Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

skrecko
4. kvě 2010

este si pamatam na jeden pripad, baba tu pisala, ze isli do operacie a OPU naraz. Pri operacii nic nenasli, vajicka oplodnili darcovskymi spermiami, vlozili jej, ale neujali sa. Potom pisala, ze vlastne s tym darcom nebola stotoznena a bola rada, ze sa neujali. Myslim, ze sa na to treba pripravit. Pretoze aj ked su malicke sance, kazdy dufa, ze sa pri operacii nieco najde.
Takze suhlasim s monaskem. Aj ked u vas tie sance su vacsie ako u nas, ale naozaj to treba zvazit. Precitaj si celu tuto temu od zaciatku. Isto najdes podobne pripady, ktore ti snad pomozu sa rozhodnut.
No a este tu bol pripad, kedy tiez nic nenasli, chlapik bol uboleny a baba dostala hyperstimulacny syndrom. Tak to uz je fakt sila aj fyzicky aj psychicky.

ando
4. kvě 2010

monasku a jak víte že máte nezralé spermijky? už z té operace nebo jinak?

skrecko
4. kvě 2010

ando, ak budete mat genetiku obaja v poriadku pgd by som nerobila urcite

monasek84
4. kvě 2010

ando: byli jsme na biopsii... to je podobne co Tese, akorat se u toho neuchovava tkanivo, dela se jen odber a rozbor....

monasek84
4. kvě 2010

skrecko: ja bych do darce rozhodne chtela jit s tim, ze to je pevny rozhodnuti a jsem si tim jista a ne aby to byla z nouzectnost - ted nam nic nenasli, tak vezmem darce.... 😉

skrecko
4. kvě 2010

ano monasek, suhlasim. Take rozhodnutie by malo byt na 100%.

skrecko
4. kvě 2010

takze asi tak ci onak, lepsie najprv operovat

ando
4. kvě 2010

no právě se hyperstimulačního syndromu celkem obávám ☹ pak by to tedy stejně museli mrazit což?myslím, že na hormony obecně asi budu reagovat divoce...... vše mám v pořádku, ale po každé ovulaci až do menstruace prsa nateklý bolavý a když jsem brala antikoncepci, tak jsem ji nemohla ani brát někdy v kuse, protože tělo reagovalo jak kdybych snad rodila....
s dárcem jsme oba vyrovnaný, já dítě 100% chci, manžel taky a takto bude mít aspon něco genetického ze mě... i když o tom to není, stejně to bude dítě nás obou
monasku a tu biopsii Vám navrhli v centru nebo někdo jiný? vůbec nevím že tahle možnost tu je a jestli ji v našem případě podstupovat

monasek84
4. kvě 2010

ando: navrhl nam ji nas url mimo CAR... nevim... aspon ted vime na cem jsme, ale zase MM ma zbytecnou jizvu a treba to bylo jediny lozisko spermijek ktery tam ma... asi bych to znova uz nepodstoupila...ale radsi M/T aby to aspon melo nejakej uzitek 🙂

skrecko
4. kvě 2010

ando, monaskovci maju trosku iny problem ako my. U nich spermie su 100%, len nie v akuratnom stadiu vyvinu. U nas ich ale budu musiet hladat. Takze neviem, ci v nasom pripade ta biopsia ma vyznam.

skrecko
4. kvě 2010

u nas je azoo z nezistenych pricin /predpokladam ze aj u vas, ak neviete o nejakych zapaloch.../ ale monaskovci mali nezostupene semenniky. Ak sa nemylim, monasek oprav ma. Takze sme trosku iny pripad.
ando a vy vlastne viete pricinu?

deniiiii
4. kvě 2010

Hezke poledne krasky 🙂
Skrecko: to je sila, podle me ten dr jel jenom v uzce profilove ceste, vubec si nepripoustel lecbu...jaky mate testosteron? Koci rikal, ze nejdriv chce srovnat prave ten, u nas mirne snizeny. To ho jen prohledl pohmatem, nebo mu delal ultrazvuk?

skrecko
4. kvě 2010

deniiiii, iba mu prehmatal rukami vaja, nic viac, trvalo to asi pol minuty. A prepisal si hodnoty hormonov ktore uz sme doniesli. Nic viac.

TST mame 10,84 /co je vlastne este v norme/ ale volny TST mame len 6 a to je velmi malo.

monasek84
4. kvě 2010

skrecko: ale tak to ze jsou jsme zjistili jen diky biopsii... jiank by ta prognoza byla nic moc.... FSH 83,4, LH pres 20, jen jeden semenik a jeste k tomu zmenseny..... tak co bys pak soudila z tohoto kdyby nebyla ta biopsie 😉

monasek84
4. kvě 2010

skrecko: a jinac ano, pravdepodobna pricina - nesestouple semeniky

skrecko
4. kvě 2010

monasek, nie nie, jasne ze ste mali to FSH strasidelne. Len to som pisala, ze ste mali nezostupene semenniky /ak si toto dobre pamatam/ a to bola asi pricina, nie? Ale my mame pricinu nezistenu, mozno nedovyvinute semenniky.
Ja neviem, co je lepsie alebo horsie, vsetko je to na figu ☹

ando
4. kvě 2010

aha 🙂, no nevíme, nikdo nic neřekl..... já mám jednu teorii, ale nikdo mi ji nepotvrdil ani nevyvrátil. MM měl úraz ve 12 letech a od té doby až do loňska bral každý den kortikoidovou mast do oka. Myslím, že to mohlo vliv, ale nevím. Byla bych ráda, kdyby se tím někdo zaobíral a řekl nám k tomu něco. Tak uvidíme co řekne dr. Sobotka z Pronatalu za 14 dní.

deniiiii
4. kvě 2010

skrecko: na ultrazvuku zjisti v jakem stadiu je epitel, nezlob se, ale ten vas urolog je vul. Vcera mi volala pani dr z caru, ze nam pise vyslednou zpravu domu a k moji gynekolozce, tak jsem se ji zacala ptat, nakonec jsem ji chudinku tak zdeptala, ze priznala, ze o tom vim vic nez ona a ze si mam pockat na naseho dr, ze ona jen pise vyslednou zpravu!!!takze tak, jo a pry je tam rukou od dr pripsano, ze u nas pouze sance 10% u tese...

deniiiii
4. kvě 2010

Monasek: jeste, ze vam udelali tu biopsii 🙂

monasek84
4. kvě 2010

skrecko: no taaaaak, urcite tam neco bude, nekde ta pricina prece byt musi!!!!!

monasek84
4. kvě 2010

deniiii: no jen doufam ze to nebylo to posledni mistecko kde neco bylo 😒 jinac ano, jstem trosicku klidnejsi ze prece jen neco malicko tam je... ˇale aby mi ta treba falesna nadej pak nepodkopla nohy ☹

skrecko
4. kvě 2010

deniiiii: pytala som sa doktora na nejake dalsie vysetrenia, ktore by nam mohli napovedat viac o tom nasom stave. Povedal ze ziadne ine vysetrenia nie su, ze mame vysetrene vsetko co sa da.
No a viem si ta predstavit ako niekoho zdeptas, ty ked sa rozbehnes.... myslim to v dobrom. Sak aj oni by studovali keby sa ich to tykalo.

ando: ja si myslim, ze urcite by to mohlo byt sposobene tou mastou, ved su to hormony predsa. A to by sa mi aj tak pozdavalo, ze nemate tie hodnoty zas az tak vysoke. Eate podla tej velkosti semennikov... Ale ked sa mu to stalo v 12-tich, tak sa to podla toho asi velmi urcit neda. Lebo MM mal mensie vzdy

deniiiii
4. kvě 2010

Skrecko: jo byl to s pi dr ping-pong, ale v dobrem, byla moc mila, ale nezkusena 😉 ono je to pro nas mnohem jednodussi, protoze my si nacteme pouze to, co by mohlo jakkoliv souviset s nasim problemem..ja se s nikym nehadam, pouze ocekavam na jasnou otazku jasnou odpoved..uvidime jak Koci, uz se na nej tesim 🙂

skrecko
4. kvě 2010

deniiiii: aj ja som zvedava ako pochodite. Ta takto vyuzivam na info, ale mate to predsa blizsie.
Na vymenu keby si chcela, tak vas objednam k tomu url, co sme boli vcera 😉

deniiiii
4. kvě 2010

Skrecko: ha ha tak jsem si rikala, ze bych si mohla udelat kurz na sertoliho bunky 😉

skrecko
4. kvě 2010

deniiiii,to kludne mozes, potom prihlasim aj toho urologa

monasek84
4. kvě 2010

prinzesz: joooo a jeste sem ti zapomnela napsat... ve ctvrtek jdu ke svymu gyn na jedny stery ktery predtim nejak spatne odebral nebo co to placala sestricka, takze uz se snad dostanu na tu konzultaci kvuli HP 😕

skrecko
4. kvě 2010

ahoj zajtra kocky!

monasek84
5. kvě 2010

Dobre ranko damy 🙂

skrecko
5. kvě 2010

Dobre ranko vsetci! Ahoj monasek!