Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

tatinka
19. črc 2012

@maminka142 ahoj , teraz neviem o ktorom vysetreni by si chcela vediet? lebo teraz som na ziadne nebola, vsetky uz mam porobene , teto rok nam robili genetiku, andrologiu, hematologiu, diabetolog,rezistenciu, ostatne ako amh, spermio, urologia a tak dalej -nam robili uz davno v podstate ako sme zacali chdoit do centra co uz je asi dva roky tak neviem ktore vysetrenie by ta zaujimalo?

maminka142
19. črc 2012

@tatinka Mala som na mysli, čo sa vyšetruje u muža okrem spmg, moc tomu nerozumiem, ale asi vraj reba ísť k urologovi ešte... 😅

maminka142
19. črc 2012

@kathrin17 Kolko si mala patologiu? U nas to bolo až 96% a oligoasthenotheratozoospermia ☹ ☹ ☹

kathrin17
19. črc 2012

@maminka142 patologiu nemam napisanu v percentach ☹ ale je napisane, ze je aj ta.....nechapem, co to znamena...ale povedal mu urolog, ze v nasom pripade len IVF ☹ zblaznim sa...

tatinka
19. črc 2012

@maminka142 ked sme pred dvoma rokmi sli do centra bolo treba doniest urologicke vysetrenie partnera, ale urolog zvykne robit len zakladne vysetrenia, spermiogram nam urobil iba zakladny kde sa skoro nic nezistilo len to ze ma trochu pomalsie spermie, dalsie spermio nam robili hned v centra kde uz to bolo podrobnejsie tam zistili ze ma hodne pomale spermiky plus ze su deformovane , tento rok ked sme si davali ziadost na druhe ivf poistovna ziadala andrologicke vysetrenie partnere, takze sme to museli dat urobit, je to ale zbytocnost lebo nic ten lekar nevysetroval , pohmatom mu pozrel jaja a to bolo vsetko, potom sa len vypytoval kadeco a ani len spermio mu neurobil, iba opisal na papier vysledky spermiogramu ktory sme mu doniesli z centra a opisal diagnozu ktoru mu napisali pred tym aj v centre,,,cize toto je zbytocne vysetrenie podla mna , proste len poistovna si zas vymyslela hlupost navyse za ktoru si clovek zas len musi zaplatit ...

maminka142
19. črc 2012

@tatinka Aha 😕 No toto presne aj nam zistili, že su velmi pomale a že su deformovane 🙄 A ako pokračujete teraz? Da sa z toho vybrať aj niečo aspon na IVF? 😕 Zblaznila by som sa, ak by som už s mm nemohla mať dieťa 😢

maminka142
19. črc 2012

@kathrin17 Pošli mi do IP presne vysledky spmg a ja ti pošlem svoje a si to porovname.. Ja už som písala aj jednemu dokimu vysledky, tak som zvedava, lebo do pondelka je daleko 🙄

tatinka
19. črc 2012

@maminka142 da sa vybrat , keby sa nedalo odporucia vam mesa/tesa cize to by mu sli vyberat chirurgicky ale to sa dava len v pripade ze nie je ina sanca a mesa tesa by bolo ozaj uz ako posledna sanca ,,,ono staci ked mu najdu aspom 10 dobrych spermiok ked pojdes ty na opu a oplodnia tvoje jajka a tam uz sanca je,,,teraz uz nepokracujeme zatial niako, lebo som podstupila behom dvoch rokov tri iui, laparoskopiu, a teraz behom pol roka dve ivf a jedno ket,,,takze z tych dvoch ivf v kratkej dobe po sebe uz mam hormonov dost, mame este mrazene embryka tak budem verit ze z nich sa nam ujme ....ty chodis do mt iscare?

maminka142
19. črc 2012

@tatinka No včera som bola s mm v MT v Iscare prvy krat na spmg. 😕 Prosím ťa aky je rozdiel medzi IVF a Ket?

tatinka
19. črc 2012

@maminka142 ivf je umele odpoldnenie, z ktoreho vam mozu ostat este mrazene embryka a ked v buducnosti pojdete na vklad mraziacika tomu sa hovori ket cize kryoembyotransfer
aj idete hned davat ziadost na ivf alebo este dake vysetrenia vas cakaju?

maminka142
19. črc 2012

@tatinka Uvidím v pondelok čo nas čaka, ale určite to bude nespočetne množstvo vyšetrení... U mna asi laparka a ine 🙄

tatinka
19. črc 2012

@maminka142 neboj laparka je sice neprijemna ale nie je to az take hrozne,,,kde by si si ju dala robit?

maminka142
19. črc 2012

@tatinka Čo kde som si dala robiť? Myslíš laparku? To ma ešte len čaka 😅

zujanka
20. črc 2012

@nynam no nervy mám teda pekne v ťahu, ale manžel nechce o operácii ani počuť, má úplne panický strach zo všetkého, čo s tým súvisí ☹

zujanka
20. črc 2012

@maminka142 zakaždým nulový ☹ ☹ ☹

maminka142
20. črc 2012

@zujanka To mi je luto ☹ A užíva tvoj manžel aj nejake lieky na tvorbu?

tatinka
20. črc 2012

@maminka142 som pisala kde by si si ju dala robit, nie kde si si dala 🙂,,,viem ze si pisala ze ta to caka,,,ale reku kam by si na laparku chcela ist? men to robili v martine v nemocke este dr culbova a tomas ked robili v centre, ja som nechcela inde ist tak v nemocke na odd som sa dohodla na gynde a potom som dala vedie do centra a oni mi to tam prisli urobit

zujanka
20. črc 2012

@maminka142 ano užíval nejaký preparát od urológa 3 mesiace a nič, aj prípravky Jonalis a nič ☹

maminka142
20. črc 2012

@tatinka Aha 🙂 No ja neviem kde by som si to mala dať urobiť 😕 Ja som zo Žiliny, takže mi to budu robiť asi v ZA, či myslíš, že by som mala ísť do MT?

@zujanka počula som vela o prípravku maca, to ste neskušali?

tatinka
20. črc 2012

@maminka142 nie nie, to ja som sa len tak pytala so zvedavosti,,,ja som z pd takze v bojnicach to by som si robit nedala, najhorsia nemocnica je to,,,som tam raz lezala a dakujem pekne,,,,preto som vtedy suhlasila ked mi navrhli ze oni mi to urobia 🙂

maminka142
20. črc 2012

@tatinka No myslím si, že Žilinska nemocnica je ešte horšia, ako u vas, je to tu katastrofa 🙄

tatinka
20. črc 2012

@maminka142 myslis? co su tam zly dr ci celkovo ten pristup je na figu?

maminka142
20. črc 2012

@tatinka celkovo je to tu na figu 😖

tatinka
20. črc 2012

@maminka142 tak drzim palce aby ti vyslo vsetko,,,,n ake vys teraz ides?

maminka142
20. črc 2012

@tatinka No to všetko uvidím až v pondelok, keď prídem k dokimu s vysledkom... Ale mňa určite čakaju krvne testy, dam si zistiť aj štitku, hormonalny profil a ine... Uvidím, čo mi v pondelok povie doki 😅 A vy ste ako na tom?

tatinka
20. črc 2012

@maminka142 takd ve ivf za nami, dalsie neriesim,,,skusime ket a budem verit ze sa podari,,,,

maminka142
20. črc 2012

@tatinka A kde si bola na IVF? V MT?

tatinka
21. črc 2012

@maminka142 ano v mt v iscare, prve mi robila dr culbova ale ta uz tam nie je, druhe dr galo,,,,ty kedy ides do centra?

maminka142
21. črc 2012

@tatinka To uvidím až v pondelok čo a ako...

maminka142
23. črc 2012

@zujanka
@tatinka Babulky počuli ste už o vitamínoch RHODIOLA? Vraj na zlepšenie spermiogramu 😕 Prodpísal to dnes môj gyndak mm na zlepšenie 😕 Ale moc sa mi to nepozdáva, je to aj pre mužov a ženy 😕 Počuli ste už o ňom? Díky 🙂