Bolesti v podbřišku, prý zánět pochvy. Máte zkušenost?

ammalka
3. dub 2007

Ahojky holky, potřebuji radu, minulý týden ve čtvrtek jsem byla u svého gynekologa, důvodem byly bolesti v podbřišku, které někdy (většinou v noci) sahaly až do konečníku, někdo se to nedá fakt vydržet jak se svíjím bolestí na zemi. Myslela jsem si, že je to např. z důvodu nadýmání. Ale po dlouhém přemlouvání manžela jsem nakonec gynekologa navštívila, musím ale uvést, že teď už to nebyly bolesti, které se stávaly jednou za měsíc v noci, tyto bolesti jsem pak už měla asi 3 dny, takový tlak ve břiše až bolesti. Můj gynekolog se mě ptal, jak mám výtok dlouho - musím ale uvést, že já žádný výtok neměla, měla jsem 2 dny po konci menstruace. Říkal, že je to zánět pochvy, dal mi vkládací léky Klion. Tyhle léky beru už 5 dní, ale je to hrůza, šíleně pálí.
Holky raďte, co mám dělat, mám pocit, že to není jen zánět pochvy, ten už jsem měla v minulosti a takové bolesti jsem neměla. Mám strach, aby to nebyl zánět slepého střeba, příp. srůsty, máte někdo nějákou zkušenost? Jsem úplně bezradná. Po 5 dnech vkládaček necítím žádné zlepšení. ☹
Chtěla abych mimi a nechci něco zanedbat. Když jsem to řekla gynekologovi, že se snažíme 5 měsíců, tak mi řekl, že z těchto 5 měsíců je jen 10 dní plodných a že jsme to zrovna netrefili, ale s manželem se snažíme dost často 😉 Taky mi řekl, ať přijdu až za půl roku a pak začneme řešit mimi. Já ho chci ale řešit dřív než za půl roku, je mi 29 let a chceme s manželem alespoň 2 děti.

renkam11
9. zář 2008

Ahojky. právě koukám, že je tu diskuse na srůsty v podbřišku, ale nevím, jestli tady někdo ještě na toto téma diskutuje ☹ .........Diskutuje? 🙂

ka1ch1na
3. únor 2009

Ahoj, i já mám podobné problémy. Začaly před méně než rokem. Objevují se dost dost nepravidelně a nečekaně- v průběhu dne nic a večer to uhodí a trvá to několik dní. Bolesti mi připadají, že jsou uplně všude- vaječníky, děloha, močák. Je mi i těžko od žaludku, nemám vůbec chut k jídlu, bolí to při močení i defekaci, o sexu nemluvě. Také pocity nadýmácí, horkosti, únavy. Na všech možných vyšetřeních jsem byla, chirurgie, gynda,sono, krev, moc, cytologie, vysetreni jak zaludku ,tak strev, vsude jsem vypadala jako plašan. Když hledám info na netu, vyjede to těhotenské příznaky- zvracení a tak. Nevím na koho se obrátit, prakt. doktor řekne: hmm, tak to nevím, tam a tam jste byla ne? Nemáte z něčeho stres? to je vše, nemá nutkání to řešit. Nevíte prosim prosiiim někdo, jak na to? Už mě opravdu v 19ti letech nebavi byt paralyzovana timhle..Děkuji vsem za odpoved.

succubus
12. bře 2009

Zdravim vscehny.Ja mam taky problem.Asi uz rok a pul mam docela silne bolesti v podbrisku.Nekdy je to jen na jedne strane pak na druhe,na obou pak mi prijde ze me boli mocovy mechyr a spatne se mi cura☹Dost jsem taky trpela zanetama.Pred dvema tydny jsem byla u gynekologa a delal mi jak ster tak ultrazvuk.Dal mi jen zavadeci mast na zanet a rekl ze to by melo stacit ze jinak je vse ok.Na tom ultrazvuku taky nic nevidel☹Jenomze me uz jsou ty bolesti neprijemne☹Ve stredu tam jdu znova tak jsem zvedava.A to je muj dr hodny a peclivy.Taky mi je 19 a stve me ze si nemuzu uzivat normalne sexu prtz to boli a to litani po doktorech☹

fifinka31
13. bře 2009

succubus,ja nemam s timhle uplne osobni zkusenost,ale taky mne uz dlouho sem tam v posteli kdyz sem se blbe pohla az bodlo v jednom stalem miste na levo od pupku-sem ted po laparce kvuli pruchodnosti(snazime se o mimi)a nasli mi na leve strane malou 1-1cm endometriozu-tak je docela mozne ze to bylo ono co mne bolelo.
Ale hlavne sem teda chtela napsat ze jsem byla v nemocnici s kockou ktera taky trpela bolestma v brise,a Dr.ji rek ze muze jit o endometriozu a nebo nejake srusty,a poslal ji na laparku(jinak se na to prijit neda.)a nakonec teda mela dost velike loziska te endom.ale pry to mela jen po brise neslo ji to na konecnik.tak to odstranili co slo,ale zjistili ji pri tom ze ma asi i srusty ve vejcovodech(je ji 23 a dite zatim nechce)a Dr.ji doporucil ze na tu endom.je nejlepsi otehotnet-opravdu dobra rada pro mladou holku.
Tak mozna pokud te to dost obtezuje ,jit do te laparoskopie.vypada to hrozne ale da se to zvladnout 🙂

simuska321
13. říj 2009

Ahoj holky, měla bych takový dotaz poslední dobou mám neuvěřitelné chutě na sladké zejména na čokoládu, zdravotní problémy nemám už žádné a na svoji postavu si určitě stěžovat nemožu..bohužel mi začali docela bolesti v podbříšku a trochu tlak v prsou.. nevíte čím by to mohlo být? (antikoncepci beru pravidelně, nezapomínám) Předem moc děkuji za odpověď 🙂

jajinek1111
28. čer 2010

@pajka06 hoj mam stejny problemy nikde nic atd jenze ja dotoho amma mozna i spatnou slinivku ale na u jsem pry moc mlada doktori ze me udelali symulanta co trpi depresama a poslali k psychiatrovi uz si nevim rady pac rok na neschopence a ted pres rok bez prace jako mazec a vubec nevim co semnou muze byt

mamina6
6. dub 2011

@pajka06 ahojky,myslím že jde pravděpodobně o srůsty.Já tohle období bodavé bolesti až křečí v břiše při pohybu mívám taky.Dvakrát už jsem byla na laparoskopii,kde mi srůsty odstranili a bylo to zas lepší.Co se týče obavy že neotěhotníte,tak se nemusíte bát.I po laparoskopiích,odstranění cisty a srůstů jsem otěhotněla.Sice bříško v těhotenství trochu zlobilo,ale mimčo jsem donosila v pořádku.Ted pravděpodobně půjdu na odstranění srůstů zase,protože se to stále dělá a opět mám stále častější stavy ,kdy mě bolest vyřadí na celý den z provozu a jen ležím.Taky mám špatnou páteř a vše je pravděpodobně spolu propojené.Vždy před laparoskopií musím projít všemi vyšetřeními - chir.url. doktoři chtějí mít jistotu, že tam není nic jiného a je to tak dobře,alespon člověk ví ,že nejde o žádnou nemoc. Je to protivné létání po vyšetřeních,ale už se těším až budu mít vše opět za sebou a budu doufat, že je to už naposledy nebo alespon na 10let. Poslední laporoskopii jsem měla před 4 lety a tu první asi před 14 lety už přesně nevím.Tak se držte !!!

gabrlinka
18. črc 2011

já bohužel taky trpím na záněty ☹ na laparce 2007 mi zjistili a odoperovali nějaké srůsty, a jeden vejcovod jim bohužel nešel zprůchodnit, i přesto se nám podařilo otěhu za 4 měsíce, a pak sem otěhotněla neplánovaně 11 měsíců po porodu, a to dr. tvrdili, že nám to půjde jen uměle 😀 to jsem zašla trochu do minulosti, ale dnes sem byla na gyndě kvůli velkým bolestem na pravé straně v podbřišku a tak mi dr. napsala atb a modlím se, ať mi zaberou, protože jestli je to zánět, tak takový bolestivý zažívám poprvé a to jsem jich měla 😖 dokonce mně dr. strašila taky nemocnicí, že by opět laparka? 😕 a to máme jet ve středu na dovolenou, tak doufám, že to do zítřka zabere, dr. říkala, že tak dva dny to trvá, než ty léky zaberou

janci23
25. kvě 2012

Zdravím všechny členky tohoto fora... jsem si nahmalatala na v chodu do pochvy bulku, nevěděla jsem že je tam boule, která mě již tak týden, svědií pálií při močení, pak sem i zaznamenala že se mi už nepříjmě chodí a sedí. Ke všemu mi to ještě prasklo. lékař mi předepsal mastičku. a nějaké čipky.. Snad mi pomůže jelikož mi to fakt hodně znepřijemňuje život :(

lenka022
15. kvě 2013

Ahoj holky,potřebovala bych poradit.Od včerejšího dne spíše od 1.hod. ráno mám křeče a bolesti v levém podbřišku.Občas mi o střílí i do pravého a cítím to až skoro na ledvinách (né tedy pokaždé,spíše minimálně).Není mi ani nejlíp,mám zvýšenou teplotu.Bojím se,aby to nebylo něco vážného.Chci se zeptat nevíte nebo nemáte s tímto zkušenosti?Děkuji za info a radu.Hezký slunečný den

verushanys
11. zář 2016

Ahoj holky. Přišly jste na to co to je? Ted před půl hodinkou mě to chytlo a ne a ne přestat. Záda. Konecnik. Podbrisko. Narovnat se nemůžu.

venulka24
12. lis 2016

Ahoj. Měla jsem úplně stejné bolesti. Dr. mi dělala vnitřní ultrazvuk a řekla mi, že mám zánět dělohy. Dala mi ATB a zaváděcí tablety. Po vybrání jsem šla na kontrolu. Bolesti neutupovali. Dala mi dvoje ATB zaráz. Po vybrání jsem šla znova na kontrolu a bolí mě to pořád. Zvala mi krev a podle krve je vše v pořádku. Řekla mi, že počkáme co to udělá po menstruaci.... bolí to pořád. Mám strach.....nevím co mám dělat

katulen
25. lis 2016

venulka24, mohu se zeptat, jak jsi dopadla? Mám ty samé potíže, bolest v podbříšku, střílí do kyčlí, do kříže do nohou. Jsem 13DC, již to trvá 6 dní. Teplotu nemám, spíše nechutenství. Těhotenství to být nemůže, poslední MS proběhla, ale byla kratší - 4 dny. Tak spíše, jestli se ta sliznice třeba neodloučila, jak měla a teď to dělá problémy....k doktorovi se mi zatím nechce, nechci zbytečně plašit.....

bezinka11
6. pro 2016

Ahoj. Letos jsem prodělala v červnu zánět vaječníků a dělohy (nejdříve tupá intenzivní bolest, kterou jsem nechtěla řešit, nakonec jsem začala hrozně krvácet mimo cyklus), v červenci opět obrovská bolest břicha - odvezla mě sanitka a nechali si mě jeden den na gynekologii - závěr žádný, bez specifikace problému. V září znovu zánět dělohy - opět stejná tupá bolest (mě to bolelo v podbřišku spíše lehce doprava). Jestli jsem krvácela znovu netuším, měla jsem při tom menses. Teď mám s tím spojené další problémy. Všechny ty záněty se postupem času jen zhoršují a nechávají v těle větší škody. Doporučuji všem všechny bolesti podbřišku řešit včas a 100% doléčit.

verushanys
19. led 2017

Jako nevim k čemu ty lékaři jsou. Ty bolesti mi pak ustali, ale bylo šílený. Jinak trpim na boliesti v pravym podbříšku a na to nikdy nepřišly co by to mohlo bejt. už 5 let proste tlak, paleni, bolesti, nekdy klid v pravym podbříšku. Jsem ale zcela v pořádku. a Ted jsem ještě měla samovolnej potrat. prej je to normální v počátcích tak mám fakt radost :/

anonim123
5. kvě 2017

Ahojte holky, chtěla bych se zeptat celkem už dlouho mě píchá v podbrisku jsou to slabé bolesti ale z toho z ničeho nic mě v podbrisku píchne úplně neskutečně moc jako by jehlou a jde to jako by do pochvy. Na ginekologii jsem byla a tam mi pan ginekolog řekl že mám cisty na válečníků ve středu 10.5.2017 jdu k jinemu ginekologovi s mojim ginekologem nejsem spokojená.. Předevčírem - středa jsem si měřila BT a měla jsem 37°C v úterý 36,7°C a dnes-patek 37,7°C ( s přítelem se snažíme cca 8 měsíců o miminko ale nějak se nedaří :( )

luu25
9. srp 2017

Ahoj holky @anonim123 @verushanys @katulen a @venulka24 🌹
Jak jste na tom teď? Přišly jste na to, co vám bylo? Já mám teď podobné problémy, ale lékař vyloučil zánět, jako měla @bezinka11 ...

katulen
9. srp 2017

@luu25 byla jsem pak na kontrole a vše ok, ultrazvuk běžný nález, nic, co by vybočovalo, prý nějaká hormonální nerovnováha☹. Nevím, co to bylo. Občas mě někdy pobolívá, ale asi je to normální, tak to neřeším....zajdi k mudr. ať Tě zkoukne a máš klid🙂

gabrie9a
26. pro 2022

@verushanys ahojky, mohu se prosím zeptat, jak jsi dopadla? Mám tytéž problémy už dva roky...moc díky za odpověď 🙂