Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

monasek84
26. bře 2010

slncee: a pak od toho tu mate nas abyste to tu mohli ventilovat 😉

prinzesz
26. bře 2010

opytam sa vas nieco, vzdy sa pytam len ja.. a vy akosi nereagujete 🙂

ja osobne mam take stavy, ze ja napr. stale verim ze sa to podari prirodzene, ja neviem preco.. ale stale o tom snivam.. hlavne ked sa blizi ms tak si predstavujem dokonca dufam ze som tehotna, mate to aj vy tak? alebo vy ste si na isto ze nie.. 😨

monasek84
26. bře 2010

prinzesz: muzu te uklidnit, zazivam stejne stavy kazdy mesic a i nadale si vsugerovavam nejake priznaky, az se nad tim sama smeju.... 😒 asi je to normalni,

skrecko
26. bře 2010

monasek: no to ja som vdacna, ze mam toho mojho muza. To je zazrak, ze sme sa stretli, asi to ozaj bola moja stratena polovicka 🙂 A inak aj ja som mala problem s MS. V oktobri som zacala krvacat nejak mimo planu a nemohla som prestat, tak mi dala duphaston, ze sak aj tak sa snazime, tak nam to pomoze. Brala som to do februara a ked som neotehotnela, tak sme isli na spermiogram. Minuly mesiac MS v pohode a tento mesiac strasne slaba. Tak sa teraz bojim, ze co bude ☹ Ale moze to byt aj z tychto stresov. Okrem toho mi nasla doktorka na maternici myom, 9mm. Vraj to netreba riesit, ze je to malicke. No tak uvidime(ved v CAR ma pozru) No takze aj my sme ako vy-sama komplikacia. Nic nie je pre nas zadarmo ako sa zda 😠

monasek84
26. bře 2010

skrecko: aspon si toho pak budeme vic vazit 🙂 je to boj 😉

skrecko
26. bře 2010

prinzesz: chapem, ze ste to povedali do rodiny, myslim, ze je dolezite, aby sa dali vysetrit aj ostatni clenovia. Ale my mame trosku inu situaciu v tomto. Z muzovej rodiny nikto preblemy nemal a on ma len sestru, ktora dieta uz ma, takze my radsej mlcime.
Inak ja uz teda vobec nedufam, ze by sa to normalne podarilo, teda obcas ma napadne, ze by to bolo super, ale po tych vysledkoch sa mi to zda nerealne. No ale kazda sme ina. Ja som tvrdy realista (ini si urcite myslia, ze skor pesimista 🙂 ) Ale ja myslim, ze skor zocelena zivotom a skusenostami. Ruzove okuliare teda vobec nenosim, ale niekedy takym optimistom trosku zavidim 😉

skrecko
26. bře 2010

monasek: no to mas pravdu. Kto dostane veci zadarmo nemoze ich dostatocne ocenit ani si ich vazit.

skrecko
26. bře 2010

slncee: no teda, my sme uplne ine. Ja mam potrebu skor to tajomstvo chranit a nie niekomu povedat 🙂 A z druhych si nic nerob. Je to tvoj zivot a druhych do neho nic neni. Kazdy si ma pozerat do svojho taniera a nie sudit inych. A mas pravdu - esteze sa mame tu. Ved ja neviem odkial by som inak tie informacie brala. Teda mozno este informacie zozenies, ale nie je nad skusenosti - a je super, ze si ich mozeme odovzdat 🙂

prinzesz
26. bře 2010

no holky, ja vam nieviem.. nepovazujem sa za optimistku ale prosto verim.. mozno preto ze verit chcem.. ale zas co sa tyka operacii a tak, tak som realistka a tiez keby prislo na IVF tak sa zmierujem aj s tym ze sa to na prvy sup nemusi podarit.. v tomto je zas moj priatel velky optimista.. cize sa trosku bojim aby nebol veeelmi sklamany! tak dufam ze to dobre dopadne! ked sa raz k tomu vobec dostaneme.. zatial furt nic.. ako zatial si termin na operaciu neurobil.. ani neviem na co caka 🙂

skrecko
26. bře 2010

No tak to moj by isiel aj hned, len aby to bolo uz za nami. Boji sa len, ze mu daju klistir. Daju? Neviete? 😀

monasek84
26. bře 2010

prinzesz: ja si taky myslim ze je to proto ze verit chcem 🙂 a jasne ze kdyz pujdeme na IVF tak budeme doufat a budeme zklamany, ale i tak to clovek bere realne, jen proste porad doufa 🙂 ale neboj, zadari se 🙂 v lete si tu budeme vsechny psat, jak se nam tehuli 😉

skrecko: aj muj, kdyz tak nesnasi cekani 😀 tesa se tusim dela v lokalni narkoze a tam se klistir nedela ;))))))

skrecko
26. bře 2010

No prave sa mi zda, ze v celkovej narkoze, tak neviem. Snad sa tu objavi niekto, kto je uz po a odpovie. Ale myslim, ze klistir bude nas posledny problem 🙂

monasek84
26. bře 2010

skrecko: to asi jo 🙂 a navic, co... dostane tabletky, parkrat ho to prozene a je to 🙂 aspon se procisti 😀

prinzesz
26. bře 2010

monasek, este ze ta mam.. ty si taka fajn, mila.. a rovnaka ako ja 🙂 mi tak pride 🙂
nam budu robit to tese v celkovej narkoze, ale klistir? naco?? mne ked operovali nos tak mi tiez klistir nedali :D sak to sa nedava pred operaciou, len nesmies tusim 12 hodin jest.. takze pohodicka naje sa vecer o 19 a rano o 7 uz nichts a ide sa na operaciu.. to skor sa neje kvoli tomu aby sa nepoblinkal 🙂 pak.. ked sa preberie.. lenze tu davaju narkozu taku fajnu, vdychovaciu.. cize vydychne a preberie sa.. aspon u nas.. co nam hovoril doktor, sak rano tam pride a vecer odchadza tym padom nemoze mat ziadnu drastickejsiu narkozu.. 🙂 ci?

monasek84
26. bře 2010

prinzesz: napodobne 😀 😉
ja nevim 🙂 musi napsat nekdo kdo uz si tim prosel... a s tim ze vecer nejis a rano jdes... jen takovej "zazitek".... v 09/09 sel MM na jednu operaci.... domluva byla ze v pondeli nastoupi do nemocnice a v utery rano jde na sal.... takze v pondeli od podvecera nejedl....rano cekal az ho povezou na sal... nic.... odpoledne za nim dosli a ze byl nejaky urgentni prijem, tak ze pujde az ve stredu a ze at uz neji a tak to slo az do patku... takze on byl chudak v nervech z narkozy a z operaci a jeste od pondeli do patku hlady..... jezis jak ten zuril, ale nedivim se mu.... 😠

skrecko
26. bře 2010

😲 to mu ani nepoviem. Sak to by bolo nakoniec horsie ako dostat klistir. A inak lubi velmi jest, tak dufam vydrzi aspon od tej siedmej vecer 😀

monasek84
26. bře 2010

skrecko: no radsi mu to nerikej 😀 jaaaaj, to byl tyden... 😎

slncee
26. bře 2010

No baby, vy ste dnes velmi aktivne, co velmi ocenujem, lebo niekedy tu aj dva dni nikto nic nenapisal a ja som mala hlavu v smutku... ja som po 1. spermiograme pochopila, ze prirodzene neotehotnemie, ak vobec po umelom... predty tie nervy, co som pre ms zazivala by som uz zbytocne nechcela prezivat, ked viem, ze to nie je realne...sme obaja problemovi, tak ako by sa to mohlo podarit.... uz keby mal mm dobre vysledky tak sa asi umelemu nevyhneme... 😢
ale akosi dufam, ze keby sa operacia mm podarila a aj liecba, ze mozno umele by vyslo a potom keby sme mm dalej liecili a mna by tehotenstvo tiez dalo dokopy - to pomaha endometrioze, tak mozno potom prirodzene... ale pride mi to ako sen, nie realita... ja budem najstastnejsia, ked sa co i len 10 zdravych spermijok najde v spg, aby sme nemuseli dalej ist s mm na operaciu, cim usetrime jeho aj korunky, aj ked o tie tu nejde vobec...
ja co som bola na laparka v uplnej narkoze som nedostala klistir, tak myslim, ze to je podobne... nikto to tu nespominal, ani baby, s ktorymi som si o tom pisala...
ale je dnes kraaasne, super pocko... 🙂

monasek84
26. bře 2010

slncee: no prave 🙂 ja byla taky vzdycky nestastna, ze se tu nic nedeje🙂 takto je to aspon nejak "pozitivnejsi" nebo jak to napsat 🙂
mas endometriozu? jak se to projevuje?? jake mas priznaky a jak ti na to prisli?? a o 10 spermijkach mi ani nemluv, taky sme rikali, ze co bysme za ne dali :( napr. jak tu psala Dadous... ze v poslednim spmg jim nasli 3 a ty pouzili a vyslo to... no to je ale sci-fi pro nas :( na to my takove stesti nemame :(

skrecko
26. bře 2010

Ja ked som sa doktora pytala, ci robil aj centrifugu, tak to len zahovoril(takze nerobil), a ze ked chcem tak to zopakuje, ze o co mi ide. A ja reku...v nasom pripade by aj jedna potesila 🙂 Tak ale ked uz budu musiet rezat tak dufam, ze nam vsetkym ich par najdu. Uz kaslat na prachy, ale aby to rezanie nebolo zbytocne.

slncee: drzim palce, nech sa ti endometrioza polepsi, nech vam to vyjde. Inak ktosi tu pisal, ze mali babatko s darcom a potom otehotneli spontanne (aj ked bohuzial potratili) --- ale z toho vyplyva, ze mozno to az take sci-fi nie je 🙂

inak pocasie sa nejak pohorsilo, akurat sa zatiahlo 🙂 ale aspon za chvilu idem domov, doma este nemame net, ale koli tejto nasej situacii a tiez konikovi si ho ideme zaobstarat (su teraz akcie), tak aby sme si mohli napisat castejsie 🙂

monasek84
26. bře 2010

skrecko: a centrifugu v CARu nebo u URL??? ja byla v tom ze v CARu ji delaji automaticky.

tak ja uz utikam domu, vikend 🙂 pa pa 🙂 mejte se 🙂 a jeste jednou diky za zlepseni nalady 😀

skrecko
26. bře 2010

monasek: my sme boli zatial len u URL, v CAR urcite spermiogram zopakuju, len sa tam musime konecne objednat, resp. rozhodnut sa kam sa objedname

skrecko
26. bře 2010

Tak aj ja uz konecne padam z hnusnej roboty 🙂 prajem vsetkym pekny vikend a dakujem za spolocnost, podporu a vsetko ostatne. Ahojte v pondelok!

cvernito
26. bře 2010

ahoj baby 🙂 🙂 🙂 🙂 no my sme sa objednali teraz ty v GB u jrdneho lekara tak nam odoberu krv a take podobne veci 🙂 🙂 🙂 🙂 Uvidime skusime sa asi aj poinfrmovat uz aj o darcovi manzel to uz chce tiez takze sme to prebrali,,ale nechceme sa hned do toho vrhnut,, len pozistovat si vsetky pre a proti

monasek84
29. bře 2010

Ahojte baby , jak po vikendu?? 🙂

skrecko: my taky tak 🙂 v CAR mame jen konzultaci a za nejake dva tydny jdeme na kontrolni spermio a pak nam reknou co dal, bojim bojim 🙂

cvernito: velke rozhodnuti 🙂 ale mas pravdu, treba pozjistovat vsechno a zhodnoti pro a proti 🙂 drzime pesti 🙂

skrecko
29. bře 2010

Ahojte vsetci v novom tyzdni (nastastie pracovne kratsom - aspon teda na Slovensku)

cvernito: ahoj, precitala som vas pripad dozadu, aby som si spomenula 🙂 Vy vlastne nemate ziadne vysledky v rukach? Je mi to teda trochu cudne, lebo nam vzdy daju kopiu spravy aj vysledkov do ruky. Ved na to mame pravo, nie? Skus si to vzdy pytat, neviem teda ako to robia v GB, ale ak to budete mat, tak mozte skonzultovat s niekym inym. Este sa nevzdavajte, ved tusim nemate geneticke vysetrenie, ani neviete hodnoty hormonalneho profilu. Ked by si vedela hormony, skus ich napisat, mozno tu mame podobne vysledky.

monasek: neboj neboj, vsetko bude dobre. Vam este v CAR spermiogram nerobili, ze?
My sme sa asi rozhodli, ze skusime ten gyn-fiv. Nemate tu niekto skusenosti? Ak bude monasek skor v tom, tak sa prehodime do iscare 😉

monasek84
29. bře 2010

skrecko: 😀
Ne ne, dohodli jsme se s URL ze pockame az vyprcha z tela ten umely testosteron co MM dostaval na srovnani hladin hormonu.... kazdopadne pristi tyden si ma zajit na nejake "predoperacni" vysetreni k endokrinologovi. Pry kvuli tomu, ze kdyby se nahodou neco naslo (at uz ve spermiogramu nebo naslednem M/T), tak aby to mohli zamrazit. Moc netusim jake to ma byt vysetreni, byl na tom nekdo??

skrecko
29. bře 2010

No moj muz je objednany k endokrinologovi ale nie koli predoperacnemu vysetreniu. URL nam spominal to prepojenie medzimozog-podväzok mozgovy-semenniky. Takze asi idu skumat toto ci je v poriadku. A predpokladam nejaky rozsireny hormonalny profil. Vysledky budu az 19,4 - tak potom napisem preco tam vlastne bol (ale pojde tam sam, tak neviem, ci to bude vediet reprodukovat presne, musim ho doskolit) 🙂

monasek84
29. bře 2010

skrecko: ano, to uz jsme byli, uplne na zacatku, kdyz jsme zacali tento problem resit 🙂
Ja se uplne strasne moc tesim ze se to za ty dva tydny konecne zacne hybat, ale zaraz se bojim, ze nam zas rekne, ze budeme nekolik mesicu cekat, nebo tak neco, to cekani 🙄

skrecko
29. bře 2010

monasek: tak to je cudne, ktovie co to vysetruju zas, ale tak radsej nech vysetria dva krat, nez aby mali nieco zanedbat. No tak som zvedava, ci sa vam to za tie dva tyzdne rozbehne, dufam, ze ano 🙂
No a to cakanie - to by sme tu asi vsetci vedeli rozpravat. Keby aspon clovek vedel, ze to bude s dobrym koncom 🙂