Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

jaanulka
26. říj 2011

@kacula87 No uvidím co mi řekne v pondělí....teď se jen nesmíme nachladit v tomto úžasném počasí a dávat na sebe pozor a určitě už nám všechno vyjít musí.......když už jsme se dostali tak daleko 😅 Ale jsou to nervy a stres že??

kacula87
26. říj 2011

@jaanulka Jj přesně jak říkáš nervy a stres do té středy zse nevydržím těším se jak uvidím mojí prdolku 🙂

jaanulka
26. říj 2011

@kacula87 JJ Kači já taky se těším a moc.......hlavně ať mi na 100% řekne že jsem těhotná a že je vše ok!!

tequilapaola
27. říj 2011

Ahojky ženské,mám stejný problém s přítelem,nepřítomnost spermií v ejakulátu takže předpokládám že Azoospermie,dnes jsme byli v Pronatalu v Teplicích kde nám tyhle výsledky řekli,byli jsme z toho oba zdrcení a vlastně jsme věřili že tím šance na naše společné dítě už není,ale ted jak jsem si to tu četla,ta šance je ikdyž cesta k vysněnému dítěti je dlouhá.Máme možná problém že je nám 38 a přítel jezdí nákladákem což je nejrizikovější faktor,ted máme před sebou konsultaci s mým gynekologem který je zapojen do asistované reprodukce tak uvidíme co nám řekne zda je nějaká šance a zda to má cenu zkusit odebrat nějaké spermie mikrochirurgicky,každopádně mi to trochu zvedlo náladu,protože mi to přišlo moc líto,já jsem sice v pořádku ale přítel si připadal jako úplně nemožnej a k ničemu,důležité je že mu opakuji jak moc si ho cením a že jeho neplodnost není a nebude nikdy důvod k tomu abych ho opustila,na to ho moc miluji,budu ráda za nějaké vaše další příspěvky,je dobré vědět že na to nejste sami,ahojky Pavča

jaanulka
28. říj 2011

@tequilapaola Ahoj Pavčo ......je mi líto, že musím přivítat další lidičky mezi námi ale srdečně tě vítám v naší diskuzi....ničeho se neboj naděje tu vždycky je.....my jsme se tuto diagnozu dozvěděli před skoro 6 lety a taky jsem na tom byla hodně špatně....i můj manžel......na spermiogramu jsme byli několikrát a vždy jsme doufali, že se něco změnilo ale nic.......pomohla nám operace M/T....nakonec manželovi našli hoodně spermií.....řekni svému příteli, že v žádném případě se nemusí cítit nemožnej a k ničemu, protože je určitě chlap na svém místě jak má být....no když nám příroda nechce dám sama tak jí musíme pomoci......určitě věřte a neztrácejte naději a určitě nejsem jediná, která Ti toto napíše....... 🙂 drž se jsme v tom s vámi.... 😉 😉

jaanulka
28. říj 2011

Holky tak já dneska mám hcg 449??? 😅 😅 😅

jaanulka
28. říj 2011

@boruuvka Ahoj borůvko prosím tě jak jsi mi psala, že je možné zjistit podle hladiny hcg zda se uchytilo jedno nebo dvě tak podle toho že jsem měla dneska 11 den 449 je možné že je to normální hladina a že je tam jedno??a borůvko jaký jsi měla ty těhotenství??

jaanulka
28. říj 2011

@kacula87 Jak se cítíš Kačuli???

wifina
28. říj 2011

@tequilapaola vítame ťa medzi nami, aj keď radšej by si tu nebola, vieme, čo prežívaš. Jeden zlý spermiogram ešte nič neznamená, neboj, nech ide k urológovi, potrebuje skontrolovať semenníky, prostatu prehmatať, utrazvukom, hormonánlny profil, nasadiť vitamíny, pokiašľ mu na nič neprídu a nezlepší sa to, ešte vždy je tu MESE/TESA a tam určite niečo nájdu. Vám nenašli vôbec žiadnu spermiu vo vzorke?

tequilapaola
28. říj 2011

@wifina Ahojky lidičky. Neotevřela jsem obálku s výsledky ale v Pronatalu nám řekla,že má pro nás špatnou zprávu,že tam ty spermie bohužel nejsou,byli jsme zoufalí a když jsem pak našla odkaz na tohle diskuzní forum,začla jsem doufat že to nemusí být definitivní a že třeba šance na vlastní dítě tu je,V pátek 4.11.2011 jdu ke svému gynekologovi s výsledky spermia,tak uvidím co nám řekne,říkal že se nám bude snažit pomoci ale že co se bude dát dělat uvidíme až podle spermia.Předpokládám,že žádanku k urologovi budu asi muset řešit přes svého doktora a pak bude následovat to ostatní vyšetření jak jsi psala.Jak dlouho asi tak bude trvat než se dozvíme jestli by se dalo něco udělat než bysme mohli přistoupit k MESA/TESA?Je to nějak finančně nákladné nebo se to dá zvládnout s běžným příjmem,jsem odhodlaná na to zrušit stavební spoření,protože jsem ted kupovala mojí 70 leté mamince byt a musela jsem si na to vzít 260.000 úvěr tak abych to zvládla,ikdyž dítě je dar a měřit lidský život penězi se nedá,pro dítě člověk udělá opravdu hodně,nebo lépe řečeno asi cokoli,pokud to má smysl a lékař k tomu dá doporučení,já svému lékaři opravdu důvěřuji už jen proto,že se sám aktivně angažuje v asistované reprodukci a je do své práce zapálený.Budeme muset doufat že urologie a případné ultrazvuky a hormonální výsledky budou v takovém stavu,že by nám mohli ještě pomoci,moc bych si přála,aby i můj přítel zažil ten krásný pocit,pochovat si své vlastní dětátko,je to skvělý chlap se srdcem na dlani,mé kluky bere jako vlastní a já vím,že by byl super tátou který by své dítě nadevše miloval.Je prima že si takhle můžou lidi pomoci předáváním zkušeností,je člověku hned líp,když ví,že nějaká naděje by ještě být mohla,zatím ahoj

tequilapaola
28. říj 2011

@jaanulka Ahoj jsem ráda že nejsem sama,opravdu se cítil ten můj chlapínek úplně mizerně a k ničemu,bral to jako své selhání vůči sobě,vůči mě i vůči své mamince že jí nedá vnouče které by si moc přála,takže když mu tohle dám přečíst určitě ho to trochu povzbudí,samozřejmě že to vzdát nechceme a pokud bude aspon nějaká šance tak budu doufat že by nám třeba M/T pomohli k dítěti které by bylo vymodlené,Takže držím palce všem co se snaží otěhotnět,příroda jim to komplikuje ale oni se nevzdávají,nesmíme se dát odradit 😀

wifina
28. říj 2011

@tequilapaola ja by som to nevydržala a otvorila to. 🙂 To, že tam nie sú môže znamenať rôzny výsledok, ak tam bola aspoň jedna alebo niekoľko, na M/T nebudete musieť ísť, čo je finančne lepšie, lebo to poisťovňa (aspoň an SVK myslím) neprepláca. My chodíme po urológoch asi dva - tri mesiace, ťažko je odhadnúť, koľko to bude trvať, záleží, či budete pátrať po príčinách a liečiť sa, alebo pôjdete rovno na IVF. My sme ešte na IVF neboli, ale aj to trvá určitú dobu, schválenie poisťovňou, stimulácia...k peniazom viac do IP 😉 .

tequilapaola
28. říj 2011

Myslím že tak jak říkala ta doktorka,tak tam spermie nejsou vůbec,nechápali jsme jak to myslí,nevěděla jsem že je možné aby tam žádné nebylidozvěděla jsem se to právě až z internetu a tak jsem našla tohle diskuzní forum,takže já předpokládám,že pokud nám to doktor schválí a my budeme moci začít s těmi vyšetřeními,tak půjdeme rovnou na M/T vzhledem k našemu věku to asi nebude chtít oddalovat,zkusím se podívat jak to je s přispíváním zdravotní pojištovny,ale nepočítám s tím,beru to tak že si to zaplatíme,doktor mluvil o tom že v případě že bysme řešili umělé oplodnění bude se jednat o částku asi 30-40.000 takže s tím počítám,a budu to muset nějak vymyslet,každopádně děkuji,snažím se zjistit co nejvíc informací,at nepřijdu k lékaři jako úplný nevzdělanec.Zatím pa lidičky

boruuvka
28. říj 2011

@jaanulka ahoj, myslím, že ta hodnota odpovídá jednomu. Já jsem měla 550, ale už si nepamatuju přesně který den. Těhu jsem měla no dá se říct, že bezproblémové. První 3 měsíce mi bylo dost zle, ale zvracela jsem jen párkrát. Spíš taková celodenní kocovina. Pracovala jsem až do poslední chvíle. Ale protože jsem osvč a jsem kosmetička a manikérka a práci jsem si přizpůsobovala. Myslím, že určitě je dobře být v pohybu a jen se neválet, protože to podle mě usnadní porod. Mezi komplikace patřil dost častý pocit na omdlení...asi mi kolísal tlak a pak taky těhotenská cukrovka a snížená funkce štítné žlázy. Vše ale porodem odeznělo. Pohyby jsem cítila brzo už v 17 týdnu. Jinak užívej si každý den, čeká tě spousta hezkých pocitů i strachu z každé kontroly...teď se budeš bát, jestli je tam srdíčko, za nedlouho, jestli ten človíček správně roste a má co má mít, pak budeš kontrolovat, jestli dost často cítíš pohyby a mohla bych pokračovat dál a dál 😀 a další strach budeš mít z porodu...hlavně, aby se něco nedělalo. Já bych si určitě těhu zopakovala hned...i když jsem kynula tak jsem si připadala krásná 😀 a opečovávaná.
Takže si to těhulky užívejte, protože ten čas tááák strašně letí!!

iriel
28. říj 2011

Ahoj holky, kdysi jsem do teto diskuse chodila a ted jen vidim, ze resite hCG hodnotu, tady jsou na to dobre tabulky, hodnoty podle dnu po OPU pro jedno miminko http://www.betabase.info/showBasicChart.php?typ...

A pro dvojcata: http://www.betabase.info/showBasicChart.php?typ...

tequilapaola
29. říj 2011

6enské,já jsem ještě nedostala požehnání od mého doktora,tiše doufáme že nám ho dá a my budeme moci začít s vyšetřeníma urologie,genetiky a toho všeho co tu píšete,že nám to schválí i pojištovna a že ty spermijky nakonec budou někde dobře schované v nadvarletech nebo varletech a nám se to taky podaří.Když to tu čtu jak má člověk neskutečně velikou radost ze sebemenšího posunu vpřed k vytouženému dítěti,moc bych si přála to samé zažít a podílet se o tuhle radost s vámi a řešit všechny ty výsledky,ptát se jestli to tak měl taky někdo jiný,jestli je to tak správně atd.Dítě je prostě dar a teprve lidi kterým tenhle dar nespadne sám do klína ví,co to obnáší,kolik strachu a naděje se vkládá do maličkostí které pro někoho nemají žádný význam a pro někoho naopak znamenají vše.Jste prima a já vždycky s nadějí čekám co dalšího si mezi diskuzema přečtu,držím palce všem co se o dítě pokoušejí a i všem kteří se dočkali otěhotnění a užívají si každý den ikdyž s obavami aby se něco nepokazilo.Jak se říká:Přej a bude ti přáno 😵

tequilapaola
29. říj 2011

Tak jsem to nevydržela a otevřela jsem výsledky spermia,máme tam několik červených hodnot,což znamená že jsou mimo dané referenční hodnoty:pH 8,5,objem 1,0ml,koncentrace 0,celkový počet 0,závěr vyšetření je Azoospermie objem menší než 1,5ml,další parametry PH a celkový počet,doporučení opakovat SPG.Tak jsem si to snad ani neměla asi číst,začínám se bát,že se mojemu miláčkovi nevytváří spermie vůbec,tím by jsme je nezískali ani z varlat.Já zatím nemám s Pronatalem žádnou zkušenost,byli jsme v Pronatal Nord v Teplicích na severu Čech ted vlastně poprvé na SPG a tak by mě zajímali názory a zkušenosti lidí kteří s nimi spoluprací už nějakou dobu,slyšela jsem názor že se snaží vydělat na touze lidí po dítěti a mnohdy si ty lidi zaplatí spousty peněz navíc a zbytečně.Nechce se mi věřit,že by instituce která se má snažit učinit lidi štatsnými by se takhle projevovala.Máte někdo nějakou radu zda by se dala zkusit i nějaká eventuelně přírodní forma jak zkusit nepřítomnost spermií napravit,třeba nějaké bylinky nebo jiné přírodní produkty z lékárny?Hodně vás tu píše o zinku,selenu,E ale asi je to více méně pro tělo jako takové ne?Mám v hlavě strašně moc otázek,žádnou odpověd a hlavně strach z beznaděje,protože vím že to mě i Pavla moc trápí.Zatím moc děkuji za případné rady,hezký víkend holky

iriel
29. říj 2011

@tequilapaola Stejny vysledek jsme meli taky, same nuly, i po centrifuze ani tuk ani jedna jedina polomrtva a pri kontrolnim spermiu za rok bylo 6 milionu/ml. 😉

wifina
29. říj 2011

@tequilapaola neboj, všetko sa spraví, my tiež ideme teraz skúsiť alternatívnu medicínu a také hi-fi - sci fi metódy 😀, dám ti vedieť a pošlem kontakt, ak to bude úspešné, IVF to istí si stále hovorím. To, že má na spmg. nulu ešte nič neznamená, pri M/T našli tuším každému aspoň pár...určite tam niekde sú neboj 🙂
@iriel čo všetko ste skúsili, ak sa môžem opýtať 🙂 ? čo je to sentrifúga, tuk? Tomu nerozumiem...

iriel
29. říj 2011

@wifina Na centrifuze se bezne odstreduje vzorek spermatu, pokud je spatny nalez normalne, tak aby se zjistilo, jestli tam vubec neco je. "Ani tuk" se rika cesky, jakoze prdlajz 😀 😀 😀

My jsme bohuzel nakonec nezkusili nic, manzelovi vysla spatne i genetika, takze jsme nemeli co resit a sli jsme do darce. On si oddechnul, protoze se te geneticke zateze bal a timpadem kdyz se ukazaly i azoospermie, tak uz nebylo co resit.
Jak uz to v takovych pripadech byva, mala mu je hrozne podobna, vsichni se rozplyvaji, jak je cela tatinek, on ji neskutecne miluje a vubec neresi biologii, u porodu byl se mnou a od toho okamziku by za ni dychal. Navic je fakt hrozne krasna a roztomila 🙂

Na kontrolni spermio sel az kdyz uz jsem byla tehotna, ciste kvuli doktorum, a vysledek nas fakt prekvapil, on pro to nic nedelal a nijak se nelecil. A i kdyz uz tam je takovehle uchazejici mnozstvi, tak kvuli te genetice pujdeme do darce i podruhe 🙂 (Budeme mit toho sameho)

No a riskuju, ze to sem pisu, protoze me tu muze nekdo identifikovat, takze radsi uz pssst, tohle neni neco, co by clovek chtel vytrubovat do sveta 😉

wifina
29. říj 2011

@iriel jasan, zmaž aj fotky malej 😉 , je nádherná, darca je v hre pre každú z nás a preto je úžasné, že s tým máš takú super skúsenosť, čo aspoň mňa veľmi povzbudzuje...ďakujem

tequilapaola
30. říj 2011

@iriel Moc děkuji za povzbuzení,uvidím co mi řekne ten můj gynekolog se kterým jsem ještě před spermio řešila popř.umělé oplodnění,doporučili nám opakovat spermio takže předpokládám,že nám navrhne nějakou alternativu pro případné vylepšení spermia a pokud by vyšlo stejně tak pak bude nejvyšší čas řešit sci-fi metody protože VZP přispívá něco málo a vydává souhlas jen do 40 let což mám fofr,když je mi 38.Každopádně děkuji že jste mi dali trochu šanci,ikdyž z genetiky pokud bysme došli tak daleko budu mít taky strach,je skoro poslední krůček k tomu aby člověk dosáhl miminka a zastaví tě to před vrátky obrazně řečeno.Ženské je prima že si takhle můžou lidi pomoci a předávat si zkušenosti mezi sebou,mě to moc pomáhá a tak vám za to moc díky.Mějte se zatím hezky Pája

iriel
30. říj 2011

@tequilapaola Ono neni uplne pravda ze to stoji takove penize, jak se obecne traduje. My jsme museli platit davku darce, hradili jsme si hormony v peru, coz je nadstandard a neni to uplne potreba, pak samozrejme ICSI a cela ta sranda nas prisla na 15tisic, coz mi prijde, ze je uplne v pohode. Kdybychom meli napriklad menopur misto gonalu v injekcich misto v peru, coz je putna, protoze i k peru si pichas antagonisty injekci, tak usetrime dalsich 6tisic, no a za 9k cele IVF? Sranda.... I kdybychom nahodou chteli k tomu PK, coz ja jsem zastance toho, ze to uz enni potreba, embryum je lepe v deloze nez na misce, tak je to +4k, takze rozhodne ne treba 40tisic... jina sranda je meta/tese, to je desitka tak jako tak... JInak schvaleni pojistovnou napr v Gennetu trva cca tri tydny, do 40 to urcite stihnete 😉

iriel
30. říj 2011

Samozrejme, ze zalezi na ceniku CARu, co jsme to s holkama loni resily z cele CR, tak ten prazskej Gennet vychazel temer nejlevneji ze vsech myslim. A hlavne aspon nam tam nenutily zbytecne procedury jako PICSI, AH, PK a podobne.

jaanulka
30. říj 2011

@iriel Je nádherná!!!!

iriel
30. říj 2011

@jaanulka Dekujeme 🙂 Koukala jsi na ty hodnoty hCG pro jedno a pro dvojcata, jak jsem sem davala?

tequilapaola
31. říj 2011

@iriel No je pravda že jsem slyšela právě sposty rozdílných částek,ale jak píšeš ty,záleží na tom co podstupují v cestě k dítěti,já počítám s tím,že pokud se dostaneme s uspokojivými výsledky až do finále bude připadat v úvahu jen mesa/tese ,to ale dost předbíhám,stejně tak nás může zastavit už urologie a nebo pak genetika a není co řešit,chtěli bysme dítě naše,dárce jsme neřešili a bojím se že by to přítel asi nebral ikdyž ono pak když doktoři vyřknou ortel,že bud dárce a tím aspon napůl geneticky naše dítě nebo vůbe žádné tak se na to asi pohlíží jinak.Každopádně jsme na samém začátk,a pokud tu ta šance nějaká bude nevzdáváme to.Moc díky za info.

tequilapaola
31. říj 2011

Chtěla jsem se zeptat,nevím jestli to nějak souvisí s azoo ale doktor se při jednom pravidelném vyšetření v zaměstnání ptal přítele jestli nebyl nějak nemocný třeba příušnice nebo zarděnky v pubertě popř.později a třeba s horším průběhem,že mu přijde že má dost malá varlata.Ano má je sice malá,ale jinak co se sexu týká nemá jediný problém ani s erekcí,taky ho ani nijak nebolí ale to by asi stejně znamenalo něco jinéhože jo?Jen mě napadlo jestli třeba někomu z vás nedali stejnou otázku po kontrole na urologii nebo tak něco.Snažím se na to nemyslet ale honí se mi hlavou moc myšlenek,tak taky se stím pereme teprve od čtvrtka 27.10.2011 takže jsme to asi ještě nevstřebali,ale zase dobré je,že se přítel milování nevyhýbá,je to pořád stejně krásné a já ho pořád ujištuji že pro mě je ten jediný chlap na světě kterého miluji,nepřestanu ho kvůli ničemu milovat a chtěla bych s ním zestárnout..Myslím že potřebuje mít trochu sebedůvěry aby všechno zvládl a já taky.Všem čekatelkám na miminko držím palce Pája

andika10
31. říj 2011

@tequilapaola ahoj nečítala som všetky tvoje príspevky, ale aj môj manžel má malé varlatá, a po gen. testoch sa zistilo že má http://najmama.aktuality.sk/clanok/1124/klinefe...

kacula87
31. říj 2011

@jaanulka Jaňuli pořád nějak stejně včera jsem si dělala poslední test kdyby náhodou a pořád dálnice jak blázen a středy už se nemůžu dočkat ty deš kdy na ten UTZ?
A tobě je jak?