Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

pampeliska36
22. pro 2009

bubulka722... rekla bych, ze ma spermiogram trosku horsi, protoze pan doktor na CAR nam rekl, ze s timto spermiogramem pujdeme na IVF... a mas nejake rady?
koupila jsem nejake vitaminy, ktere tady zminil ohneta 🙂

bubulka722
24. pro 2009

Pampeliska, keď je SPG len mierne zhoršený, nie je dôvod hneď ísť do IVF. Záleží na vás, či sa vám chce podstúpiť časovo náročnú liečbu a počkať si na prirodz. tehu alebo to risknúť cez IVF so všetkým čo s tým súvisí. Ja som si vybrala prvú alternatívu a sme na tom oveľa horšie ako vy. Každopádne by som mu na začiatok dala vitamíny. Profertil je nenormálne drahá sranda. To isté obsahuje Permene od Walmarku a je o moc lacnejší. Ak by sa SPG po troch mesiacoch nezlepší, dala by som mu urobiť horm. profil.

Milé spolubojovníčky a spolubojovnici!
Prajem vám krásne a pohodové Vianoce. Viem, že všetky/všetci ktoré/ý sem prispievame si budeme pri pohľade do horiacej sviečky priať ten najkrajší a naozaj vytúžený darček. Takže vám prajem aby sa vám naplnila túžba po bábatku a aby bola v Novom roku táto téma plná zázrakov a krásnych prekvapení!!!! 😉

petula82
1. led 2010

🙂 Hezkej Novej rok a ať se vám splní všechna přání! 🙂

aladin
4. led 2010

Ahoj holky, tak dneska jsme byli na konzultaci v CARu a za 10 dní začínám brát prášky a při ms začínáme stimulovat. Pokud všechno půjde dobře, tak v půlce února bude M/T a IVF. Jsem zvědavá, co ty hormony se mnou udělají 🙂. Taky přeji všechno nej do dalšího roku, všem hodně zdraví, trpělivosti, štěstí a fazolku do bříška 😵 😵 😵

petula82
5. led 2010

Aladinku,hodně štěstí! A jak jste se domlouvali,kdyby M/T nebyla úspěšná,pujdete jako my do dárce? Ikdyž my to teď už neřešíme. Hodně štěstí 🙂

prinzesz
5. led 2010

Ahojte moje spolubojovníčky,

chcem sa aj ja pripojiť k želaniam všetko naj v roku 2010, aby sa táto téma mohla zatvoriť pretože tu nebude mať kto chodiť 🙂

My teraz chodíme po vyšetreniach, včera sme boli na genetike a výsledky budú až vo februári/únoru, tak som celkom zvedavá, potom dám určite vedieť.

Aladin, napíš nám ake vedľajšie príznaky máš pri braní hormónov, toho sa bojím asi najviac, držím palce

aladin
5. led 2010

Ahoj Petulo, o dárci jsme zatím nemluvili, zatím budeme spoléhat, že tam něco najdou. Pokud to nevyjde, tak nic. V klidu si to pak rozmyslíme a uvidíme. Abych řekla pravdu, moc si variantu dárce nechceme připustit. Doufám, že to nebudeme muset řešit...Ach jo....
Určitě napíšu, co se mnou ty hormony udělají. Jsem sama zvědavá. Když tak koukněte na diskuzi "čekáme na IVF" holky to tam dobře popisují a jsou tam dobré rady. Papa kočky

ohneta
5. led 2010

Ahoj ženský, přeji Vám ještě jednou do nováho roku mnoho štěstí a hlavně dětí. Já jsem zatím stále sám, ale už jsem docela v pohodě. Práška a vš ostatní beru stále, na kontrolní spg půjdu až za půl roku, tak to snad bude ještě lepší a nakonec se ze mně asi stane i dárce 😉 , takže kdyby jste potřebovali 😝 , takže se držte !!!!

mima263
5. led 2010

Ahojte,
toto je zloženie permenu:
L-arginín 166,7 mg profil, Panax ginseng (ázijský, červený ženšen) 83,3 mg, Tribulus terrestris (kotvičník) 250 mg

Toto obsahuje profertil:L-arginín - 250 mg, L-karnitín - 440 mg, Koenzým Q10 15 mg, Vitamín E- 120 mg, Zinok - 40 mg, kyselina listová -800 mcg, glutatión - 80 mg, Selén 60 mcg.
Cena je naozaj neporovnateľná, ale zloženie nie je to isté.

bubulka722
5. led 2010

Ja som sa na predražený Profertil nikdy nedala navliecť. To že Permene obsahuje to isté ako Profertil mi povedala magistra v lekárni a cena bola fakt neporovnateľná. To mu nezabralo a nakoniec som sa dočítala, že zložky obsiahnuté v Profertile sú v podprahových dávkach. Už 4. mesiac berie L-karnitin 500mg, L-arginin 1000 mg, Omega3 1000mg, Tribulus Terrestris 2 x denne 400 mg, vit. E 400mg a Selezin ACE. Má to rozložené na denné a večerné užívanie. Všetko to vychádza nakoniec predsa len lacnejšie ako Profertil, pretože sú to veľké balenia, ktoré vystačia na 2 - 3 mesiace.

prinzesz
6. led 2010

bubulka, napis znacky tych vitaminkov, lebo napr. L-arginin si kde kupila?
My teraz cakame na vysledkych testov, tie ale budu az zaciatkom februara, cize podla toho co povie lekar sa zariadime, urcite dam vediet..

Nikto tu poriadne nepise, to sa akoze nic nove nedeje? ja by som tak chcela 🙂 nejaku dobru spravu... 😵

bubulka722
6. led 2010

Všetko okrem L-argininu som kupovala vo firme Kompava, čo je slovenská firma. Je to tam neporovnateľne lacnejšie ako od iných firiem. Pokecala som najprv s trénerkou vo fitku a po jej jednoznačnom odporúčaní som veci kúpila. Firma sídli v Novom Meste nad Váhom, čo mám blízko. Pozri si www.kompava.sk. Inak pri vlastnom odbere sú ceny ešte nižšie ako sú uvedené na nete. L-arginin som kupovala vo fitku, pretože ten zatiaľ Kompava nevyrába. Ten je od firmy BioTech USA a 90 tabletový stál 13,5 € čo vystačí v podstate na 3 mesiace.

slncee
18. led 2010

Ahojte, bohuzial pridavam sa do tejto temy, pretoze mojmu manzelovi nenasli v ejakulate spermie.... 😢 To som doteraz vobec nepocula. Som z toho velmi nestastna. Nieco som si uz precitala.... Neviete, ci sa mozu objavit po nejakom case po liecbe spermie alebo je to trvale... Ake mate skusenosti? Vie ze je metoda MESA/TESE, ale tam sa moze stat ze vobec nie su spermie tiez a viete mi niekto povedat ako je to mozne, ze tam vobec nie su?
Dakujem....

petula82
18. led 2010

slncee,víš to není konec světa.Tak nezoufej. 😉 M/T je metoda,která už pomohla hodně chlapům.Stát se sice může i to jak píšeš,že ani tam se nic nenajde.Ale od toho jsou dárci.U nás to dopadlo tak,že nic nenašli(2007) a na příčinu se nepřišlo,všechny výsledky má přímo ukázkový.No zvlastní zkušenosti můžu říct,že trvá nějakej měsíc než si na to člověk zvykne,ale pak je to v pohodě.Já má po3ivf a po každým jsem otěhotněla,ale také potratila.A to jsem taky prý úplně v pořádku.No co naděláme.Tak jsme zařazeni do evidence žadatelů o adopci a začátkem příštího roku už nám možná i zavolají.Tak neztrácej naději,možností,jak mít mimčo je víc.Hodně štěstí a ať ten zákrok zkusí podstoupit,stojí to za to.Pak dej prosím vědět co a jak.

bubulka722
18. led 2010

Slnce tak to ma veľmi mrzí. Viem, že je to ťažké prijať a zmieriť sa s tým bude trvať dlho. Nestrácaj nádej a začni čím skôr v hľadaní príčiny. Myslím, že kým nemáte kompletnú dignostiku za sebou je predčasné robiť závery ako M/T alebo adopciu. Petula ti chcela ukázať ďalšie možné riešenia ale možno to bude jednoduchšie a postačí časom IVF/ICSI. Sú tu dokonca kočky, ktoré otehotneli s pár kusmi. Každopádne 1. spermiogram nemá žiadnu výpovednú hodnotu. Závery by som robila až po troch rovnakých spermiogramoch. Musíš myslieť pozitívne a veriť!!! 😉

slncee
19. led 2010

Dakujem pekne, vsetko sa davkuje tak postupne, vsetky infosky a vsetko s cim sa musim zmierit. Ono ja mam endometriozu a preto sme sa zmierili s IVF a preto isiel moj manzel na spermiogram a tam sme dostali dalsiu ranu... Zajtra ideme este k urologovi, som zvedava, co povie... Pravda je ze je nas malo, co ma taky problem a preto tych informacii je velmi malo... snad to dobre dopadne... ale chcela by som len nejake laicke vysvetlenie preco tam nie su... tak prirodzene a samozrejme a nakoniec to tak nie je... 😢

bubulka722
19. led 2010

Slnce vôbec nie je pravda, že je nás málo. Postupom času pribúda hl. mužskej neplodnosti. Viem, že stráviť toľko zlých správ je náročné. Treba len čas a nájsť si cestu ako sa k tomu dopracovať. Nebojkaj nič všetko bude o.k.!!! Informácii je dosť na internete, tak skús preštudovať. Inak skús sa spýtať na genetické vyšetrenie. Je to veľmi dôležité!!! Chápem, čo prežívaš. Ja som si tým tiež prešla ale je to už v pohodke. Verím, že sa dočkám!!!

slncee
19. led 2010

No genetika bude tak o mesiac, boli sme v pondelok a hormony budem vediet dnes, ci su v poriadku. Zajtra urolog, tak uvidime, co povedia.... Pevne verim, ze to dobre dopadne... Keby existovalo vysetrenie, ktore by ukazalo, ze tam tie spermie ma, aby zbytocne nemusel moj manzel chodit na M/T... Ale to bude asi az o zapar rockov...

bubulka722
19. led 2010

Verím, že to bolo spôsobené tým odberom doma a pri ďalšom spg to nebude azoospermia. Len sa nestresuj!

dadous
19. led 2010

slnce nehazej flintu do žita, po jednom spermiu se fakt nedaj dělat žadny zavěry, my jsme po prvním spermiu měli nulu a po druhym se objevilo 5 živych spermii 😵 v den OPU jich bylo šest a ted čekame mimi 😵 ale přesně tak jako ty ted , jsem plašila taky, přítel byl dokonce smířenej s tím že pujde na M/T, no a na konec nemusel 😵 přeju pevny nervíky 😵

boruuvka
20. led 2010

Slncee, připojuji se k dadous - neházej flintu do žita. Můj manžel měl opakovaně azoo a naštěstí nám hormonální profil, genetika i vyšetření androloga dopadlo dobře a mohli jsme jít do Tese. Tese dělali v den OPU, takže nervíky pracovali, ale vyšlo nám to na poprvé a teď čekáme holčičku. Hodně štěstí.

slncee
20. led 2010

No my sme uz zmierene so vsetkym, aj s M/T... Ale ked doktori nam stale pripominaju tu moznost, ze tam mozno nic nenajdu a v tom pripade je mozne iba darcovstvo...
Dakujem velmi pekne za povzbudenie. Musime to vydrzat, nesmie nas to rozdelit. V takych chvilach clovek vidi ako su si manzelia blizky...
Drzte nam palce, aby sme to vydrzali...

ohneta
20. led 2010

slncee,
ahojky, taky jsem si prošel diagnozou azoospermie, a byl jsem na blázinec, zatl jsem zuby a šel do sebe. Hlavně teď musíte být silní a být si vzájemně oporou a uvidíš že to bude dobrý.u mně to naštěstí dopadlo při druhém spermiogramu už dobře, ale byl jsem na to bohužel už sám. Podívej se o dvě stránky před a najdeš tam co by měla asi tvoje polovička teďka užívat a hlavně se nestresujte, stres je největší zabiják spermii. Ahoj a drž se 😉

aladin
20. led 2010

Ahoj boruuvkoa dadousi, moc děkuju, že jsi to tady napsaly. Úplně mě to nakoplo. Příští týden začínám se stimulkou a tak v půlce února nás čeká OPU/TESE. Začínám mít takové černé myšlenky, tak je fajn číst, že vám to se stejným problémem vyšlo. MOc vám to přeju. Ať se daří holky 🙂
Slncee: vítej mezi námi, neboj se, znám ten prvotní šok a beznaděj, ale čím víc si o tom přečteš a povykládáš, tak to bude lepší. Máme velké štěstí, že už i tenhle problém má řešení - M/T. A pořád máme naději na vlastní mimi. A kdyby ne, tak dárcovské a adopce....Neboj, bude to dobrý 😉. Hlavně to nevzdávat 😉 . Nám to úplně obrovsky upevnilo vztah (malá výhoda 😉 😀 ).
Ohneta: jak se vede? Už máš nějakou novou slečnu? 🙂

dyny
20. led 2010

slncee ještě se netrap, uvidíte až po kontrolním spg a výsledcích genetiky, HP a urolog. můj manžel měl na dvou spg 4 - 5 mil. spermií a na dalším mu vyšla 0 - nikdo nevěděl proč. Je to divný, ale je to tak - všecky spg. byly udělaný v rozmezí 4 měsíců. Takže tím chci říct, že je možný, že se příště nějaký najdou...naděje pořád je

ohneta
20. led 2010

aladin,
ahojky tak novou slečnu zatím nemám, spíše se na mně sypají další katastrofy, jak se říká na posraného aj hajz.. spadne, ale zatím jsem je všechny bravůrně vyřešil.jinak slečny by byly, ale já jsem teď 😖 nějaký opatrný 😉 . Jinak S Permenem, dneska jsem beznadějně brouzdal internetem a všude je nedostupný, nebo vyprodaný, tak jsem si zašel do lékárny a zjistil, že ho přestali vyrábět!!!!!! Prý od nového roku, takže kupujte jestli někde je a pokud ano, tak sem dejte vědět 😠 , rád bych si taky nějaký koupil. Jinak všem at se daří a mnoho štěstí + pevné nervy!!

slncee
21. led 2010

No vcera sme boli u urologa v CARe a jeho sposob komunikacie ma dost zarazil, sarchizmus, vysmech a hlavne hovoril v hadankach a metaforach. Vobec nic nenazyval konkretne, napr. nadsemeniky nazval vyroba, ale to som sa ho musela opytat, ci tym mysli, bunka s bunkou sa spoji, ze vajicko so spermiou... mam problem to cele pochopit ako take a ked niekto so mnou hovori v metaforach je to este horsie ... Tak som nas dnes objednala k inemu urologovi a ten povedal, ze take veci sa riesia len v CARe a ze nas nevysetri a nepomoze nam, som sa tam zlozila rozplakala.... mojmu muzovi to robi zle... musim sa dat dokopy... Dnes mi volali, ze hormony mame oukej a mame cakat uz len na genetiku... cize skoro mesiac nebudem mat ziadnu odpoved na nas problem... a co vlastne v tej genetike potvrdia?... mne to cele pride tak, ze na nic nepridu a aj tak pojdeme na M/T a tam to bude konecne... stale neviem, ci sa daju tie spermijky nejak podporit, aby sa vyrabali??? Asi na to odpoved ani nedostanem... Nepoznate nejakeho dobreho urologa, co sa touto problematikou zaobera a neodbije nas?

monasek84
21. led 2010

slncee: ahoj, genetika v tomto pripade urci, jestli telo vubec produkuje potrebne bunky aby se tvorilo sperma. Pred pripadnym M/T byste museli genetiku stejne podstoupit.

slncee
21. led 2010

dakujem pekne za odpoved, aspon niekto mi odpovie, ked odbornici sa vysmievaju... ☹

petula82
21. led 2010

slnce,uvidíte podle těch výsledků,jestli to bude OK.Někdy je ten přístup těch doktorů fakt hroznej.Oni mají být ti odborníci,kteří poradí a pomůžou,ale bohužel dost často slyšíme pravej opak. Jinak my jsme se setkali se slušnýma doktorama,aspoň v něčem jsme měli štěstí.Monysku,my máme taky genetiku v pořádku a na příčinu nepřišly.Ještě mě znovu čeká hematologie.Tam jdu v únoru.Měj se hezky a přeju všem hodně štěstí