Chci přestat pít, přejeme si druhé miminko. Jak na to?

jitrulka
10. lis 2010

Zdravím vás, nikde jsem tu nenašla podobné téma. Proto se pokusím jej založit. Jde o choulostivou věc a pokládám to za zlo, přesto předem doufám, že nás ostatní maminky neodsoudí. Ráda bych slyšela o zpovědích, zkušenostech a vůli ostatních maminek, které toto zažili. Chtěla bych aby to tu bylo spíše pro lidi kteří vědí o svém problému a snaží se s tím bojovat.

Je mi 30 let, máme nádhernou veselou dvouletou dceru. Pít jsem začala zhruba před 5 lety, snad ze stereotypu, avšak doted jsem nevyhledala odbornou pomoc, pač si myslím že to velmi dobře zvládám. O mé závyslosti ví jen můj manžel, okolí nikdy nic nezaregistrovalo. Doma piji jen večer, když je manžel doma - nechci nechat dcerku bez dozoru. Své těhotenství i kojení jsem se držela abych nepila, ale jakmile jsem Verunku odstavila, doslova jsem se na sklenku těšila.
Ted jsme se s manželem rozhodli pro druhé, proto se opět snažím přestat pít, aby se mé tělo očistilo, ale je to tak těžké. Chci i druhé dítko odnosit s čistým svědomím že mu dávám to nejlepší - možná i proto u vás hledám podporu pro silnou vůli.

jitrulka
autor
12. lis 2010

@helenkasabinka Wau... tak děkuju žes mi dost agresivně dala najevo to co už ted vím... a věř mi že sebe teda fakt nijak nelituju...

helenkasabinka
12. lis 2010

@madormi suhlasim s tebou a super napisane

helenkasabinka
12. lis 2010

@jitrulka agresivne? a nepadlo ti,ze co aj ine zeny si o tomto myslia ked si to citaju a nemozu otehotniet napriek tomu,ze su zdrave?? ja radsej napisem co si myslim ako ti klamat a co ja viem co

helenkasabinka
12. lis 2010

@jitrulka prepac ak som ta urazila ale vazne najskor daj seba do poriadku kym zacnes uvazovat vobec nad druhym dietatom a druhe dieta ta urcite nevylieci z alkoholizmu 😉

jitrulka
autor
12. lis 2010

@madormi No ted bych ten název fakt ráda změnila... jako nechci být alkoholička co bude mít druhé dítě...

helenkasabinka
12. lis 2010

@jitrulka ten nazov temy by urcite bol prijatelnejsi ako ten,co si zalozila prepac ale pravda je taka

madormi
12. lis 2010

@jitrulka tak nebuď bojuj s tím, bude to těžké ale nic jiného ti nezbývá, už kvůli tomu dítěti co máš. Na druhé te´d zapoměň vyleč se, abys neníčila život malé a pak uvažuj o druhém!

fiallinka
12. lis 2010

jen chci říct, že když sis ten problém připustila a víš o něm, udělala jsi obrovský krok k tomu, abys to vyřešila úplně, neboj se toho...

muriella
12. lis 2010

@jitrulka nic si z toho nedělej!! nechápu proč teda do této témy lezete, když je to tak silné kafe??? 😅 vy jste asi nikdy nic nepokazili, nic neudělali špatně, vy jste asi super matky..to je fakt úžasný, někdo se tu svěří se svým problémem, potřebuje radu, pomoc a vy se na něj sesypete jak hejno supů, přesně jak to zakladatelka píše @helenkasabinka ty jsi přesně ten typ člověka..až jednou tvoje dítě bude třeba fetovat-nedejbože!! tak za tebou pro radu, nebo svěřit se asi nepřijde, ty budeš ta poslední, protože se bude bát tvé reakce a odsouzení, zamysli se nad tím! 😠
@jitrulka možná jsi měla zadat jiný nadpis a bylo by to ok..alkoholička podle mě nejsi, to bys ani přes den nefungovala jako normální matka..alkoholičky nepijí jen v noci! zřejmě máš problém s pitím, ale slovo alkoholička je dle mého názoru silný slovo, ale určitě s tím něco dělej, zabojuj, ono to půjde, když budeš chtít a držím palce 😉

jitrulka
autor
12. lis 2010

@helenkasabinka víš ze stejného důvodu bys mohla odsoudit i matky po potratu. Některé mají a nechtějí a jiné chtějí a nemají. Ale to je jiné téma.... Nikdy se nemůžeš vžít do kůže těch druhých a vždycky tu bude někdo kdo je na tom hůř jak kdokoli. Nemůžeš vědět, jak se ted třeba cítím já a jak to u nás chodí.
Ale zlob se, máš na to právo. Jen tu myšlenku na druhé dítě mi tu fakt nikdo nevezme. Už jsem proto že bych pro něj udělala cokoli a zbavila se toho co ted musím nazvat alkoholizmus.

sayast
12. lis 2010

@muriella naprosto souhlasim 😉

dana3262
12. lis 2010

Ale alkohol je prece ve spolecnosti bezny. Kazdy vi, ze kdyz si da pul litr vina bude ok a kdyz si da litr tak ok nebude. Neda se to neodhadnout. Jedno pivo nebo sklenicka vina je zdrava narozdil od cigaret. Ja teda nevim jak vy, ale ja se do spolecnosi tesim az si dam par piv a vyradim se. Nevedela jsem, ze vsechny matky abstinuji. A jako stryc skoncit nemuzu. Nepiju tajne, nemalhavam si nic a vim, kolik se mnou co udela. Proste s tim umim zachazet. To fakt nikdo z vas nepije vbec nic? A kavu jsem taky vyradila i kdyz i salek kavy je zdravy.

lencici
12. lis 2010

nechápem tvojho muža, že ti to toleruje...a ešte ti malú postráži žeby si si mohla vypiť...tak to je fakt brutal...

helenkasabinka
12. lis 2010

@muriella hm este ze si to myslis 😉 ja si dieta asi ustriehnem ale jej manzel ju asi v tom podporuje ked doteraz nic neriesil 😉

helenkasabinka
12. lis 2010

@jitrulka hm ked myslis .......

helenkasabinka
12. lis 2010

nie som jedina,co si o tomto myslia svoje tak sa nenavazajte len do mna a podla mna je normalne,ze mi si myslime o tom ine ako vy

helenkasabinka
12. lis 2010

ja som si svoj nazor napisala a tym koncim a tebe zelam aby si sa cim skor dala uspesne do poriadku

jitrulka
autor
12. lis 2010

@lencici Tak u nás to vypadá asi takto... Dám malé večeři, vykoupu, uložím do postýlky a když usne, hodím si konečně nohy na stůl a otevřu si lahvinku vína. Někdy já, někdy manžel. Prostě podle nálady. Zabte mě!

No a ted už si prostě jen hodím nohy na stůl...

sayast
12. lis 2010

me by zajimalo jestli vsechny maminky tu, co jitrulku tak hrozne odsuzuji a cepuji jsou naproste abstinentky. opravdu si nikdy nedate sklenicku nebo pivo? to ze mate dite znamena ze si uz nikdy alkoholu cucnout nemuzete? vzdyt tu nikdo nemluvi o tom se denne opijet a valet se ozrala pred ditetem.
vim jak tyto temata na konikovi dopadaji a jitrulku obdivuju ze presto vystoupila se svym problemem, pred vas, matky se svatozari nad hlavou 😉
ja si taky jedno pivo vecer dam a jdu spat. nejsem pred dcerou ani v nalade, natoz neco vic, myslim si ze jsem dobra mama. nebo proto ze si to jedno pivo dam ne? jsou mamy ktere si to pivo-vino sice nedaji, ale za to se diteti jinak nevenuji, dite frknou pred tv,pc nebo cokoliv jineho. ja si sice pivo dam, ale kdyz je mala vzhuru, 100% se ji venuju.
a ted me cupujte 🙂

helenkasabinka
12. lis 2010

@sayast trosku si to asi mylime ale ona sa sama nazvala alkoholicka a ak si niekto raz za mesiac da za poharik cerveneho striku na nejakej oslave urcite nie je alkoholik lenze ona ine pise

lencici
12. lis 2010

ja ťa nechcem ani zabiť ani nič...ale to znamená že manžel ťa v tom podporuje a to nie je dobré.... držím ti palce aby si sa z toho dostala...v mojom okolí boli a sú alkoholici....píšem "boli" z toho dôvodu, že už medzi nami niesu a veľká časť z nich prišla o život veľmi nepekným spôsobom...už len kôli malej by som prestala...

helenkasabinka
12. lis 2010

@sayast malej sa aj ja velmi dobre venujem bez toho aby som si aj co i pivo dala alebo co...tu nikto nepise o tom,ze ona sa dietatu nevenuje alebo co

deni1304
12. lis 2010

@sayast naprosty souhlas, my mame dve male deti 1 a 2 roky, sice jsem 3 rokem ani kapku alkoholu nepozrela a asi nikdy nepozru (proste mi alkohol uz nechutna), ale nebudu prece nekoho odsuzovat, hluboce se smekam, ze se alespon dotycna osoba snazila a snazi vec resit 😉

helenkasabinka
12. lis 2010

zbytocne sa to tu len k hadam zvrhne takze z tejto temy odchadzam ved som uz dost napisala co som chcela...nech uz ona sa rozhodne ako chce je to jej osobna vec 🤐 🤐 🤐 🤐

katy1979
12. lis 2010

neverim sice v boha ale tuto modlidbu mam hlboko v srdci lebo je v nej kus pravdy:

Pane, daj mi vyrovnanosť,
aby som prijal to, čo zmeniť nemôžem,
odvahu, aby som zmenil to, čo zmeniť môžem
a múdrosť, aby som vedel odlíšiť jedno od druhého.

ako nic v zlom ona tuzi po dietati a nikto nehovori ze ho bude mat hned zajtra a este sa pri tom aj opije.
ja som tiez tuzila mat deti a velmi a milujem ich najviac na svete. kebyze odsudzujete babu co isla na potrat prosim aj ked aj vtedy neviete co ju k tomu viedlo. preco je odsudzovanie to najjednoduchsie na svete?
ano aj ja odsudzujem vrahov, nacistov, atentatnikov a ludi co ublizuju.
ak potrebuje niekto pomoct tak mu treba podat pomocnu ruku a nie ho este potopit. nezasluzis si, si zla matka. to asi na voli bojovat neprida. a nevsimla som si ze by ju tu niekto lutoval. tu nie je co lutovat a koho. tu treba nakopnut, pozitivne motivovat, troska otvorit oci a ako tak pomoct a ukazat cestu.
za vsetky zle veci co som ja urobila by som si ani ja nezasluzila potom deti a vobec nemali by mi ich zobrat. vsak som narkomanka a co ak sa k drogam vratim. treba ich predsa uchranit a sterilizovat ma aby som nemohla mat dalsie deti.

berenika39
12. lis 2010

@jitrulka moc důležitý je, že víš, že se něco děje, že máš obavy, aby večerní vínko nesklouzlo do alkoholismu....
Rozhodně tě neodsuzuju. Možná naopak. Chyby děláme všechny, ale někdo je tutlá, schovává, omlouvá...no a ty jsi to napsala veřejně. Už to samo je dobrá terapie🙂. Když problém pojmenuješ, přijmeš ho, bude tě to tlačit k jeho řešení. Název tématu zbytečně vyvolal emoce. Ty uvažuješ racionálně, zatím......, víš, že být připitá večer denně a k tomu děti - že to nejde dohormady.
Nečekej na nic, najdi psychologa, zjisti, jak je to s tvou závislostí a pokud je to opravdu alkoholismus (jsem přesvědčená, že není, ale mohl by později být), když na to nebudeš sama, zvládneš to. Budu držet palce.
Moralizovat a odsoudit někoho je strašně snadný, ale nikdy nikdo nevíme, v jaké situaci se ocitneme my a kdy budeme potřebovat pomoc. Takže těm, co se tak pohoršují, přeji, aby nikdy nepotřebovaly pomoc okolí, aby byly dál dokonalé a kdyby náhodou - nepište sem, tady se vám dostane opovržení a despektu.

lucianka
12. lis 2010

@jitrulka Máš můj obdiv, že sis problém přiznala a hlavně, žes to napsala veřejně 😉 Já teda takový problém nemám, ale se zveřejněním bych otálela - z toho důvodu, že se tu na mě sesypou "dokonalé matky" nebo právě snažilky, které Ti budou vyčítat to, že můžeš mít dítě 😉
Je to smutný... Jitrulka si přišla pro radu a nakonec je nejhorší matka na světě... nezastávám se jí, neomlouvám jí. Jen nechápu ty nenávistné výpady, když si sama přiznala chybu... Přiznejme si, že jsou mezi námi horší matky než ta, která si večer naleje víno a uvědomuje si, že to není normální a hodlá s tím něco dělat 😉

Držím Ti palce, abys přestala pít a mohla si s klidným svědomím pořídit druhé děcko 😉

sayast
12. lis 2010

ja si myslim ze to jitrulka, ten nadpis, tak doslova nemyslela. ze to nadnesla a ted toho hluboce lituje

ja treba pivo miluju, strasne mi chutna, nevypiju jich deset (kdyz mam doma dceru) a za alkoholika se opravdu nepovazuju.
@helenkasabinka ja jsem tim chtela rict, ze sice si sklenicku da, ale jinak se male co pise urcite venuje. ze pak jsou matky, co sice nepiji, ale zas treba ujizdi zavislosti na necem jinem-treba konikovi 😀. nic osobniho v tom nehledej 😉

helenkasabinka
12. lis 2010

@sayast 😀 😀

deni1304
12. lis 2010

@sayast 😀 😀 zavislost na konikovi - super 😉 😉