Častá menstruace, stává se to někomu?

hancaneu
29. říj 2013

Ahoj,

sice nejsem maminka, ale ne za dlouho bych jí být taky chtěla.
Mám problém takový, že někdy začnu jen tak krvácet.. třeba týden po menstruaci zase krvácím..
Stává se to taky někomu?

Antikoncepci neberu už 2 roky..

dadushe
29. říj 2013

@hancaneu A je to krvácení nebo špinění? Předchází tomu něco (př. sex, sport)? Je to pravidelně vždy týden po menstruaci (takže cca 14 den cyklu)? Jak dlouho to trvá, repektive ustane to, nebo špiníš až do další MS....Pokud je to pravidelně týden po konci mentruace, tak to vypadá na ovulační krvácení, které je časté u mnoha žen....(P.S. co já jsem si užila s krvácením mimo MS...bych mohla už psát eseje)

hancaneu
autor
29. říj 2013

je to krvácení.. sex tomu předcházel, ale tak 24 hodin předtím.. pravidelně to není, jindy je to spíše špinění a trochu krve.. špinim většinu času mezi menstruací, ale krev tam pořád není..
taky jsem koukala na to, že dnes mám ovulaci a dnes mi začalo krvácení, ale zkušenosti s tím nemám..
a byla jsi se s tím poradit u lékaře? a je to tedy něco?

hancaneu
autor
29. říj 2013

ještě jsem zapomněla napsat, že od pátka do pondělí mě bolelo strašně břicho - celý dny.. a když to přestalo, tak jsem zase krvácela... může to s tím mít něco společného?

dadushe
29. říj 2013

@hancaneu Já jsem kvůli krvácení mimo MS cupitala k doktorce...ta mě vyšetřila, stěry z čípku, ultrazuk, vše v pořádku..hned mi dala hormony a poslala mě domů, že je to hormonální. Hormony nepomohly, naopak to zhoršily. Dostala jsem se do fáze, že jsem krvácela nebo špinila 20 dní z 30 včetně MS... 😝 Já jsem teda krvácela a následně i špinila, klidně až do další MS, ale nebylo to striktně pravidelné. Prostě random. Nakonec jsem po 3 měsícíh vyměnila doktorku za skvělého doktora. Ten mě opět udělal všechna vyšetření a sdělil mi, že stejně jako v nose, je i v děloze sliznice. Ta sliznice má spoustu povrchových žilek a cév, pokud se jedna z nich blbě nastaví, je to jako s krvácením z nosu. Spustí se kdykoli, zvlášť s láskou po sexu (mechanické dráždění), ale nemusí to být pravidlem. Dřív se dělalo "vypálení" té žilky přes spodek, teď už se to prý nedělá přímo, pošle se na hysteroskopii a tam to udělají (když to obtěžuje a nepřestává) Dostala jsem ascorutin a vyfasovala multivitamíny s tím, že je mám pěkně všechny vyzobat. Potom to přestalo, ale občas se to vrací. Hormonální profil jsem měla v pořádku a sledovala jsem to víc právě v období ovulace (sliznice připravená na uhnízdění vajíčka, vysoká, prosáklá a "natěšená" 😀 ) Takže skoč si s tím k doktorovi, ať udělá všechna okolní vyšetření, abys byla v klidu, žes nic nezanedbala🙂 Rovnou si kup ascorutin a ty vitamíny, tím nic nezkazíš🙂

evulinkab
29. říj 2013

@hancaneu Tipovala bych to na tu ovulaci...ale muže to být i z čípku(pokud to bývá treba další den po styku), nebo třeba nejaké rozházené hormony v těle.Já mívala vždy při ovulaci slabé krvácení(ale opravdu jen slabé), pak jsem občas špinila po sexu a zjistili mi nejaké změny na čípku..Tak se mi to musí hlídat.Takže určo zajdi k doktorovi.Určite bych si ale nenechala nasadit kvuli tomu HA, vetsinou to nic neřeší..

malaradost
29. říj 2013

Ahoj,
taky se mi to stávalo, dloho to žádný doktor neřešil a nakonec jsem skončila na sále a brali mi oba dva vejcovody, měla jsem neléčený chronický zánět a pánevní srůsty. Ale není to stopro, že to bylo tím, ale být to mohlo. Doporučuji to určitě říct na gyndě 😉

hancaneu
autor
29. říj 2013

@dadushe a jaký vitamíny přesně?

hancaneu
autor
29. říj 2013

@evulinkab antikoncepci rozhodně nechci.. 🙂

dadushe
30. říj 2013

@hancaneu Já brala Femibion, protože jsme se snažili o mimčo, ale asi je to v celku jedno, prostě nějakou kompletku ala Centrum, Spektrum nebo tak🙂 Jo a ten Ascorutin, to je céčko a rutin na cévy/žíly🙂

hancaneu
autor
30. říj 2013

@malaradost takže nemůžeš mít děti?

malaradost
30. říj 2013

@hancaneu přirozeně ne, naštěstí mi vaječníky zůstaly, takže přes IVF není problém 🙂

malaradost
30. říj 2013

a má to i své výhody, nemusím už nikdy řešit antikoncepci 😀

janicka85
30. říj 2013

hancaneu ahoj, jestli se můžu plést do diskuse, to krvácení může být víc problémů. Můžeš napsat napsat do poradny pro ženy a dívky, a odpoví ti doktorka- gynekoložka email je cenap@cenap.cz 🙂 Radí docela super 🙂 a nepoužívá antikoncepci a je docela vyhlášená po zdravotní stránce 🙂

ronnie98
14. dub 2014

Zdravím, mě je teprve 15 a mám problém s velmi silným krvácením mimo menstruaci. Nikdy jsem nebrala antikoncepci. Víte někdo, co s tím?

cacenka_d
27. pro 2014

@dadushe Tak co pomoéhlo to tenkrat, ja po sestinedeli dostala azalii, krvaceni 2 mesice prakticky bez zastavky. Pak Mywy a jedu po mesici MS, a po 10 dnech tmava takze podle me docisteni. Porad mam vse v pohode, uz me to nebavi 3 doktori a porad to same. Po prvni jsem tohle nemela ale taky ani HA, ted jsem po cisari 9 mesic a porad to same :(