Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

monasek84
14. čer 2010

petinax: az ty tehu-priznaky 😉

draacik
14. čer 2010

penitax: ahojky, chcem sa spytat, ako si spokojna s lekarmi v reprofitu, chceme sa tam s MM objednat??....a tie injekci,....joooj,,...

pajinkapa
14. čer 2010

Ahoj holky, tak se k Vám přidávám. MM má azoospermie, při genetice mu zjistili, že mu chybí jedna nožička u chromozomu Y. Nevím jestli budeme mít nějakou šanci, že s manželem otěhotním, i když doktor říkal, že tam šance je.
Už jsme aj přemýšleli nad dárcem, ale pořád nejsme přesvědčeni, že do toho chceme jít. Chtěla jsem se zeptat, když se rozhodneme, že chceme jít už na umělé, tak jak dlouho to všechno trvá? Ta stimulace než můžu jít na oplodnění.
Děkuji za informaci.

zouzalina
14. čer 2010

pajinkapa
ahojky, já ti sice moc neporadím, protože jsme úplně na začátku, ale chtěla jsem se zeptat, jestli je MM po nějaké operaci? Můj manžel byl v dětství na operaci, protože neměl sestouplá varlata a proto teď to azo... ☹ .
Ostatní holky ti jistě řeknou víc 🙂

petinax
14. čer 2010

monasek84-aby nějaký byli!!!

draacik-zatím spokojenost je,ale viděla jsem zatim jenom machače,uvidíme přístup v brně pak ti napíšu víc

pajinkapa-my měli první konzultaci 27.4 a nyní už stimuluji, takže cca měsíc a půl(ale měli jsme všechny výsledky z jinýho caru)nevím jak dlouho trvá stimulace záleží jak budeš na hormony reagovat,doktor říkal že od začátku menses se začíná druhý den stimulovat,8 den je ultrazvuk a 13 den v našem případě tese,kdyby byli spermie tak se to hned oplodní a cca za 2-3 dny se vrací oplod.vajíčko do dělohy

pajinkapa
15. čer 2010

Zdravím všechny po ránu.
Zouzalina - MM na žádné operaci v dětství nebyl, žádnou vážnou nemocí neprošel. Říkali nám, že je to dané geneticky, tak nevím.
Petinax - takže jak jsi dostala mensex, tak si šla do caru a oni ti dali ty injekce, nebo to už ti dali dom a jak jsi to dostala tak jsi se stimulací začala, a to ještě ten měsíc co stimuluješ, tak jdeš na odběr vajíček, jo? Tak to je rychlé, takže během dvou měsíců můžeš tedy být těhotná.

skrecko
15. čer 2010

Dobre ranko vsetci!

azfc
15. čer 2010

pajinkapa: Pri geneticke pricine azoospermie je dulezite, ktera cast chromozomu je poskozena. Na chromozomu Y jsou tri mista, ktera zpusobuji azoospermii - AZFa, AZFb a AZFc. V pripade poskozeni AZFa nebo AZFb je sance na ziskani spermii pomoci TESE skoro nulova, pri AZFc se udava uspesnost 60-70%.
Sam mam poskozeny AZFc, a Dr. Koci u mne TESE provedl uspesne (viz "Aktuality" na andromeda.cz z 3.6.2010).
V genetickem vysetreni jiste budete mit uvedeno, kde konkretne na Y chromozomu chyba je. Pokud vam doktor rekl, ze sance je, tak to skoro jiste bude AZFc, a v takovem pripade dobra sance na uspech je - ja jsem dukazem 🙂
Je potreba mit taky na pameti, ze tato geneticka chyba se se 100% pravdepodobnosti prenasi na muzskeho potomka (vadny chromozom Y od muze), ale nijak neovlivnuje zenske potomky (nemaji chromozom Y).

pajinkapa
15. čer 2010

@azfc - ahojky, MM má vadu na AZFc. A pan doktor nám řekl, že u mužského potomka bude pravděpodobně taky ta vada. Přesně jak říkáš. Takže jste při TESE měli 100% úspěch, našli se spermie a máte už potomka? Děkuji za informace.

azfc
15. čer 2010

pajinkapa: Pri TESE byly nalezeny spermie pouzitelne pro ICSI. Ty jsou ted zmrazene, zaciname IVF, behem ktereho budou spermie ziskane pri TESE pouzity. V nekterych centrech se to dela takto oddelene se zamrazovanim, nektera centra naopak delaji TESE ve stejny den jako se dela odber vajicek pri IVF, a rovnou ten samy den se provadi i ICSI.

pajinkapa
15. čer 2010

@azfc
Děkuji. Tak jsem zas o něco chytřejší. Po jaké době se může jít na IVF, jak dlouho to trvá, než se na to může jít? Kdybych se rozhodla, že bych chtěla na to jít už v srpnu, tak co proto musím udělat? Nebo to trvá dýl?

azfc
15. čer 2010

@pajinkapa To ja nevim, ohledne IVF ti jiste poradi lepe nektera z pritomnych dam 🙂 Ale vpodstate pokud mate jiz hotova vsechna vysetreni, tak by to mela byt zalezitost jednoho cyklu (my mame take naplanovan prelom cervence a srpna). Samozrejme taky zavisi na tom, jak moc budou mit nabity program v centru do ktereho chodite.

pajinkapa
15. čer 2010

@azfc
Děkuji, já jestli to neví tvoje manželka. Ale díky za odpověď.

petinax
15. čer 2010

pajinkapa-ty injekce mi dali už dřív, ano pak čekáš na menses a druhý den menses začneš píchat do podbříšku, doktor řekne jakou dávku.ten měsíc co zAČNEŠ STIMULOVAT JE i odběr vajíček, chodí se na ultrazvuk během stimulace aby viděli jakou mají folikly velikost a kdy se přibližně píchne druhý hormon a nastane ovulace,posléze se musí do 36hodin provést odběr vajíček jinak by popraskali a celá stimulace by byla k ničemu

pajinkapa
16. čer 2010

@petinax - děkuji za odpověď, a jak dlouho picháš ty injekce, to si musíš pichat každý den?

petinax
16. čer 2010

ano každý den, přibližně ve stejnou hodinu

pajinkapa
16. čer 2010

@petinax - a kolik dní to trvá? a je ti potom špatně?

pajinkapa
16. čer 2010

myslím to pichání do břicha, kolik dní musíš pichat

petinax
16. čer 2010

pajinkapa-no zatím mám injekce na 6 dní a normálně se prý dávají 2 ampulky denně ale mě chce doktor trochu víc nastimulovat,lépe řečeno přestimulovat a dal mi 3 denně.prý potřebuje hodně vajíček.po ultrazvuku na který jdu tento pátek a podle velikosti folikulů mi bud ještě přidá nebo (to doufám spíš)ubere dávku a budu píchat hormony dál.cca píchání 12 dní, pak bude injekce na vyvolání ovulace a pak do 36 hodin odběr vajec a tese.
špatně mi bylo první den, jinak to dávám celkem dobře.akorát se mi chce pořád spát a po aplikaci injekce mě do 2 hodin začne bolet hlava a zuby,ale to tak za hodinu přejde.od včerejška mě začali bolet vaječníky a bříško-takový pocit jak kdyby jsi měla dostat menses.

sisa0218
18. čer 2010

@peta131 prosim Ťa budeš taká dobrá a napíšeš mi presne čo Vás koľko stalo v GF a v Brne? myslim aj lieky, injekcie atd. Dnes sme boli vo Ferticente v BA ale tam nerobia M/T a GF a ISCARE nedôverujeme. Dakujem

draacik
18. čer 2010

petinax:si zlaticko, ze to tu tak podrobne opisujes, aj tie pocity pri tom, je to teda riadny zasah do tela....my sa chystame teraz na konzultaciiu do Brna a uvidime, co ako potom.....

petinax
18. čer 2010

draacik-jsem ráda,že můžu pomoci aspon takhle!vy jdete do brna reprofit?nebo jiná klinika?

holky dnes jsem byla na ultazvuku a mam 14 vajíček, sliznice 8 mm.ve středu nás čeká ta hrůza.odběr vaj,tese.ráno máme být v brně.
pan doktor říkal,že krásně reaguji na hormony a ze udělá všechno proto,aby spermie našel.snad...doufám...

jinak zpět ke stimulaci-fostimonem jsem stimuovala 6 dní,od zítřka přidávám k fostimonu orgalutran a v pondělí ještě jeden a to pregnyl.ten píchám večer je to závěr celé stimulace a vyvolává ovulaci,uterý je pauza a středa OPU

jo a malý detail-přírůstek na hmotnosti v době stimulace 2kila!!! 😠

peta131
18. čer 2010

@sisa0218 co nas presne kolko stalo v Gyn-five ti napisem az v nedelu lebo ten papierik kde som si to pisala mam doma a teraz sme na vikend u mojej mamy...a z Reprofitu musim najst tiez potom fakturu...lebo v Gyn-five musis vsetko platit do predu ides na operaciu musis zaplatit, ides na opu musis zaplatit, lieky a injekcie davaju na recept...a v Reprofite platis za vsetko az potom naraz ked cele IVF skonci...oni si to tam len spisuju a ked sa ukonci IVF vystavia fakturu...to sa nam tam velmi lubilo...napr aj lieky vzdy mi dali tam vobec ziadne recepty a zhananie po lekarnach...
ale Gyn-fiv tiez priamo nerobi M/T oni daju ziadanku do Ruzinovu do nemocnice a tam sa to robi ako normalna operacia...a M/T v gyn-five 15 000,-Sk a v Reprofite 14 000,-Ck

sisa0218
19. čer 2010

@peta131 dakujem, si zlata. nepaci sa mi ze na Slovensku vsade to robia tak, ze zmrazia sperm.a az potom sa zacne stimulovat zena, potom ich rozmrazia a je mozne ze ani 1 neprezije. Ak sa dobre pamatam, ty si pisala ze v Reprofit-e robia naraz odber spermii a vajicok a tym padom je to prirodzenejsie a je tam aj vacsia sanca na uspech. Vo Ferticente nam povedali ze v ISCARE na M/T maju dobreho odbornika, no neviem, este sme sa nerozhodli na 100%, ale tam M/T stoji 900 EUR. Vidim ze v auguste mate termin. Uz sa Vam to krati, drzim palce 🙂 (a strasne Vam zavidim 😉 )

peta131
19. čer 2010

@sisa0218 v Gyn-five robia aj naraz M/T a opu tak ze ty si na punkcii v Gyn-five a mm sucasne v Ruzinove na M/T a oni nejaky transportom (maju na toho nejakeho cloveka) prevezu este nezamrazene spermie do Gyn-fivu a tam prebieha oplodnenie....lenze to robia sucasne len vtedy ak podpises papier a das notarom overit ze suhlasis s tym ze pokial tvojmu manzelovi nenajdu ziadne spermie tak tvoje vajicka oplodnia darcovskymi spermiami len mi sme s darcovskymi nesuhlasili tak preto nam ich v Gyn-five najprv zamrazili a za mesiac som stimulovala....a v Reprofite nam to robili preto naraz lebo sme uz vedeli ze mm spermie ma...
ty kokos v Iscare stoji M/T 900eur 😕 🤐 tak to je riadne vela 🤐
no nam sa to uz krati 😵 neboj sa zachvilku aj vam sa to tak bude kratit 😉

skrecko
21. čer 2010

Ahoj kocky!
peta 131 pise spravne, ze v G-F robia M/T a OPU naraz, aj nam to ponukali. Ale skor zastavam v nasom pripade nazor, ze najprv operacia a az podla toho ci najdu spermie rozhodovat sa co dalej.
peta, nevies nahodou ako robia operaciu v brne? Ci je to s tou specialnou optikou? Lebo my tiez uvazujeme nad tym, ist do brna, ale ta cena za M/T sa mi zda prilis nizka.
V G-F robia totiz operaciu naslepo, preto je to asi lacnejsie a preto sme sa rozhodli, ze radsej pojdeme inam. V nasom pripade je totiz pricina azoo nejasna a preto aj keby tam nahodou nieco bolo budu to musiet poridne hladat.
sisa0218 - podla tej ceny v iscare, by som povedala, ze zrejme to spravia lepsie, ale ja ti nejak stracam doveru k tymto slovenskym zariadeniam.

petinax, myslim na teba a drzim palce 😉

petinax
21. čer 2010

skrecko-my máme také nejasnou příčinu!!!jaké máte výsledky vyšetření?VŠE V POŘÁDKU?my vše v pořádku, ale spermiogram 4x NULA

skrecko
21. čer 2010

petinax, my mame ale zle hormony, FSH a LH vysoke a k tomu zmensene semenniky. To asi vy nemate, vsak? To mate potom vacsie sance, nam teda vela nadeje nedavaju, co uz. Ale nejasna pricina preto, lebo netusime preco je to tak, ziadny zapal, uraz, chorobu alebo nieco podobne MM nemal, aspon o tom nevie.

boruuvka
21. čer 2010

Petinax, ať ti to ve středu dobře dopadne a ať se spermíky najdou. Odběru se neboj, nic to není - porod bude horší 🙂

teri81
21. čer 2010

Holky sorry,ze sem lezu ( i kdyz diagnozu,ktere se tyka toTo tema teda taky mame a jeste horsi 😠 ),ale jen reaguji na posledni prispevek.
Boruuvka ma pravdu, odber je parada,vyspis se,pak Te to trochu boli (me moc ne a ani jsem nekrvacela nikdy) a tesis se na ET, zato porod,to je poradnej mazeeeec 😀 😝 😀