Bacilonosič - patogenní streptokok - co to znamená?

ivekr
1. říj 2012

Dobrý den, prosím, dokáže mi někdo vysvětlit, co znamená když jsem bacilonosič s patogenním streptokokem?
Minulý rok v březnu jsem měla za sebou 3 spálové angíny - ale bez příznaků - bez teplot, bez hnisavých ložisek, použe zjištěn kok ve stěru. Antibiotika - penicilín nezabral (vytvořena resistence na penicilin) a zabraly mi pak antibiotika na jiném složení než penicilin (bohužel nevím název)...uběhl rok a půl a před 3 týdny mě opět začalo bolet v krku (nic hrozného, spíše škrabání, pálení)...když to trvalo už 14 dní (minulý týden) zašla jsem na stěry z krku. Na krčním mi doktor řekl, že to vidí spíše na vysušené sliznice (mám popíjet vincentku, kloktat a cucat tabletky)..dnes ale volám o výsledky stěru a pozitivní na patogenní streptokok. 10.10. jdu na kontrolu, mám se sama rozhodnout zda mi to tak moc vadí a přeléčíme to penicilinem. Za 3 týdny mám jít na laparoskopii (přes 2,5roku se snažíme o mimi). Údajně jsem bacilonosič a nemělo by to na mě mít nějaký "škodlívý" účinek pouze ten, že to může být chvíli v krku nepříjemné. Co to tedy znamená? že se mi jednou za čas rozbolí krk a pak po čase zase sklidní, aniž bych léčila antibiotiky? nebo raděj přeléčit, ale zabere penicilin když minule nezabral? A nevadily by antibiotika před operací (laparo)?

dagina
2. říj 2012

A co zajít na alergologii????? Trpím také na časté bolení v krku - poslední 2 roky tak 1-2 do měsíce - takže téměř nonstop. Sotva se vylížu z jednoho, už jsem v tom znovu. Sedimentace vždy OK. Dvakrát jsem měla výtěr krku, negativní. ATB/penicilin jsem si vyžádala s tím, že mě mé potíže aspoň na delší čas nepostihnou...omyl, ale tentokrát jsem vydržela aspoň týden čistá. Obvodní mudr mě poslal na alergologii, testy z vpichů byly OK, čekám na krevní výsledky. Na tvém místě bych si vyběhala ještě toto alergologické vyšetření. Hodně štěstí při snažení o mimi.

milmic
2. říj 2012

Nevím, jestli ti nějak pomohu, ale mám se streptokokem čerstvou zkušenost. V květnu mě začalo šíleně bolet v krku, nejprve mi dr. dala Bioparox, protože jsem ještě kojila. Zabral, ale částečně. Ve stěru z krku streptokok sk. C, manžel to samé. 7 dní penicilin, mě obtíže ustoupily, manželovij eště trošku škrábalo v krku. Kontrolní výtěry zase streptokok sk. C. Znovu antibiotika, tentokrát na 10 dní, to už jsem byla těhotná. Dcera ho měla v krku taky, bez absolutních obtíží, jen kontrolní výtěr, když jsme ho měli oba, po jedněch ATB v pořádku.
Kontrolní výtěry po druhých antibiotikách, stretokok sk. C. Praktická lékařka nás poslala na ORL. Prý jsme bacilonosiči, někteří lidé jsou, ani o tom nevědí, ale ona si to prý netroufne nechat tak, když jsem těhotnáa máme malé dítko doma. Prý dostane penicilin na píchání nebo sebrat mandle. Doktor na ORL udělal stěry a co se nestalo? Oba krky čisté.
No nerozumím tomu, kam se najednou stretokok poděl. Dr. na ORL mi ještě říkal, že pokud ho budu mít pořád, bude to se mnou problematické vzheldem k těhotenství, ptala jsem se i na miminko, aby to od nás nechytilo, nic mi na to neřekl. Tak nevím...
Ani nevím, jestli máme krk opravdu zdravý nebo ne.

Toť moje zkušenost. 😒 😒

siselsimonka
28. lis 2017

@milmic
Já jsem hledala informace o streptokokovi a našla toto:
Streptokok v těhotenství
Streptokok je nebezpečný pro těhotné ženy, respektive pro novorozence. Při porodu se totiž bacil snadno přenese na dítě, což může mít tragické následky.
Streptokok může u novorozence vyvolat otravu krve, plicní onemocnění nebo meningitidu. Může také vyvolat předčasný porod, často horečnatý a komplikovaný.
Proto se doporučuje dělat těhotným ženám před porodem stěry z poševní sliznice, a pokud se streptokok laboratorně prokáže, nasadit antibiotikum. To se podává i během porodu a někdy i krátce po něm.

Věřím, že Vy i miminko jste v pořádku, jen mi to na sebe navázalo, když jsem hledala a tak přidávám i to, co jsem našla.
Mějte se krásně. Simona.

karchinka
28. lis 2017

@ivekr zkuste lichorerisnici, v kapkách seženete v bylinkarstvi a snad i v lékárnách, prý je to přírodní antibiotikum.. Jeden rok jsem měla 4 skarede angíny za sebou, taky jsme měli všichni pozitivního streptokoka.. Vitamíny a čas to nějak vyřešil sám, kluci brali hlivu a rakytník, já tu lichorerisnici, v akutním stavu samozřejmě atb.. Všichni se tvářili, že je to v dnešní době běžná bakterie. Ať se vám ho brzo podaří z těla vyhnat!