Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

eloana
10. říj 2008

katy2-hradila pojistovna?? a jakou mas pojistovnu, to jsem jeste neslysela🙂

katy2
10. říj 2008

manzelova poistovna... naozaj neplatil ani korunu.... ale my sme na SK (dovera) platili sme az za upravu spermii v centre.... ale zakrok bol zdarma aj pobyt v nemocnici...

lenkove
10. říj 2008

baby,
ja som si na nete nasla kolko by to stalo nas.. mesa 1000 eur, dalsie vydavky s IVF okolo 700 e.. do 2 tis eur... a taka mala pravdepodobnost 😝

katy2
10. říj 2008

lenka, to su riadne palky 😔

lenkove
10. říj 2008

katy
ved vieme, ze dieta je drahy spas 😀 😀 a pockaj na vsetky tie vydavky okolo toho ked sa narodi 😀 maturitny oblek a tak, ved uvidis 😀 😀 😀

katy2
10. říj 2008

😀 😀 😀

eloana
10. říj 2008

no ja jsem zvedava co nam reknou na ten hormonalni profil.Treba to bude zpusobene tim

eloana
10. říj 2008

Vážená paní Anno. Vysoký prolaktin může být příčinou snížené hladiny testosteronu a azoospermie. Váš manžel by měl jít na endokrinologické vyšetření a podle zjištěných nálezů a příčiny pak rozhodnout o léčbě. S pozdravem prof. V. Hána

holky tak toto mi odpovedeli

katy2
10. říj 2008

elo, tak to mate dobre.... mate sancu na zlepsenie spg.... drzim palce 😵

eloana
10. říj 2008

uvidime manzel uz ma ty hodnoty jsou hranicni jak prolaktin a testosteron tak nevim ja otmu nerozumim musime se nekoho zeptat jeste

nufice
10. říj 2008

Eli a jaké mé manža hodnoty HP? my máme lehce vyšší FSH a testo u dolní hranice, má být myslím od 2 do 20 a on ho má kolem 5.

eloana
11. říj 2008

ahoj nufice- tesrosteron ma 4,19 a prolaktin ma 300 a ma byt 300 takze zvyseny a FHS ma nizky 2,86 a ma byt 1,8 a ma byt 1,5 az 12,8

nufice
11. říj 2008

a to je nízký testo? Nám řekl dr., že je to v pohodě, že je to v normě, že to není nízké a FHS má kolem 17 a to nám říkal, že nic neznamená, že by ho musel mít kolem 80-100, aby se mluvilo o zvýšeném FSH, které by znamenalo, že se spermie vůbec nemají šanci tvořit.

eloana
11. říj 2008

no asi dobry nevim v tom gennetu jsou nejaci pmateni🙂)))

nufice
11. říj 2008

tak to je dobře. Chystáte se na M/T nebo ještě zkusíte nějakou horm.léčbu manžela?

eloana
11. říj 2008

no ja nevim nic nanm doporuceno nebylo -zkusime asi jeste s temito vysledky na endokrinologii jestli by to mohlo mit souvislost .A jinak cekame do listopadu na kontrolni spermiogram a pak tedy asi mese/tese

andulka2
14. říj 2008

ahoj Berusko, chodis uz do prace ? dej vedet, jak se citis. Drzim ti palecky

katy2
14. říj 2008

ahojte 🙂
tak nam sa konecne splnil sen a cakame babo 😵 mozno dve 😉 vcera som bola na krv a som tehu 😵 😵 😵
vsetkym vam prajem, aby ste sa dockali vytuzeneho babenka.... a dakujem za vasu podporu.... 🙂

nufice
14. říj 2008

Katy, moc moc gratuluju 🙂 Byli jste taky na M/T? pokud ano, kolik se našlo spermií?

eloana
14. říj 2008

ahoj katy moc gratuluji🙂))))

katy2
14. říj 2008

dakujem vam 😵
nufice, ano manzelovi robili M/T, ale este v januari... teraz sme pouzili mrazene spermie.... spermie sa nasli... bolo ich dost...

nufice
14. říj 2008

díky, to jsem potřebovala slyšet....a jaký má problém kromě azoo? Nebo se zdá vše OK včetně hormonů? Můj měl od dětství nesestouplé jedno varle a 2x operaci kýly, hormony se zdfají ok, lehoučce vyšší FSH. Jedno dítě - 16let - máme.

andulka2
14. říj 2008

ahoj Katy, to je parada, moc gratuluji !!! uzij si tehulkovstvi a hlavne preji, aby bylo vse jak ma !!!

cabika
15. říj 2008

ahoj katy, připojuji se také s gratulací 🙂 🙂 🙂 🙂

beruska195
16. říj 2008

Ahoj holky! 🙂
Tak jsem dneska poprvé v práci, pěkně jsem si poležela a domlouvala mimískům, aby se u mě pěkně usadili.
ET nakonec to dopadlo tak, že minulé úterý jsem dostala 2 embryjka a 3 máme zmražené.
Tak uvidíme 😉 Cítím se úplně normálně, nic mi není, po odběru vajíček mě bolelo břicho ještě asi tři dny, ale pak už to bylo v pohodě.

Holky děkuju moc za podporu, taky jsem na vás myslela.
Andulko, tak jak u Tebe, už máš potvrzené // ??? Kdy sis dělala první test, až po 14 dnech po ET?

Lendu, Cabi je u vás něco nového?
Katy moc gratuluju 🙂

andulka2
16. říj 2008

ahoj Berusko,

to jsem rada, ze jsi napsala, vyhlizime te tu s Lendulkou kazdy den. To je super, ze mas u sebe dva mimisky a jeste 3 v zaloze. Preju, aby se jim u tebe libilo a zustali u tebe az do 9. mesice.
Jsem rada, ze se citis dobre, hlavne se snaz, moc se nepozorovat a nepremyslet nad tim. I kdyz to moc nejde.
Ja se citila taky normalne, jen me obcas pichalo v brisko a bolelo jako pred MS.
Ja chtela nejdriv testovat 11. den, ale pak jsem (z nedostatku odvahy) testla az 13. den. To tam byla slaba druha carka. Mam jen jednoho mimise a navic mi jej zavadeli malinkeho - v pondeli jsem mela OPU a ve stredu uz ET.
// z krve potvrzene mam, jen s radovanim vyckavam az na potvrzene srdicko. Vis jak to je, jsem v zacatku a nic neni jiste ..

tak se drz a zase napis

katy2
16. říj 2008

ahojte 🙂
dakujem vam 😵 23.10. idem na uzv.... sme len na zaciatku ale dufam, ze to dotiahneme do uspesneho konca 🤐
beruska, gratuljem k mimiskom a strasne drzim palce 😵
andulka, potichu ti gratulujem 😵 😵 😵 🤐 🤐 🤐 🤐 aj my este cakame na srdiecko, to je zatial asi to najdolezitejsie.... 🤐

lendulka007
16. říj 2008

Beruško, hurá, že jsi se tu ukázala. Opravdu jsme tady na tebe čekaly s Andulkou. Tak pěkně ty 2 mrňousky hýčkej, ať se tam drží a nepustí.
Andulko, tobě držím palečky na srdíčko a potichounku gratuluji. A tobě Katy taky. Jste šikulky.

eloana
16. říj 2008

ahoj holky taky drzim pesti🙂 ja hlasim ,ze manzel ma trosku horsi hormonalni profil ,tak v pondeli jde na endokrinologii-no stejne cekame do konce listopadu na kontrolni spermiogram,tak proc to nevyuzit🙂

zvidavka
22. říj 2008

Ahoj holky, tak jsme se taky dozvěděli zprávu, že manžel má azoo ☹ jestli by nevadilo, občas bych sem nakoukla, jsem z toho nějak na nervy, ale jak jsem pročítala vaší diskusi, ještě pořád máme naději