Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

deniiiii
6. kvě 2010

Monasek: tak at jsou k tobe na gyn mili, jinak uvidi 😉

ando
6. kvě 2010

No nám v sexuologickém ústavu kde manžel byl výsledky spermiogramu neukázali jen oznámili, ono vlastně ani nebylo co ukazovat 😕 , možná jen množství ejakulátu....

riki22
6. kvě 2010

Ahoj, jeden článek od Kočího, možná vás zaujme...http://www.cssmweb.cz/news/zkusenosti-s-tese-mesa/

deniiiii
6. kvě 2010

Ando: z hlediska spermii asi meli pravdu, ale jinak se tam da zjistit zda tam nebyly napriklad lymfocyty (zanet), antibodies http://www.andrologickasekce.cz/page/5939.ostat... nevim, jestli v sexuologickem ustavu maji stejne pristroje jako v caru, ale rekla bych, ze ne, radeji byste si meli nechat udelat rozbor jeste nekde jinde.

deniiiii
6. kvě 2010

Riki: to je zajimave, diky za info, je to positivni 🙂

ando
6. kvě 2010

aha, hmmm to nic neříkali, tak doufám že nic nebylo..... napoprvý jsem si taky říkala jestli to prohnali centrifugou a zda se tomu důkladně věnujou jako v CARech, ale pak ve zprávě co nám dali pro centrum to píšou.....
Určitě deniii, MM v centru říkali, že ještě před konzultací u androloga půjde znovu na spermiogram, že si to znovu chtějí ověřit. Kdyby to neřekli, tak bychom si o to řekli.....
Vaše odkazy na články, pilně překopírovávám a pak si je vytisknu a v klidu někdy doma přečtu

monasek84
6. kvě 2010

tak uz sem zpet, tak to trvalo dve hodinky a stalo to za prd 😒

iriel
6. kvě 2010

moni - co stalo za prd? nejak jsem nenasla, kdes byla 😔

monasek84
6. kvě 2010

iriel: u gyn pro vysledky z HP. Tak mi potvrdil syndrom polycystickych vajecniku a jeste me poslal na endokrinologii, protoze se mu nezda stitna zlaza 😒

prinzesz: tak i pres BT potvrzeny anovulacni cykly 😠

ando
6. kvě 2010

moni, to mě mrzí, že se Ti to tak komplikuje ☹
někdy si říkám, že je lepší se nedostat lékařům do rukou, protože oni vždycky něco najdou.... ale zase je dobré když víš co Ti je....nejhorší varianta, nemocný člověk a nikdo neví co mu, jak ho léčit

deniiiii
6. kvě 2010

monasek: dopr...ale stejne byste meli ivf, tak to uz je jedno, jestli mas polyc.vaj., nastimulujou te a bude 🙂 v mem okoli znam 2 divciny se stejnou diagnozou a obe maji mimina 🙂

prinzesz
6. kvě 2010

a robili ti aj ultrazvuk? pretoze tam je to pekne vidiet.. no neverila by som tomu!!! no nesmut, v dnesnej dobe sa da kadeco.. dali ti nejake lieky? nieco?

monasek84
6. kvě 2010

ando: presne na to jsem myslela... zacalo to u gyn, ted pujdu k endokr. ten me zas posle nekam atd.... no co uz, dali jsme se na vojnu.

deniiii: ja vim, jen kdyby proste prisla aspon jedna dobra zprava... jako ze by to bylo takovy uklidnujici....

Prinzesz. ano, minule mi delal a bylo to tam pekne videt, ale kvuli BT jsem tomu neverila 😒 ne-e, dohodli jsme se ze mi zadny leky neda, protoze jak psala deniiii, v CAR si me nastimulujou jak budou chtit oni....

prinzesz
6. kvě 2010

hmm, tak to mi je luto, ale presne vsetko dobre dopadne, a ziadna kasa sa neje taka horuca ako sa uvari 🙂 takze hlavu hore a sme s tebou!

monasek84
6. kvě 2010

prinzesz: vsak jo, dekuju ;) to je ted takovej ten chvilkovej zachvat nespravedlnosti, to prejde 😉

skrecko
6. kvě 2010

ahoj kocky, cely den nesiel net. Nechapem jak to mohli volakedy ludia v robote vydrzat 😀

draacik: no zatial mam z GF zmiesane pocity. Boli sme u Drabeka, ten sa zdal v pohode, ale ziadne vysetrenia mi zatial nerobil. No a v pondelok sme boli u urologa. To som tu uz pisala o nom. Ziadne vysetrenia MM nerobil, len si opisal vysledky, co sme uz doniesli. Len nam povedal, ze spermiogram potvrdil azoospermiu. Ziadne blizsie spravy o spermiograme nam nedali. Mame si rozmysliet ci ideme do operacie. Nic viac s nami robit nebude. Este ti napisem do IP.

draacik
6. kvě 2010

výsledky z HP máme ok, MM chce počkať ako dopadneme na tej endokrinológii a potom sa rozhodneme, práveže nám len oznámili výsledky z spermiogramu, ale neukazovali nič...

skrecko
6. kvě 2010

draacik, tak ked mate dobre hormony tak mi to vychadza na tu obstrukcnu formu

skrecko
6. kvě 2010

kocky, pomaly balim, tesim sa na vas zajtra, uz je piatoooooooooook! 🙂

skrecko
7. kvě 2010

Dobre rano!

ando
7. kvě 2010

Též Vám přeji krásné páteční ráno 🙂, kdybych nevěděla že dnesmusím být vpráci, tak jsem si vzala dovolenou a lenošila v posteli, vůbec se totiž nechtělo vstávat 😀

monasek84
7. kvě 2010

dobre rano slecny a pani 🙂

skrecko
7. kvě 2010

ando, my si akurat s muzom piseme, ze by sme uz aj domov isli 😀 😀 😀

deniiiii
7. kvě 2010

Hola ze slunecne vojenske zakladny 😉 tady se to hemzi uniformami asi kvuli osvobozeni..dnes odchazim v 13h hura hura, uz jenom 3h20min 😀

ando
7. kvě 2010

ještě, že to pár hodin přežijem a bude vííííííííííííííííííííkend.... no ale k našemu tématu, rychle mi uteče příští týden a hned v pondělí jde manžel k tomu andrologovi a já v úterý na konzultaci a vyšetření v centru. Doufám, že už tam budou mít výsledky z genetiky, taky by nám měli říct jak vyšly výsledky v krve cop nám brali minule (u mě hormony a serologie; u MM koukám , že jen serologie 😒 , tak nevím, jestli by neměl jít ještě jednou na kontrolní HP.... ). No uvidíme co mu dr. Sobotka řekne. Taky bych rada s manžou probrala na co všechno se ho má vyptat.... nenapadá Vás něco co by bylo dobrý se zeptat?

monasek84
7. kvě 2010

damy, utikam vikendovat 🙂 takze vsem krasny vikend a v pondeli zase na svych pozicich 😀

skrecko
7. kvě 2010

no dnes som absolutne nemala cas sem pozriet, uzite si vikend a tesim sa v pondelok!

ando: porozmyslam nad otazkami, buduci tyzden popiseme, pa

skrecko
10. kvě 2010

Dobre ranko!

monasek84
10. kvě 2010

Ahojte, dobre ranko 🙂

prinzesz
10. kvě 2010

caute babulky, aky bol vikend? u nas svietilo slnko ale zato vecer sa spustil lejak a trva az do dnes.. nohovoriac ze toto pociasie nie je vobec vhodne na moje vlasy, vzdy sa mi tak stocia ze vyzeram ako barancek... rano mi povedala nasa hlavna recepcna, ze vyzeram ako take male roztomile zvieratko 😀 takze to bolo to co som chcela hned po ranu pocut 😀

monasek, este meras alebo nie? ja meram a mne tie teploty skacu hore a dole.. ale vyslo mi to spravne na ovu.. tak ti davam link 🙂 http://www.fertilityfriend.com/home/prinzesz