Bolesti v podbřišku, prý zánět pochvy. Máte zkušenost?

ammalka
3. dub 2007

Ahojky holky, potřebuji radu, minulý týden ve čtvrtek jsem byla u svého gynekologa, důvodem byly bolesti v podbřišku, které někdy (většinou v noci) sahaly až do konečníku, někdo se to nedá fakt vydržet jak se svíjím bolestí na zemi. Myslela jsem si, že je to např. z důvodu nadýmání. Ale po dlouhém přemlouvání manžela jsem nakonec gynekologa navštívila, musím ale uvést, že teď už to nebyly bolesti, které se stávaly jednou za měsíc v noci, tyto bolesti jsem pak už měla asi 3 dny, takový tlak ve břiše až bolesti. Můj gynekolog se mě ptal, jak mám výtok dlouho - musím ale uvést, že já žádný výtok neměla, měla jsem 2 dny po konci menstruace. Říkal, že je to zánět pochvy, dal mi vkládací léky Klion. Tyhle léky beru už 5 dní, ale je to hrůza, šíleně pálí.
Holky raďte, co mám dělat, mám pocit, že to není jen zánět pochvy, ten už jsem měla v minulosti a takové bolesti jsem neměla. Mám strach, aby to nebyl zánět slepého střeba, příp. srůsty, máte někdo nějákou zkušenost? Jsem úplně bezradná. Po 5 dnech vkládaček necítím žádné zlepšení. ☹
Chtěla abych mimi a nechci něco zanedbat. Když jsem to řekla gynekologovi, že se snažíme 5 měsíců, tak mi řekl, že z těchto 5 měsíců je jen 10 dní plodných a že jsme to zrovna netrefili, ale s manželem se snažíme dost často 😉 Taky mi řekl, ať přijdu až za půl roku a pak začneme řešit mimi. Já ho chci ale řešit dřív než za půl roku, je mi 29 let a chceme s manželem alespoň 2 děti.

zanetik
3. dub 2007

Ahoj Amalko, podobné bolesti jsem měla teď nedávno a byla to nakonec cysta, která s MS odešla, ale né vždy odejde a musí se vyjmout operativně! Dělal ti dr. vnitřní UZ? Jinak jsem akutní zánět slepého střeva měla v 15letech, ale to mě bolelo strašně v kříži!

ammalka
autor
3. dub 2007

bohužel, zenetik, nedělal mi žádný ultrazvuk, tak fakt nevím, opravdu se bojím, že to není obyčejný zánět pochvy.

bzunda
3. dub 2007

Ahoj Amálko,
zarazilo mně, že ti dr. neudělal vůbec ultrazvuk! Jak může jen tak z ničeho říct, že máš zánět? Já být tebou, tak si buď vydupu ultrazvuk nebo zajdu k jinému dr. Jak píše Zanetik, já jsem taky měla cystu, sice mě jen trochu píchalo na levé straně, ale museli mi ji odstranit a není to žádná sranda si ji tam nechávat. Může to být cokoliv, ale klid budeš mít až po pořádném vyšetření. A navíc píšeš, že léčba ti nezabírá, tak se asi neléčí ta správná věc. Držím palce ať ti to hlavně dobře dopadne a je to nakonec nějaká "blbost"! Jo a taky ať brzo přijde mimi. To bych přála nám všem tady. 😉 A napiš jak to dopadlo!

len
3. dub 2007

Ammalko, myslím, že slepák si hned tak s něčím nespleteš 😒 Já ho zažila několikrát (nakonec mi ho i brali) a ve všech případech byly společným jmenovatelem hrozné nevolnosti, zvracení a bolest převážně na pravé straně (čili ne v pochvě ani blízko konečníku). A vysoké teploty.
Pokud necítíš zlepšení, určitě bych zašla k dr. - pokud ti nepomůže gynekolog, klidně k obvoďákovi, protože to nemusí být žádná legrace 😒

Jinak já se zeptám taky - už asi tři dny pociťuji ostrou řezavou bolest v děložním čípku - nikdy jsem s ním neměla žádné potíže, teploty mám naprosto OK, žádný výtok, svědění, pálení, cytologie před dvěma měsíci vzorná, jenom ta bolest 😒 Trvá to třeba jenom hodinu, objeví se to tak 2x denně, ale pak to stojí za to 😝

mikulka
3. dub 2007

Ammalko, při zábětu slepého střeva je teplota, která se zvyšuje. To je určující. Bolí to na pravé straně. Dá se poznat podle toho, že si lehneš na záda, pokrčíš nohy a prudce si zmáčkneš břicho, asi v půlce, na levé straně. Pokud tě to vpravo píchne, mohl by být slepák. Ale to se mi nezdá.
Srůsty se prijevují nafouknutým břichem, hodně nafouknutým, hlavně po jídle, tlak v břiše, nevolnost.
Cysty mají atkovu tupou bolest. Já ybch šla znovu k tomu dr. a trvala bych na ultrazvuku.
Ale ještě lepší by bylo, kdybys už k tomu doktorovi nešla, nechápu že:
1. ti neudělal ultrazvuk
2. nevzal ti krev, aby vyloučil zánět (ne pochvy, ale třeba vaječníků)
3. neudělal stěry na vyloučení či potvrzení zábětu pochvy - při kterém ale břicho většinou nebolí!!!!

mikulka
3. dub 2007

len, to je podivné. Zvlášť když máš vzornou cytologii. Ta u potíží s čípkem nebývá ok. Myslíš, že to je fakt bolest čípku, nebo někde uvnitř, děloha či tak? Kolikátý DC jsi? Jak dlouho to už máš?

kristynaw
3. dub 2007

bez k jinemu doktrovoi,musi ti vzit krev, ster a ultrazvuk!!!!!!mam cystu na levem vajecniku, srusty po operacich,a taky tyhle bolesti mivam, ted muzou byt spis zpusobeny tehu,ale predtim sem je mivala taky. tak upaluj jinam,mas teploty?

ammalka
autor
4. dub 2007

Já holky fakt nevím, co mám dělat? Mám vůbec dobrat ty vkládačky, chybí mi ještě 4. Myslela jsem, že bych zašla k obvoďákovi až je doberu.

len
4. dub 2007

Ammalko, jestli to nepřestává, asi bych šla už teď 😕

Mikulko, čípek je to na 100%, když na něj položím prst, cítím bolest tak centimetr od něj. Každopádně od včerejška už se to neobjevilo, tak snad to zmizí stejně rychle, jako to přišlo 😒 Představu, že je to těhotenstvím, jsem při dnešním poklesu teploty definitivně vzdala 😒 Jo a minulý pátek jsem byla na UZV a tam na ten čípek koukali a všecko OK 😒

mikulka
4. dub 2007

Ammalko, obávám se, že obvoďák toho moc nevyzkoumá. Těm moc nevěřím. nemůžeš jít k jinému gynekologovi? Jak to je teď, pořád bolesti? Máš odpozorované, kdy se horší, jestli po jídle, při námaze a tak?

mikulka
4. dub 2007

len, tak to snad bylo jen něco přechodného. Třeba byl čípek namožený, i to se stává, při častějším milování apod. 😉 Kdy máš mít MS?

len
4. dub 2007

Někdy o víkendu... Ale po tom Pregnylu - fakt nevím, klidně zítra 😒 Snad to fakt bylo jenom něco přechodného, ale veř mi, když mě to přepadlo na domovní schůzi, vevnitř mě někdo krájel nožem a venku baba povídá, co já mám co kandidovat do výboru, že já bych měla radši jezdit s kočárem, tak jsem měla co dělat, abych se zvládla aspoň blbě usmívat 😉

mikulka
4. dub 2007

Hm, to chápu teda!

ammalka
autor
4. dub 2007

Mikulko, dneska je to o něco horší, připadá mi to jako nadýmání, mám s tím problémy pořád, ale řekla bych, že dost mi to dělají nervy, mám teď v práci nějak veselo 😒

mikulka
4. dub 2007

Ammalko, možná by stálo za to navštívit také internistu. Ten může odhalit ty srůsty na střevech. Každopádně bych s tím někam zašla. Obvoďák by ti mohl napsat doporučení k internistovi. Kdyby ten nic nezjistil, zkusila bych jít k jinému gynekologovi. Nebo ke stejnému, ale trvala bych na UZ a odběrech. někdy když si člověk sám neřekne, nenabídnou mu vyšetření, šetří se všude.
Zatím můžeš zkusit jíst trochu dietně. Netučná jídla, více zeleniny a hodně pít, vodu.

ammalka
autor
4. dub 2007

mikulka, já mám právě strach, že mě zelenina nadýmá 🙂

zuzan
4. dub 2007

Amálko, nechci tě strašit, ale je možnost, že bys mohla být těhotná??? Bolesti břicha můžu způsobit mimoděložní těhotenství, které je moc nebezpečné...zkoušela sis dělat těhotenský test? Projevuje se bolestmi břicha, krvácením (někde jsem četla, že krvácení může i odeznít). Když jsem si tím prošla, taky mi gynekoložka nedělala žádné vyšetření a to ani když jsem si o odběr krve sama řekla...stačilo jí, když jsem řekla, že mám slaboučkou čárku na testu a o víc se nestarala...Je to stav, který může skončit hodně špatně...Určitě se tě tohle netýká, ale přece jen vyloučení by mohlo být v tvém případě na místě...

ammalka
autor
4. dub 2007

Zuzan a mimoděložní těhotenství nepozná gynekolog na kontrole, byla jsem u něj a po vyšetření konstatoval zánět dělohy 😕

zuzan
4. dub 2007

Právě že mě ho nepoznali ani během 16 dnů, kdy jsme měla pozitivní těhu test a nepravidelně krvácela-špinila, chvilkama ani to ne...Přenesu ti sem výklad příznaků: Diagnóza mimoděložního těhotenství bývá obtížná, jedinou spolehlivou metodou je vyšetření ULTRAZVUKEM (u mě ani na ultrazvuku nic nepoznali). Porucha se projevuje bolestmi břicha, které je citlivé na dotek, a nejméně jedním vynechaným menstruačním cyklem s následným nepravidelným poševním KRVÁCENÍM. TĚHOTENSKÉ TESTY mohou být neprůkazné. Některé ženy mohou mít i nadále menstruaci a nemusí se u nich projevovat žádné známky těhotenství.
Varujícím signálem prasknutí vejcovodu je náhlá ostrá bolest nebo přetrvávající bolest na jedné straně v podbřišku, mdloby, bolest v rameni (tzv. přenesená bolest, k níž dochází při naplňování břicha krví a poševní krvácení. Pokud se dostaví tyto příznaky, je nezbytné okamžité ošetření.

xctij01
4. dub 2007

Zuzan a kde tě to bříško přesně bolelo? Mě občas píchá vlevo, hodně dole a vystřeluje to až do třísel... Nejhorší to bylo převčírem, to bolelo hodně, ale včera a dnes už je to mnohem lepší a je to jen občas... Měla jsem zpožděnou MS skoro o týden, krvácení jeden den hodně silné, druhý jen trošku a teď už třetí den jen špiním... Včera jsme měli tulení a taky jsem cítila trochu bolest..
Kdyby ale bylo mimoděložní, tak by to asi bolelo víc a stupňovalo se to, co?

zuzan
4. dub 2007

Já sama za sebe musím říct, že jediným příznakem bylo to různorodé špinění, které přecházelo do krvácení a to zase do občasného špinění... Bolest jsem neměla vůbec žádnou, ale těhu test byl po celé 3 týdny hodně slabě pozitivní...
Posílám odkaz, kde je diskuze na toto téma a popisování různých příběhů...holky, nechci ale vyvolávat žádnou paniku...nestává se to tak často, ale protože ve chvíli, kdy vejcovod praskne, je ten průběh hodný rychlý a pokud není včasná pomoc, dochází k vykrvácení, tak je lepší být pod lékařským dohledem včas...
http://www.victorie.cz/magazin/gynekologie/mimo...

maova
4. dub 2007

ammalko, jak dlouho už tyhle bolesti máš? U toho mimoděložního těhotenství mě to taky bolelo až do konečníku, ale ty bolesti trvaly dva dny a pak už se to moc nedalo vydržet. Asi by ti měl doktor vzít krev, podle toho by případné těhotenství poznal nejlíp.

xctij01
4. dub 2007

Díky za odkaz Zuzan, je to hodně poučné🙂 A myslím, že to hodně holkám pomůže...

zuzan
4. dub 2007

Tak to budu moc ráda, když to někomu pomáže, ale mnohem radši budu, když tyhle informace nebude žádná z vás potřebovat a bude všechno v naprostém pořádku 🙂

ammalka
autor
4. dub 2007

já mám tyhle bolesti celkově už asi půl roku ale jednou za měsíc, ale v den začátku menstruace - resp. tato zatím nepřišla, jsme se s manželem začali snažilkovat, ale bohužel už mě bolelo bříško, hned jsem začala krvácet a pak mě ta bolest šla až do konečníku a teď tu bolest mám asi tak 10 dní, dnes bych už řekla, že je to lepší, bolí mě celý podbřišek, konečník ale už ne, připadá mi to jako nadýmání, ale fakt už nevím, čím by to mohlo být, mám obavy, že můj gynekolog mi diagnostikoval něco jiného, jenže můj gynekolog je takový dá se říct "nervák", jednou to s ním jde, tedy je v klidu a jindy, když se mu snažím, říct, že mě něco bolí (jednou jsem mu řekla, že mě bolí vaječníky), začne se smát, uvedl, že ty nemůžou bolet, ale já nemám vysokou a připadá mi, že mu není vhod, že za něj stanovuju diagnozu, v současné době mám pocit, že mu nemůžu říci o ultrazvuk a tak bych chtěla aby mi ho udělal, chci si být jistá, co mi skutečně je.

sroubek
4. dub 2007

ammalko :vyměň lékaře, fakt...ten tvůj je ignorant ☹

sroubek
4. dub 2007

mikulko: trošku jsi mě vyděsila....bojím se, jestli nemá ty pitomé srůsty, měla jsem toiž 2 x zánět jednoho vaječníku. Ale neměla jsem teplotu ani žádné komplikace, jen mě to tam bolelo při chůzi. Nevíte náhodou někdo...jaká je pravděpodobnost, že by to mohly být srůsty ?

To nadýmání mám až od té doby, co jsem už nebrala úplně pěkně antikoncepci... takže tak od září...přece nemůžu mít srůsty až od září ?

ještě pro uvedení...v červenci jsem změnila práci, mám teď dost sedavé zaměstnání...

jinak teď už je to zase trošku lepší :o)

snažíme se...teď nevyšel pátý měsíc a já začínám být trošku nervózní...stejně jako amálka nechci nic promeškat....

ammalka
autor
4. dub 2007

sroubek, tak to máme stejné, nám také nevyšel 5 měsíc. Už jsi s tím byla u lékaře, ten můj mi řekl, že až po roce snažení za ním mám přijít řešit mimi, ale já to chci skutečně řešit hned!!! 😠

mikulka
4. dub 2007

Šroubku, srůsty mít nebudeš, neboj. Nadýmají se rozhodně nerovná srůstům. Spíš to vidím na klasické zažívací potíže.

sroubek
5. dub 2007

amálka : tak tomu rozumím 🙂

mikulko : to máš asi pravdu, díky moc za podporu 🙂