Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

radina
22. kvě 2012

@kiwisek Jasneee , fandili sme. Ja som mala cez vikend ovulku, tak si to vies predstavit 😀
Ako vlastne na tom teraz muzik? Mate mrazacikov? My mame 3 davky. Snad to bude staci a najde sa tam nejaka schopna.

tatinka
22. kvě 2012

@radina ja som uz nervna lebo v poistovni mi robia problemi so schvalenim a uz mam nervy , ak sa to nevybavi behom par dni pojdem tam osobne lebo uz mi dosla trpezlivost
ja si dam jedno, aj nam tak vzdy odporucali aj to tak dame

tatinka
22. kvě 2012

@zujanka ahoj moja, je mi luto ze tot akto mate, moj na mesa tesa nebol ale ked mam povedat pravdu tiez by asi nesiel, rok mi trvalo dokopat ho aspom na spermiogram, musi vobec nechapu co mi musime prezivat, ..su poserovia cest vinimkam,,,drzim ti palce a zelam vela sil

radina
22. kvě 2012

@tatinka Ahoj moja, a aky maju problem ak sa smiem spytat. Neda sa na nich nejako podat staznost?

radina
22. kvě 2012

@zujanka Ahoj, to mi je luto. No moj muz povedal, ze ak by sa stalo, ze by bol uplne bez spermii, tak ze ved ziadny problem, ze si to da vziat operacne. .... urobil by to najma preto, ze nechce aby sme mali darcovske. Cize ine mu nic nezostava. Budem drzat palce !

tatinka
22. kvě 2012

@radina vies co minuly tyzden som tam volala a povedali mi ze nasa ziadost uz je na posudzni a ze si mam zavolat o tyzden, dnes ked som vlala tak povedali ze sa to zdrzalo lebo vraj mam nedoplatok, na to som sa samozrejme ohradila ze to je hlupost, ze nic take urcite nemam lebo som si aj zistovala zaciatko maja v poistovni osobne z povedali ze vsetko je v poriadku, dokonca aj s touto ancom som volala vtedy co mi teraz tvrdila ze mam nedoplatoka vtedy povedala ze je vsetko ok, no a teraz povedala ze uz som si ho asi uhradila lebo uz je tam vsetko ok a ze uz to dala znova na posudenie a ja som zas povedala ze nic som neuhradila lebo nebol ziadny nedoplatok a ze ked som jej volala pred tyzdnom ze mi povedala ze uz je to na posudeni, na to mi ale dnes oznamila ze minuly tyzden sa nic neposudzovalo lebo posudkova dr bola chora,,,,tak som sa nazlostila , teraz osm si overovala este raz situaciu u as v poistovni a povedali ze ziadny nedoplatok nemam a ni som nikdy nemala,,,takze som nazurena ako tajfun lebo v poistovni vblave len klamu tie mrchi hnusne , mam jej zaovlat piatok tak som zvedava ,,,ak zas tresne daco onedoplatku tak tam pojdemosobne uz, aj ked to mam tri hodiny cesty tam,,,nech,,,uz som nasvana maximalne

kiwisek
22. kvě 2012

@zujanka ahojky, skus napisat @katarinnak IP, podla toto co pisala myslim, ze jej manzel by aj pomohol... a moc moc drzim palce. Ten moj je dost prudky, takze by bol skor schopny mu "vynadat" ze preco je tak hlupo zataty a ze sa to predsa oplati podstupit kvoli sanci mat vlastne dieta... a hlavne to este nepodstupil, takze by sa to asi " nepocitalo"

kiwisek
22. kvě 2012

@radina ahojcek, no pevne dufame, ze sme na tom lepsie ako pred pol rokom... 31.5 ma mm kontrolu u androloga. kde by mali robit aj kontrolny srmg, tak uvidime 🤐 dufam,ze dobre spravy budeme mat. Inak mame tiez 3 davky zamrazene. s Dr. som sa teraz na konzultacii bavila, ze dame zase tie iste hormony mne (gonal v pere + cetrotide), ked som na nich priam ukazkovo reagovala... a ze ked mame nieco namrazene, tak by mala byt urcite vecsia sanca. s ISCI samozrejme, a najprv sa teda pouziju cerstve a podla toho, ako to bude vyzerat, tak potom rozmrazia, tie co mame v depozite 😀

zujanka
22. kvě 2012

@tatinka ďakujem, zdá sa, že sily došli, neviem, kde vezmem nové, on mi vôbec nepomáha

zujanka
22. kvě 2012

@radina no veď práve, keby aspoň toto zabralo, že nechce darcovské, ale on ich nechce a na zákrok tiež nechce, už sme v stave, že sa asi rozvedieme, stále sa hádame pre hocijakú blbosť ale príčina je presne v tom, že sa 7 mesiacov tváril že áno a odrazu nie a ešte má aj argument, že dieťa do takého prostredia, ked sa len hádame, jedno šialenstvo

tatinka
22. kvě 2012

@zujanka to ma mzri moja, mozno teda dat tomu chvilu cas mesiac dva,,neviem , ked sa ukludni mozno zmei nazor, ved to che byt stale bez deti?alebo si skuste aspom adoptovat

zujanka
22. kvě 2012

@kiwisek dík moja, no ja som tiež dosť, vlastne poriadne prudká a nedosiahla som vôbec nič, iba to že už normálne nekomunikujeme. Možno od chlapa by to prijal inak, odo mňa už neprijíma vôbec nič. Aj sedenia u psychologičky mi prídu také, že síce porozprávame, čo sme už tisíckrát rozprávali, ale efekt žiaden. Napríklad mu povedala, že 95% žien v situácii ako som ja/nenaplnená túžba po materstve, vek, kedy je to posledná šanca, podstúpenie IVF aj ked s iným by to zrejme šlo aj prirodzene, zmena jeho postoja.../ by s ním už dávno nebolo. Opýtala sa ho, že čo si myslí, prečo som ešte stále s ním a on na to, že NEVIE. Nepatrím k tým najtrpezlivejším a tak mi to riadne drása nervy, čo celú situáciu ešte zhoršuje.

zujanka
22. kvě 2012

@tatinka vieš darcovské nechce, lebo vraj by bol, citujem "hendikepovaný" S adopciou by som problém nemala v prípade, že by sa IVF nepodarilo. Nedokáže pochopiť, že ja by som bola celý život nešťastná, že sme to ani neskúsili, že radšej bude vychovávať cudzie dieťa ako z darcovských, ktoré by bolo biologicky aspoň moje. Mne to pripadá akoby to bolo kto z koho - ked nemôže byť moje, nech nie je ani tvoje. Napokon by ani na adopciu nepristúpil, už mám pocit že nechce vôbec žiadne dieťa, ani mňa

tatinka
22. kvě 2012

@zujanka vies co ma napada?ked ta nechce kasli na nho, daj rozvod a dieta maj s niekym inym koho si najdes a kto si ta bude vazit,,,,ale sama viem ze to nie len take jednoduche,,,v takejto situacii je kazda rada asi na nic,,,ozaj len skusit psychologa ako aj chodite a verit ze casom sa jeho nazor zmeni, alebo ho nechat tak a zariadit si zivot sama po svojom, pripadne ist sama na darcovske a snim to skoncit,,,,ale neda sa v tomto poradit,,,musis uz len tak ako ti radi srdiecko a rozum

zujanka
22. kvě 2012

@tatinka darcovské sama nedostanem a okrem toho nechcem mať dieťa bez otca. No riadne sa mi bije rozum so srdcom, najhoršie na tom je, že to vyzerá tak, že už iba chcem naše manželstvo a naše dieťa a to že žalostne málo

tatinka
22. kvě 2012

@zujanka chapem....neviem ti pomoct,,mozno ho teda nechaj trochu vychladnut

tatinka
22. kvě 2012

@zujanka v kazdom pripade zuzka drzim velmi prsteky aby ste sa nejak dali do poriadku a aby ste to vsetko vyriesili k tvojej a muzovej spokojnosti

zujanka
22. kvě 2012

@tatinka môj muž má tri varianty: bud sa dohodneme že budeme bez dieťaťa, alebo si adoptujeme alebo sa rozvedieme a vraj žiadnu z nich nepreferuje, čo pre mna znamená, že mu je úplne jedno čo s nami bude, tak či tak bude spokojný, nešťastná budem iba ja

radina
22. kvě 2012

@tatinka nech ta nenatahuju, ved to nie je normalne, trvaj na presetreni toho celeho a chci to aj pisomne, napr. aj to s tym nedoplatkom , lebo cez telefon ti mozu aj klamat a nikto to nebude vediet. Skus napisat na to call centrum, pisomny dotaz priapadne.

monasek84
22. kvě 2012

@zujanka ahoj... moc uz tuto temu nesleduju, jen sem tam nakouknu co se tu deje atd... jak je to dlouho co jste se TO dozvedeli?

zujanka
22. kvě 2012

diagnózu vieme 7 mesiacov bralôi sme sa pred rokom a už je to také zlé

monasek84
22. kvě 2012

@zujanka oni jsou v tomto pripade chlapi svym zpusobem sobecti.... ve vsech prvotnich pripadech jednani mysli jen na sebe.... nechci, razantni ne... pak je ta faze - odejdi a najdi si CHLAPA...pak je faze sebelitosti...a pak se bud uzavre do sebe a nebo se tomu postavi.....
nezavidim nikomu, kdo toto musi doma resit... takze drzim pesti aby se to srovnalo.... chlapum nekdy dyl trva, nez jim dojde, jestli jim to za to stoji atd... a pak taky.... predpokladam ze mate nizky TST a to chlapy dost utlumuju, jednaji podrazdene atd....

elleonor
22. kvě 2012

@zujanka bohuzel jsme na tom stejne, ten muj take na zadne rezani jit nechce, tak nevim... ☹ ale ptala jsem se holek tady a rikali ze to neni tak hrozne.

tatinka
22. kvě 2012

@radina jas oms i to dnes uz overovala v poistovnia ziadny nedoplatok tam nemam vraj sa dakde asi zmylili,,,,sila toto

tatinka
22. kvě 2012

@zujanka no tak je tam ta varianta adopcie tak skuste to, hm?

zujanka
22. kvě 2012

@tatinka nie, kým neskúsime IVF, z toho neustúpim nie však z trucu, ale viem, že by ma to celý život mrzelo

tatinka
22. kvě 2012

@zujanka drzim teda palce nech sa vsetko v dobre vyriesi

zujanka
22. kvě 2012

@tatinka ďakujem, aj ked moc tomu neverím, že by to ešte mohlo byť dobré

tatinka
22. kvě 2012

@zujanka nechaj tomu cas

kiwisek
23. kvě 2012

ahoj holky, tak my sme se dnes doma trochu rafli s mm... dobral 3 mes. baleni profertilu a jelikoz mame jeste 2 mes. do 2.IVF tak jsem mu koupila macu (tady na konikovi jsem na ni cetla pozitivni reference - ze ma dobre ucinky na spermie) plus vit.E. No kdyz videl ze jsou to tobolky, tak rekl - "tohle zrat nebudu... jasne sem Ti rekl, ze mi je z toho spatne..." tak sem jen rekla, ze t myslim dobre a ze je to dost dulezite, aby sme meli co nejlepsi vysledek... tak na to mi rekl, ze na nej delam natlak a ze kdyz se to nepovede, tak to budu urcite svalovat na to, ze nechtel jist nejaky "sracky"... ze nikdy nejedl vitaminy a ted ma jist 5 prasku... a uz je chudinka ji pres 3 mesice!! emoticon tak me docela nastval... tak sem mu rekla, ze jist vitaminy neni snad tak spatne jak si pichat injekce... tak prej jestli myslim tech mejch 5 injekci... emoticon chjo, jak si ty chlapi mysli, ze se obetuji nejvic....