Časté krvácení, co by to mohlo být?

petruse11
19. lis 2017

Dobrý den, za poslední 2 a půl měsíce jsem měla 6x menstruaci, jestli to vůbec menstruace byla.Někdy trvala klasicky 5 dní, jindy jen 2, jindy třeba 6-7 dní. Trpím mykózou, tak nevím jestli to může být z toho. Když mám menstruaci v termínu, tak mě bolí břicho normálně, jako vždy. Jakmile krvácím, občas jen špiním nebo mám hnědý výtok, bolí mě pravá část podbřišku. K mému gynekologovi jdu až 20.12., dřív nebyl volný termín. Už mě to docela znepokojuje a je to dost nepříjemné. Nevím jestli čekat až na mojí doktorku nebo vyhledat pomoc dřív. Nevíte co by to mohlo být nebo nemáte některá podobnou zkušenost?
Předem děkuji za odpověď.

monenta
19. lis 2017

nevím co by to mohlo být, ale náš dr (potažmo snad každý co vím, případně ambulance v nemocnici) má ranní ambulanci, kam se dá zajít bez objednání. člověk si to sice odsedí a odčeká, ale tohle bych řešila dřív jak za měsíc. tak ať je to nějaká "kravina" 🙂

janapetrvalska
19. lis 2017

doktor v takovem to pripadu ma vzit hned, kdyz popisete situaci. Rozhodne to sranda neni a loela bych na okamzitem prijeti pripadne vymene doktora , je plno veci co to muze byt od banalit po vaznejsi.

werumka
19. lis 2017

@petruse11 Nemáš třeba přehled v tom, jaký interval mezi tím krvácením je? Jestli třeba ta klasická menstruace nepřijde za cca 14 dní po tom silnějším špinění? V některých cyklech může totiž probíhat tzv. ovulační krvácení. Je to hormonálně podmíněné, bývají u toho i silnější příznaky ovulace (píchání na jedné straně podbřišku, může vystřelovat až ke konečníku). Trvá cca 2 dny.

petruse11
autor
19. lis 2017

@werumka Nikdy to nemá pravidelné intervaly. Skončí mi menstruace, za dva dny mám špinění a třeba za další dva dny mam zase silné krvácení. Nemkdy je to třeba po 8 dnech, někdy po 10. Jak řikám, nikdy to není pravidelné. Právě nemám píchání ale klasickou bolest někdy silnější někdy slabší.

linee
19. lis 2017

@petruse11 uf, radeji si zajdi opravdu do nemocnice, necekej k lekari. Muze to byt banalita, cysta, myom a nebo silny hormonalni vykyv. Budes klidnejsi, mesic je opravdu jeste dlouha doba, navic se blizi Vanoce, tak at jsi pred svatky uz v klidu🙂

petruse11
autor
19. lis 2017

@linee asi jo.. zítra zavolám k mě doktorce a když mě nevezme hned tak půjdu asi na gynekologickou pohotovost :/

linee
19. lis 2017

@petruse11 jj, pokud mas opravdu mezi ms a krvacenim pauzu pouze dva dny, tak to neni dobre. Muze to byt jenom rozhazenym hormonem, ale v nemocnici ti udelaji vic vysetreni, navic mnohem rychleji a celkove to vse uspisis podle mne. A jak rikam, blizi se Vanoce, at uz muzes myslet na peceni, baleni darku a jine prijemnosti, nez na termin u dr., co ti rekne, aby bylo vse v poradku a tak. A dej vedet! Drzim palce

petruse11
autor
19. lis 2017

@linee Máš pravdu 🙂 určitě dam a děkuju

linee
20. lis 2017

@petruse11 tak co?

petruse11
autor
25. lis 2017

Tak je to nejspíš způsobené cystou na vaječníku, takže budu muset na operaci 😒

marketst
25. lis 2017

@petruse11 ajajaj :(, tak hlavně ať to dobře dopadne