Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

monasek84
26. bře 2010

skrecko: muj ne, pro myho co rekne doktor je svaty, takze kdyz rekne bez k zubarovi, tak vali i kdyz to s tim nema nic spolecnyho 😀 a to zvykani na cekani nas ze zacatku uplne zabijelo...ted uz jsem vuci tomu nejak imunni.... 😒

skrecko
26. bře 2010

monasek: no tak to moj muz vsetkych doktorov neznasa. chodi akurat pravidelne k zubarovi (vdaka mne) a za 11 rokov co sme spolu som ho este nedonutila ist na preventivnu prehliadku! tak som zvedava ako bude znasat toto vsetko. Aj ked tuzba po detoch je u neho velmi silna, takze asi spravi, co bude treba. No a to cakanie bude asi horsie znasat on, ale uvidime.

monasek84
26. bře 2010

skrecko: muj jen nesnasi cekani u doktoru, jinak je to ok 🙂 a jak pises, jeho touha po diteti je tak silna, ze by cekal i 5 let 😉

skrecko
26. bře 2010

monasek: no moj uz caka o dost viac. teda hlavne cakal na mna, lebo som dost dlho nebola pripravena na deti. ale moj ma 34 rokov a ja 27, takze je dost starsi, jasne , ze to doslo skor na neho 🙂 A snazit sme sa zacali ani nie pred rokom.
U endokrinologa ste boli v CAR, alebo mimo?

monasek84
26. bře 2010

skrecko: tak to je jasny 🙂 MM mel predstavu, ze do jeho 30 pocne (me je 26), ale bohuzel nam to nevyslo a tusim budeme radi, kdyz to stihneme do mych 30 😖
Mimo CAR. V CAR jsme byli zatim jen jednou u URL.

skrecko
26. bře 2010

monasek: mna mala mamina ked mala 30 a cely zivot tvrdila, ze uz vtedy bola stara na deti, tak som dufala, ze by som to mohla stihnut skor 🙂 No a teraz je tu otazka, ci vobec. No ale rozhodne to nevzdame, este sme len na zaciatku.

monasek84
26. bře 2010

skrecko: presne tak 🙂 jen me nikdy predtim nenapadlo ze by to mohl byt az takovy problem ....

skrecko
26. bře 2010

monasek: no my sme uz par rokov vedeli o tom, ze semenniky mame mensie, nez by mali byt. Ale ja som si to predstavovala, ze ked to nepojde daju nam tabletky a bude. Obcas ma sice napadlo, ze mozno sa to nepodari, ale to sme si povedali, ze adoptujeme a hotovo. Ale ked sa tomu musi clovek postavit naozaj, tak to az take jednoduche nie je. Zamavalo to so mnou teda poriadne. Take pocity a bolest - tak to som teda ozaj necakala. A to sa mi toho uz v zivote prihodilo az az.

monasek84
26. bře 2010

skrecko: to je presne ono.... nikdo kdo to nezazil nikdy nepochopi tu bolest a ty pocity.... vim to od sebe, taky sem urcity veci brala jinak a mela na ne jinej nazor a ted kdyz se to tyka me, tak..... 😖 ale neztracim nadeji..... a v pripade ze by to neslo, tak asi bude darce....

skrecko
26. bře 2010

monasek: no ja neviem, ked som prvy krat pocula o darcoch, tak sa mi to zdalo az zvratene. Ale za par dni som to uz brala ako lepsiu moznost nez adopciu. A teraz som skor priklonena k tej adopcii. Akurat predvcerom bola reportaz z domovov, ze nikto nechce vacsie deti. No takze sa to meni. Asi to chce viac casu, kym sa clovek ustali a definitivne sa rozhodne. Ale to mnozstvo pocitov, ktore clovek v nasej situacii ma je az neuveritelne. Neprajem to nikomu. Len by som si priala, aby vsetci, co im tie deti tak lahko idu si uvedomili aky maju dar.

monasek84
26. bře 2010

skrecko: no ti si to bohuzel neuvedomi a o to je to mrzutejsi, pak jsou prave ty deti v tech domovech.....
Jinac... ja jsem v tomto trochu sobecka.... strasne moc si preju zazit vynoseni ditete.... a nechci se o to nechat pripravit.... jen to chce proste vsechno cas a probrat to atd.... a dalsi vec....ted mluvim takto, ale kdyby nam rekli, ze se 100% jistotou nemuzeme mit vlastni mimi, tak se treba leknu atd...to clovek nikdy nemuze vedet...

skrecko
26. bře 2010

monasek: no ved prave to je ono, clovek si nieco naplanuje, alebo si predstavi situaciu ako by ju vyriesil. Ale ked uz to pride naozaj, tak sa casto len zasmejes na tom ako si si to predstavovala 🙂 A co sa tyka toho darcu-teraz to citim tak, ze ak by moj muz nemohol mat deti, tak to beriem tak, ze proste nam to nie je dane. V prvom rade som si vybrala jeho a nie je pre nas nic dolezitejsie ako my dvaja spolu. No a potom nas napada...ze co ak na nas niekto caka...

monasek84
26. bře 2010

skrecko: ano, presne tak... ale tak, aspon nas to lip pripravi do zivota 🙂 musime v tom hledat pozitiva 🙂
A s darcem nevis... bylo hodne bab, co sly do darce a tesne nez probehl ET tak to vzdali kvuli nejake vnitrni etice nebo jak to napsat, takze clovek fakt nevi jak zareaguje... ☹

skrecko
26. bře 2010

monasek: no presne taky pocit mam aj ja. najprv som si myslela, ze bude lepsie, ze to dieta bude nase od zaciatku. Ale mne to teraz proste neda. Citim, ze ak by nemohol jeden, tak sa s tym maju zmierit obaja. Nikoho ale neodsudzujem za to, ze sa pre darcu rozhodol. Ved aj ja som bola o nom nejaky cas rozhodnuta.

sisih
26. bře 2010

Ahojte,
tak uz mame vsechny vysetreni za sebou, mm ma spatne geneticke vysledky, zjistili mu klinefelterův syndrom. Uspesnost ze bude moc mit vlastne dite mu davaji 1-5% ☹ Na dalsi konzultaci do CAR mame jit 13.4.

monasek84
26. bře 2010

skrecko: nazory se meni celou dobu, ale treba tu nad tim lamentujeme uplne zbytecne a na konci ruku budeme kulaty s NASEMA miminkama 😉

monasek84
26. bře 2010

sisih: to me mrzi ☹ zkouseli jste vysledky poslat i do jineho CARu na posouzeni?

skrecko
26. bře 2010

monasek: no to by bolo krasne, ale ja radsej nesnivam (aby to vyslo 😉 )

sisih: to mi je luto, nas este len genetika caka. vlastne sme len na zaciatku, este sme ani v CAR neboli. drzim palce a este sa nevzdvajte!

monasek84
26. bře 2010

skrecko: ja vim, ja taky ne, ale nekdy se tim snazim uklidnovat 🙂

skrecko
26. bře 2010

monasek: tak trosku snivaj, ale len potajomky 🙂 mne zas asi pomaha zmierit sa s nasou situaciou ked rozmyslam nad tym, ze by sme adoptovali. Nemyslim radsej na to, ci sa nam to podari alebo nie.

monasek84
26. bře 2010

skrecko: vsak jen tak vnitrne🙂 jinak okolo nikomu nic nerikam 🙂 mozna jen sem tam tady na foru, tady se tomu totiz rozumi a chape se to 🙂 ach jo.... 🙂

sisih
26. bře 2010

Ahoj monasek84 & skrecko,
Nechteli jsme cekat az do toho datumu a tak jsme zajeli na genetiku a tam nam doktor rekl vysledky. My je dostaneme do rukou az 13.4. v CARu.

skrecko
26. bře 2010

monasek: my sa o tom rozpravame akurat s muzom. nikomu sme nic nepovedali a hodlame to utajit aj nadalej. Ak by sa nieco prevalilo urcite to nejak zakamuflujeme, ale podrobnosti rozpravat urcite nebudeme. Ani v rodine. A co sa tyka znamych to ani nevravim. Uz ma otravuju otazky typu kedy budete mat... keby vedeli ako to boli tak drzia hubu(s prepacenim) Okrem toho pochopit sa mozme akurat my tu s rovnakym problemom. No a ani nespominam kamaratky-za posledny rok sa narodili asi 4 deti, dalsie su tehotne. Vacsinou na prvy krat alebo dokonca nahodou. Ja im to ozaj prajem ale nepochopia ta nikdy. Takze ozaj vdaka vsetkym tu za podporu a samozrejme za informacie-to je velmi dolezite. To je na nezaplatenie. Co by sme robili pred rokmi? asi nic 🙂

monasek84
26. bře 2010

skrecko: nase rodina o tom vi a nejblizsi kamaradi. Od vsech mame podporu. Pravda ze nikdo z nich to asi nepochopi jake to opravdu je,ale mame dost jinych starosti, nez to jeste pred nima drzet v tajnosti... a nekdy mi i pomuze o tom s nekym mluvit.... ale je jasne, ze je kazdeho vec, jestli to rekne nebo ne....a mas pravdu, jeste ze to forum tady je, hodnekrat uz nam to pomohlo...at uz zjistit neco nove, nebo zjistit ze v tom nejsme sami, i kdyz to samozrejme nikomu nepreju..... a to same jak u vas, vsichni znami okolo nas uz maji mimi, i ti co nechteli 😒

sisih: tak uvidis, co vam tam reknou, kazdopadne bych to urcite konzultovala jeste jinde.

skrecko
26. bře 2010

monasek: no ja mam taku nestastnu povahu, ze sa proste zdoverovat neviem(nielen s tymto problemom). Jedine muzovi. A ak by sa nam to nepodarilo, tak to urcite rodine povieme, ale nechcem aby vedeli v com bol problem konkretne. Aby nedoslo nahodou niekedy k situacii, ze to bola jeho chyba a nie tvoja.... No a vlastne este nie je na 100% iste, ze ja som v poriadku. Kym sa nepodari donosit dietatko, tak si iste byt asi nemozeme. No ale na take uz hadam ani nemyslime.

sisih: rozhodne treba konzultovat na viacerych miestach. Nikomu netreba verit. A v nasom pripade sa asi aj slamky chytime 🙂

monasek84
26. bře 2010

skrecko: kazdy si resi veci podle sebe a sve natury 🙂 ale hlavne ze mas aspon muze se kterym to muzes probrat 😉 jinak....ja si do ted myslela ze jsem ok ale muj gyn me pred mesicem vystrasil ze mam polycysticke vajecniky a ze neovulujem 😒 tak ted jsem byla na horm. profilu a jeste pujdu jednou a uvidime .... u nas nic nemuze jti jednoduse 😕

prinzesz
26. bře 2010

caute koceny, tak napisem daco aj ja predtym ako zacnem pracovat 🙂

u nas o nasom probleme vie cela nasa rodina, my sme im to povedali aj kvoli tomu ze lekari odporucili aj vysetrenie geneticke aj surodencom partnera.. /cysticka fibroza - mutacia genu/ vsetci nam drzia palce, tak dufam ze to bude mat efekt.. my sme sa zatial o darcovstve ani nebavili! a ani tu temu nemam odvahu otvarat 🙂 zatial sme stale pri tom ze budeme mat vlastne dietatko 🙂

monasek84
26. bře 2010

prinzesz: ahojky 🙂 to je dulezite, verit a drzet pri sobe 🙂

slncee
26. bře 2010

ahojte babenky, u nas to nevie skoro nikto... iba manzelova sestra aj to sa iba nahodou do toho nasho problemu dostala... je velmi tazke to v sebe drzat, niekedy mam pocit, ze sa zblaznim... ale viem, ze keby som to aj niekomu povedala nas problem by to nevyriesilo, ti ludia to proste nepochopia, to si clovek musi prezit... ta bolest, more slz a bezmocnost...
u nas to zvalujem na seba, kedze ja mam zdravotne problemy preco nie je babo na ceste a aj to vidim to nepochopenie mojich rodicov a kamaratiek... manzelov problem by uz vobec nikto nepochopil... ☹
ale my bojujeme a sme tu spolu na koniku... 🙂

prinzesz
26. bře 2010

sisih, je tu jedna kocka s vasim problemom, nick je garp776 skus jej napisat, ked sa pozries spat asi na 86 stranku /fakt neviem../ tam o tom pise.. drzim ti velmi silno palce!