Bolesti v podbřišku, prý zánět pochvy. Máte zkušenost?

ammalka
3. dub 2007

Ahojky holky, potřebuji radu, minulý týden ve čtvrtek jsem byla u svého gynekologa, důvodem byly bolesti v podbřišku, které někdy (většinou v noci) sahaly až do konečníku, někdo se to nedá fakt vydržet jak se svíjím bolestí na zemi. Myslela jsem si, že je to např. z důvodu nadýmání. Ale po dlouhém přemlouvání manžela jsem nakonec gynekologa navštívila, musím ale uvést, že teď už to nebyly bolesti, které se stávaly jednou za měsíc v noci, tyto bolesti jsem pak už měla asi 3 dny, takový tlak ve břiše až bolesti. Můj gynekolog se mě ptal, jak mám výtok dlouho - musím ale uvést, že já žádný výtok neměla, měla jsem 2 dny po konci menstruace. Říkal, že je to zánět pochvy, dal mi vkládací léky Klion. Tyhle léky beru už 5 dní, ale je to hrůza, šíleně pálí.
Holky raďte, co mám dělat, mám pocit, že to není jen zánět pochvy, ten už jsem měla v minulosti a takové bolesti jsem neměla. Mám strach, aby to nebyl zánět slepého střeba, příp. srůsty, máte někdo nějákou zkušenost? Jsem úplně bezradná. Po 5 dnech vkládaček necítím žádné zlepšení. ☹
Chtěla abych mimi a nechci něco zanedbat. Když jsem to řekla gynekologovi, že se snažíme 5 měsíců, tak mi řekl, že z těchto 5 měsíců je jen 10 dní plodných a že jsme to zrovna netrefili, ale s manželem se snažíme dost často 😉 Taky mi řekl, ať přijdu až za půl roku a pak začneme řešit mimi. Já ho chci ale řešit dřív než za půl roku, je mi 29 let a chceme s manželem alespoň 2 děti.

ammalka
autor
5. dub 2007

sroubek, a ty už jsi po 5 měsících snažení zašla to říci svému gynekologovi?

len
5. dub 2007

Ammalko, po pěti měsících by vás možná nějaký hodně aktivní dr. maximálně poslal na spermiogram, ale myslím, že tvůj problém momentálně není ani tolik neschopnost otěhotnět (po pěti měsících fakt netřeba mít strach), jako ty veliké bolesti 😒 Možná to s tím neotěhotněním souvisí, možná ne, ale řešit by se to mělo určitě, protože i kdyby to nebylo nic vážného, velice ti to ztěžuje život 😕

sroubek
5. dub 2007

ne nezašla...ale musím tam na klasickou cytologii, tak se jako nenáááááááááápadně zeptám kdy jako bychom měli s přítelem řešit trošku víc, než jen plodné dny 🙂

kamarádka mě trochu uklidnila...že 5 měsíců o nic nejde a já ji věřím, protože je to vážně dobrá kamarádka 🙂

ale len má ohledně těch bolestí pravdu a ten tvůj doktor mi podle popisu úplně nesedl, zeptej se jestli třeba někdo v tvém okolí nemá s gyndařem lepší zkusšenosti 😉

len
5. dub 2007

No, já byla na běžné cytologii asi po osmi cyklech, tak nějak mi to vyšlo na běžnou prohlídku a taky jsem se zmínila 😉 Ale mám fakt hrozně aktivního doktora (asi se mě chtěl zbavit, když viděl mé BT křivky, asi správně pochopil, že se mnou to nebude jednoduché 😀 ), prohlásil s vážnou tváří, že už nejsme nejmladší (26+30) a vypsal mi žádanku do CARu 😀 Jenomže než jsme tam přišli na řadu, stejně se to řeší až po těch 12ti cyklech a ještě mi všichni tvrdí, že je to strašně brzo (taky si myslím, ale když už mi ta vyšetření provádějí...) 🙂

sroubek
5. dub 2007

ty se snažíš 8 cyklů ? tak já si myslím, že to není taky moc 😉
ale v poho mě hrabe už od 1...aneb jakto že se to nepovedlo...aneb co je špatně....něco musí být...no a ono nemusí být špatně nic 😉

nicméně a navíc a vůbe...to mimi bude a hotovo, prostě ho chci...to se chce zdravě naštvat 😠

no jdu makat, práce čeká 😠

len
5. dub 2007

Ne, teď už těch 12 😉 Ale jak jsi psala, že se chceš zmínit při vyšetření cyto po pěti cyklech, tak já se stejně zmínila po osmi 🙂 Ale už je to dlouho a od té doby stále nic, takže do toho CARu nakonec chodím, no 😉
A jsem zdravá a povede se to přirozeně a hotovo, hlavně být nad věcí a nehledat žádné mouchy (v CARu je hledají, ale nedaří se 😀 )

danda
5. dub 2007

Ahojky holky mam na vas dotaz.21DC jsem bylůa poprve na pohovoru v Caru doktor me prohledl a bylo vse Ok.Ale 23Dc jsem zacala spinit a spinim stale a to jsem 31Dc a stale jse me nespustila poradne MS jen spinim.Me cykly jsou dlouhe 30 az 31dni.

alusa
5. dub 2007

Ahojky, mám dotaz do této diskuze tak na půl 😉 Byla některá z Vás na slepáku a poslali Vás pak do lázní?

ammalka
autor
5. dub 2007

alusa, já slyšela, že po slepáku by měla jet do lázní každá holka, která ještě nemá děti, dokonce jednu znám, nevím, jestli je to tím, že je hodně mladá - je jí 15 let, ale určitě bych se na to buď gyndaře a nebo obvoďáka zeptala, podle má na to máš nárok.

alusa
5. dub 2007

Ammalka, už je to asi 4 roky, lázně už by asi neměly význam. Ale nevím jestli to nemůže mít souvislost s tím, že se mi nedaří otěhotnět ☹

ammalka
autor
5. dub 2007

alusa, a jak se dlouho snažíte?

len
5. dub 2007

Aluso, slepák mi brali ve 12 a lázně se nekonaly 🙂 Každopádně je opravdu třeba tam jet co nejdříve, ani za pár měsíců už to nemá význam. Zánět slepého střeva může způsobit srůsty, ovšem hlavně ten, který praskne. Já hlásila slepák v CARu a tvářili se, že pokud neprasknul, mělo by to být OK, nicméně cca za týden se chystám na zkoušku průchodnosti vejcovodů, tak uvidíme, snad měli pravdu 🙂

ammalka
autor
5. dub 2007

Len, asi jsem fakt natvrdlá 😉 , ale co je CAR?

len
5. dub 2007

Centrum asistované reprodukce 😉 Teď mi provádějí všemožná vyšetření, už zbývá jenom ta průchodnost vejcovodů...

alusa
5. dub 2007

Ammalka, od července 2006 😔

mikulka
5. dub 2007

Alu, mně po slepáku do lázní neposlali, až pak po operaci srůstů. Nevím ale, proč by slepák měl souviset s neotěhotněním? Leda bys měla srůsty, jinak by to nemělo vadit...

imzadi
5. dub 2007

Ahoj holky, i ja se pridam...

minuly mesic jsem mela vytoky, slabe jsem obcas krvacela a mela silene bolesti v podbrisku, menstruace (snad to byla menstruace, protoze jsem krvacela 5dni) prisla o 10 dni driv ... byla jsem u lekare, ten mi delal ultrazvuk a stery a zjistil mi zanet, napsal nejake tablety na vkladani do pochvy ... doufam, ze nic nezanedbal...

dnes jsem byla na kontrole, vytok mi zmizel, to je dobre, ale ta bolest v podbrisku se obcas vyskytne znovu:( rikala jsem mu to a tak mi delal cytologii a informoval mne o rakovine delozniho cipku a ze uvidime za tyden podle vysledku, pekne me teda vydesil:( tak uvidime...

jo a slepak jsem mela, kdyz mi bylo 10 a hned po te jsem jela na mesic do Frantiskovych lazni 🙂

len
5. dub 2007

Mikulko, já myslím, že říkají, že vážný zánět slepáku (hlavně ten prasklý) opravdu může srůsty na vejcovodech způsobit. A byla to jedna z prvních otázek, na kterou se mě v CARu ptali - byly nějaké záněty v břišní dutině? Zánět slepého střeva? Bylo vám odoperováno? Byly nějaké komplikace? Takže souviset to opravdu může, i když mám pocit, že ve chvíli, kdy jsem jim řekla, že tam snad komplikace nebyly, přestalo je to zajímat 😉

mikulka
5. dub 2007

len, tak to jo. Já teda měla srůsty na střevech, ne ve vejcovodech, ale asi ano, komplikovaný zřejmě může způsobit potíže, to je logické.

Alu: ty jsi ale neměla komlikovaný zánět slepáku, nebo jo?

len
5. dub 2007

Já jsem stejně nepochopila, co přesně je "komplikace" při slepáku, kromě toho prasknutí, samozřejmě 😉 Jenom si pamatuju, že mi v nemocnici tehdy řekli, že ho vzali za 5 minut 12, ale jak moc to bylo komplikované... 😒 Oni se tam s váma moc nebaví a jakožto dvanáctiletou holku mě spíš zajímalo, kdy budu moct plavat (bylo to na začátku prázdnin, plavat jsem ten rok nesměla vůbec), než jak moc to bylo komplikované, hlavně, že to bylo venku 😉

ammalka
autor
26. dub 2007

Ahojky holky, založila jsem tohole téma a můj příběh dále pokračuje - po dobrání 10 vkládacích tabletek Klion jsem necítila vůbec žádné zlepšení, právě naopak, břicho bolelo tak, že jsem nevydržela a manžel se mnou uháněl do nemocnice na pohotovost. Paní doktorka byla moc hodná, chtěla moč, ta byla nakonec v pořádku a dále mě poslala na gynekologické odd., tam mi zjistili, že můj zánět vypadá tak, jako bych žádná vkládačky nebrala 😠 !!!! Prostě děs. Takže si mě tam hned nechali a nasadili jak normální antibiotika, tak i vkládací krém, konečně mi někdo udělal i ultrazvuk, dnes už jsem doufám zdravá a budu se dále snažilkovat 😉 .

zanetik
6. čer 2007

Ahoj já jen přispěju asi okrajově ve 14letech jsem měla taky akutní zánět slepého střeva, jak se říká operovaného za 5minut 12h a u toho jim prasknul, jizvu mám teda řádnou, ve Františkách jsem byla po 4měsících, pak chtěly odstraňovat srůsty, ale já odmítla, hrozně jsem se bála, ale neminulo mě to před 14dny jsem byla na laparoskopii, všechno v pořádku až na šílený srůsty, měla jsem i část střeva přirostlého k jizvě až se divil primář, že jsem neměla bolesti a takové srůsty prý už hodně let neviděl 😀

ignac
16. zář 2007

Zdravím Vás, potřebuji poradit. Mám více jak tři týdny po operaci slepého střeva. Vše proběhlo bez komplikací. Slepák byl hodně zanícen, naštěstí jsem přišla včas. Tři týdny mě bylo dobře, občas zvýšená teplota (po operaci údajně běžné), ale měla jsem strašně slabé měsíčky a před dvěma dny jsem si naměřila 37,6, nyní 37. Cítím občas píchání v podbřišku. Jednou vpravo, pak zas vlevo. Nejsem schopná říct co to je. Krevní testy i moč mám v pořádku. Můžete mi prosím poradit. První tři týdny mi bylo relativně fajn a teď se něco stalo, tak jsem z toho celkem zoufalá. Nezvracím, stolice je v pořádku - zácpou ani průjmem netrpím. Pouze píchání v podbřišku a občas zvýšená teplota a občasné pobolívání v kříži. Je to po laparoskopii slepého střeva normální? Děkuji Vám

chiwule
16. zář 2007

ahoj ignac, těžko říct co to může být...může to být nějaký zbytkový zánět, který nebyl doléčený, může to být nějaká cysta na vaječnících - i laparoskopická operace je přeci jen zásah do prostředí břišní dutiny, může to být cokoli jiného - entometryoza, počínající zánět močového měchýře...asi bych co nejdřív zašla k dr...

ignac
20. zář 2007

Ahoj Chiwule, no nakonec je to zánět ledvin, mám tam písek a kamínek, takže mi nasadili antibiotka, začíná to být lepší i když pomalu, ale jistě. Záda ještě trochu bolí, ale už to není tak hrozný.A to si představ, že mě dali Algifen a já po něm málem zešílela. Chtělo se mi zvracet, měla jsem závratě, studený pot, takže jsem měla pocit, že se mi po dvou dnech léčení ještě přitížilo. Okamžitě jsem to vysadila. No fakt hrozná noc no...Tak snad budu co nejdříve ready, protože za poslední víc jak měsíc jsem na hromadě a na psychice mi to nepřidává.

chiwule
20. zář 2007

ignac: tak hlavně, že už ti přišli na to co to je 😉 a jestli ti nedělá Algifen dobře, měli by ti nasadit něco jinýho...neboj, to bude dobré, jakmile se tělo dá do fyzické pohody, zlepší se i ta psychická 😉 🙂

ignac
21. zář 2007

Ahojky Chiwule, no je mi tak nějak pořád stejně. Ty záda pořád bolí, trochu ale bolí. Nevím jak dlouho trvá takové léčení..Včera jsem měla 37,3 a to beru antibiotika již od pondělí. Teplota mi stále kolísá. Prolívám se čajama ,vodou, pořád se snažím pít, aby to ze mě šlo ven, ale nic moc..Nevím, ta pohoda psychická není díky lásce víš a tak se bojím, že ta fyzická nemá šanci se uzdravit... ☹

chiwule
21. zář 2007

ignac antibiotika by ti měla výrazněji ulevit do 24 hodin, co je začneš brát...ale vydrž, ono rozpustit písek a kamínek v ledvinách chvíli trvá 😉 s láskou je mi to líto, podpora je důležitá, ale neboj, bude to dobrý 🙂

ignac
21. zář 2007

Jsi hodná Chiwule, snad to bude brzy dobrý. Před měsícem jsem totiž byla v nemocnici, brali mi slepák a tři týdny po operaci mě začlo trápit zase tohle, tak člověk je z toho takovej špatnej. A láska? Ta by podpořila..jenže když v partnerovi nemáš důvěru je to strašně složitý...No, každopádně ti písnu, jak to se mnou vypadá.