Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

skrecko
22. dub 2010

deniiiii: nam povedali v CAR, ze by nam to robili v ten isty den len v pripade ak by sme suhlasili s darcom. To sme odmietli. Pretoze najprv hladame v nasich zdrojoch potom sa rozhodujeme o nahradnom rieseni. Inak nemyslim si ze je dobry napad robit to naraz. Chlap je uboleny a zena v neistom psychickom stave.
No a Koci to aj tak nerobi naraz. On je za to dat spermie zamrazit. Ze tie co preziju su silnejsie - takze selekcia slabsich, to sa mi celkom pozdava.
Uvidim ako sa nam bude pozdavat urolog v CAR, podla toho sa rozhodneme ci ideme za Kocim. A operacia sa plati aj tu, takze radsej zaplatim raz tolko Kocimu.

monasek84
22. dub 2010

skrecko: souhlasim s timto nazorem 😉

deniiiii
22. dub 2010

Skrecko: aha, asi to dava smysl, to nedelat v ten stejny den, protoze vlastne nevi, kolik najdou..ted mi tak napadlo, kdyz jde zena na ivf s darcem (treba svobodna nebo lezba), tak ji tam take transferuji zmrazene?

iriel
22. dub 2010

deniii - svobodne ani lesby u nas nemohou dostat sperma darce 😉)

skrecko
22. dub 2010

monasek: ja som zvedava ako sa vy rozhodnete a co vam vlastne povedia.

skrecko
22. dub 2010

deniiiii: podla mna ak je to od darca tak je to vzdy zmrazene, ale neviem to naisto

monasek84
22. dub 2010

skrecko: jooooooo, to aj my 😉 🙂 kolikrat bych si prala, aby se to proste reklo hned na rovinu a bylo by 😉

iriel
22. dub 2010

Deniii jo a docitam o genetice, my cekali na vysledky oba 3 mesice, takze to neni tak vyjimecne asi...

iriel
22. dub 2010

My meli sperma od darce a bylo predtim zamrazene, pred IUI nam ho proste rozmrazili a pripravili k inseminaci 🙂

deniiiii
22. dub 2010

Iriel: oi to jsem nevedela, ja myslela, ze je to ted v Evrope sjednocene, protoze v Anglii, Rakousku, Nemecku, Francii to bezne Cary delaji... 🙂

deniiiii
22. dub 2010

Iriel: takze ty jsi ani nebyla hormonalne stimulovana, to nebylo ivf, ale jen vstriknuti? tvuj muz mel azoo? uzasne otazky na nekoho, koho clovek nezna, promin 😉

skrecko
22. dub 2010

inak to som ani ja netusila, este som nad tym cez vikend rozmyslala, ze maju vlastne aj lesbicky takuto sancu.
Iriel, vy mate tiez azoo? Kolkokrat ste boli na IUI? Este sa nezadarilo?

skrecko
22. dub 2010

deniiiii: sme sa na nu vrhli aso osy 🙂
iriel, prepac 😉

iriel
22. dub 2010

Nee, v pohode 😉)
Jo, manzel je uplne neplodny, neni tam ani jedna jedinoucka, je po chemoterapii, holt ☹
Prave jsem zjistovala, jak je to u nas a je to dane ze zakona, ze darce muze dostat jedine zena vdana(!!!), dokonce ani kdyz prijde s pritelem, co ma azoo, tak nic, proste musi byt manzele, pak teprv muze dostat darce, drsny, docela...

Takze my jsme meli darce, zatim jsem byla jen na 1. IUI, presne, jen vstriknuti bez stimulace, protoze ja mam testy v poradku. Pristi tyden v patek budu vedet, jak to dopadlo 😉

iriel
22. dub 2010

Ale je to zvlastni, protoze v tom formulari je moznost, ze nejste manzele a stejne budete povazovani za biologicke rodice... nam ale i MUDr. rekla, ze to delaji jen manzelskym parum... zvlastni.

deniiiii
22. dub 2010

skrecko: doufam, ze se nelekla nasi zvedavosti a neutekla 😉 i kdyz Iriel je urcite statecna, jsem si dala do googlu Iriel, ale vybehlo mi Ariel, coz je portugalso americka profesionalni zapasnice v boxu 😀

deniiiii
22. dub 2010

Iriel: to musis urcite dat v patek vedet, budu drzet palce 🙂 my, co jsme tu na azoo, mame sanci pomoci operace Tese, kdy se z varlat daji odebrat ( i nedozrale) spermijky..akorat ta cesta k nim je dlouha, chce to trpelivost.

iriel
22. dub 2010

Jasne, to nam navrhovali taky, ale protoze manzel musel znovu zahajit lecbu, tak uz to nebylo aktualni... tak jsme se nejak smirili s darcem...

Ale hele co jsem ted nasla na netu!!

Zákon 48 z roku 1997 umožňuje všem ženám (tedy i neprovdaným) v určitém věkovém rozmezí léčbu neplodnosti mimotělním oplodněním na účet pojišťovny. Proto není nezbytné vyžadovat uzavření manželství před léčbou neplodnosti metodou homologní inseminace, tedy inseminace spermiemi partnera.

To se neshoduje s tim, co nam rekli v CARu, no.. tak nevim, treba maji nejake interni pravidlo...

iriel
22. dub 2010

ackoli... tam se opet mluvi jen o spermiich partnera, ne o darci... no, nevim, je to nejake zamotane 🙂

Urcite dam vedet, zatim nemam ani tuseni 😉

prinzesz
22. dub 2010

boooze, makam od rana ako blbka a vy tu za ten cas napisete take dolezite veci 🙂
no, ja som co som sa pytala lekarov ci musim byt vdana tak mi povedali ze nie, tak toto su pre mne nove info.. tam sa totiz podpisuje taky papier kde vlastne suhlasis s tym ze budes rodis no a tym sa zaviazes ze s tym suhlasis atd. takze preto je to divne pre mna, kedze ja vdana nie som a ani neviem ci tak skoro budem 🙂
smermijky sa vzdy zamrazuju, Koci vyslovene neodporuca robit tieto veci v jeden den, zena by bola nastimulovana a nahodou by sa nic nenaslo a co potom? pokial si predtym neuvazovala o darcovi a dohodli ste sa len na biologickom baby tak by ta stimulacia bola na nic.. a to su dalsie peniaze vyhodene do vzduchu a keby len to, naruseny cely horm. system.. vsetko! kym by sa telo dalo opat do kopy to by mohlo trvat.. takze neodporuca sa.. ale obdivujem holky co sa na to daju.. ja by som nesla 🙂 ako myslim v rovanky den..

deniiiii
22. dub 2010

Iriel: to je zajimave, protoze bych si taky myslela, ze nemusi byt manzele..urcite jste se rozhodli dobre, protoze pokud neni jina moznost, je to to nejlepsi 🙂 hlavne aby se tvuj muz uzdravil 🙂 jak to bylo s tim darcem, dali vam nejake zakladni info jako vyska, vzdelani etc? promin, jestli je ti to neprijemne, tak mi napis do ip 🙂

deniiiii
22. dub 2010

Prinzesz: navrhuju opustit oleje a dat se k ocarum, dnes je prazno 😝

iriel
22. dub 2010

Mne to neva, nemam problem o tomhle mluvit, i o nasich predchozich pokusech - uz jdem dvakrat byla tehu, s predchozim muzem..
Vyber darce, to byla legra. Sestricky mi rekli, ze teda maji tri a ja se ptam, jestli tri s moji krevni skupinou nebo s pozitivnim Rh faktorem a ony, ze pry jenom tri, na celej Gennet, ze je darcu hroznej nedostatek, takze proste si mam vybrat. A z tech tri byl jen jeden s Rh+, mel 0, zbyvajici B Rh- a A Rh-. To jsou koukala jak puk, protoze prede mnou sly dve zensky evidentne taky na IUI s darcem, podle toho, co jsem zaslechla, takze proste minimalne za posleni tydny maji skoro vsechny zensky stejnyho budouciho otce, deticky jsou nevlastni sourozenci, to je drsny. 😀 Mno, kazdopadne ten jedinej vhodnej nebo spis polovhodnej mel cerny oci, hnedy vlasy, vyska 189cm. :-/ Tak na to tak koukam nestastne, sestricka kouka nestastne na me a najednou rika, pockejte, ted probiha aktualizace, uvidime, jestli uz budou k dispozici v sobotu, musim tam zavolat. A normalne nabeh 178cm/77kg, zeleny oci, svetle hnedy vlasy a A+, proste jako manzel, jak na objednavku. Tak tam sestricka zavolala, jestli nam ho nachystaj uz na sobotu a ze pry jo! Tak jsem ho odsouhlasila, dostala pregnyl, a bylo. Jinak teda rikaji jen vysku/vahu, barvu oci a vlasu a krevni skupinu. Ani vek ne.

skrecko
22. dub 2010

iriel: moc moc moc drzim palce. No cela som ostala tervozna z toho 🙂 Aj ja chcem vsetko vediet, dufam, nevadi, ze sa vypytujeme. Trosku si nam tu aspon rozvirila hladinu 😀

monasek84
22. dub 2010

iriel: me se zda ze jsem to cetla i tu na SK, ze na darce musi byt par oddany.... coz me stve, protoze bysme museli narychlo udelat svatbu 😒

iriel
22. dub 2010

monasek - asi vazne zalezi na CARu, treba normalne pri IVF ti nesmeji davat vybrat, jestli chces embryjko muzskeho pohlavi nebo zenskeho, ale pry to nektere CARy delaji, kdyz uz udelaji genetiku a vedi to... A taky jsem slysela, ze nekde ti u darce reknou vek a vzdelani SS/VS, pritom to se nesmi ze zakona... takze podle zakona, pokud to dobre chapu, nemusis byt oddana, ale asi ve vysledku stejne zalezi na nich....

deniiiii
22. dub 2010

Iriel: teda to je sila, takze nereknou ani vzdelani...vy chodite taky do Gennetu v Praze?

skrecko
22. dub 2010

monasek: neboj, to zorganizujeme za par dni 😉

mna by este zaujimalo kolko deti urobia zo spermii jedneho chlapa. Nemal by byt na to limit?
A robia to ti chlapi pre peniaze alebo maju este iny dovod?

monasek84
22. dub 2010

iriel: ja se ptala na pripad ze by se nasli NASE spermijky a to mi rikali, ze nemusime byt vziti, ale pak sem v letacku cetla, ze darcovske davaji jen provdanym...tak nevim... ale stejne je to v dnesni dobe asi jen o tom, kde si co zaplatis, bohuzel 😒
Kazdopadne vam ale drzim vsechny prstiky co doma mame 😉

iriel
22. dub 2010

No a jen tak pro zajimavost, moji sestre je 29 a ceka ctvrte baby v srpnu 😀

Ja jsem mela jedno mimodelozni (2003, prisla jsem tedy o vejcovod) a jedno zamlkle (2004), ale to bylo jeste s ex...
Koukam, ze na sebe spis vykecam vsechno, nez nejaky ten ostych 😀