Bolesti v podbřišku, prý zánět pochvy. Máte zkušenost?

ammalka
3. dub 2007

Ahojky holky, potřebuji radu, minulý týden ve čtvrtek jsem byla u svého gynekologa, důvodem byly bolesti v podbřišku, které někdy (většinou v noci) sahaly až do konečníku, někdo se to nedá fakt vydržet jak se svíjím bolestí na zemi. Myslela jsem si, že je to např. z důvodu nadýmání. Ale po dlouhém přemlouvání manžela jsem nakonec gynekologa navštívila, musím ale uvést, že teď už to nebyly bolesti, které se stávaly jednou za měsíc v noci, tyto bolesti jsem pak už měla asi 3 dny, takový tlak ve břiše až bolesti. Můj gynekolog se mě ptal, jak mám výtok dlouho - musím ale uvést, že já žádný výtok neměla, měla jsem 2 dny po konci menstruace. Říkal, že je to zánět pochvy, dal mi vkládací léky Klion. Tyhle léky beru už 5 dní, ale je to hrůza, šíleně pálí.
Holky raďte, co mám dělat, mám pocit, že to není jen zánět pochvy, ten už jsem měla v minulosti a takové bolesti jsem neměla. Mám strach, aby to nebyl zánět slepého střeba, příp. srůsty, máte někdo nějákou zkušenost? Jsem úplně bezradná. Po 5 dnech vkládaček necítím žádné zlepšení. ☹
Chtěla abych mimi a nechci něco zanedbat. Když jsem to řekla gynekologovi, že se snažíme 5 měsíců, tak mi řekl, že z těchto 5 měsíců je jen 10 dní plodných a že jsme to zrovna netrefili, ale s manželem se snažíme dost často 😉 Taky mi řekl, ať přijdu až za půl roku a pak začneme řešit mimi. Já ho chci ale řešit dřív než za půl roku, je mi 29 let a chceme s manželem alespoň 2 děti.

chiwule
22. zář 2007

ignac, určitě napiš co a jak, držím palečky! 😉

ignac
1. říj 2007

Ahoj Chiwule, jak se máš?U mě to snad začíná být trochu lepší. Záda ještě trošku cítím, ale už to není tak hrozné jako předtím. Koupila jsem si čaj a bylo mi řečeno, že brusinkový džus je taky dobrý, tak ho piju. Tak snad budu za chvilu úplně ready. Musím se ještě poradit s doktorkou, bylo mi řečeno, že po tom slepáku bych mohla mít nárok na lázně...tak by mě to celkem i lákalo, jenže mi začla škola a do lázní se jezdí tak na měsíc, tak nevím no.

pajka06
12. říj 2007

Ahojky!
Mám asi ten samý problém jako ty a potřebovala bych také poradit. Už delší dobu mívám bolesti v podbřišku, nejsou nijak pravidelné, někdy si nejsem jistá, zda nejde o nadýmání. Cítím se nafouklá, jako plná kamení, bolí mě to při pohybu, usednutí, bodavá bolest dovnitř...U svého gyndaře jsem s tím byla od dubna už 3x, pokaždé mi udělal prohlídku, stěry, ultrazvuk, ale nic nenašel...Taktéž cytologii jsem měla O.K. Z ordinace jsem odcházela s antibiotiky, tetracykliny, taktéž s Clionem (který mi absolutně nezabral, hrozně pálil a spíš ublížil)a přesvědčením lékaře, že jsem jistojistě někde přistydla apod. Jednou mi bylo tak zle, že jsem skončila na pohotovosti - urologická vyšetření O.K.,chirurgická také. Skoro ze mě udělali hypochondra, až mi bylo trapně.Teď je mi týden už zase dost blbě, bříško bolí, ke svému gyndaři už ale nepůjdu,objednala jsem se na DTC na Zelený pruh. Máte s tímto pracovištěm nějaké zkušenosti?Jsem už zoufalá....poraďte prosím. Pokud tam vběhnu jakožto akutní případ hned toto pondělí, vezmou mě, i když jsem objednaná až na příští pondělí? Díky....Pajik

luciv
13. říj 2007

pajka 006¨: uplně stejné problémy mi začali tak asi 3 roky zpět, a prý za to muže hodně i psychyka.Trpím taky bolestí v podbřišku,bodava bolest, kolikrát i jak sedím je to děsné, ale jen občas.Břicho stále nafouklé.Zjsitila jsem že mi to dělá hlavně po bílem pečivu atd.Skončila jsem s bolestí před 3 lety v nemocnci na pohotovosti boleli mě i přitom jakoby ledviny. gynda dopadla bez problému, urolog.negativní a nakonec mě chtěli poslat na kolonoskopii ale nešla jsem i když jsem si ted říkala že není špatné tam zajít at člověk ví co mu je.V tu dobu jsem se kdysi rozcházela z bývalým přítelem a už to skřípalo více stresu přišlo a problémy byly větší, se snížením problému se to zlepšilo ale nikdy ne už uplně.Každé ranosi davam do vody dvě lžičky psylia a opravdu to pomáha, na wc chodím pravidelně bolest sem tam je ale jen když jím špatné jídla. Musíš vypozorovot ze kterých jídel to můžeš mít.Kdysi jsem měla bolesti že jsem se ani nedokázala pohnout a ležela v posteli schoulená.Ted už jsem se vdala a je vše ok.Mám strach že ted jak jsem těhu ty problémy budou horší střeva se budou posunovat ale psylium neublíží ale pomáha.Držím pěsti.

pajka06
13. říj 2007

Díky Luciv za odpověď. Je možné, že to mám spojené se stresem, pracuju jako učitelka a někdy mě ty "16 ti leté dětičky" pěkně štvou, zkusím si to vypozorovat, o prázdninách, když jsem v klidu, je to o hodně lepší. A taky se mi ty bolesti zhoršují se zimou, ráda lyžuju, ale když je mi chladno, umřela bych bolestí, a pak mi to zkazí i hory....Prosím tě co je to psylium? Nikdy jsem to neslyšela, kde se to dá koupit? Děti ještě nemám, ale plánujeme je, hned jak se trochu finančně zmátoříme z koupě bytu 🙂 Můžeš dát vědět jak se ti ty problémy vyvíjejí společně s těhotestvím? Dneska je mi třeba bezvadně, teď žádné bolesti,žadé bodání, nic....ale kdo ví, co bude večer....

ignac
16. říj 2007

Ahoj holky,a co třeba náběh na slepák? Ještě ho máte? A co horečky? Jsou? Pravdou je,že psychika opravdu udělá svoje, zvlášť, když je problém s láskou a do toho se necítíte zdravotně dobře a nevíte co váme je. To se člověk nemůže soustředit už vůbec na nic. Přeji Vám brzké uzdravení, snad budete v pohodě.

svannova
26. říj 2007

Ahoj, mám úplně stejné problémy a znám tyto bolesti. Mě doktorka řekla, že to mám od páteře. Jak mám ty bolesti v konečníku, je to samozřejmě i způsobeno srůsty. Mám jinačí problém. Byla jsem před 10 dny na umělém oplodnění a hrozně mě bolí břicho jako bych to měla dostat, mám vůbec ještě naději, že bych mohla být těhotná?

vercapeta
26. říj 2007

Ahoj holky mám podobné problémy jako vy.Před 14 dny jsem měla hroznoubolest na levé straně.Pak mi bylo asi týden na zvracení,hrozný nemohla jsem nic sníst.Obešla jsem gyndu,chirdu,obvodáka ,moč i krev o.k.Znovu jsem šla na gyndu,a prohlídka byla hrozně boestivá,od té doby mě bolí v podbřišku při chůzi,nebo když si sedám.Dostala jsem antibiotika,mám je využívané a je mi furt blbě i na zvracení.Neměly jste některá podobný problémy.Díky za odpověd jsem už zoufala už si u těch doktorů připadám,že si snad vymýšlím.

toni78
6. lis 2007

Hezký den Všem.Já mám hned 2problémy a to 1)mám 4 dny opožděnou menstruaci ale v podbříšku mě stále pobolívá,jako bych jí měla dostat každou chvíli. Také chci napsat že se s přítelem už rok pokoušíme o mimčo. Já jedno už z 1.manželství mám(přítel né). 2)další problém ohledně mého přítele,před 4 léty musel podstoupit operaci,kdy mu vzali půlku plíce jelikož se mu objevil nádor který byl naštěstí nezhoubný!!A ted k mému problému, prodělal spoustu RTG vyšetření a ted máme oba strach aby nebyl neplodný! ☹ Může mít na to RTG záření vliv??

leontiiina
10. lis 2007

Ahojte vsichni.Potrebuju poradit. Je mi 16 let uz rok spim se svym klukem. Pri kazde menstruaci mam silne bolesti.Byva to casto 2 a 3 den.Na gynekologii sem jeste nikdy nebyla. Take mam menstruaci hodne nepravidelnou.Pred mesicem sem ji melas 12 dni. Pred 8 dnama sem zacala krvacet a to jen tak ze mi stacila na celej den slipovka. Po 4 dnech sem zacala krvacet silne normalne jak pri menstruaći. 1 a 2 den silneho krvaceni me bolelo strasne bricho ale dneska rano kdyz sem stanula tak to bylo nejhorsi. Brecela sem protoze se to opravdu nedalo vydrzet dala sme si ibalgin. ted bolest mirne ustava ale porad to boli. Boli em to v jakekoliv poloze :((((((((. Uz nevim co mam delat .Plosim poradte diky

ignac
11. lis 2007

Ahoj Leontiiino, bolesti při menstruaci hold má většina z nás. Někdo o svých dnech ani neví a někdo skučí celý týden. Já měla taky hodně bolestivou, díky antikoncepci se to zlepšilo. Na velkou bolest břicha mě vždycky pomohla horká sprcha, ulevilo se mi. V 16 letech a ještě jsi začala sexuální život by jsme měla navštívit svého gynekologa. Je to celkem nezodpovědný. Gynekolog by ti jistě poradil víc. Exustují také čípky místo škodlivého Ibalginu.

marcisek
20. kvě 2008

Ahojky ammalko!!!!!!!!!!!!! No ja sem mela takove bolesti dva roky... A reknu ti je mi teprve 18 let a mela sem srusty na vajecniku. TAkze ti take radim vymenit doktora. VAlili do me leky kapacky proti bolestem... A nezabiralo to ....

saphira
4. črc 2008

Ahojte holky, jsem tu prvně a tak Vás ráda poznávám... Mám na Vás dotázek, je mi 24 let a snažíme se s přítelem o mimčo, sice asi jen 5 měsíců, ale je mi divné že to nejde.
Začínám o sobě trochu přemýšlet a tak jsem se chtěla zeptat. Bojím se že mám srůsty,jelikož jsem měla před 3 lety chlamydie. Ty potvory jsou na štěstí pryč (chodím každý rok na kontroly a nechávám si dělat i rozbory na chlamči), ale četla jsem že mohou způsobit srůsty na vejcovodech. Proto se chci zeptat, kdybych skutečně srůsty měla, poznala bych to na sobě? Bolí to nějako?
Děkuji moc za odpověď

katka82
4. črc 2008

Ahoj saphiro,tak to jsme na tom podobně.Já sice neměla chlamči,ale záněty vaječníků.Břicho mi bolí už leta letoucí.Před šesti lety jsem byla na gyn.laparoskopii a při ní mi nějaké srůsty odstranili,ale na bolesti se nic moc nezměnilo.Můj pan Dr.mi řekl,že to bolení je po těch zánětech a že po těhotenství se to zlepší(prý až se natáhne děloha).Ale taky mám velké obavy jestli se nám mimi vůbec podaří. 😉

elana
4. črc 2008

Saphiro, srůsty v bříšku (ne nutně pouze na vejcovodech) můžou bolet (většinou je to taková náhlá táhlá prudká bolest na jedné straně při změně pohybu-i zdánlivě nevinném-při usínání apod.) ale taky vůbec nemusí.

Bohužel ani na uzv nejsou většinou vidět, někdy některé (plus ty příznaky) dokáže odhalit doktor bimanuálním vyšetřením, ale stejně je jedinou možností vyšetření průchodnosti-buď mírnější, pomocí hsg (rtg, kontrastní látka, když vyplave volně do břicha-o.k. když ne, srůst) nebo laparka, ta má oproti hsg tu výhodu, že se případné srůsty ihned odstraní a má tedy funkci i léčebnou. Po ní se často otěhotnění povede v prvních pár cyklech🙂

misicka455
4. črc 2008

Ahojky holky,
mám poslední týden takvou starost s břichem, mám ho strašně nafouknutý a bolí mě pod pupkem . Nemůžu mít ani zapnuté kalhoty jinak mě ten tlak strašně bolí. Když sedím jakoby skrčená tak to taky citím, nejsou to křeče spíš takové píchání a břicho mám jako bych vněm měla balvan nebo co. Byla jsem na gyndě tam prý je vše Ok, taky jsme byla u obvodáka a ten řekl, že je to střevní chřipka a to jsem měla jen dvakrát průjem za celý týden jinak dobrý, už tři dny beru nějaké prášky na střeva, ale vůbec to nepomahá to břicho je pořád naduté. Těhu to nemůže být ani príznak ms. Nevíte o by to mohlo být? ˇžádné horečky u toho nejsou...

poletucha
5. črc 2008

misicka - mela jsem presne takovouhle bolest posledni tri mesice, brala jsem clomhexal na podporu ovulace a prave v dobe ovulky jsem umirala bolesti. Rekla jsem to pak na gynde a prej to muze byt tim clomikem.Nevim,jestli beres neco takovyho. A taky jsem minulej mesic byla na pruchodnosti vejcovodu pomoci kontrastni latky a ultrazvuku a zjistili mi nepruchodnost na pravy strane...takze to taky mohlo byt pricinou 😒

misicka455
5. črc 2008

Na podporu ovulace nic neberu a ty vejcovody to vidí až při tom ct? Normálně na ultrazvuku to nepoznaji?

zulik
5. črc 2008

misicko, jak říkají doktoři, břicha se musí sledovat...když ale na nic nepřišli, může to být opravdu jen plynatost nebo špatné trávení. zkus si koupit nějaký lactobacylus v lékárně, je to na podporu střev.obecně v létě je tělo náchylnější na střevní infekce.když to nepomůže, musíš znovu k lékaři 😒

ratatooy
6. črc 2008

Ahoj holky.přidám vám i svou odpověd.ja prošla mimod.těhu.asi o týden se mi zpozdila MS.testy byly hodně slabé jen malinkato narůžovělá čárka.asi za další týden jsem začala slabě špinit a střídavě se to zhoršovalo mezi tím byly i dva dny přestávky kdy se neobjevilo vůbec nic.ale špatně mi vůbec nebylo.až čím víc jsem krvácela tím víc mě bolelo v podbřišku.tak jsem se vydala na cestu do nemocnice.a jsem ráda že jsem šla.mimi se totiž zahnízdilo ve vejcovodu a už hrozilo prasknutí byla jsem už 6 týdnů těhu.takže mi byl laparkou vejcovod odebrán.prý se to stává tím že má žena časté záněty tím dojde k srůstům.trvalo 4 měsíce než se nám to povedlo a ted je to už půl roku od mimod.jenže už máme jen poloviční šanci na těhu než ty co mají oba vejcovody.ale zatím se nevzdávám příroda si to určitě zařídí.

poletucha
6. črc 2008

ratatooy- a kdyz mam tedy nepruchodny pravy vejcovod kvuli srustum, mam teda vetsi "sanci" na to mit mimodelozni? ...jakoze kdyby se treba nahodou stalo,ze spermie projde, ale oplodneny vajicko uz ne?

ratatooy
6. črc 2008

mikulka no přesně to se stává.pokud budeš mít ovulaci z vaječníku kde máš neprůchodný vejcovod tak spermie se tam dostane ale vajíčko zpět už ne.zasekne se někde po cestě.někomu se stává i to že se zahnízdí přímo ve vaječníku ale to je myslím z jiného důvodu třeba cysty a tak.

misicka455
6. črc 2008

Tak od včerejška jím ten laktobacilus a uvidíme jestli to pomůže. Ještě jsem se obědnala na neurologii jestli to není od zad. Břicho pořád trochu bolí 😒

poletucha
6. črc 2008

ratatooy- tak tos me dost vystrasila, je divny,ze mi to v CARu vubec nerekli, naopak mi doktor rek, ze i presto ze je nepruchodny,takze se muze stat,ze jeho ulohu prevezme levy vejcovod...ze se jakoby preklopi 😅 a ze neni duvod podstoupit inseminaci jenom v tom mesici s pruchodnym vejcovodem 😕

katka82
8. črc 2008

Ratatooy,moje mamča byla kdysi dááááávno na operaci a sebrali jí jeden vaječník(to jí bylo asi 20) a přesto jsme s bráchou na světě 😀 takže souhlasím s tou přírodou.

dasima
11. črc 2008

ahojky, taky mám problémy s bolestí břich a už si celkem nevím rady. Je fakt, že po doktorech se mě lítat vůbec nechce protože si připadám jak hypochondr. Asi pře 2 roky jsem už měla tak nesnesytelný bolesti břich že jsem musela v noci na pohotovost. Nakonec si mě tam nechali, udělali gyn.vyš., sono, rentg a labor. vyš. ale nic nezjistili,První den mě dali kapačky tak to mě bylo celkem krásně ale druhý den mě bylo ještě hůř. Nakonec byla naplánovaná operace tak na půl hodky a když jsem se probudila tak mě řekli, že jsem byla na sále 3,5 h.Protože přesně nevěděli co mě je tak, odstranili cistu na vaječ,odstr. slepé střevo a kus střeva protože tam byly velký srůsty. Bylo to lepší tak půl roku, možná i déle ale teĎ mám dost často bolesti podbříška, nafouknutý břicho. Ach jo

lisssy
15. črc 2008

ahojky holky, mám bolesti břicha v podbřišku na pravý straně. objevujou se několikrát během dne. Byla jsem s tim i na gynekologii, kde mi dělali ultrazvuk a nic nenašli. Dostala jsem nějaký prášky podobný penicilinu, po kterých bolesti přestaly. Jenže teď po čtrnácti dnech se objevily znova. Teplotu nemam ani nezvracim. Moc se mi k doktorce znova nechce, aby mi zase nenapsala nějaký antibiotika. Nejdřív jsme mysleli, jestli to nemůže být od zácpy, ale měla jsem kvůli tomu i čípky a bolesti jsou tu zase. Nevíte, co by to mohlo ještě být, prosím ?

ratatooy
17. črc 2008

ahojky.jak se máte?dlouho jsem se sem nekoukala byla jsem na dovolené.tak trošku doufám že se nam tam mohlo zadařit o mimi.poletucha-to mi tenkrat taky po odstranění vejcovodu řekli že za něj může převzít úlohu ten zdravý ale když se pořád nedařilo tak jsem šla k svému dr.řekla jsem mu toto a on na měkoukal jestli jsem normální,resp.ten kdo mi to řek hned chtěl vědět co to bylo za doktora a ten teda vypadal že je schopnej za tohle ho necat vyhodit.prej musel byt ožralej když mi tohle řekl.pokud funguje jen jeden vejcovod je šance na těhu jednou za dva měsíce.jenže já těd nevím kterej měsíc je dobrej a kterej ne.

poletucha
18. črc 2008

ratatooy-tak to je teda dobry, ale ze by si to dovolil takhle rict doktor z CARu by me teda nenapadlo 😕 Ja s tim tak nejak pocitam,ze kazdej druhej mesic strilime naprazdno 😒 ale proc by mi zase rikal,ze se da delat inseminace i v tom blbym mesici? 😕 vzdyt to hradi pojistovna 😅

ratatooy
18. črc 2008

poletucha sama uz se v tom nevyznám.ale tak ono to nějak dopadne.a vy chodíte do CARu jen kvůli tomu že máš průchodný jen jeden vejcovod?