Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

kuspitka
25. únor 2009

Ahojte.cabika povedz mu nech sa neboji nic to nieje ani bolest nebude citit.len na semenikoh bude mat jazvu a to je vsetko...

zdenulka_29
25. únor 2009

Můžu jen potvrdit.Manžela bolela hlavně pak třísla. Ale tak 2-3 dny.

dadous
25. únor 2009

ahoj zdenulko, přitel ma jit taky na M/T,chci se jen zeptat jestli bude po zakroku schopnej řídit ? 😉

zdenulka_29
25. únor 2009

dadous..já bych tohle asi neriskovala, ikdyž manža byl naprosto v pohodě..Myslím si, že by neměl takovou soustředěnost.

dadous
25. únor 2009

Aha 😒 jsem si to myslela ale diky za odpověd 🙂

zdenulka_29
25. únor 2009

Budu moc držet palečky. Nám nic nenašli, ale přesto to nevzdáváme. Nasadila jsem vitamínky a uvidíme..navíc příští týden jedeme k jednomu léčiteli...tak uvidíme, zda nám dá on třeba nějakou naději.

zdenulka_29
25. únor 2009

Vzkaz pro bobovci: na zítřek budu moc držet palečky!!!

bobovci1
25. únor 2009

ahoj, skor som sa dnes k pc nedostala, nejako nic nestiham.
zdenulka ďakujem, i som docela zvedavá ako to dopadne i keď moj mužíček nejako neverí, ale ja tajne dúfam, určite nechám info ako sme dopadli
potom napíš ako s tým liečiteľom, ja som o tom moc nepočula 🙂 držím všetkým palečky nech všetko dobre dopadne 🙂

zdenulka_29
26. únor 2009

Víš, tohle přesně dělá muž, když jsem mu řekla, že bude brát profertil, tak se jen lehce usmál..po té zprávě od doktora si taky myslí, že je to k ničemu, ale třeba není! Taky stále doufám, že i jedna potvůrka by se tam mohla najít..jen jedna jediná...prosím.
O tom léčiteli mi řekla mamča, zná pár lidí, kterým pomohl..zabývá se i neplodností. Zkusíme ho a uvidíme.
Tady je jeho adresa, jsou tam i příběhy, hodně zajímavé a až neuvěřitelné.
http://www.hakl.nymbursko.com/
Jedeme k němu za týden, tak určitě pak dám vědět. Jen tam půjde asi jen manžel a to nevím, zda mi poví úplně všechno, co se u léčitele dělo.

cabika
26. únor 2009

Zdenulko, ty jsi z okolí toho léčitele? 😵

bobovci1
26. únor 2009

Zdenulko, no jasné chlapy, asi sú všetci rovnaký až na pár výnimiek 🙂
na tu stránku sa pozriem neskor, lebo teraz už utekáme do caru 🙂
dúfam, že sa vám to podarí niečo nájsť, držim palečky
tak zatiaľ ahoj 🙂

jaanulka
26. únor 2009

Ahojky holky,
Cabika a kdy jdete na M/T? No včera jsme si promluvily a snad to bude dobrý, protože kdyby to manžel oddaloval tak už bych se z toho zbláznila a hádky by tak možná vedly k rozvodu...a z toho mám strach, protože od té doby co jsme se to dozvěděli tak mi aji řekl, že si mám najít někoho kdo je vpořádku. Jenže já bych nikoho jiného nechtěla...tak doufám, že to nějak zvládnem.

Měla bych otázku? My jdeme na tu operaci na konci března a já už budu nastimulovaná...jen mě zaráží, proč nevezmou napřed manžela a podle toho zda by se něco našlo tak by pak vzali mě. Jenže v to m je ten problém, manžel se musí podřídit mě jak budu mít konec stimulace tak jdu na odběr a v ten samý den on na operaci. Minule nám to nevyšlo. A taky po tom co mě viděl jaik jsem vypadala, tak už tam nechce jít...řekl mi že to bylo hrozný mě vidět takhle.

Manžel měl nehodu ve 20 letech a já si myslím, že mi to máme od toho. To je strašný člověk sportuje a ještě si ublíží? Vždyť fotbal hraje každý malý kluk a plno chlapů! No hrůza, to by mě nikdy ani nenapadlo.

Tak se mějte krásně

lucifuk321
26. únor 2009

Ahojte.

Mozem sa len opytat, kde nakupujete ten kotvicnik? Z nejakeho webu alebo da sa aj v meste? Sme z Kosic.

A este jeden dotaz. Niekto tu uz spominal, ze ma doma fresh balenie maca. Ako sa to uziva? Len sa prida do napoja a cele vypije, alebo sa to len luhuje? Inak to vraj pekne smrdi...

Dikes za odpovede 😉

wobludka
26. únor 2009

suseny kotvicnik se ted shani tezko, protoze neni sklizen, ale da se koupit i v kapickach - nejlepe v prodejne se zdravou vyzivou ci bylinkami, v tematu ,,neplodnost u muze'' nedavno nekdo psal odkaz

Maca je humus, rozmicha se to ve vode a vypije, uz ji kupuju v tabletach 🙂

Bobovci, drzim palce 🙂

lucifuk321
26. únor 2009

Vdaka za odpoved. Este najst nejaky obchod na kotvicnik...

cabika
26. únor 2009

Ahoj jaanulko,

my zatím ještě nemáme žádný termín. Neustále zvažujeme všechny možnosti. Musím ti dát za pravdu. Ti naši chlapi jsou opravdu stejní. Můj drahoušek mi také řekl, že si mám najít někoho, kdo děti může mít normálně. Ať ho prý nechám být, chce, abych byla šťastná a měla děti s někým jiným. Kolikrát jsem se mu snažila vysvětlit, že chci jen a jen jeho, ikdyž nám život přichystal takové překážky. Před Vánocemi jsem na spektru viděla nějaký pořad o neplodnosti a jedna věta mě utkvěla v paměti - Problém neplodnosti (ať už u ženy či muže) je nejtěžší zkouškou celého vztahu obou partnerů. Manžel má strach z té operace. Snažím se ho přesvědčit, že to nebude takové strašné, jak si myslí. Ale nechci ho do ničeho nutit, takže budu jeho rozhodnutí respektovat, ať už se rozhodne pro nebo proti. Jiank bychom šli do dárce.

Do jakého centra chodíte? My jsme byli v Gennetu a tam prý nedělají Mesa/tese a stimulaci současně. 🙂

sugina
26. únor 2009

Ahoj.. potřebovala bych pomoct s referátem do školy... téma je Klienferův syndrom a nevím si s tim rady... Prosím pomůžete??

bobovci1
26. únor 2009

sugina, máš ten názov trošku špatne, tu máš nejaký odkaz, dúfam, že ti to pomože http://www.google.sk/searchhl=cs&ei=ltqmSZKjO4G... 🙂

bobovci1
26. únor 2009

wobludka, dakujem za palce, ale nejako to nepomohlo, i keď sme mali na spermiograme zlepšenie, ale nie až také aby to bolo aspoň na IUI, náš verdikt je stále rovnaký a to IVF + ICSI.
Dnes som nás objednala do CAR, rozhodli sme sa, že už viac asi nebudeme čakať a skúsime to IVF. ☹

bobovci1
26. únor 2009

zdenulka, tak manžel mal nakoniec pravdu, že sa to moc nezlepší, škoda, ale aspoň, že tam niečo je 🙂

zdenulka_29
26. únor 2009

Ahoj jaanulko,
můžu se jen přidat. Můj můž mi po tom neúspěšném M/T taky řekl, aťsi najdu někoho jiného, abych nemusela chodit na umělé..ale já ho miluji a když nebudeme moct mít svého mimíska, tak bude od dárce. NIC JINÉHO BY SE NEDALO DĚLAT!
Bobovci1: je to na tu delší trasu, myslím IVF+ICSI, ale buďte rádi, že tam ty spermíky máte, já vám tak závidím.
Cabika:k léčiteli je to tak zhruba jako od nás do Prahy..40km. My chodíme taky do Gennetu. Do parády si nás vezme paní Dr.Vykysalá.

cabika
27. únor 2009

Ahojte,
ještě k tomu léčiteli. ptala jsem se proto, že ode mne je to cca 20 km. Ptala jsem se mamky, zda o něm náhodou neví. Dle jejích slov je to prý velmi dobrý léčitel, rozhodně žádný podvodník. Takže se nebojte.

My jsme byli v Gennetu u primáře Stejskala a pak u p. Dr. Vika. 😉 😉

zdenulka_29
27. únor 2009

Cabiko to jsem ráda, že se dozvídám takové věci. Mě včera docela dostala v práci kolegyně, když mi říkala, že její kamarádky znají daleko lepší léčitele..ale my ho rozhodně vyzkoušíme a dáme vědět.
My také navštívili ordinaci Dr.Vika. Je to moc milý doktor, primář Stejskal nás v Gennetu přivítal. 😝

cabika
27. únor 2009

Doktor Vik je super. Lepšího doktora jsem neviděla, ale bohužel o doktoru Stejskalovi to říct nemůže. On nám sděloval naši diagnózu stylem neurvalce. V tu chvíli jsem byla totálně v šoku. Ani ve snu by mě tato diagnóza nenapadla.
Zdenulko, prosím tě kolikrát jste byli na spermiogramu. My totiž pouze 1. Dr Vik nás hned posílal na Mesa/Tese.

Jak jste se dostali k Vykysalé?

zdenulka_29
27. únor 2009

2x, pak nám v Gennetu udělali hormonální profil a pan Dr. Vik doporučil Mesa/Tese.

zdenulka_29
27. únor 2009

Dr.Stejskal mluvil asi k věci, ale mě to od něj přišlo hrozně zmatené. Bral to i lehce z humorem, ale nám teda do smíchu v tu chvíli teda vůbec nebylo.

cabika
27. únor 2009

Víš jen mne překvapuje, jak na základě jednoho vyšetření mohou stanovit takovou diagnózu. Hormonální profil nám už také dělali. Stále uvažuji, jestli bychom neměli absolvovat alespoň ještě jeden kontrolní spermiogram. 😒

zdenulka_29
27. únor 2009

Manža tam měl poprvé 0..a prý mu i řekli, že za týden to ještě zkusí. Cabiko zkuste to..co když třeba.. Já si např. dělala i těhotenský test před manželovou operací. I když jsem třeba věděla že je to nepravděpodobné, tak abych nenechala manžela kuchnout a nakonec nebyla ještě v tom.

cabika
27. únor 2009

Stále o tom přemýšlím, ale říkám si, že kdyby měl spermijky, tak jsem už těhu. Nejvíce mě mrzí to, že když jsem chodila do školy, brala antikoncepci proto, abych nebyla těhotná. V tu dobu nebylo miminko v plánu a teď - antikoncepci už dávno neberu, na miminko jsme oba připravení a chceme ho a ono nikde. život je bohužel krutý. 😢 😢

katy2
27. únor 2009

ahojte,
dievcata, prajem vam vela sily.... nas tento isty problem s manzelom uzasne zblizil a este viac posilnil nas vztah......