ale tusim sa nejake veci pomenili 😅

peta131
1. čer 2013

@domuska11 ty spominas, ze si tm picha Pregnyl? to fakt? a k comu je to dobre u chlapa?

peta131
1. čer 2013

@mbn aj teba ak sa mozem spytat k comu je dobry u chlapov Pregnyl? a clostilbegyt si bral ako ty???

kachen
1. čer 2013

@darazv Aha. No ja mela 31 vajicek a OHSS taky. Me prave zarazi, ze ti jich zbylo tolik. V CARu, kam jsme chodili my, mrazi jen ty uplne nejlepsi. A je jen dobre, ze se soustredis i na jiny veci. Ja mela dite temer ve 33 letech 😉

kachen
1. čer 2013

@peta131 Clostil jsem uz slysela, ze chlapi berou. Ale kulturisti 😀 Jako steroid. Jenze to s tim asi nebude mit moc spolecnyho.

darazv
1. čer 2013

@kachen no mala som z toho oplodnene 21 embryii nakoniec a mrazili po dva tri kusy 😒 vzdy mi davali bud blastocystu alebo morulku a nič / teda 2krat biochemicke tehu takze radost chvilkova ☹ možno na jesen ak neotehotnem skusim IUI 🙂 oki idem ja pomaly off prajem dobru noc 🙂

kachen
1. čer 2013

@darazv Tak to manzelovo spermio nebude tak uplne na nic 😉

darazv
1. čer 2013

@peta131 tak tu mas presne napisane k čomu pregnyl je urcení ako pre ženy tak i pre mužov 😉
http://www.msd.cz/tinymce/uploaded/pribalove-le...

darazv
1. čer 2013

@kachen no chvalabohu na bode mrazu nieje kolisala sa pohyblivost čo v dnesnej dobe je asi bežné ale hned navrhli ivf ☹ ono to pride samo prirodzene verím tomu 🙂

peta131
2. čer 2013

@darazv no to som teda prekvapena, to som ani len netusila 😅 a to normalne v CAR nasadzuju tuto liecbu chlapom? my sme boli na IVF pred 3 rokmi a boli sme v 2 CAR, v Gyn-five a v Brne v Reprofite ale o tomto nam teda nikto nic nepovedal...

avenda
2. čer 2013

holky moc vám děkuji za povzbudivé inforace i můj říka nevěš hlavu,jenže je i 34 a je mu 39 tak člově počítá hlavně čas vím že dnes je medicína jiná než před Xlety ale i tak sice á švagrovou co měla druhé mimi ve 40letech přesně 18lept po první ale brácha je podstatně maldší spermio měl výborný blok byl spíš u ní ale po 2,5letech se ji zadařilo 🙂 jen jsem vážně nečekala že chyby bude u přítele to mě ani ve snu nenapadlo 😒 všichni si mysleli že já jelikož porod nebyl bův jaká paráda a co nasledovalo potom byl očistec na zemi a na mé psychice to zanechalo stopu a tak když jsme se před 4lety začli snažit tak byl ještě relativně čas i mudr říkla to půjde necháme tomu čas pak si můj našel na varleti buoličku ktrerá se zvětšovala a byla to kýla varlete ale znáte chlapy čas čas na všechno a až jsem u řekla že půjdu snad k sousedovi tak se sekl a z ničeho nic šel 😀 je 2měsíce po operaci je fakt že styk máme 2-3 do týdne a zatí rádi,nechci aby se to změnilo v běsilý hon za dítětem i když zklamáni přicházi s menstruací pravidelně ted jssem ji dokonce měla 7dní což jsem si říkla za co je zas tohle???ale přežila jsem si i náběru na gyndě kde jsem ukázkově omdlela 😉 a pak jak jsme si dělali legdyndu že spermiogram tak můj šel že pro mě a nas to udělá odběr proběhl doma a večer už jsem držela papír z Nulama a bylo mi úzko všechna náděj na miinko v tu ránu zmizela,pročetla jsem snad co jsem dala až jsem narazila na Vás a moc Vám děkuji 😲 zítra jdu ke své mudr a uvidím čím ě ona povzbudí a nebo zloí hůl definitivně...já vím můžu být ra mám zdravou moc šikovnou dcerku,můj má 19letého kluka ale rozumíte mi že ano ještě jednou bych to chtěla zažít tak jak to má být se vším co k tomu patří láskou a oporou,tak moc díky že jsem se mohla podělit a hezkou neděli 🙂

domuska11
2. čer 2013

@peta131 Ahojte , moj mm si picha Pregnyl 2x do tyzdna 1500 a teraz sme este pridali 3x do tyzdna Merional..chodime k dr. Koci do Prahy, umelo mu zvysia hormony kedze sme mali HP dost zly a uvidime co bude dalej..plus berieme lieky na prekrvenie semenikov a Profertil- a pri nom som stratsne zvedava ci nejake vysledky budu o 3 mesiace...v Septembri bude rok ako sme s dozvedeli diagnozu a uz sme presli toho dost, 2x sme uz bli obj. na operaciu a uvidime ako zaberie a ci zaberie liecba...ak uz ste raz mali spermie na oplodnenie tak na 100 % sa smpermie tvoria, len je nikede chyba..vobec nezufajte a hlavne bojujte..🙂

labanka
2. čer 2013

@domuska11 ahoj mojik 🙂 ako sa máte? My ideme v stredu drz prsteky

domuska11
2. čer 2013

@labanka drzim, mylsim na vas, daj vediet co a ako..🙂

labanka
2. čer 2013

@domuska11 jasná vec držte sa cmuk

peta131
2. čer 2013

@avenda moj muz mal 43 rokov ked som zostala tehotna a teraz bude mat 47 ked pojdeme do druheho kola a spermie nasli, takze ani na vek netreba az tak pozerat 😉